Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Čisto preveč zapletate. Dogajanje po dogodku, vnetje, karkoli…, sploh ni pomembno. Tveganje za prenos bi obstajalo če, če bi ob ugrizu prišlo do krvavitve.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ampak saj ravno to ni 100%,ce je prislo do krvavitve ali ne.

Tako zgleda rana dan po ugrizu.
Vaš link

Mislim, da ne razmete: rana bi morala KRVAVETI, pri čemer bi bil za eventualni prenos ogrožen tisti, ki je sesal in ob tem dobil kri v usta, ne tisti, ki je krvavel. HIV se ne prenaša s slino, temveč s krvjo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Saj jaz sem oseba, ki je ugriznila drugo osebo.

Spoštovani, iz slike ni razbrati, kaj se je dogajalo. Sploh pa – će osebo, ki ste jo ugriznili, lahko slikate, ji menda lahko tudi rečete, da vas skrbi, ali je okužena z virusom HIV (in se le ta testira). Načeloma pa podatkov o tovrstnih prenosih nimam.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravjeni,

osebo sem vprašala, in je rekla, da ni okužena, ampak se ni nikoli testiral.
Kot zaključek – majhna možnost obstaja kajne?

Tudi če obstaja – je zelo zelo zelo majhno. Kot rečeno – za tovrstne prenose nimam podatkov.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!
Slabo uro po tem, ko je bil pri nas poštar, sem odšla v nabiralnik po pošto. Nisem takoj opazila, da so na nabiralniku in pošti krvavi madeži, zato si nisem takoj umila rok. Po prstu na roki, s katero sem se dotikala madežev na nabiraliku in pošti, sem se popraskala, vendar nisem krvavela. Tudi krvavi madeži na pošti niso pustili vidnih sledi na moji roki. Ali je obstaja možnost za prenos virusov hiv, hbc, hcv, sifilisa? Skrbi me, ker še dojim. LP

Spoštovani, glede na to, da je šlo zgolj za dotikanje posušenih madežev? brez stika s svežo krvjo? je prenos praktično ničen.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Tudi jaz se oglasam na forum z vprasanjem. Pred casom sem izvajal nezasciten oralni seks na fantu, ki ga ne poznam dobro. Kaksno dobro uro pred tem sem si umil zobe in je priteklo malo krvi iz dlesni. Do ejakulacije v usta ni prislo, trajalo je pravzaprav dve minuti. Na internetu sem prebral, da je oralni seks nizko tveganje za hiv, oz zelo tezko dobjti hiv tako. A to da sem si pred eno uro scetkal zobe in je malo pritekla kri, lahko vpliva na vecjo moznost okuzbe? Po umivanju zob sem se dvakrat uporabil ustno vodico in pil vodo in predvidevam, da se je ta manjsa krvavitev ustavila. Hvala za odgovor

Spostovani, za prenos virusa HIV je pomemben ze stik kuzne tekocine s sluznico. Kri bi pomenila tveganje v obratni smeri,torej vi za osebo, ki ste ji izvajali oralo

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kaj pa ce pride v stik njegova predsemenska tekocina z rano na dlesni, ki je povzrocena s scetkanjem?

Tveganje obstaja; obstajalo bi tudi, če ne bi bilo rane, saj zadošča stik z ustno sluznico. Tveganje, kot rečeno, ni visoko, a obstaja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni. Znova se vracam se z enim vprasanjem. V primeru, da se oseba recimo ugrizne za notranjo stran lica, pa nastane manjsa rana, mogoce malo zakrvavi, in se nato uporabi ustnca vodica. In potem ce se nudi oralni spolni odnos, pol ure preden pride do te ranice, s tem, da ni izliva v usta… Je to kaj bolj rizicno? Oz a sploh kaksna rana v ustih poveca tveganje ob nezascitenem spolnem odnosu?

Spoštovani, vsaka odprta rana načeloma poveča tveganje za prenos, v navedenem primeru predvsem za osebo, na kateri oseba z odrto rano v ustih izvaja oralo. V slini virusa HIV ni, če oseba krvavi iz neke rane v ustih, pa je prisotna kri in tveganje za prenos virusa obstaja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pri meni, ki sem izvajal oralni odnos, pa se ne poveca tveganje?

Morda malenkostno, a niti slučajno ni mogoče oceniti, koliko

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravo. Pred kratkim sem imela nezasciten spolni odnos s fantom, ki ga ze dlje casa poznam, vendar nisma v razmerju. Parkrat je vstavil svoj ud vame, vendar do izliva ni prislo. Kaksna je moznost okuzbe? Hvala

Spoštovani, pri vaginalnem spolnem odnosu možnost prenosa obstaja. Ne morem pa vam kvantificirati tveganja, kaj pomeni – parkrat vstaviti pri odnosu z dobro poznano osebo. Na splošno je tveganje za prenos HIV okužbe pri enem nezaščitenem spolnem odnosu s HIV pozitivno osebo je v povprečju 0,1 do 0.2%.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close