Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Tako, da mi ni treba skrbeti? Torej ni potrebe po testiranju?

Ne, ni potrebe po testiranju

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Mi lahko prosim samo se razlozite zakaj bi bila oseba, ki sem jo jaz udarila z zobmi v vecji nevarnosti kot jaz?
A ni tako, da bi recimo jaz prisel s tem ko sem povzrocil udarec z zobmi, prisel v stik s krvjo te osebe in se tako morebiti okuzil?

kakor sem pisal v prejsnih besedilih, se mi je to naredilo use v prvih 2-3 mesecih.
prej nisem imel nobenih tezav.
Napotnico za infektologa pa ne dobim, je to mozno samoplacnisko in kje??

Zaradi navedenih znakov res ne potrebujete obiska infektologa. O samoplačniških infektololoških ordinacijah pa nimam podatkov.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Osebo ste z zobmi verjetno poškodovali. Na ta način ste mikrooganizme iz vaših ust/ zob in sline vneski v rano. Zadeva sicer ni problematična za prenos virusa HIV (razen če bi se vi ob dogodku vgriznili v jezik in bi krvaveli in primesi krvi vnesli z zobmi; lahko pa bi prenesli virus hepatitisa B,

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravo. A je mozno, da nekdo okuzi z iglo, tako da se pokraspa z njo? A se je mozno, da se pokraspas z iglo, namesto vbodes? Zadnjic sem padel po tleh v neko grmovje in sem opazil na ritnici, da imam prasko pa me je strah, da sem se mogoce s kaksno iglo porezal? Ali je mozno se popraskati, ali samo kaksen vbod? Je mozna tako okuzba s hiv?

Za hepatitis B sem cepljen, tako da tu ni skrbi. Torej tudi, ce bi jaz osebo do krvi z zobmi ne bi nekako lahko z zobmi vnesel kri v usta in se okuzil?

Spoštovani, če pridete v stik z ostrino krvave igle v zdravstveni ustanovi, tveganje za prenos s krvjo prenosljive bolezni obstaja tako ob vbodu, kot ob opraskanini. Ob padcu v grmovje pa ni šans, da se okužite na navedeni način.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

ne, pozabite na dogodek.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Za ta padec v grmovje je obisk k zdravniku ali testiranje za hiv, zaradi nevarnosti okuzbe odvec????

Testiranje nikakor ni potrebno, obisk pri zdravniku bi bil smiseln le zaradi ev. zaščite proti tetanusu, če bi od zadnjega cepljenja proti tetanusu minilo več kot 10 let.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni. Samo se enkrat bi rad preveril, ce prav razumem. Torej je moznost okuzbe s hivom, ce bi padel v grmovje, kjer bi po moznosti bila odvrzena igla s katero bi se morebiti lahko popraskal, nicna?

Glede na navedeni opis situacije ni tveganja za okužbo z virusom HIV.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravo.
Se lahko okuzis s hivom, ce komu naredis ljubezenski ugriz ali ce ga tebi kdo naredi. S tem, da se naredi zgolj tista znacilna modrica/rdecica. Krvi mislim, da ni bilo videti, sicer pa mislim, da je potrebna precejsna sila, da nekoga ugriznes do krvi.

Naceloma ne, razen ce bi ob tem res prislo do krvavitve.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Naceloma ne, razen ce bi ob tem res prislo do krvavitve.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Naceloma ne, razen ce bi ob tem res prislo do krvavitve.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Naceloma ne, razen ce bi ob tem res prislo do krvavitve.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zdravo, že prej je bilo zastavljeno z moje strani vprašanje glede ljubezenskega ugriza. Kaj pa recimo, če pride do odrgnine z zobmi, da se potem mesto ugriza rahlo vname? Kaj če priteče par kapljic krvi? recimo da osebo samo ugrizneš, da ne sesaš tisti del, ki je bil ugriznjen… a je tak način okužbe možen? torej da, bi bi bila pri meni na ta način možna okužba s hiv? Kakšna je verjetnost, da sed to zgodi?
Ali menite, da se preveč sekiram zaradi tega?

New Report

Close