Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Da, za pregled v ambulanti za SPO je potrebna napotnica izbranega zdravnika.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

hvala za vse odgovore in usmeritve.Trenutno se počutim normalno,toda psiha, da sem se morda okužil s hiv mi ne da miru. Simptomov nimam nobenih le glava mi dela in samo še o tem berem-mislim. Najhuje ps je to, da se grem lahko testirat šele čez tri tedne zaradi okna okužbe. Pravzaprav niti ne vem zakaj me tako žre zaradi nezaščitenega oralnega odnosa, ki mi ga je izvajala…

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani, psiha dela marsikaj, saj veste. Sicer sem vam pa že ene 5x napisala, NI PROBLEM hiv, ampak kvečjemu druge SPO.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,

strinjam se z napisanim. Ne vem pa ali je smiselno obiskati zdravnika in iti po napotnico, ker je stanje enako kot prej-normalno.

Hvala za vse in lp.

Spoštovani,

mi lahko prosin še zaupate glede okna testiranja na hiv in sicer ali so rezultati po treg tednih, torej 21 dni verodostojni ali je potrebno počakati najmanj mesec dni?

Hvala in lp

Spoštovani, odvisno sicer, kje se testirate. Testi, ki jih sicer uporablja večina sodobnih laboratorijev /kombinacija protitelesnih testov III/IV generacije in beljakovine p24) je pozitivna v povprečju po treh tednih.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani,

namen sem imel iti na Zavod republike Slovenije za Transfuzijsko medicino na Šlajmerjevi v Ljubljani.

Ali izvajajo teste le na p24? To pomeni, da če bi bil slučajno že prej okuźen se s tem testom ne bi ugotovilo, če prav razumem.

Spoštovani, Zavod za transfuzijsko medicino prav gotovo izvaja kombinacijo testov.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani, sicer sem se teden dni po rizičnem odnosu testiral na hiv, hepatitis in sifilis in rezultati so bili nereaktiven. To pomeni da sem bil do tega rizičnega odnosa brez okužbe. Ker mi vest ne da miru sem se odločil, da se testiram na hiv ponovno 3 tedne po odnosu, saj hocem mirno spati.

Lep pozdrav

Oz. kot vidim so testi tako dodelani, da so ze po 16 dneh zanesljivi, če sem pravilno interpretiral stvari.

Lep pozdrav

Spoštovana Nina,

psiha mi ne da miru in odštevam dneve do testiranja. Nimam nikakršnih simptomov razen da imam občutek vročine v glavi če si predstavljate. Ne vem sicer zakaj ampak tale orala brez zaščite me je čist zdelala. Pisal sem tudi v klub,kjef zatrjujejo da imajo vse punce vse zdravstvene teste opravljene.Mj daste kakšen nasvet oz. mnenje ce se grem lahko testirat na hiv še kaj prej kot v 16 dneh. Kot rečeno sem se na hiv, sifilis in hepatitis testiral takoj po odnosu-4 dni in vse je bilo negativno.Je splih razlog za tako skrb?

Hvala in lp

Nehajte paničarit, ker HIV sploh ni problem.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovana Nina,

hvala za čas, ki mi ga posvečate. Gre za to, da človek včasih naredi napake za katere mu je kasneje žal. Vsekakor jo tole del zrelosti, ki me bo naredil bolj trdnega. Upam da bo vse ok.

Lep pozdrav.

Sporočite rezultat.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

imela sem spolni odnos, ki je bil zaščiten. sem pa izvajala na fantu nezaščiten spolni odnos. ogromno člankov sem prebrala po internetu, kjer je navedeno, da je prenos hiva pravzaprav neznaten (brala sem tudi študijo, ki so jo opravili leta 2002), kjer to navajajo. a to drži? a bi me moralo zelo skrbeti, a bi morala opraviti test
sicer tega fanta poznam, vednar tudi vem, da je imel kar precej spolnih partnerk. sicer pa sam spolni odnos pa je bil s kondomom.

Naj samo še omenim, da do izliva sperme v usta ni prišlo, in da je kvečjemu trajal oralni odnos max. 3min

Pozabila sem omeniti, da imam tudi malo aftico na jeziku (prb tretji dan jo imam). a lahko to vpliva na večje možnost okužbe?

Spoštovani, v primeru izvajanja oralnega spolnega odnosa – če ste vi prejemnica, obstaja tveganje za prenos virusa HIV. Tveganje je sicer nizko, a obstaja. Virus se nahaja tudi v predsemenski tekočini.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ali aftica na jeziku, oz bela pikica na konici jezika vpliva na tveganje?

Spoštovani, tako v podrobnosti se tveganja ne presoja. Na sluznici so praktično vedno mini-poškodbe.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close