Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Živjo, pred kratkim sem na fantu izvajala oralni spolni odnos. S tem, da je bil uporabljen kondom, le da sem preden je nadel kondom, poljubila penis od strani (torej le stran penis, koren, v usta nisem dala glavice penisa). Nato je nadel kondom.
Zanima me, če obstaja možnost okužbe s tem, ko sem poljubljala rob penisa oz koren penisa? to sem naredila dvakrat. glede na to, da tam ni območje sluznice, obstaja možnost okužbe?

Hvala za odgovor

Spoštovani, možnost za prenos virusa HIV na navedeni način je neznatna.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

pred cca. tednom dni smo s kolegi imeli obisk enega izmed avstrijskih sauna klubov, kjer je možen tudi sex z dekleti. Po dolgem upiranju me je le ena lepotica prepričala, da greva v sobo. Sledilo je tuširanje, orala z njene strani brez kondoma, nato sex s kondomom. Tisti večer je bilo vse bp. Naslednji dan pa se je začelo zelo pogosto malce pekoče uriniranje in neprijeten občutek z rahlo rdečico na penisu. Danes je cca. 5 dan in uriniranje je enako kot prej, torej normalno brez pekočega občutka. Še vedno pa me draži glavica penisa in sicer na mestu kjer se pripenja kožica(občutek rahlega srbenja in kot bi peklo). Izcedka ni nobenega, samo draženje in srbenje. Bil sem pri svojem zdravniku, ki je naredil hitri test urina v katerem ni našel ničesar. Testiral sem se tudi na hiv,sifilis,hepatitis a,b,c ki pa so bili nereaktivni. Zanima me moznost okužbe s hiv preko oralnega odnosa in ostalih bolezni. Kolikor mi je znano so vsa dekleta testirana v takšnih klubih in pregledana. Kako naprej?

Hvala za nasvete.

Bi se glede na ta dogodek, ki sem ga zgoraj opisala, morala testirat?
Živjo, pred kratkim sem na fantu izvajala oralni spolni odnos. S tem, da je bil uporabljen kondom, le da sem preden je nadel kondom, poljubila penis od strani (torej le stran penis, koren, v usta nisem dala glavice penisa). Nato je nadel kondom.
Zanima me, če obstaja možnost okužbe s tem, ko sem poljubljala rob penisa oz koren penisa? to sem naredila dvakrat. glede na to, da tam ni območje sluznice, obstaja možnost okužbe?

Spoštovani, v primeru poljubljanja zgolj kože penisa, (s strani) testiranje na HIV ni potrebno. Drugače bi bilo, če bi prišlo v stik s sluznico.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

ko berem po spletu o moznostih prenosa hiv z oralnimi spolnimi odnosi opazam,da so mnenja deljena. Npr. nekateri viri pravijo, da preko orale hiv ni prenosljiv. Npr. V mojem primeru, kjer mi je ona izvajala oralo spolnega uda do prenosa hiva sploh ne more priti, ce ni prisotne krvi v ustih. Tudi ce bi kri bila bi moral krvaveti tudi moj penis, da bi do prenosa sploh prislo ali lahko pride do prenosa tudi skozi “luknjico” za uriniranje, ki ima sluznico.

Skratka precej razlicnih informacij, ki vlivajo strah. Najhuje se je bati necesa kar mislis, da imas in v resnici sploh nimas..

Spoštovani, saj tako tudi je: oralni spolni odnos se glede tveganja razlikuje glede na prejemnika oz. dajalca.
Oseba, ki izvaja felacijo, tvega, da se bo okužila, tisti, ki to prejema, pa praktično ne, razen če bi oseba, ki jo izvaja, izrazito krvavela in ob močno sesala ali grizla spolni ud.
Oseba, jji sesa vagino ženske, (in prihaja ob tem v stik z izločki), tvega, da se bo okužila, ženska, ki pa to prejema, pa praktično ne (razen, če oseba, ki sesa, ne krvavi iz ust, dlesni in/ali grize).

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Torej bi moral imeti odprte rane na penisu in ona npr. krvavece dlesni, ker se preko sluznice penisa okuzba hiv ne more zgoditi, ce sem prav razumel?

Krvaveče dlesni in intenzivni stik s penisom – sluznico! Preko sluznice se lahko zgodi okužba, ampak mora priti z njo v stik kri. oz. izločki.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pa še to – to vse se nanaša na okužbo z virusom HIV. Za prenos gonoreje in sifilisa je oralno odnos tvegan v celoti.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Meni se je zgodilo le to,da sem naslednji dan uriniral na vsake cca. pol ure in na penisu sem imel nekaksen obcutek preobcutljivosti…kot bi bilo spodnje perilo slabo sprano zaradi pralnega praska..nikakrsnih pikic ali rdecic na penisu le ob dotiku glavice z roko me sili na uriniranje.Danes je teden dni od tega in zadeva se je zelo umirila.Zdi se mi da je najbolj pomagalo spiranje s hladno vodo. V kolikor v dveh, treh dneh ne bo popolnoma ok,se pa ponovno oglasim pri svojem zdravniku…Upamo na najbolje:) in odslej mislimo le z zgornjo glavo..

Meni se je zgodilo le to,da sem naslednji dan uriniral na vsake cca. pol ure in na penisu sem imel nekaksen obcutek preobcutljivosti…kot bi bilo spodnje perilo slabo sprano zaradi pralnega praska..nikakrsnih pikic ali rdecic na penisu le ob dotiku glavice z roko me sili na uriniranje.Danes je teden dni od tega in zadeva se je zelo umirila.Sicer se pogosteje uriniram kot ponavadi…Zdi se mi da je najbolj pomagalo spiranje s hladno vodo. V kolikor v dveh, treh dneh ne bo popolnoma ok,se pa ponovno oglasim pri svojem zdravniku…Upamo na najbolje:) in odslej mislimo le z zgornjo glavo..Povezujem s prehladom mehurja namrec v kopalnem plascu brez spodnjega perila sedeti zunaj cca. 40 min ni bila najbolj pametna odlocitev..

Hm,se je v mojem primeru sploh smiselno iti testirati na hiv?

Pozdavljeni,

se je v mojem primeru sploh smiselno iti testirati na hiv?

Spoštovani, kot rizični stik ste navedli oralni odnos s strani ženske in nato zaščiteni spolni odnos s kondomom. Tveganje za prenos virusa HIV je v tem primeru zelo nizko, če sploh. ZARADI drugih znakov, ki jih navajate, pekoče uriniranje, ipd., pa je smiselno testiranje na druge povzročitelje SPO. Recimo – kratko inkubacijo ima gonoroična okužba (3- 7 dni), pri moških prednjači občutek pekočega uriniranja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

pozdravljeni,

ugotavljam,da ne gre za obcutek pekocega uriniranja ampak za razdrazeno glavico penisa.Npr. po koncanem uriniranju me ob stiku kapljice urina z glavico in kozo rahlo prasketa,pece in to povzroca oz. drazi potrebo po ponovnem uriniranju…po tednu dni umivanja uda s hladno vodo in mazanja s canestenom se je stanje zelo umirilo…je potrebna napotnica za obisk ambulante za spb ali ne?

Lep pozdrav

Da, v vsakem primeru se ob težavah, ki so povezane s spolnostjo v klubih, svetuje pregled v ambulanti za SPO.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Da, v vsakem primeru se ob težavah, ki so povezane s spolnostjo v klubih, svetuje pregled v ambulanti za SPO.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni,

je potrebna napotnica zdravnika?

Hvala in lp

Pozdravljeni,

je potrebna napotnica zdravnika?

Hvala in lp

New Report

Close