Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

Spoštovani, pri navednih stikih nevarnosti za okužbe ni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Tu na forumu sem zasledil da se pri okužbi z hiv pojavi makulopapulozen izpuščaj. Pa me zanima kakšen je ta izpuščaj? Pa če se že pojavi se vrjetno ne pojavi samo eden ampak jih je več?
Hvala za odgovor.

Makolopapuloten izpuščaj je lahko zelo različne, prisotne so makule – pege, papule – bunčice, porazličnih delih telesa. Za predstavo vpišite v google – slike – “HIV rush”, pa boste videli.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ampak če se pojavijo se vrjetno pojavijo v večjem številu ne pa samo 1 mozolj na čelu in 1 na hrbtu ali kako?
Hvala za odgovor.

Število, seveda, NI poredpisano, ampak ja, običajno se jih pojavi veliko.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pretekli teden smo z solo bili v cankarjevem dom na ogledu predstave in sosolka si je stisnila mozolj sredi predstave in bila naskonjena name in mislim da sem se ga dotaknila ko je biu sveze “počen” in problem nastane, da imam navadi, da ko sem zivcna in vznemirjena si praskam suho kozo na lasiscu. In takrat sem se toliko, da me je skelelo torej semi si malo razkrvavela (ko sem prisla domov sem pogledala in so bili rdeči fleki)in zdaj ne vem koliko casa je minilo od dotika njenega mozolja in razprazkanja moje koze in me skrbi, ce je bilo le nekaj sekund zamika bi si tereticno lahko prenesla hiv ce ga ima nase?(Nevem tocno ce je bila na mojih rokah kri ker sem bila tako vziveta v predstsvo da sploh nisem razmisljala, na to sem se spomnila po tem dogodku) 

Prosim pomagajte ker me zelo skrbi! Hvala za vnaprej!!

Spoštovani, pri najboljši volji ne razumem, kaj hočete vprašati in kaj naj bi imela skupnega spraskan mozolj sošolke, ki se je naslonila na vas. Pa saj ni s spraskanim mozoljem obdelovala vašega lasišča; ampak ste si lasišče praskali VI. Takole se HIV ne prenaša.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Joj se opravicujem za zmedeno vprasanje!  Vem, da se HIV ne  prenasa tako kot ste me razumeli in da se z spolnim odnosom in vbrizgavanjem igel. Sprasevala sem, ce je mozno, da se bi HIV prenesel, ce ga ona ima, ko si je mozolj stisnila in ker sem se v temi dotaknila njenega mozolja( bila je tema) potem pa sem si razpraskala kozo na lasiscu do krvi in me skrbi, da bi se hiv prenesel, ker sem to naredila  isto roko. Upam, da sem Vam napisala bolj jasno in se zahvaljujem za hiter odgovor, ker me res skrbi. Lep pozdrav

Spoštovani, tudi če ste se po naključju dotaknili mozolja, je bil to dotik! Za prenos HIV pa rabite konkretno drgnjenje, spolni odnos, vbod, karkoli z oblico materiala. Pozabite na vse skupaj.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani!

6 mesecev po nezaščitenem spolnem odnosu sem opravila testiranje za HIV. Izvid je nereaktiven. Pred tem sem opravila še testiranje po enem mesecu, po mesecu in pol, po treh mesecih – vsakič je bil izvid nereaktiven. A je treba še ponoviti testiranje?

Spoštovani!

6 mesecev po nezaščitenem spolnem odnosu sem opravila testiranje za HIV. Izvid je nereaktiven. Pred tem sem opravila še testiranje po enem mesecu, po mesecu in pol, po treh mesecih – vsakič je bil izvid nereaktiven. A je treba še ponoviti testiranje?

Spoštovani, testiranj na HIV okužbo ni več potrebno ponavljati.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Če sem se 6. februarja zbodel z iglo in sem se testiral 27. februarja ali je test zanesljiv?
Zanima me še pri mozoljih ki se pojavijo vrjetno se jih pojavi veliko naenkrat? ne pa 1 teden 2 ki poten zgineta in potem še 2?
Hvala za odgovor.

Spoštovani! Imam vprašanje in sicer. Danes,ko srm se učila sem na telefonu opazila belo liso/packo.Moj sosolec predvideva,da ima hiv(ni se testeral še) in danes se je dotaknu telefona, prijel ga v roke. Problem je,da on včasih tudi med poukom se dotika svojega spolnrga uda. In me je strah da je morda to bila t na telefonu njegova sperma. In bi tako lahko dobila oz imela virus hiv na svojih oblačilih, zvezkih ker sm ga potem prijela jaz in ga dala v žep. Ker sm opazila da je imel neke pike bele po bundi.res me je strah ssj ta madež nisrm opazila v šou temveč šele domA. Vem da se zelo cudno slisi vse skupaj ampak me že celo popldne mori tole in bi prosila za pomoč.

Aja pa testiral sem se na zavodu za transfuzijsko medicino

Spoštovani, test po treh tednih je zgoden, a pri večini že zanesljiv. Za dokončno sigurnost predlagam ponovitev 6 mesecev od dogodka. Izpuščaji v sklopu retroviralnega sindroma se pojavi V SKLOPU SINDROMA, torej sočasno z drugimi kliničnimi znaki ali vsaj nekaterimi izmed njih.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Takole se HIV RES NE prenaša. Za prenos virusa HIV je potreben intenziven stik: ali s krvjo, ali drgnjenje sluznice ob sluznico, oz. prenos krvi ali sperme na sluznico.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani! Zanima me če je možen prenos hiva z praksami do krvi. da nekomu teče kri,ki ima hiv in mu kri teče in ima odprto rano in se potem dotakne mene in si jaz razpraskam krasto do krvi. Se tako lahko prenese?

Samo v teoriji, v praksi pa ne. HIV pozitivna kri bi vam morala neposredno kapljati v rano.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor!! Torej če prav razumem sodelavec se je urezal in krvavel in potem sem se ga dotaknila in nezavedno sem si spraskala krasto(to delam ze nezavedno, ker ne prenesm krast, mozoljev in si vse spraskam). A potem tak prenos ni možen, ker sodelavec imam sloves velikega zenskaraja tudi sam se hvali koliko žensk in koliko avanturic je imel med dopustom in me je res strah že dva dni samo o tem razmišljam. Prosim za pomoč vem, da morda paničarim a nemorm in nemorm se pomiriti. Hvala vam

New Report

Close