Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Okužba s HIV

Okužba s HIV

ali takoj pomenii obolenje z hivom ce se okuzena predsemenksa tekocina pomesa z rano na anusu ali je moznost da do zastrupitve ne pride.

hvala za odgovore. lp

Spostovani! Par postov vise sem zapisala ocenjena tveganja za posamezne primere: pri analnem odnosu je tveganje za okuzbo 3 proc. Okuzba se torej zgodi v treh od stotih primerov tovrstnega stika.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

Zanima me, ali je še možno, da bi se preventivno cepil proti hepatitisu B, če se je rizični dogodek (drgnjenje spolovil brez penetracije) zgodil pred enim tednom?

Od dogodka sem konstantno nervozen, pogosto uriniram in to pripisujem živcem. Prav tako sem danes (en teden po dogodku) zaznal v konici penisa rahlo ščemenje, nekih vidnih sprememb ni videti. Ali je smiselno iti takoj k zdravniku ali naj počakam še kak dan in če se zadeva normalizira, me nima kaj skrbeti?

Hvala in lep pozdrav.

Spoštovani, cepljenje je preventivni ukrep, ne kurativni. Cepljenje se izvaja pred rizičnim stikom, (morebitnim tveganim dogodkom. Če ste (bi) se že okužili, s cepljenjem okužbe okužbe ni mogoče preprečiti. Zaradi ščrmrnjr v spolnem organu ni treba na vsat na nos k zdravniku.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

Imam še eno vprašanje. V torek grem po izvide za klamidijo, gonorejo in HPV. Glede na to, da je načeloma potrebna penetracija za klamidijsko okužbo (kar je v mojem primeru ni bilo – drgnjenje genitalij) me zanima kakšne so možnosti, da bi jo na ta način vseeno dobil? Sprašujem, ker sem cca 14 dni po rizičnem stiku začel čutiti draženje v spolovilu, trikrat je bil zjutraj prisoten tudi prozoren izcedek (zelo malo) iz penisa, nejkajkrat sem občutil tudi bolečino v modih. Razmišljam pa non stop o teh simptomih. Vem, da so to vsi simptomi ki kažejo na okužbo vendar me posledično skrbi tudi za možnost prenosa HIV na ta način, ker naj bi tudi za klamidijo bila potrebna penetracija in če sem jo dobil je analogija očitna. Ali se morda motim? Je možno, da bi bil izcedek zaradi kakšne druge stvari? Je možno, da psiha vpliva na moja občutja? (čeprav dvomim da na izcedek).

Kakorkoli že, vse bo jasno ob testih, bi pa vas vseeno prosil za vaše mnenje. Teste za HIV in hepatitis in sifilis bom tudi naredil, vendar je za to še prezgodaj.

Lepo se vam zahvaljujem za vaš čas in odgovor.

Spoštovani, nimam več kaj dodati. Po moje vam intenzivno dela psiha. Sporočite, kakšni so bili rezultati.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

Izvidi so negativni za gonerejo, klamidijo in genitalne mikroplazme. Zdravnica je rekla, da lahko psiha povzroči razna občutja, vključno z občasnim izcedkom. Skoraj ne morem verjeti. Ampak verjamem. Sedaj me čaka še najtežji del – HIV, hepatitis in sifilis.

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav.

Pozdravljeni
Danes je nekdo hodil z iglo ter prisel zelo blizu mene, mogoce je prislo celo do stika igle in med mano(na zacetku me ni skrbelo, vendar sem kasneje odkril majhno ranico) zato me sedaj zelo skrbi. Zanima me ali moznost mogoca in lahko se kaj storim kajti vse skupaj se je zgodilo nekaj ur nazaj.
Hvala in lp

Spoštovani, kaj je to stik?? Menda pa ja veste, ali ste čutili vbod ali ne? Če niste začutili vboda, stika ni bilo!
O kakšni igli in kje, predvsem, pa je sploh govora? Vbod s šivanko (tu tveganja za prenos s krvjo ni) pomeni nekaj popolnoma drugega kot vbod z iglo, ki je nasajena na brizgalko, napolnjeno s krvjo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Zanima me ce se pri odvzemu krvi za sluzbo vidi kaksna spolna bolezen, (kri je bila ok)…namrec pred 10mesci sem imel nezasciten s.o in me skrbi da nisem okuzen..

Ne, načeloma ne.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

Pred 7 tedni sem imel zaščiten spolni odnos s prostitutko vendar je nekje pred koncom prišlo do tega da je kondom poči oziroma se je strgal na spodnjem delu penisa ne pri glavici. Že tisti dan sem dobil boleče grlo, ker predvidevam, da imam kronično obolenje grla ko popijem kaj mrzlega ali gaziranega me začne boleti zato to pripisujem temu, ker sem takrat tudi pil mrzlo in gazirano pijačo. Potem drugi simptomi so bili ampak najverjetneje od stresa 1 teden po rizičnem odnosu sem shujšal nekaj kg vendar se je takrat tudi zgodila smrt v družini in sem bil pod velikim stresom nisem jedel nič, potem sem imel tudi tu pa tam kakšne izpuščaje po rokah to tudi pripisujem stresu. Me pa peče tudi odvajanje seča.. Povišane telesne temparature, bezgavk in drugih simptomov nisem imel. Kolikšne so možnosti za prenos Hiv-a?

Spoštovani, v takih primerih so prikazi tveganja statistični, dokončni odgovor vam da izključno testiranje! V vašem primeru gre za t.i. insertivni vaginalni spolni odnos, ki velja na predpostavki, da bi bila prostitutka HIV+. Tveganje za moškega ob enem spolnem odnosu je < 0.1%.
insertivni vaginalni spolni odnos: < 0.1% (tveganje za moškega, ki s penisom produra v HIV+ žensko) Kot rečeno, pa o tem, ali ste se okužili ali ne, presoja izključno na podlagi testiranja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kako pa so kaj podatki gleede okužb pri prostitukah v nočnih lokalih?
Koliko sem razbral je baje zelo redki primer da je prostitutka okužena?

lep pozdrav

Teh podatkov Definitivno Ni!!!! PRI nas ni registra!

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Mene zanima kako je pri teh aninimnih testiranjih za aids.. moras dati zdravstveno kartico ali je ne rabis? In pa kako izves rezultate? Po telefonu,posti? Hvala za odg.

http://www.stop-aids.si/index.php/testiraj-se/kje-se-testirati
Tule so navedena različna mesta, tudi postopki se nekoliko razlikujejo. Pokličite in vpšašajte.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

http://www.stop-aids.si/index.php/testiraj-se/kje-se-testirati
Tule so navedena različna mesta, tudi postopki se nekoliko razlikujejo. Pokličite in vpšašajte.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovani.

Ali lahko pride do okužbe z AIDS-om ali kakšno drugo prenosljivo boleznijo, če prostitutka za sekundo ali dve z alkoholom ali kakšno drugo tekočino polije bradavico na moških prsih in jih poliže/posesa.
Vidnih poškodb pri tem ni bilo.
Katera testiranja priporočate?
Koliko časa mora preteči, da bo testiranje smiselno?

Spoštovani.

Ali lahko pride do okužbe z AIDS-om ali kakšno drugo prenosljivo boleznijo, če prostitutka za sekundo ali dve z alkoholom ali kakšno drugo tekočino polije bradavico na moških prsih in jih poliže/posesa.
Vidnih poškodb pri tem ni bilo.
Katera testiranja priporočate?
Koliko časa mora preteči, da bo testiranje smiselno?

New Report

Close