Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP – IVF 2023

OBMP – IVF 2023

@novinka vkljucno s 7.dnem.

Hvalaa! 🐞

Živjo punce, danes sem imela potrditveni UZ in ni bilo srčka. Kaj sledi, bi katera morda delila svojo izkušnjo. Sem kar razočarana, saj sem prvič doživela pozitiven test, potem pa se je tako končalo. 😢

Odgovor na objavo uporabnika
Mina13, 11.01.2024 ob 09:40

Živjo punce, danes sem imela potrditveni UZ in ni bilo srčka. Kaj sledi, bi katera morda delila svojo izkušnjo. Sem kar razočarana, saj sem prvič doživela pozitiven test, potem pa se je tako končalo. 😢

@Mina13: Zelo mi je žal za tvojo izkušnjo. Sama sem to v letu 2023 doživela. Enkrat zadržani splav, na UZ v 7. tednu ni bilo srčka, ker sta se ploda (eden prej, drugi kasneje) pred tem UZ nehala razvijati (beta nad 50 000, sploh se mi ni sanjalo), drugič pa je bila biokemična v petem tednu in do UZ-ja potem ni več prišlo (beta pri 500 pričela padati). Prvi, zadržani splav, je bil grozen, milo rečeno. Splav s tabletami, ki prvič niso delovale, in nato še ena doza tablet. Potem krči za umreti. Na koncu se je hvala bogu očistilo, vendar od takrat dalje sem spet imela eno biokemično. Pri tebi je sedaj odvisno, ali se bo samo očistilo ali ti je dala tablete za splav? Vsekakor ti želim, da to slabo izkušnjo čim bolje preživiš.

Moje vprašanje: Kaj Femara pri pripravi na prenos zamrznjenega zarodka pripomore zgolj k debelejši sluznici ali rastejo tudi folikli? Nekje sem brala, da oboje…

@Maybe baby jaz sem vprasala g in menda samo za sluznico.  Ce imas vse ok naceloma ne rabis nic. Meni je rekel da je pri pingvinckih v spontanem ciklu itak samo sreca ali je ali pa ni 🙂 z predpostavko da je zenska ok.

Živijo.

Eno vprašanje … naslednji torek imam sprejem za postopek. Danes pa je mož ugotovil, da ima covid … mislite, da se splača za en mesec prestaviti postopek? Sicer naj bi se pri moškem 3 mesece obnavljala sperma … kovid pa jo baje kar poslabša. Hvala za vaša mnenja 🙂

 

lp

 

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimna 12, 11.01.2024 ob 13:34

@Maybe baby jaz sem vprasala g in menda samo za sluznico.  Ce imas vse ok naceloma ne rabis nic. Meni je rekel da je pri pingvinckih v spontanem ciklu itak samo sreca ali je ali pa ni 🙂 z predpostavko da je zenska ok.

Najlepša hvala. Ok, potem se ne bom trudila več okoli Femare, ker imam sluznico sama ok, vse ostalo pa ja, se mora očitno res poklopiti. Jaz sem imela že vse, od top zarodka (celo pregledanega) do manj kvalitetnega, pa nikoli ni za vedno ostal z mano… 🙁

@Aninimno 7331 midva sva imela oba covid konec decembra, pa greva vseeno zdaj v postopek. Jaz sem dobila covid, moj ga je potem dobil od mene. Ker je bil brez simptomov, sem ga vsak dan testirala, kdaj bo tudi on pozitiven. Pozitiven je bil natanko 2 dni, pa brez kakih simptov. Menim, da to ni toliko vplivalo na samo seme. Za naju je to prvi postopek in se mi zdi zguba časa, da bi zaradi covida vse zamikala.

@Maybe baby jaz sem imela s Femaro tudi več foliklov, vendar to pri samem prenosu zamrznjenčka niti nima takega pomena – zdaj če imaš pa možnost naravne zanositve pa lahko pride potem do večplodne nosečnosti.

 

@Mina13 žal mi je… V večini primerov te naročijo na še en UZ kak teden kasneje, sploh če je bil prvi zgodaj. Če tudi takrat ni utripa pa običajno dobiš napotnico za splav kjer dobiš vsa navodila…

Odgovor na objavo uporabnika
(Ne) srečnica, 11.01.2024 ob 17:16

@Maybe baby jaz sem imela s Femaro tudi več foliklov, vendar to pri samem prenosu zamrznjenčka niti nima takega pomena – zdaj če imaš pa možnost naravne zanositve pa lahko pride potem do večplodne nosečnosti.

 

@Mina13 žal mi je… V večini primerov te naročijo na še en UZ kak teden kasneje, sploh če je bil prvi zgodaj. Če tudi takrat ni utripa pa običajno dobiš napotnico za splav kjer dobiš vsa navodila…

Hvala @(ne)srečnica!

@maybe baby zal mi je, jaz mislim da je to cista loterija. Meni je v prvo uspelo takoj prvi svezi prenos, (prvi otrok) z pingvincki pa ne gre ravno v prvo, grem zdaj tretji poizkus bomo videli ce bo sreca.

kako mislis top zarodek te oznake 4ab? Drzim pesti da ti rata.

@Mina13 tudi meni je zal ti zelim da v naslednjo docakas srcka.

Ima kateri par izkušnjo s punkcijo pri moškem?

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7331, 11.01.2024 ob 13:56

Živijo.

Eno vprašanje … naslednji torek imam sprejem za postopek. Danes pa je mož ugotovil, da ima covid … mislite, da se splača za en mesec prestaviti postopek? Sicer naj bi se pri moškem 3 mesece obnavljala sperma … kovid pa jo baje kar poslabša. Hvala za vaša mnenja 🙂

 

lp

 

Js sm prvic zanosila po IVF oz. ICSI, ker je imel moz slab spermiogram. V drugo sm zanosila spontano dobre 4 mesece po porodu – decembra smo imeli vsi covid, januarja sem zanosila in tudi donosila zdravo dete. Tako da bi rekla, da je spet vse odvisno od posameznika in same “srece”, tako da js bi tvegala in sla vseeno v postopek.

Hvala. Vseeno bom vprašala kaj svetujejo na kliniki. Na koncu se moraš pa sam odločiti – ali tvegati in it ali še (po)čakati… Ko se že veseliš, pa spet bum – ovira. Res beden filing.

@MaybeBaby Hvala, da si delila svojo zgodbo in resnično upam, da ti tokrat uspe. Ko vidim, da se boriš naprej kljub vsemu, kar si doživela, mi je to spodbuda, da se tudi sama ne smem predati. 

@(Ne)srečnica Res je, sem dobila termin čez en teden in bom počakala do takrat, ampak si potihoma želim, da bi mi se kri že kar vlila, da čim prej dam to za sabo…


@Anonimna12
Hvala, ostajam pozitivna. ❤️

Zdravo punce,

Rabila bi pomoč tistih, ki imajo izkušnje s postopki v MB 🙂

Tam nekje v tretjem tednu decembra sem po pošti prejela sklep konzilija, da je OBMP odobren. Kako zdaj naprej? Na zadnjem pregledu so mi rekli, da dobim vabilo in navodila po pošti in, da je čakalna doba cca 3 mesece od odobritve konzilija. To verjetno v praksi pomeni nekje marca/aprila. Kdaj ste ve prejele vabilo in verjetno kakšna navodila ipd.?

Hvala vnaprej za pomoč, čisto vsem pa želim najlepše leto 2024! 🍀

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 7331, 11.01.2024 ob 22:56

Hvala. Vseeno bom vprašala kaj svetujejo na kliniki. Na koncu se moraš pa sam odločiti – ali tvegati in it ali še (po)čakati… Ko se že veseliš, pa spet bum – ovira. Res beden filing.

Na kliniki ti bodo svetovali, da pocakata 3 mesece. Vsaj pri kolegici je bilo tako, da ce ima zenska covid se prestavi na naslednjo M, ce pa moski se pa prestavi za 3 mesece. Lahko pa da je sedaj kaj drugace. Srecno 🍀

Včeraj sem začela s špikanjem. To je moj prvi IVF, kratki protokol.

Strah me je, sploh ne morem delat… Pa ravno ta in naslednji teden imam največ obveznosti.

Je še katera trenutno v postopku (LJ)?

Držim pesti za vse 🍀

@Tw2024 Zacetkom novembra sem po posti prejela od konzilija da je OBMP odobren. Sredi decembra so me klicali in potem sem dobila navodila na email za ukljucitev v postopek. Punkcija bo koncem februarja. To je moj prvi IVF. Lp

Pozdravljene punce,

ali ima katera izkušnje, kakšne so možnosti za neuspelo odmrznitev zarodka? Saj imam le en zamrznjen zarodek in grem v prenos v sredo, rečeno je bilo, da ti šele tisti dan povedo, če je prišlo do neuspešne odmrznitve – to bi bilo veliko razočaranje. Za mano pa je že en neuspeli IVF sveži prenos, imela pa sem le 4 celice (dve se niso ok razvijale).

lpŠ

New Report

Close