Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP – IVF 2023

OBMP – IVF 2023

@Net654 če je karton tam ga grejo lahko komot iskati, sicer je pa najbrž izvid tudi na kartici. Vsaj meni nazadnje fizičnega izvida sploh niso pogledali.

@gina123 in @(Ne)srečnica hvala za odgovore. Bom na naslednjem posvetu res poskušala zdravnici predlagat, aspirin. To je ta aspirin protect 100mg?

Imam še samo eno vprašanje. Kako dolgo ste po uspešnem prenosu zamrznjenega zarodka jemale progesteron (utrogestan)?

Skratka v Mariboru je praksa, da se po prenosu jemlje samo do krvnega testa potem pa načeloma ne več tudi če je nosečnost potrjena. Pri drugem splavu sem imela doma slučajno še eno škatlico in sem postopoma zmanjševala, tako da kljub temu, da nosečnost ni bila uspešna se je vsaj plod razvil. Zdaj pri tretji neuspešni nosečnosti sem pa ga jemala samo do krvnega testa in sem potem nehala in se je razvila samo vrečka brez ploda. Tako da se tudi sprašujem, če bi morda lahko naslednjič tukaj naredili kaj drugače.

Net654, jaz bi prosila osebno ginekologinjo, da izda izvid, je bolje biti na ziher. Jaz mojega izvida nimam v aplikaciji in ga imam v fizični obliki.

Jaz pa imam vprašanje za tiste z dolgim protokolom, vam so v izvidu iz posveta pred novim postopkom navedli katera zdravila boste prejemale ali je to informacija, ki jo izveš šele na sprejemu v postopek?

Srecno vsemm..🤗🤗

Se opravicujem ce karkoli prizadanem glede tega me zanima noseca sem 7t danes sem imela prvic UZ in ploda se ne vidi ali je to normalno ali me mora skrbeti hvala za naprej.

prenos imela 8.12

potrjena nosecnost

1gv 0 10mm nevem kam naj se obrnem za odgovore ker G ni znala nic povedati samo da ni dobro ker se plodovih odbojev ne vidi. Zelo me skrbi zanosila v prvo z ivf

@sunshiine progrsteron oziroma prenehanje jemanja progesterona ni moglo viplivati na to da je prazna GV.
Jaz sem v casu stimulacije v postopku, ki je bil uspesen hodila na terapije v hiperbaricno kisikovo komoro (za bolj kvalitetna jajceca in boljsi endometrij). 2 1 dan pred ET sem zacela z aspirinom 100 in ga jemala do poz. testa. Aspirin sem jemala tudi 2 postopka pred uspesnim, pa ni bilo niti vgnezditve 🤷🏻‍♀️.
Tezko je trditi kaj deluje, enkrat večini pač uspe.
Navijam za vse vas.

Dober dan,

sem prvič na stimulaciji z Gonalom, kratki protokol, včeraj dodala Cetrotide. Je normalen obilen sluzast izcedek že 2 dni? 🤔

 

@tina111 tudi jaz sem imela prvi pregled pri 7t 5d in se ni videlo ploda. Gestacijska vrečka je bila takrat velika 30mm. Čez en teden sem imela ponovno UZ in je bilo stanje nespremenjeno, tako da čakam sedaj, da mi bodo umetno prekinili nosečnost.

V kolikor je gestacijska vrečka velika pod 20mm je še upanje, če je pa večja pa ne. Torej je tvoja gestacijska vrečka velika 10mm? Verjetno te je ginekologinja naročila na ponovni pregled? Najboljše, da počakaš na ponovni pregled. Lahko da se bo plod še razvil lahko pa tudi ne. Sta samo dve možnosti. Želim ti vse dobro.

@Asja691 hvala za odgovor. Ja verjetno recepta res ni, če ne bi vsem uspelo v prvo. Upam, da se vsaj enkrat vse poklopi in da pridemo srečno do konca.

@Anonimna98472 tudi jaz sem imela kratki protokol in ko sem dodala cetrotide, sem imela en dan taki sluzast izcedek. Po tem je bilo vse ok.

@sunshine, hvala za odgovor. Žal mi je za tvojo izkušnjo…

Me je že skrbelo, da je kaj narobe, glede na reeees povečan izcedek. Jutri je prvi UZ…

Zdravo punce. Se pridruzim temi se to leto … pa da vidimo, kaj bo prineslo. Cestitke vsem novopecenim noseckam, naj bo srecno do konca. 🍀

@(Ne)srecnica, baje je to najino leto 😜💪💪 naj le cim prej pride M, da bomo lahko drzali pesti. Midva bova sla po pingvina februarja oz. z naslednjo M. V torek imam koncno, po cetrtem javljanju M, termin za histeroskopijo. Vmes sva opravila genetski posvet, pred bozicnimi prazniki, izvidov se ni, pa v bistvu tako vseeno, ker v nobenem primeru ne bi sla v pgd postopek, sem prestara za to, v primeru nosecnosti, pa bi me tako ali tako cakala amniocinteza …

Gremo dalje. @sunshiine, zal mi je, socustvjujem. Pismo je to bedno, ko ze toliko stvari das skozi, da sploh zagledas plus na testu, potem pa to. Res ni fer. Okoli mene spet baby boom, jaz pa ze sanjarim o morju in poletju, ker je to vsaj oprijemljivo 🙃

Srecno v novem 🤘🍀🤗

 

@Fracek saj pri mojih ciklusih se zna zgoditi da bova šle skupaj na prenos 🤷‍♀️ zaenkrat še nič ne kaže na M, pa sem 35 dan ciklusa… Nisem pa ravno spremljala ovulacije, sem imela preveč vsega pred prazniki

@sunshiine 

Joj upam da bo vse uredu zelim ti veliko srece prihodnjic. Da tako pise oz. nevem pise 1GV 0 je precrtana 10mm zraven pise nemorem slike priloziti zraven. Res komi cakas da koncno zagledas dve crtice na testu in ze mislis da si zmagal da bo vse okej potem pa take skrbi kaj vse bo ali bo vse uredu ali ne. Vsem zelim veliko srece

Zdravo punce,

Sem nova tukaj 😊. Z možem sva do sedaj opravila že vse preiskave in z obema vse bp. Sedaj pa že počasi malo obupujeva saj po zadržanem splavu iz leta 2020 nama nikakor zopet ne uspe, sva pa zanosila po naravni poti. Naslednji mesec grem na kontrolo po laparoskopiji in razmišljam, da bi zaprosila naj me vključijo v OBMP. Prosila bi vas za info, kdaj so vas vključili v OBMP? le ko je s kom kaj narobe ali tudi, če preiskave pri obeh kažejo vse ok? Stara bom pa 34 let, še brez otrok.

Hvala vam vsem za vsak info in res želim vsem nam srečo v letošnjem letu!

Ja plus na testu res ni merilo za uspeh. Čeprav sem ob prvem plusu na testu čutila neverjetno srečo in imela sem že občutek, da je to to. Iz mojih izkušenj vem, da bom mirna šele, ko in če bom držala zdravega otroka v naročju.


@Fra
ček za izvide si vzamejo kar čas. Želim ti vso srečo pri naslednjem prenosu. Ko sva se midva odločila, da bi imela otroka še v najini družbi ni bilo veliko otrok. Zdaj po 5 letih truda pa se mi zdi, da imajo res že skoraj vsi otroke.

Tako da je, kljub vsem neuspehom je treba poiskati tiste stvari, ki nas v življenju veselijo in napolnijo. Ko se vse to uredi, zagotovo greva napolnit baterije v hribe/gore. 🙂


@ursa2021
Naju so vključili v ivf/icsi zaradi moške neplodnosti. V nekaterih primerih, če je z obema vse ok vem da poskusijo naprej iui (iseminacijo) in če to ni uspešno potem poskusijo ivf postopek.

Zdravo punce,

sem nova tukaj. Danes sem dobila menstruacijo in sedaj je že čez eno leto od kar se trudiva zanosit. Sem tik pred 35 letom. Torej sledi napotnica za vse preiskave za neplodnost 🙁

Zanima me, kaj priporočate v LJ za preiskave – Dravlje ali GK? Brala sem veliko starih postov na temo dr. Reša in njegove hčerke, tako da nisem preveč prepričana, če si želim tja. Po drugi strani ima pa GK klinika daljše čakalne dobe. Sama sem sicer vse pripravljena opraviti tudi samoplačniško, samo da bi šlo hitreje.

Kaj priporočate tiste, ki imate v teh časih izkušnje z enim ali drugim?

Vem, da nisem še tako daleč (IVF), ampak bom vseeno vesela, če me sprejmete medse in delite svoje izkušnje. Sem namreč kar obupana in predvsem žalostna in v obžalovnaju, da nisva prej začela delati na otroku. Saj veste, tisto, ko misliš, da imaš cel svet na dlani, potuješ, se imaš fino s partnerjem in uživaš življene v dvoje. Potem sledi pa hladen tuš in imajo vsi prav, ki so mi govorili kaj čakava 🙁 No sicer sva pa skupaj od mojega 29. leta, tako da več kot leto dve prej tako ne bi mogla začeti.

Hvala vam in vsem želim veliko sreče in da čimprej pridete do nosečnosti ter da bo ta tudi uspešna.

@sunshiine hvala za odgovor. Potem lahko najprej pričakujem IUI. Naslednji mesec imam kontrolo in bom kar zaprosila za ukrepanje naprej. Tebi pa res iz srca želim srečno naprej in ne dvomim da vama sedaj uspe, srečno!

@žalostna931 kot zgleda naju je na isti dan obiskala nedobrodošla M 😊. Midva se tudi trudiva od zadržanega splava 2020 in nama nikakor ne uspe, letos pa bom 34. Jaz sem šla lansko leto samoplačniško k dr. Jančar v Lj (meni osebno super zdravnica, zelo prijazna) in mi je takoj našla malo pregrado v maternici, ki pa je bila bolj majhna in sva se tako zmenili, da malo še počakava, ker le še ni bilo leto dni po splavu in žal nama nikakor ni. Tako me je nato napotila na laparoskopijo in histeroskopijo kjer sem prišla tudi kmalu na vrsto. Oboje pokazalo da je vse OK, edino pregrada se je odstranila, ki pa je bila minimalna. Samoplačniško sem tudi dala pregledati kri za hormone, ki pa tudi kaže da je vse v mejah normale. Sedaj pa grem naslednji mesec nazaj na kontrolo po posegu in bom kar zaprosila, če me lahko obravnavajo naprej. Seveda pa predno so mene obravnavali je moral mož na spermiogram, kjer pa je pokazalo da je OK. A si mogoče opravila že kakšno preiskavo? Pregled hormonov ali kaj takega? Oziroma kolikor vem vedno naprej na pregled pošljejo partnerja za pregled spermiograma? Je mogoče že šel tvoj partner? Joj upam, da se nisem preveč razpisala 😊.

Punce a je tukaj tudi kakšna takšna, ki kaže da je z obema vse OK pa vseeno ne uspe?

Srečno vsem!

@ursa2021 a res? Joj 🙁

Za dr. Jančar še nisem slišala, bom pogooglala 🙂 A ona je na kliniki in dela tudi samoplačniško? A preiskave naprej (laparoskopija, histeroskopija) si potem opravila na napotnico?

Pri meni gre zgodba nekako tako – aprila lani sem imela redni UZ pri svoji ginekologinji, kjer je bilo vse ok, je pa videla pregrado. Dala mi je napotnico za GK in sem imela pregled pri dr. Ban, ki je rekla, da gre bolj za izbočeno maternico in da preventivno tega ne bi odstanila, ker lahko celo naredi več škode kot koristi.

Aprila sva se z ginekologinjo pogovarjali tudi o mojih rjavih izcedkih pred menstuacijo (imela sem jih od kar se spomnim, je pa res, da so bili po tem, ko sva začela delati na otroku, daljši -celo 7 dni pred menstuacijo. Tako da sva se zmenili, da če ne bo nič, mi predpiše Utrogestan. Jemljem ga sedaj od julija in dejansko očitno deluje, ker so izcedki izginili.

V novembru sem imela biokemično nosečnost. In po tem še en preventivni UZ (razen ciste na levi strani je bilo vse ok).

To je to, ostalih preiskav še nisem/nisva imela. Nameravava pa najprej opraviti samoplačniški spermiogram in hormone pri meni. Potem pa naprej… Sicer imam pa od nekdaj redne menstruacije, ovulacije testi tudi pokažejo. Hvala in želim ti vso srečo!

@ursa2021 pri nama naj bi bilo vse ok. So mi pa enako kot tebi odstranili pregrado.

Imela sem 3x IUI. V enem sem imela biokemicno. Septebra lani pa sem imela 1. IVF, ki je bil totalen polom. Niso dobili niti 1 celice. In me je ze sedaj noro groza, da bo v 2. Postopku enako. 🙈

Sicer pa z mozen probavava cca 3 leta. Pred tem pa sem tudi z bivsim par let. Imam pa 31 let.

Mogoce ve katera, kaj bi lahko bil razlog, da me od 1. Postopka IVF naprej pred menstruacijo ne bolijo prsi. Pred tem sem vedno vedela kdaj jo bom dobila, ker so bile noro obcutljove, tezke in bolece. Sedaj pa nic. 🤔

@žalostna931 za dr. Nina Jančar mi je svetovala prijateljica, ki je šla k njej na pregled in mi jo takoj priporočila. Meni je res full prijazna in ti da neko pozitivo. Na UZ oz. prvi pregled sem šla k njej samoplačniško, kjer mi je tudi takoj ugotovila malo pregrado. Laparoskopijo in histeroskopijo sem nato opravila na napotnico, ki mi jo je izdala moja ginekologinja. Ko sem šla prvič k dr. Jančar sem že imela tudi izvid spermiograma od moža. Škoda, da bi tvoj partner hodil samoplačniško, naj pridobi napotnico pri svoji osebni zdravnici in bo kmalu prišel na vrsto tudi z napotnico, moj mož je. Je šel pa sedaj še enkrat, ker je šel nazadnje leto in pol nazaj in tudi sedaj prišel kmalu na vrsto. Jaz sem šla tudi sama samoplačniško na pregled hormonov, da bom imela čim več izvidov za drug mesec, ko imam kontrolo pri dr. Jančar po posegu, ki sem ga imela novembra. Potem si že imela kemično nosečnost? Joj koliko je res tega. Jaz sem imela zadržani splav in morala na čiščenje s tabletami. Tudi jaz delam ovulacijske teste, se mi pa zdi, da se s tem še bolj psihiram, no saj ne vem več kaj je prav in kaj ne 😊. Upam, da bo to leto srečno leto za vse nas tukaj!

@optimistka13 hvala za tvojo izkušnjo. Potem so vaju najprej dali na IUI. Kako pa to poteka? Si dolgo čakala na vrsto? Čeprav, ko berem ni nekaj pozitivnih izkušenj na IUI.  

@ursa2021 ja imela sem biokemično nosečnost. Ja očitno je res dosti tega…. Kot da ni že dosti, da imamo težave zanosit, očitno se ne moremo zares veseliti niti takrat, ko zagledamo +. 🙁

Jaz moram delati ovulacijske teste že zaradi Utrogestana, ker ga ne smem jemati pred ovulacijo. Sicer pred biokemično jih nisem, ker je bila ovulacija vsak mesec isti dan. Po tej biokemični se mi je pa malo zmešalo vse skupaj oz. malenkost podaljšal cikel, tako da jih zdaj delam, dokler se ne stabilizira. Se pa strinjam, da tole še dodatno psihira. Sem prejšnji mesec že razmišljala, da bi in Utrogestan in vse teste za kakšen mesec vrgla v kot, ampak potem na koncu se mi je zdelo škoda izgubiti en mesec :S

Jaz tudi upam, da bo srečno leto za vse nas <3 Hvala še enkrat za priporočilo za dr Jančar, se bom tudi jaz naročila k njej.

@ursa2021 histeroskopijo in laparoskopijo sem imela julija 2021. Potem 3x IUI med novembrom 2021 in majem 2022. 1. IVF sem imela septembra 2022, sedaj pa čakam, da imam naslednji teden sprejem za 2. IVF.

New Report

Close