Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost OBMP – IVF 2023

OBMP – IVF 2023

@Tejchy452 če začneš že s pikanjem potem računal da bo 9 dan cikla UZ, tam bodo videli kako je z velikostjo foliklov in povedali ali se podaljša stimulacija ali dobiš stop injekcijo. Dva dni po stopki imaš punkcijo, po punkciji bolniško do prenosa (načeloma 5 dni), po prenosu priporočajo vsaj 3 dni bolniške.

Jaz sem prvič iskreno povedala da grem na umetno, pa se je potem razvedelo, čeprav sem prosila naj ne govorijo naprej, naslednjič sem pa samo rekla da imam en poseg, za zadnjo punkcijo pa da sem zbolela..  Za UZ sem pa ali menjala urnik ali pa sem rekla da imam pregled (dobiš bolniško).

Dejansko nisi dolžna razlagat zakaj manjkaš, meni se je pač fer zdelo, da povem če bom manjkala dlje časa

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
lučka261, 05.01.2023 ob 12:46

Odgovor na objavo uporabnika
lučka261, 05.01.2023 ob 12:40

Živjo, vidim, da vas je nekaj v dolgem protokolu v LJ. Stiskam pesti 🙂

Zanima me glede sprejema. Termin sem dobila na 23. dan ciklusa. Pa sem mislila, da takrat že moram začeti z injekcijami. Bom dobila ob sprejemu injekcije ali moram še enkrat po prevzem? Hvala lepa za pomoč!

Torej tukaj sprašujem glede dolgega protokola, kjer ne začneš z injekcijami na prvi dan ciklusa.

Pri dolgem protokolu je pomembno to, da z injekcijami začneš v drugi fazi cikla – po ovulaciji. Ni toliko pomembno, kateri dan točno začneš z injekcijami. Recimo v MB začnejo na 20. ali 22. dan. V mojem primeru (ker sem imela tokrat pozno ovulacijo – bila je 25. dan cikla) sem začela šele 27. dan z injekcijami. Bila sem že na enem UZ in zaenkrat kaže vse ok.

Srečno ❤

Ananaska2 no problema a ne bom ravno v neajvečjo pomoč..

Ciste so mi ugotovili na kontrolnem uz po dveh tednih prvih injekcij. Takrat so mi zaradi cist podvojili dozo in smo počakali še en teden (do danes) da vidimo če so se ciste ščistile. Danes jih na uz ni bilo več videti, tako da sem dobila še injekcije za stimulacijo. Tako da punkcija cist ni bila potrebna. Kolikor sem razumela bi bili drugače dve ločeni punkciji a nisem čisto prepričana…

nova
Uredništvo priporoča

@(Ne)srečnica hvala ti zdaj bom bolj pripravljena kaj bom rekla, na žalost ne zaupam da bodo tiho tako da si bom nekaj  zmislila. Saj tudi meni je pošteno da jim povem ampak ne bom pa razpravljala zakaj.

@Tejchy452 vem da zdaj med korono so punce pogosto javile, da so bile v rizičnem stiku in so v karanteni. Zdaj tega ni več, edino če rečeš da imaš korono, ma pol je vseeno če rečeš damo da si zbolela. Ali pa poveš da imaš en poseg (kar je povsem res), za UZ če imaš dopoldansko službo pa npr da imaš kakšne preiskave.

Ojla Pupe. Meni niti ni ratalo lani. Hocem pa iti cim prej po pingvincka.  Kako ste?

Kakšen je postopek prijave s pingvinčkom, ki te že čaka?

S cistami med postopkom je tako, da jih spunitirajo, če so po kontrolnem uz še prisotne, nato dodajo stimulacijo. Čez to sem šla že večkrat. Ko so folikli dovolj veliki naredijo pa “pravo” punkcijo. Ciste naj ne bi imele vpliva na rezultat postopka.

Glede službe sem na začetku povedala zakaj me ne bo. Sedaj (po več postopkih) pa ne več. Tokrat sem rekla, da imam en poseg, zdaj po transferju pa da se ne počutim dobro kar je čisto res 🤷

Lp vsem

@Mimi365 v Lj se naročiš za telefonski razgovor, da ti izdajo napotnico za prenos, potem se pa prvi dan M naročiš na mail od reprodukcije in ti oni pošljejo datum za sprejem in prvi UZ

Mene pa zanima, če je šla katera pred oz. med postopki na akupunkturo in ali je bil postopek uspešen. Namreč zarodek se kljub lepim blastocistam ne vgnezdi, pa razmišljam, če bi še tole probala.

    Pri meni se na cisto niso ozirali. Glede akupunkture je moje osebno mnenje škoda denarja, sem hodila kot nosečka. Raje investiram v prehrano, vitamine.

Evo. 30.1. sem naročena na sprejem.

Komaj čakam res. Mogoče sem preveč navdušena, ker še nevem kaj me čaka.

Imam kratki protokol.

Pozdravljene.

Za mano je tretja neuspešna nosečnost. Prva je bila biokemična nosečnost, druga je bil zadržan splav v 8t, pri tretji pa so ugotovili prazno gestacijsko vrečko, tako da me zdaj čaka splav s tabletko.

Že pri drugi neuspešni nosečnosti so nama naredili genetiko, ki je bila bp, meni so še naredili preiskave za trombofilijo, antifosfolipidni sindrom in ščitnico. Vse je bilo bp. V postopek sva vključena zaradi moške neplodnosti.

Je katera jemala aspirin, kljub temu, da nima karkoli dokazano in je bila potem nosečnost uspešna?

@upanje111 Midva sva hodila na akupunkturo pred drugim postopkom k eni zdravnici. Edna sprememba je bila ta, da so se vsi zarodki, ki so se oplodili tudi do konca razvili (v prvem postopku jih je veliko propadlo) in vse so zmrznili tako da sva prišla do 5 zarodkov. Embiologinja je komentirala, da se to redko zgodi, da se vsi, ki se oplodijo tudi do konca razvijejo. Ampak kljub temu sveži prenos potem ni bil uspešen. Poznam dve punci, ki jima je s pomočjo akupunkture uspelo zanosit. Jaz sem imela pred akupunkturo kr težave z aknami in lahko rečem, da se mi je po akupunkturi tudi koža zelo lepo uredila. Tako, da jaz verjamem, da do neke mere pomaga, če ni kakih drugih težav.

Sunshiine, žal mi je za vajine neuspehe. Držim pesti, da bo tudi vama uspelo 🙏🙏

Jaz sem na “svojo roko” jemala aspirin od prenosa naprej.  To je bil moj 6. transfer (zamrznjenček) in prvi uspešen. Nosečnost je potekala bp in imamo dvoletnika 💚

Zdaj sem nekaj dni po 8. transferju.

Hodila sem na refleksoterapijo, z akupunkturo pa nimam izkušenj…

@sunshiine tudi jaz sem na lastno pest jemala aspirin pri drugem uspešnem prenosu (prvi sveži je bila biokemična – takrat nisem jemal aspirina). Težko pa rečem da je ravno to pomagalo, ker sem delala res velikooooo drugače pri drugem uspešnem kot pri prvem neuspešnim prenosu. Trenutno sem v 36 tednu in že odštevam dni, da končno spoznam najno punčko ❤️

Sem pa takrat ko sem zagledala plus tudi na dolgo in široko opisala kaj vse sem delala v drugo, ampak ne najdem tistega posta, tako da bom tukaj uspodaj še enkrat prilepila celoten zapis (pozor: res je dolg 😅) in mogoče kateri pomaga. Držim pesti za vas 🤞🏼 (ve pa dajte zame, da nom imela lahek in lep porod 😁)

__________________________________________________________

2 prenosa – prvi svezi prenos (5.4.2022 – 7 dan kri in biokemicna nosecnost – neuspesen prenos.

    USPESEN prenos zamrznjencka kvalitete b1 (najboljse)- 3.6.2022 – pozitiven test nosecnosti 8 dan po prenosu 11.6. – digital CB 2-3 tedne (4-5tednov)

Kaj sem delala drugače kot v prvem postopku. Kar se tiče obdobja pred prenosom je bilo to, da nisem vsak dan razmišljala o prenosu in komaj odštevala dneve do prenosa, celo želela sem da ovulacija malo zamudi ker sva imela plačan oddih od petka do nedelje na morju in me je bilo strah da bi mogla na prenos ravno v soboto. Želela sem da bi bila ovulcija v nedeljo in res je bila. Kar se tiče prehranskih dopolnil sem jemala omega 3, vitamin D, magnezij in elevit (to sem jemala tudi v prejšnem prenosu oz jemljem že več let) kar pa sem dodala oz spremenila je da sem (po priporočilu super ženske, ki ve veliko o teh bojih neplodnosti) takoj dan po prenehanju menstruacije začela jemati Bromelain (od now 2 caps na dan – 1000mg) namesto ananasa. Elevit sem zamenjala za terra nova prenatalni multivitaminski kompleks (2 caps na dan) ker ima aktivno obliko folat in ne sintetično obliko folne ki jo telo težje absorbira. Na lastno pest sem tokrat jemala tudi aspirin 100 – začela sem ga jemati 5 dni pred prenosom in ga jemljem še vedno (najbrž ga bom do 12 tedna oz se bom najbrž posvetovala še z mojo ginekologinjo). Aja bromelain sem jemala še 5 dni po prenosu potem sem prenehala. Pred prenosom sem (skoraj) vsak dan pila čaj krvomočnice pa tudi kakšno pivo sem si privoščila 😁

En dan pred prenosom sem šla samoplačniško v adrialab na pregled progesterona, železa in vitamin paket sem vzela še kjer pregledajo B12, folno in pa vitamin D. Vse je bilo okej razen na moje presenečenje vitamin D je bil malo pod mejo. Po posvetovanju sem potem še zvedela da čeprav je bila moja vrednost B12 vitamina in folne v neki sredini normalnih vrednosti da je to za nosečnost še vseeno premalo (menda je fino da je B12 okoli 550, folna nad 70 in tudi vit D nad 70). Tako da sem letela v lekarno, po vitamin D v šprici in vitamin B12 (1mg na tableto) in se malo “nafilala” s temi vitamini, vzela 4 tablete b12 in dala 4sprice vit D (skupaj 8.000 enot) glede folne pa sem rešila tako, da jemljem sedaj poleg terra nova dveh kapsul še zraven eno novalac. B12 vitamin se izloči z urinom če ga je preveč in ga ne moreš predozirat, zato jemljem še vedno 4 tabletke oz bonbončke na dan. Sem pa po prenosu namesto crinone gela, ki sem ga imela v prvem prenosu, dobila tokrat amelgen 2x na dan in men je bila ta oblika super – velikobolje kot crinone, če imate priliko prosite če lahko to dobite…

Kar se tiče same miselnosti se mi zdi da je bilo tokrat čisto drugače kot prvič. Se mi zdi da sem prvič bila veliko bol v vsem tem oz ne vem kako se naj drugače izrazim. Bila sem direkt po punkciji, vso pikanje pred njo, potem punkcija in čakat koliko se jih je oplodilo, koliko je zamrzjenčkov vse to, dejansko ne moreš izklopit ker si tako notri v vsem skupaj oz. vsaj jaz nisem mogla in sem veliko bolj pričakovala tisti plus. Sem prepričana da tudi progesterona ni bilo dovolj ker sem brala da menda telo po punkciji ne proizvqja svojega progesterona. No tisti prenos se je končal z krvavitvijo 7 dan po prenosu in potem z pozitivnimi urinskimi testi in negativnim krvnim torej je šlo za biokemično.. Tokrat pa sem bila polna energije, super počutja in toliko se mi je dogajalo pred prenosom da sploh nisem razmišljala o tem, celo dan prej sem se spomnila čisto šokirana da mam naslednji dan prenos… Tudi po prenosu sem nekako odmislila vse skupaj, sem si rekla bo kar bo (hvalabogu imam še veliko zamrzjenčkov in je potem tako razmišlanje lažje kot če jih nebi imela). Vsak dan sem šla na kratek sprehod, tudi pri hrani nisem tako striktno pazila da slučajno nebi jedla kaj kar nosečnica ne sme (pazila sem samo pri surovih izdelkih in da res operem zelenjavo in sadje ker nisem prebolela toksoplazmoze). Celo vikend oddih sva si rezervirala zadnji hip, ko prejšni prenos niti pomislila nebi o kakem dopustu v tistih 14 dneh do krvnega..

Vsak dan od prenosa sem zjutraj in zvečer meditirala in poslušala afirmacije. Res sem se vživela v vsako besedo in se čosto sprostila, čutila tisti notranji mir in res bom to nadaljevala skozi celotno nosečnost, da imam tiste pol ure zjutraj in zvečer samo zase, da se odklopim, sprostim in pomirim. Probajte, mislim da je to selo pomembno, nasploh že zaradi ritma življenja in vsega stresa ki ga prinaša življenje, mi, ki si želimo otročička čutimo pa še dodatne pritiske, stres in negativne občutke sploh po neuspelih prenosih. Tukaj vam polinkam nekaj posnetkov ki sem jih jaz poslušala (dva sta enaka ki jih je že ena punca objavila): 

prve 3 dni po prenosu sem poslušala:

https://youtu.be/qugNRFPipfc

https://youtu.be/z_oUeOJsqtE

 

Potem in nekatere še sedaj pa tele:

https://youtu.be/p39afBUYk7c

https://youtu.be/GQA-jL-CvVE

https://youtu.be/jScBrZ8wqTs

https://youtu.be/hYnzpytxb28

Meditacije in afirmacije za 2 week wait sem poslušala še do krvnega, potem pa preklopila samo na meditacijo za nosečnice in afirmacije za zdravo nosečnost. 

če se dotaknem še znakov “nosečnosti” po prenosu.. takoj naslendji dan po prenosu, sem na papriju ko sem se obrisala imela dve rjavi nitki (kaj takega še nisem videla prej) in piko rjavo prozorne zluzi. Dva dni po prenosu sem skozi cel dan čutila zbadanje in špikanje v levem delu spodnjega dela trebuha, zvečer me je tako špikalo da sem se morala prav v drug položaj dat. Naslednje dni se je nadaljevalo občasno špikanje. 6 dan po prenosu me je občasno zbodlo v prsih, ko da bi me en malo zapiknil not in ven, težko opišem 😁 7 dan po prenosu sem se počutila kot da me je vlak povozil, pritisk v glavi kot da bi mi jo hotelp raznesti, vrtoglavica, čudno v trebuhu kot da bi bila zmačkana sem se počutila. Spikalo me je tudi zelo celo tko da sem parkrat mal zacvilila in celo nogo levo in ritnico mi je malo mrtvelo, kot da mi je nekaj na živec pritiskalo. Ta dan sva šla na vikend oddih v Bohinj in med potjo sem se komaj naštimala da me ni tako zbadalo, ko sva prispela sem pa skoraj za mizo med kartanjem zaspala in sem po večih letih morala it sredi dneva spat 😄 No 8 dan po prenosu sem se pa zbudila 4.45 zjutraj in nisem mogla zaspat nazaj ker sem sw odločila da naredim test, tako da sem šla potiho in najprej naredila FS testni trakec, druga črtica se je močno prikazala že po minuti, zato sem hitro naredila še digitalni CB, ta mi prej ko je bial biokemična za razliko od ostalih ni kazal +. Čakam in čakam se mi zdi da je trajalo par ur ne minut in se najprej prikaže plus potem pa še tedni 2-3. Tako da ja, sreče solze itak in prvi (pravi) plus po več kot 4 letih truda ❤️❤️

Pa še nekaj čudnih znakov iste ure in storklje

Ufff sedaj vidim da sem se res razpisala, ampak sem si rekla da si bom vzela čas da res opišem razlike med prvim neuspešnim prenosom in drugim uspešnim. Mogoče bi zanosila tudi če ne bi čisto nič spremenila, to ne bom vedela nikoli, ampak ni mi žal in sem vseeno prepričana da nekaj je pripomoglo. Ta zapis ni recept za uspeh, mogoče je bil moj recept za uspeh, mogoče bo še od katere druge, to tudi ni bil moj namen. Moj namen je bil, da mogoče s tem zapisom kateri pomagam, ji vlijem upanje, mogoče celo dam neke informacije za katere katera ni vedela in bo sedaj poiskusila še to… Za sebe vem, da so mi skozi mojo pot neplodnosti vedno taki zapisi pomagali, da sem lahko preizkusila kaj novega, da sem lahko primerjala svoje znake z zneki drugih punc, kaj sem že jaz sprobala in kaj še lahko, da sem potem imela spet čisto nov zagon in viro v to da tokrat pa bo ratalo… Mislim da je takih zapisov dokaj malo in mislim da jih bi moglo biti več, zato tudi če bom samo eni s tem pomagala sem dosegla svoj namen. Punce jaz držim pesti za vsako posebaj in upam da tudi vas razveseli tisti plus, ker ko ga zagledaš pozabiš na vse slabo, jaz pa komajčakam februar 2023 da spoznam mojo pikico, da takrat pa upam da bo moja nosečnost lepa, da se naužijem tega trebuščka ki si ga že tako dolgo želim.  

@sunshiine žal mi je za tak razplet 😢 jaz sem dobila aspirin in Medrol za naslednji prenos, tako da ti potem javim če bo kaj drugače.. za eno vem, da ji je na ta način uspelo priti do vgnezditve, ko ni prej nikoli, žal pa se je vseeno končalo z biokemično…

Da se tudi jaz malo javim. Cakam M, da grem na prenos zamrznjencka. Svezega transferja lani nisem imela zaradi velikega stevila celic.

Zanima me ali za prenos zamrznjencka rabim veljaven krvni test za SPB ? Ker mi bo v januarju pretekel, transfer pa bo verjetno februarja.

Za zamrznjencka ne rabis veljavni test.

Jaz tudi cakam nov posvet 25.1.za drugi postopek. Na zadnjem prenosu mi je predlagala histeroskopijo,ker sem imela stiri prenose sestih blastocist brez vgnezditev.

Pozdravljen,

v kratkem imam sprejem v postopek v UKC LJ in tam imam tudi izbano ginekologinjo, torej je moj katron tam. Na sprejem je pa potrebno primest izvidi PAP brisa, in me zanima ali katera ve, ali bo ta izvid že priložen v kartoteki, ali moram kljub temu klicat osebno gin. da mi dajo izvid?

@mentos475 mislim da ne, da edino bris mora biti veljaven. Pol upam da bova skupaj odštevale, jaz tudi čakam na M (in je seveda noče biti).

 

 

 

New Report

Close