Najdi forum

ka je varno kupit nimfo v trgovini za male živali pa če je lahk nimfa za prvo papigo

Živali se ne kupuje v trgovinah.
In ne, ptice v trgovinah niso ročno hranjene, pa tudi sicer bolj ali manj nevajene človeka.
Da o zdravstvenem stanju sploh ne začnemo…

Lahko imaš nimfo za prvo papigi, bi ti pa svetovala, da si pred nakupom prebereš kako knjigo o negi in vzgoji papig. Tudi jaz ti svetujem, da jo nabaviš pri rejcu

ka pozna ker rejca

kerega

Poguglaj po spletnih straneh društev za rejo in vzgojo ptic, kjer dobiš seznam rejcev z njihovimi tel.št. Ta nasvet sem zdajle zadnjič napidsala

odloču sm se da bom nimfo kupu pri atijovem sodelovcu ko je rejec pa član nekega društva v zvezi z vzgojo in rejo ptic

ka je res da samčki mal govorijo seveda če se okvarjaš z njim

Samčki se naučijo govoriti. Seveda je potrebno veliko dela in potrpežljivosti. Nekateri govorijo več, drugi manj, odvisno od živali in od tega koliko se dela z njo.

kapa agresivnin so?

no js dobim samca v kratkem

Tole je navadno podjebavanje. Da vas ni sram!

Brez.imena:
31.08.09 16:43
Ia, nimfo bova kupila pri očkovem kolegu ki je rejec… ima veliko farmo in vse vrste ptic kar si jih poželiš…

tico11:
04.01.11 16:59
odloču sm se da bom nimfo kupu pri atijovem sodelovcu ko je rejec pa član nekega društva v zvezi z vzgojo in rejo ptic

Nimfe niso agresivne, če so prestrašene klunejo ali vščipnejo.

danes sm dobil samca zokija pa je že mojga strica uščipno

Ščipanje in agresivnost sta dva različna pojma. S ščipanjem se papiga brani. Če je papiga ročno hranjena in navajena človeka ščipanja skoraj ni. Moje uščipnejo samo, če jih želimo ujeti. Mi pa jedo iz roke. Papigo si šele dobil. Večkrat napišemo, da se je potrebno pred nakupom pozanimati o živali, njenih karakteristikah in potrebah. Očitno ti tega nisi storil…

ja sm se pazanimal ta papagaj je bil tam taglavni od mladičev ka je normalno da prvi dan ne je pa nič ne pije skrbi mea da bo scago res me je strah da bo umru ku nič ne je pa nič ne pije san on bar je mal glodo drugač je obročkan mi je on gowspad reku da je zdrav kak dolgo bo rabu da se me bo navadu pa piha te ko luč ugasnem če ga ne pokrijem

Glej Tico, nimfica je zamenjala prostor in je pod stresom. Čisto normalno se obnaša. Svetujem ti, da ji daš za začetek hrano in vodo v več posodic. Jaz papig nikoli ne prekrivam. Počasi ga navajaj na svojo družbo. Začni ga klicati, čim več se zadržuj v bližini kletke in se pogovarjaj z njim. Lahko odpreš kletko in daš roko notri. Je potrebno kar nekaj časa in potrpežljivosti. Pa še nekaj te prosim, daj drugič vprašanje po slovensko napiši

Hvala za pomoč. Se bom držal teh navodil. Me pa še samo zanima, če moram za nimfo imeti posebno hrano? Kako pa je z igračami? Jih ima lahko več v kletki? Hvala.

Nimfici kupi hrano za male papige, lahko ji daš jabolko, korenček, radič (pazi da ni moker), kupiš ji lahko tudi palčke na katerih je seme. Glede igrač je dobro, da ima ogledalce, kakšen zvonček. Ne pretiravat, pač naj ima nekaj, da se zamoti-

Hvala za odgovore. Danes smo ji kupilu gugalnico ter lestev. Sedaj me pa nekaj še zanima. Zakaj občasno tako teka po kletki in zakaj noče piti?kaj bi naredil da bo začela jest ta je bla navajena da je jedla vsak večer pri meni pa noče

New Report

Close