Najdi forum

Ne mislim se tukaj prepirat, tudi tebi ne bi bilo prav da nekdo nekje objavi tvojo številko brez tvojega odobrenja. Nikjer na internetu ne piše, da je dotični gospod rejec ptic, kot tudi zame ne piše da se ljubiteljsko ukvarjam z pticami, kunci in še čim. Vem, da je Tico želel pomagati, vendar bi se lahko drugače dogovorila.

Žal mi je.Pa še nekaj me zanima glede prehrane mora imeti na malo naseklano zelanjavo in sadje?

Ne ni treba, jaz jim dan malo večje kose (list radiča, krhelj jabolka) , tako da se lahko še malo igrajo, pa jaz jih opazujem pri hranjenju.

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup nimfe pri rejcu Belehar.Nimfo naj bi dobila nekje maja.Zanimam se za ročno hranjeno in imam glede tega nekaj vprašanj..
1.Ali gre ročno hranjena nimfa že takoj na roko(1. dan ko je doma)
2.Ali se ročno hranjena nimfa zelo dere ter ali me bo napadla?
3.Ali so ročno hranjene nimfe res manj imune(hitro zboliji)
4.Ali je ročno hranjene nimfe potrebno siliti jesti(da tudi če že same jedo želijo da jih hrani človek in da sploh nočejo jesti če jih človek ne hrani)..
5.Ali je ročno hranjena nimfa res zelo rada v središču pozornosti ter koliko časa na dan naj se z no ukvarjam(če je dovolj2 uri popoldne , ker sem dopoldne v šoli.)
6.Ali se ročno hranjena nimfa že takoj pusi čohati po glavi ter če jo moramo tudi loviti z rokavicami ali gre že sama v kletko(kdaj naj jo 1.spustim)
7.Ali lahko nimfa pije iz istega kozarca kot jaz recimo ter ali je zato potrebna velika mera učenja..(moja sošolka jo ima in je z njo ter pije)

…..Res imam veliko vprašanj in bi vas prosila za odgovore.Do zdaj sem imela skobčevko, ki pa je žal poginila.Kot veste sem pri nimfi že zelo neizkušena..Že vnaprej hvala za odgovore!

Lejdy sedaj mi zoki že pusti da go pobožam.Na prst mi je je že stopil.Imam pa še eno vprašanje kdaj ga lahko spustim iz kletke?

Iz kletke ga lahko poskusiš sustiti. Pazi le da ti gre za kako omaro, ko ga boš poskusil ujeti. Za vsak slučaj imej pri roki kakšno mrežo ali kaj podobnega. Še namig, najlažje jo boš ujel, če bo utrujena. Pa še nekaj zagrni zavese, da se ti ne bi zaletela v šipo

heej ..Zanima me kaj ste mislili s tem, da ne smeš dat mokre zelenjave.?

Zelenjavo in sadje opereš on osušiš s servetom

hejj…. mene pa zanima kako ves ce ima nimfa predolg kljun, in s čim si ga lahko skrajša ce je predolg???

Živjo!
Imam papigo nimfo, ki sem jo pred nekaj leti našla zunaj, njenega lastnika pa žal tudi po številnih oglasih ne. O njej torej ne vem prav dosti, na obročku pa ji piše letnica 2001 torej je letos v desetem letu starosti.
Vsako leto enkrat ali dvakrat izvali nekaj jajc. Kakšne 3 tedne nazaj je izvalila 3 jajca in nekaj dni sedela na njih, potem pa so se začele težave. Ima drisko in mislim, da tudi bruha ker ima celo kletko poškropljeno z rdečimi izbljuvki (rdeči so tisti mini briketki v njeni hrani), videla je bruhati sicer nisem, vendar je vsa umazana okrog kljuna in po celi glavi. Drisko ima tudi zelo močno in grozno smrdi, tako da se mi zdi, da bom morala kletko celo umakniti nekam bolj na samo ker ni več za zdržat.

Zanima me, če obstaja kakšna bolj enostavna rešitev, nasvet za to kako to odpraviti. Za veterinarja resnično trenutno nimam denarja, zato bi rada poskusila še kakšno alternativo preden se odločim za ta korak.

LP

Nimfa resnično potrebuje nujno veterinarsko pomoč,to je edina logična alternativa.Če nimaš denarja si ga pa sposodi pri nekomu in samo pelji,čimprej-bodi fer.

pomagajte prosim … imam nimfo ki jo imam ze 1 leto in je še zmeri plašne ne zaupa in nič… res je da se mal okvarjam s njo ampak se nevem kako okvarjati z njo ker kluva in use … prosim pomagajte

Z nimfo se moraš začeti več ukvarjati. Že ko se približješ kletki jo pokliči po imenu, ji požvižgaj..
Ustavi se pred kletko in se z nimfico pogovarjaj, odpri kletko in daj roko notri, mogoče ji ponudiš najljubšo hrano, košček jabolka, korenčka, semenke…
Počasi in z vztrajnostjo bosta strah premagala in nimfica ti bo začela zaupati

Naša skobčevka je doživela 16 let – poginila je, ko sem se jaz odselila od doma. Bila je zelo navezana name, tako da sedaj res ne vem, ali bi tedaj že itak poginila.

Pozdravljeni!

Imamo papigo nimfo,od konca junija.Več ali manj je ok,razen tega,da smo jo kupili kot samca,nekaj tednov nazaj pa nam je na tleh v kletki pustila jajček. 🙂 No,lepo.Zdaj pa bi kupili še eno,pa me zanima,kaj bo,če ji kupimo za družbo še eno samičko? Ne bi se radi ubadali z oplojenimi jajčki… 🙂
lp
Hvala za odgovor.
Nataša

Samička + samička ti ne more dati oplojenih jajčkov. Samička ima pač svoj ciklus ne glede na to če jo je samec oplodil ali ne. Sicer pa imaš lahko dve samički skupaj, če imaš seveda dovolj veliko kletko. Svetovala pa bi ti da se odločiš za nakup pri rejcu, da ne boš pomotoma dobila samčka

Kaj nam dam svoji nimfi ,ker je zaprta in nemore kakat . Prosim hitro mi odpisi!

Na tvojem mestu bi se za nasvet obrnila do kakega rejca ali veterinarja

mene pa zanima kak bi lahko odvadil mojo nimfo glasnega petja ker se vseki dan dere po več ur skup pa ma vse ka je mogoče.Ampak včasih jas nimam časa da bi se z njo pogovarjau več kot 30.min pa me zanima če bi se dalo kaj narediti da nebi tako žvižgal(glasno in več ur skupaj)

No, pa vam bom jaz še malo pomagala… najprej naj začnem za bodoče lastnike: nimfe hranimo z semeni za nimfe ali pa z semeni za druge ptiče oz. papige ( to je dovisno od vsakega ptička posebaj), radi imajo sojino kost, rada imajo tudi jajca! Ko jih poškrobiš z vodo, ponavadi ne marajo preveč, včasih pa jim tudi paše in se navadijo 😉 Klatka naj bo velika okoli 70x70x40 ( za enega), lahko je malenkost manjša, ampak v takšni kletki se nimfa počuti super… Ko je preglasna,kletko pokrijte z deko, dokler se ne umiri 😉 povprečno živijo okoli 10,15 let, no naša živi 20 let ( še vedno)! Pa srečno 😉

New Report

Close