Najdi forum

Nimfa je pri tebi komaj dva dni in ni navajena niti prostora niti nikogar od vas. Nikar ne segajte z roko v kletko proti njej. Piha zato, ker se zelo boji.

Potrebno ji je dati čas in ji pustiti, da najprej sama pride ven iz kletke in se razgleda (prostor, kjer jo izpuščaš naj bo varen, izpuščaj jo v eni sobi, ne po celi hiši). Potem se ji lahko pričneš počasi približevati in jo navajati, da ti pride na roko.

Lahko traja tudi en mesec, da se vas toliko navadi, da bo nehala pihat. Obnasa se popolnoma normalno: prisla je v novo okolje, med nove ljudi, ki segajo v kletko, kjer se najbrz pocuti dokaj varno. Dajte ji cas! lp

Pusti nimfici čas. Zaenkrat se z njo prijazno pogovarjaj, kletki se približuj počasi. Pika je pri nas 3 leta, se vsede na ramo, pa še vedno piha, ko ji ni kaj všeč. Tudi zadnja skobčevka je še zelo plašna. Skušaj jo čim manj vznemirjat. Boš vidla sej bo.

Pozdrav!

Žal se je že po tednu dni izkazalo, da je moja ptičica bolna in so jo odpeljali v karoteni – zdravijo jo.

Najlepša hvala za vse nasvete, sedaj zbiram pogum za to –> dabi imela drugo

LP
Brez.imena

Upam, da ti je veterinar povedal, za kakšno bolezen gre in kje jo je ptička dobila. Če je prišla bolna od rejca, ga obvezno obvesti. Upam, da boš kmalu dobila pogum za nabavo nove nimfice. Oglasi se kaj.

Pozdrav!

Moja bela nimfica je dobila bolezen pri REJCU, to se pravi da je bila okužena že predenj je sploh prišla k meni domov…

Da, čeprav zbiram pogum -> ga verjetno še kar nekaj časa ne bo dovolj..

LP
Brez.imena

P.S: Hvala za vaše odgovore!

Pozdravček!

Sedaj me pa zanima…
Če bi se odločila za nakup ročno hranjene nimfe…. bila sem že pri rejcu in nimfa bi je zletela na rami –> skupaj sva se čohali…

Jaz jo bom po vsej vrjetosti kupila vendar me zanima… ali bi bilo dobro imeti 2 ?
Namreč ker imam po navadi veliko ur pouka v šoli -> je nekaj časa sama!

Ali bi vseeno potrebovala človeško bližino (obe dve) ali bi našli potešitev pri sestrici / bratcu?

Hvala že vnaprej…

LP
Obupana

PROSIM ODPIŠITE ČIMPREJ!

Brez.imena, pa ni tvoja prva nimfa na zdravljenju pri veterinarju? Ne pride po zdravljenju nazaj k tebi?

NE!

Moja nimfa je na zdravljenju ampak jo kasneje ne bo več nazaj –> ker bo že preveč stara da bi se privadila na ljudi poleg tega pa se bo zravila več let

Hm, moram reči, da ne razumem čisto. Kakšno bolezen ima nimfa? Kdo plačuje njeno zdravljenje in kdo bo jo vzel k sebi, ko bo zdravljenje končano?

Če se odločiš za nakup ročno hranjene nimfice vzemi za začetek samo eno. Verjetno bo cena nekoliko višja. Boš pa vsekakor imela manj problemov s prilagajenjem. Ne razumem zakaj ti je prejšnji rejec prodal staro nimfo. Obvezno se pozanimaj koliko je ptiček star, če je obročkan, mora imeti na obročku letnico rojstva ( take obročke imajo rejci ki so včlanjeni v društva).

Pozdravček…

Samo še nekaj me zanima –> če bi imela 2 nimfi ali bi vseeno potrebovali človeka ali bi našli družbo pri pirjateljici??

Kaj pomeni če je na obročku zapisana samo števila npr. 10?

LP
Brez.imena

V kolikor se boš odločila za nakup dveh papig vzemi par, saj se bosta bolje razumela. Seveda boš morala še vedno skrbeti zanju, ju hraniti, čistiti. Če je papiga navajena človeške družbe, je bolje da imaš samo eno in se ji posvečaš ko si prosta. Glej kako točno je z obročki trenutno ne vem. Se bom pa pozanimala

Podzrav!

Zanima me ena stvar… moja nimfica ne more opraviti svoje velike potrebe… saj ji “drekec” ostane in visi iz njene zadnje plati :$

HELP!

Berem ta forum in določene objave me kar bolijo…

Ampak, da tudi jaz kaj napišem sem se odločila ker sem tudi sama lastnica dveh nimf.
Najprej bi pohvalila lejdy ker je dala že veliko koristnih informacij o nimfah 🙂

Tudi sama sem najprej dobila samičko, z njo sem se veliko ukvarjala in še vedno ji posvečam ogromno časa, kasneje sem se odločila še za nakup samčka in ni mi žal ker je postal odlična družba za mojo samičko. In če obema posvečaš dovolj časa se vrača dvojno. 🙂
Na obročkih so ( oziroma bi naj bili) datumi rojstva, ali pa vsaj leto rojstva.

Natalija hvala! Živali so z mano od rojstva, osebno pa se z vzrejo ukvarjam že 25 let. Pa je to vzreja bolj za dušo.kot za karkoli drugega.Večina živali je z nami, oziroma vsaketoliko pristane pri nas kakšna več. Ponavadi izvem, da se je kdo živali naveličal, ne zna ali noče skrbeti zanjo. Pa jo posvojim. Nazadje sta pri nas dobili dom 2 cebrici in odrasla muca. Glede obročka pa toliko, moja Pika ima na obročku letnico rojstva, zaporedno številko obročka in kombinacijo številk in črk za katere domnevam da označujejo društvo. Enako je pri nimfah ki ju ima moja sestra.

Pozdrav

Tudi jaz sem kupil nimfo pa me zanima če je pametno da posluša glasbo čez dan ko me ni doma.Imam jo pri sebi zraven compa in poslušam glasbo in se z njo pogovarjam

Lp Damjan

Seveda ji lahko pustiš glasbo. Mi jo puščamo kanarčkom, že zaradi tega da bolj žvižgajo.

jaz imam nimfo po imenu Poki.Zmiraj ko dam roko blizu kletke začne pihati vame . Kaj naj naredim?

New Report

Close