Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja moteč, hiperaktiven otrok v šoli – kaj se da narediti?

moteč, hiperaktiven otrok v šoli – kaj se da narediti?

95% takih otrok je samo nevzgojenih.

V tujini sem delala z otroci, kjer so bili hiperaktivni skupaj z drugimi otroci. Nihce se ni smel zgovarjati na diagnozo. Dobili so mapo, v katero smo vsi, ki smo delali z njimi vsak dan vpisovali njihovo obnasanje. Oni sami so morali skrbeti za to mapo, da se listi niso izgubili, da so nam jo vsak dan prinesli v podpis in dnevno oceno. Po 3 mesecih se je mapa pregledala, in co so imeli vsaj 90% dobrih porocil, so lahko sli lahko na nogometno tekmo s spremstvom.

V tem casu sem opazila tudi to, da pri vseh teh otrocih je bila skupna pomankljiva vzgoja in tudi premalo gibanja za njihovo energijo. Njihovim starsem se enostavno ni dalo in so imeli kup izgovorov, zakaj ne. Vendar njihovi starsi niso imeli pravice diktirati solski upravi. Zato me sokira, ko vidim odnos slovenskih starsev takih otrok do njihovih sosolcev in do sole nasploh.

Kaj pa je bilo s tistimi, ki fuzbala ne marajo, ste njih tudi silili na tekmo?

Kaj pa je bilo s tistimi, ki fuzbala ne marajo, ste njih tudi silili na tekmo?[/quote]

Ponavadi so bili ti otroci fantje, ki jim je bil nogomet zelo vsec. Enemu so celo omogocili, da je obiskal nekaj treningov. (Oce, pri katerem je zivel, ga je zanemarjal, kaj sele, da b mu omogocil trening, mati je imela z njim stike le 1x na leto)
Tistim redkim, ki se niso navdusevali za nogomet, so pripravili kaj takega, kar jih je zanimalo. Za vsakega je prisla po 3 mesecih nagrada, ki je je bil vesel.

Kako je v naših šolah lepo, naravnost idilično! Normalni otroci se bojijo takih hiper in oh sošolcev, ker jih mimogrede butnejo v steno, jim zmečejo stvari iz torbe, na hodniku spotaknejo, na glas rečejo, da smrdijo in da so debeli. Ne dajo jim dihat! Vsakih nekaj minut motenje, riganje, butanje s stoli, vstajanje in jezikanje! Ja, božčki no. Malo vprašajte otroke, kaj se dogaja. In teh hiper otrok je celo morje! Pa vsi imajo ene IP-je! Sama potuha!
Šolo bi blo treba sesut in vse na novo! Naj se s takimi ukvarjajo strokovnjaki!
Pa če se kdo ne nauči kaj je b in kaj d, ima že prilagoditve. Ja revček no!

Način, ki ga opisuješ, mi je zelo všeč. Smem vprašati, v kateri državi je tako?

Bravo, zelo realen zapis za vse tiste, ki poznamo take situacije.

Tako je.Moj podpis![/quote]
Najprej hiperaktivci, potem avtisti, dislektiki, vsi ostali “dis-“, seveda gibalno ovirani, slepi, gluhi,…najprej v druge inštitucije, nato pa kar na odpis. Daj zašij jim še rumene zvezde, da jih boš že na cesti prepoznala.[/quote]

Tole zgoraj je zrastlo v tvoji glavi, ne v moji in ne podtikaj mi stvari, ki jih nisem napisala! Je pa tvoj zgornji zapis strel v prazno, ker se vidi , da pojma nimaš o tej temi, zato bodi raje lepo tiho.
Preberi si rajši zgornji zapis učiteljice.Realno in pametno napisan.
In tako je, da spadajo vsi , ki imajo resne težave , v institucije s strokovnjaki.S specialnimi in ostalimi pedagogi, ki so študirali te stvari, ne pa da se vsak učitelj matra s temi otroki ko božji volek, država, ki je obljubljala ene spremljevalce, pa se spreneveda.Potem pa najebe učitelj, otroci in ravnatelj.

najlažje je govoriti o stvareh, ki jih ne poznamo, ali pa jih poznamo zelo slabo, ker smo mogoče prebrali kdaj kakšen naslov v slovenskih novicah. to slovenci obvladamo u nulo.
in tako seveda hitro pridemo do zaključkov, da je ADHD motnja samo nevzgojenost in razvajenost, da tega včasih ni bilo in celo, da to diagnozo ukinjajo. kako preprosto, mar ne?

potem se najde še kakšna pametna učiteljica, ki pove, kako je nemogoče s temi otroci delat, kako vsi okoli njih trpijo a se hkrati niti pod razno ne zaveda, da je za situacijo v razredu v največji meri odgovorna ona sama. ampak je pa pametna in ve, da se pač nič ne da narediti, ker ona je pa učila takega otroka. in da ja, taki so za v posebno šolo, seveda. kje za vraga boste pa dobili kader ki jih bo tam učil? ko bo 10 takih v razredu? al bomo kar policijo in vojsko poslali v razred? v neprebojnih jopičih in s solzilcem?

potem se najdejo starši, ki ugotavljajo kako so jim itak vse ocene šenkane, ker valda, če otrok cel dan samo divja po šoli in nič ne posluša ne more imet dobrih ocen. in valda, učiteljica mu vse ocene šenka, ker se ga boji, šestletnika, ker bi jo valda pretepel, če bi mu dala slabo oz. realno oceno.

in seveda, nihče od zdravih otrok ni razvajen. nihče od zdravih ni nevzgojen. samo teh naših 10% je takih. vsi ostali bi v šoli pridno sledili pouku, se želijo učiti, nikoli ne klepetajo, mirno sedijo in vedno ampak vedno dvignejo roko, preden želijo kaj povedat. ja takih je 90%, vsi ostali pa nimajo nobene biološko-fiziološke motnje, ampak so enostavno samo nevzgojeni. o sveta preproščina!!!

dislektik? bla bla! staršem se ne da brat z njim. dispraktik? bla bla! staršem se ne da računat z njim. adhd? bla bla. staršem se ne da vzgajat. asperger? bla bla. starši zagotovo česa ne počnejo zato je tak. pa ziher so ločeni.

in tako se v sloveniji ozdravijo neozdravljive motnje in bolezni. najdemo krivca in ugotovimo da nekaj sploh ne obstaja. poskušamo tega reveža strpat nekam stran od naše popolnosti in svet je spet lep.

kaj če bi se vsi vi pametnjakoviči lotili iskanja zdravila proti recimo raku na trebušni slinavki?
vodja projekta je lahko kakšna učiteljica. one vse vejo. njim je vse jasno. uspeh je zagotovljen.

O teh stvareh ne veš kaj prida.Tole zgoraj je vse neutemeljeno, brez osnove in pravzaprav prosti spis.

Kako lahko mešate otroke z disleksijo oz druge otroke s posebnimi potrebami. Hiperaktivnost so otroci, ki jim starši ne postavljajo mej, otroci, ki mislijo, da lahko vse naredijo brez posledic. Prav je, da se ta diagnoza ukini, ker to je diagnoza staršev ne otrok!!!! Vsi starši z hiper otroci malo poglejte okrog sebe. Tudi naš najboljši psiholog za otroke s posebnimi potrebami govori o tej razvajenosti. Žal cela naša država tako funkcionira. Večja baraba si boljš ti je.. Če že samo pogledaš starše (seveda ne vsi) se lahko vprašaš kam vodi današnja družba…


Smo imeli pred začetkom šol leta prvega razreda roditeljski sestanek. Prvič sem videla starše, otrok sploh še nisem poznala. Natančno jasno mi je bilo katerih otroci bodo taproblematicni, hiperaktivni, indigo itd. Nisem se zmotila.

@mi je cisto vseeno: popolnoma mi je jasno o cem govorim in sem ena redkih na tej temi. Je, pa res, da mi je popolnoma vseeni, ce ti mislis, da nimamm pojma.
Kot spis je napisano zato, da ga laiki oz. Nevednezi kot si ti lazje preberete.


Smo imeli pred začetkom šol leta prvega razreda roditeljski sestanek. Prvič sem videla starše, otrok sploh še nisem poznala. Natančno jasno mi je bilo katerih otroci bodo taproblematicni, hiperaktivni, indigo itd. Nisem se zmotila.[/quote]

Se bolj ne morem strinjat. Res je tako. Žal, starši ne znajo pogledat resnice v oči. Mi imamo družinske prijatelje oba z nazivom dr. znanosti… Otroka pa oba z odločbo hiperaktivnosti. Grozno vam povem. Tadva otroka nikoli nista čula besede ne, nikoli imela nobenih mej, nikoli kazni. Ko so jima v šoli želeli to povedati onadva vse čujeta po svoje. Otrok v drugem razredu mora sedet na žogi… ja to je res diagnoza staršev. Otroci pač izkoristijo, kar lahko. Najboljši rek za otroke je, da so kot voda. Če je že samo majhna špranjica oni že stečejo skozi… Rad imet otroka pomeni, da ga vzgajaš ne pa, da mu dovoliš, da je vladar sveta že ko priveka na svet.

Slaba utemeljitev, ki ji ni za verjeti.
Kar se pa zgornjega tiče – ni videti.Pa še polpismena zraven.Z dokončano osnovno šolo in to je vse.

Vse kar bom rekla je, bravo! Obesas se na mojo nepismenost, ki nima veze s temo?
Ja to pa je utemeljevanje svoj tez, res ja.

V mojo izobrazbo se pa ne spuscaj, ker tudi nima veze s to temo.
In zagotovo je bilo pedagoski faks lazje naredit kot mojega. Na pedagoskem tako pristanete tisti, ki se vam sanja ne kaj bi poceli in se vpisete tja. In zlivate scoje frustracije na generacije hiper ali ne-hiper otrok.

:))))))))))
Kaj bolj smešnega pa še ne!
Šala meseca!

Ti si sala meseca….in tebi podobne uciteljice…na zalost.
Edina sreca je ta, da se še najdejo uciteljice, ki imajo srce in ki znajo sneti plašnice in kaj spremeniti.


A to luna nate vpliva ali si vsak dan taka trapa! Se mi zdi, da si ena zafrustrirana mula/babše, ki se ji ne ljubi delat, pa dolgčas preganja po spletu!

Meni je pa najbolj zanimivo to, da so hiperaktivni otroci skoraj vedno samo fantje. Če je to motnja v možganih, imajo potem fantki drugačne možgane? Ali pa je problem v naši družbi, ki otroke vzgaja tako, da so punčke pridne in ubogljive, fantki pa živahni in se tepejo?


Tako je.Moj podpis![/quote]

Najprej hiperaktivci, potem avtisti, dislektiki, vsi ostali “dis-“, seveda gibalno ovirani, slepi, gluhi,…najprej v druge inštitucije, nato pa kar na odpis. Daj zašij jim še rumene zvezde, da jih boš že na cesti prepoznala.[/quote]
Ah, nehu no! Avtisti in gibalno ovirani nimajo nobene zveze z hiperaktivci in dislektiki! Ali to sploh ločiš! In ja, otroci, ki so slepi ali gluhi so v šolah in v programih prilagojenih njim! Ker je smrtni greh siliti take otroke v šolo, ki ni prilagojena njim!
Saj so lahko šole za otroke s pp celo boljše in v večini so tudi res boljše od rednih navadnih šol. Ampak, ker se matere ne morejo sprijazniti z boleznijo svojih otrok, je problem tu.
Ni problem v otrocih, problem je v materah. Ker bi one rade navadne nič bolne otroke!
Tisti, ki ste sprijaznjene, da ima vaš otrok pp, funkcionirate drugače, tiste, ki temu niste kos, pa z nasiljem nad drugimi!

New Report

Close