Najdi forum

SMS-ov ni treba plačat. A rabi kdo kartico pa kakšno razlago?

Zakaj si prodajalec dela minus? Tako ali tako mora dati dol.del denarja za reklame itd. Če pa imaš kartico in bi rad kaj privarčeval, greš pač v pogodbene trgovine. S tem firma Lyoness garantira trgovcu dol.maso novih strank.
Trgovec kvečem profitira s tem sistemom. Več ljudi ko bo imelo kartico, bolj bodo hodili v te trgovine in več prometa bodo ustvarili. To je samo + za trgovino.

Če koga kaj zanima: [email protected]

LP

Roman, bravo!!

Že ko sem stopila v predavalnico, mi je postalo slabo, med odmorom pa mi je šlo že na bruhanje, zato seveda nazaj nisem šla,.. vsi ki pa ste nad sistemom navdušeni pa se mi kar smilite…, no…upanje umre zadnje:))

Hahahahhaha je zbolela za trebušno gripo ali pa je v drugem stanju!

Janis, Roman, pa še kakšen, prekašajo svojimi dognanji analitično-strateške-pravne oddelke
večjih trgovskih verig kot so Muller in podobni! Kakšen potencial, koliko vam nanese mesečno? 4K, 5K, 8K eurov??? Več???? 1K + potni stroški?

v katerih trgovinah pa lahko uporabim to kartico?

Hahahahhaha je zbolela za trebušno gripo ali pa je v drugem stanju!

Janis, Roman, pa še kakšen, prekašajo svojimi dognanji analitično-strateške-pravne oddelke
večjih trgovskih verig kot so Muller in podobni! Kakšen potencial, koliko vam nanese mesečno? 4K, 5K, 8K eurov??? Več???? 1K + potni stroški?

bravo burek 😀

ni samo Muller, so še druge evropsko poznane znamke zraven:
recimo Austrija: OMV črpalke, trgovine z avto deli FORSTINGER, LIDL, trgovine z belo tehniko COSMOS, športne trgovine SPORTSEKSPERT, turistična agencija TUI, KIKO itak vsi poznamo, čevlji STIFELKONIG, optika HARTLAUER,….

v srbiji je že zraven ponudnik bencina JUGOPETROL,…
na češkem je interspar, OMV, KIKA, BATA, BAUMAX,…
na slovaškem trgovska veriga HYPERNOVA, BAUMAX, BenSherman, …
italija ima tudi že ponudnika bencina TAMOIL, SONY, NIKE STORY, SKYPE se trži preko neta, trgovina z FERARRI spominki,..

pa še ostale države….. poglejte si sami
če upajo evropsko priznane znamke zraven….. POL RES NE VEM KAJ JE za nas Slovence dobro IN KAJ NE
MENI NE GRE NA BRUHANJE , kot je napisala hahahaha, AMPAK SE MI PROV PRIJETNO SMEJE ko ob torkih zjutraj pride sms s sporočilom,koliko denarja sem dobila nazaj

naj se le smeje (ali pa bruha), ta čas bomo pa drugi služili, a ne

Ma v Sloveniji je bolj malo tehle trgovin…

Sem si ogledala tole njihovo stran, pa mi ni čisto jasno – ali si nabavim kartico in to je to ali kaj?
Kaj pa je z nekimi boni? Ali je dovolj kartica?

LP

Tukaj nakladate o 8%, na straneh Lyonessa pa piše, da gre le za 1% vračila. Kar je strašansko manj od ugodnosti, ki jih dajejo drugi trgovci na svojih karticah. Ampak važno je, da boste nekateri s zapravljanjem obogateli. Hahahahahahahahahahahahahaha

Na spletni strani sta opisana samo 2 bonusa od 10, ki jih Lyoness ponuja, na info predstavitvah spoznamo tudi nekaj drugih. Sistem je res genialen in edinstven in ponuja mnogo več od le prihrankov. Kogar zanima kako do večjih številk naj me kontaktira na [email protected]

LP

Na spletni strani sta opisana samo 2 bonusa od 10, ki jih Lyoness ponuja, na info predstavitvah spoznamo tudi nekaj drugih. Sistem je res genialen in edinstven in ponuja mnogo več od le prihrankov. Kogar zanima kako do večjih številk naj me kontaktira na [email protected]

LP:)

no samo da vam razložim računico, da vidite prvih 10€, morate zapravit 1000€ v LY trgovinah. Da pa vidite tistih 450€, pa mora iti v promet (povprečno) pri vas in tistih, ki so pod vami 120.000€ (upoštevanih 3% po nakupu). Če boste koga vpisali pod sabo (kar vas stane za 10€ promocijskega materiala), mora ta porabiti 2000€ za LY, da dobite teh 10€ nazaj.

Razen, če vpišete pod sabo kup bogatašev, pozabite na nek denar. Kdor pa je že bogat, pa mu dol visi za ta drobiž. Realno je možnih tistih 1% bonusa v trgovinah, ki drugače ne dajo popustov (pumpe itd..), sicer pa kot je napisal ‘Greg S’, več bo teh kartic, dražji bodo izdelki, ker se not vrine še en, ki pobira provizijo.

Vse ostalo, kar se dogaja v tem Lyoness sistemu, pa je čista piramidna shema.. daj not 50€, pa še 70 pod sabo prepričaj, da not plačajo, pa dobiš ven 450€.
Pa še formula: not pride 3500€, ven pa dajo 450€… kdo služi?

Korl odlično napisano.

Naprimer s celotetnimi nakupi v Lidl-u zapravimo cca. 1000 € in v kolikor imamo Lyoness kartico prihranim 10 €. To je seveda ob predpostavki, da kupujemo samo v Lidl-u, sam kupim različno, nekaj stvari v Lidl-u, Hoferju, Tuš-u in Interšparu seveda, kjer je akcija in je ceneje. Tako se ne nameravam vezati na določenega trgovca. v kolikor kopujem kot sedaj vedno tam kjer je nekaj v akciji oz. ceneje prihranim na vsakih 1000 € mnogo več kot če bi kupoval samo pri enem trgovcu.

Je pa to klasičen piramidni sistem, torej v kolikor imaš željo gnjaviti kolege in znance za 0,5 % vrednosti njihovih nakupov OK, sam nisem tak človek, da bi nekoga posiljeval kje naj kupuje, zato, da bom sam imel koristi od tega NE HVALA.

Tudi drugače, npr da gradim HIŠO, in ves material kupujem v BAUMAX-u, ki je pridružen trgovec. Največ koristi ima tisti, ki me je vpisal pod sebe saj dobi od vseh mojih nakupov 0,5 %. Meni 1 % popusta ne pomeni nič, saj dobil npr. gradbeni material po enakih ali celo nižjih cenah tudi pri BauHausu, Obiju, Gradnji, itd. Da ne govorim o tem da dobim pri nekaterih trgovcih v kolikor se dogovorim, da bom jemal ves material za hišo pri njih vse skupaj po bistveno nižjih cenah.

In na koncu vprašanje “Kaj se bolj SPLAČA ?”. Dokler je konkurenca med trgovci, takšna kot danes se mi vsekakor splača kupovati, kjer je ceneje in ne s pomočjo raznih x-kartic, saj na ta način največ prihranim.

Zanimivo, da največ o Lyoness-u vedo tisti, ki sistema ne poznajo. Sistem je legalen, torej ni piramida, ker so piramide prepovedane. V piramidah zaslužijo tisti, ki jo začnejo, ko interesentov zmanjka, se pa zadeva ustavi. Sistem pozicij v Lyoness-u pa je zamišljen tako, da se ne ustavi, ko bodo enkrat imeli kartico vsi, ki jo bodo hoteli imeti. V piramidah je treba nekaj vplačevati, v Lyoness-u pa vam nekdo podari kartico in vam s tem v bistvu naredi uslugo, saj boste nekaj privarčevali. Lahko pa jo tudi proč vržete, saj niste nič obvezni.

To vam pišem, ker sem sistem preštudiral do konca, sem uporabnik Lyoness kartice in s svojim podjetjem tudi ponudnik Lyoness rabata. Kaj ima trgovec od tega, da je ponudnik rabatov tudi ni še nihče pojasnil do konca. Večji nakupovalni volumen, brezplačno reklamo…ja, to so definitivno pomembni argumenti. Pomembno pa je tudi, da ima konkurenčno prednost. Samo za primer…podpisana je pogodba z OMV, kar pomeni, da Petrol nikoli ne bo ponudnik Lyoness rabata. Konkurečna prednost je v tem sistemu bistvena, sicer ne bi imelo smisla in bi se cel nakupovalni volumen spet porazdelil med vse trgovce in bi bila kartica za trgovce res samo strošek.

LP
http://www.aniking.si

Vsak normalen ve,da brez dela ni plačila.Danes nobeden ne da od sebe evra kar na lepe oči.Večina tukajle vas je še vsa pod vtisom sesns,ki jih organizatorji organizirajo.
Malo pemislite,če se splača kupovat dražjo robo,da imaš potem drobiž na rabatni kartici.

Imam izkušnjo z enim od takih promotorjev in iskalcev ljudi za piramidni sistem.In takrat je bil tako zaslepljen,kot fanatični vernik.
Razlika je pa v tem,da je bil človek 10 let starejši od mene…danes imam lastno hišo,prisluženo s svojim denarjem in to v nobenem piramidnem sistemu.On in družina so ob bajnih zaslužkih še vedno v podnajemniškem stanovanju.
Živite v oblakih.V današnjih časih so pa pristanki zelo trdi.Koliko tisoč evrov pa mislite zapravit mesečno,da se vam to splača.

Kje kdo živi je velikokrat tudi stvar življenske filozofije… Jaz sem prislužil dovolj, da bi si naredil dve ali tri hiše, pa živim v podnajemniškem stanovanju. Jaz ob vikendih ne kosim trave ampak se z ženo sprehajam po Portorožu…

Sploh pa tole ni tema o hišah in piramidah ampak o rabatnih karticah, ki jih imamo vsi polne denarnice in jih z veseljem uporabljamo, čeprav nam dajo približno 1% na leto in še tega moramo porabiti v določenem obdobju pri istem trgovcu. Lyoness izdaja še eno tako kartico, ki deluje pri večih trgovcih in v različnih branžah, mednarodno in medvalutno. In vrača prihranke v obliki gotovoine na TRR, tako da nisi obvezen rabate porabiti pri enem trgovcu ali v določenem obdobju.
Ne govorimo o bogastvih ampak o nekaj sto privarčevanih € na leto.
In kaj je s tem narobe?

Sem nedolgo tega imetnik Lyoness kartice in že davno pred njo sem v 99% kupoval gorivo na OMV črpalkah. Kmalu pa bom to počel 100%. Včasih kupujem v Lidlu in v Mullerju in v CA in bom sedaj pač vedno koristil kartico. Pa če bo na koncu leta morda pricurljalo 50 EUR na moj račun, bom vesel. Pred kartico sem ravno tako kupoval pri teh trgovcih, pa nisem imel nič od tega. Sedaj pa res ne vidim razloga, da ne bi podarjene kartice uporabljal. Tudi moji prijatelji že itak kupujejo gorivo na OMV, zakaj bi se temu odpovedali? Časi so takšni, da se zavestno ne bom odrekel nobenemu centu.

no, mene pa zanima konkretno, koliko ste že zaslužili s tem sistemom, pa koliko časa ste vložili vanj.

Če nimaš tiste OMV črpalke na poti z dela ali na delo,izračunaj še koliko zapraviš,da se vsakič zapelješ do določene črpalke,pa boš na koncu leta v krepkem minusu.

Jaz je nimam in jo tudi ne bom imela. Imam že toliko kartic, da niti denarnice nisem mogla več zapret. Uporabljam pa jih redno M-Piko in Le clerkovo.

Samo da bo vsem jasno, OMV pri nas noče sodelovati s tem sistemom. Tako da pozabite na pumpe v sloveniji. Lidl da LY 3% rabata, s tem, da morate kupiti bone vnaprej z gotovino. Če plačate v trgovini s kreditno kartico, gre 3% tako ali tako ponudniku kartice, tako da ima trgovec te 3% že vštete v ceni. V Baumaxu pa imajo šefi trgovcev pooblastilo, da dajo 10% popusta strankam, tako da v vsakem primeru pridete boljše skozi, če se sami irganizirate za popuste.

Res, da legalno gledano, to ni piramidna shema, ampak je uradni termin mrežna shema. Če pa natančno preberete detajle o tem, pa boste ugotovili, da pri piramidni shemi statistično profitira prvih 10% prijavljenih, pri mrežni pa prvih 12%. Jaka pridobitev.

New Report

Close