Najdi forum

KT sibilla

Najlepsa hvala!
Seprabi je fo v redu in ne vpliva na zascito? To se lahko pojavi kadarkol v ciklu? Ker ginekolog je rekel da cese bo ponabljalo da.bomo menali zascitoin me skrbi da nebi zanosila.
Lp Maja

Krvavitve ne vplivajo na zaščito. Pojavijo se lahko kadarkoli, največkrat proti koncu zavojčka. Če bodo postale moteče, se lahko proba z menjavo KT.

Matjaž

Pozdravljeni!
Imam dva vprasanja.
1. Pred pb 2 tednoma sem naredila krajsi cikel jemanja za 3 dni in me zanima ce lahko to vpliva tako, da mi je bilo takrt nekaj dni slabo in potem 4 dni ne sedaj pa spet?
2. Ali je mozno da bi se kot stranski ucinek(slabost) pojabila sele po koncu 4 skatlice? Ker imam epojanjeno slabost ki je vcasih zmerna vcasih mocnejsa kdja pa je sploh ni… noseca nisem.
Hvala

Pozdravljeni!

Skrajšanje cikla za nekaj dni nima povezave s slabostjo, lahko pa je slabost povezana z uporabo KT in se lahko pojavi tudi po 4 tablicah, čeprav se običajno slabost (če se) pojavi zelo hitro, po nekaj dneh, ne šele po 4 mesecih.

Matjaž

Hvala za hiter odgovor..
Sepravi bi bilo smiselno pocakat do konca tablice (2tedna) in ce slabost ne mine povprasati ginekologa? Ker sem v prejsnem tednu imela tudi rahle glavobole ki so minili? Koliko pa je verjetnosti da do slabosti pride sele po 4 tablici, ce sploh so?
Hvala

Hvala za hiter odgovor..
Sepravi bi bilo smiselno pocakat do konca tablice (2tedna) in ce slabost ne mine povprasati ginekologa? Ker sem v prejsnem tednu imela tudi rahle glavobole ki so minili? Koliko pa je verjetnosti da do slabosti pride sele po 4 tablici, ce sploh so?
Hvala

Ja, morda vam te KT ne ustrezajo več. Včasih pomaga, če se jih zamenja z drugimi KT, ali pa obroček, se bosta pogovorila z ginekologinjo.

Matjaž

lp hči je stara 14 ,let ,ker ima fanta smo se obrnili na ginekologa ,ki je predpisal tabletke Sibilla.
Vedno je bila zdrava a pri jemanju tabletk se je pojavila čudna slabost z temnitvijo in padec v nezavest do dve minuti roke se pomodrele ustnice enako ,in mravljinčenje v rokah in ustnicah ,telo se je treslo kot krč ,pri delni zavesti in hitrem dihanju ponovno v nezavest ,da so morali posredovati reševalci , to se je zgodilo štiri krat na teden in smo pristali v bolnici ,Preiskave krvi ščitnice ,slikanje glave , vse bp , izpust iz bolniščnice ,
Doma čez dan dva ponovni napad enak postopek reševalci , infuzija rezultati vsi bp, sedaj na opazovanju v bolnišnici .Naj bi bil stres ,z tem se ne morem sprijaznit saj pri takšni nezavesti ,da še v službo ne moram niti ona v šolo ,ker me kličejo da je hči v nezavesti .Ne razumem situacije prej vse ok sedaj pa tri tedne zaužije eno tabletko in problemi kot iz jasnega neba ,
Ginekolog pove da to niso težave tabletk , v navodilih navedene težave in stranjski učinki ,ki kažejo na njeno težavo .
Lepo prosim če imate izkušnje z sibbilo prosim za nasvet ,

Pozdravljeni!

Res nenavadna reakcija, priznam, za takšen odziv na KT še nisem slišal, a očitno je možno. Žal vam ne znam pomagati razen da zaključim, da KT očitno niso primerne za vašo hčerko, pa po mojem niti nima veze, za katere KT gre. Dajte povprašajte še na sosednjem forumu ABC ginekologije in porodništva, če ima dr. Pušenjak kakšne izkušnje.

Matjaž

Pozdravljeni,

nekako sem uspela zgubit eno tabletko, padla mi je iz rok in je ni nikjer za najt. Je zadnja pred zelenimi, pa me zanima ali lahko mogoče začnem en dan prej jemat zelene ali odprem novo škatlico pa nadomestim belo in mam pol to škatlico za rezervo, če se mi kej podobnega zgodi ali je še kak drug mogoč scenarij.

Hvala, Tadeja

Pozdravljeni!

Ja, kar začnite jemati zelene tablete. Z novim zavojčkom boste zato pričeli en dan prej.

Matjaž

Zanima me kako je z jemanjem kt pri menjavi časovih con, odhajam na prakso kjer bom 7 ur zadaj, zato bi mogla jemat kt ob 1 ponoci, zato me zanima kako to resit.

Lp, Laura

Preprosto prestavite čas na zgodnejšo uro, torej tako, da bo od zadnje zaužite tablete do naslednje preteklo 24 ur ali manj. Namesto ob 1. ponoči jo vzemite recimo ob 22. uri in naslednji dan ob npr. 18. uri, če ste jih sicer jemali ob 18. uri. Nekaj ur gor/dol nima vpliva na zaščito.

Matjaž

Pozdravljeni..zanima me ce uporaba vpliva na nepodnost? A res lahko ratas neploden ce jih jemljes?
Hvala

Pozdravljeni!

Včasih sicer lahko traja nekaj časa, tudi mesecev, da se zmova vzpostavi naravni ciklus, ampak same po sebi pa kt ne povzročajo neplodnosti.

Matjaž

Pozdravljeni!
Imam uprasanje. Pavza se mi zacne na soboto, ponavadi imam krvavitev v ponedeljek ali torek.. kravitev traja 2 3 dni.. ta teden je prisla v torek in traja do srede, v cetrtek sem imela le rjav izcedek, vceraj(petek) nic, danes ob 1h pa je bil spet prisoten rjav izcedek.. Ker cesa tdneg se nisem dozivel me zanima ce je to normalno? Nosecnost naj ne bi bila ker ni bilo sperme v vagino in spolni odnos vedno s kondomom-le na zacetku obcasno 2x brez noter..
Kaj je narobe?
Lp, Maja

Naj se dodam da je to vceraj trajalo urco (enkrat ko sem sla na wc) ob 5 ni bilo vec nic. Sicer imam diarejo ze 2 dni ampak rahlo.. zanima pa me moznost nosecnosti?

Pozdravljeni!

Ignorirajte to kratkotrajno krvavitev. Možnost nosečnosti je praktično nična.

Matjaž

Najlepsa hvala za odgovor.
Zanima me se tole… Od nedelje imam vsake toliko rahle krce.. Obcutek je enal kot tik pred menstruacijo le da 10x bolh nezno.
Ne minejo ze 2 dan.. Delala sem test nosecnosti,ki je bil pricakovano negativen, ne vem pa ce obstaja moznost da vseeno sem noseca? Ali kaj bi bilo lahko narobe? Drugih vecjih tezav nimam, razen tega da sem bila prejsni teden bolana.. Ker se nikoli nism imela takih neznih “krcev” 2 dni me zanima kaj bi to lahko bilo.
Hvala ze v naprej

Ne morem vedeti kaj vam je, a test potrjuje, da niste noseči, krči pa bodo najbrž minili sami od sebe.

Matjaž

New Report

Close