Najdi forum

KT sibilla

Pozdravljeni!

KT zavrejo ovulacijo za vsaj 7 dni, če se KT redno uporablja vsaj 7 dni. Zato ste zaščiteni tudi med premorom, če nadaljujete z uporabo KT. Najbolj kritična je zamuda pri začetku novega zavojčka, saj je pred tem bil teden premora. V zadnjem tednu je tudi zamuda problematična, ker nastopi teden dni premora. Vmes (v drugem tednu) bi lahko pozabili tudi več tablet, pa bi bili še vedno zaščiteni, ampak navodila ne vedo, ali je ženska pred tem redno jemala KT (vsaj 7 dni), ali je morda pozabila eno ali več tablet, ali jih še bo pozabila itd.

Matjaž

Najlepša hvala za odgovor, je že bolj jasno. 🙂

Lep pozdrav!

Zdravo
Ker sem panicna oseba se obracam na vas
Na tabletih sem 4 mesec. Naj bi mi prjele ker imam menstruacijo 1 dan alpa 2.
Mam pa naslednja uprasanja.
1. S fantom seksava s kondomom pac na zacetk gre 10x max vn in notr brez prazne se v kondom ker da pol takoj kondom gor. In a ne moznosr da sm noseca ker me spika v jajcnikih in nevem a ne to normalno kljub temu da sm na tabletih. Dones je 17 dan cikla seprabi v petek naj bi vzela zadnjo tableto in potem pavza ampak po pravic se mi bo do takrat zmesalo od skrbi… zato me zanima ce lahko dones neham jemat rablete in mam 7 dnevno pavzo in potem lepo naprej sam sa dobimmenstruacijo da bom mirna? Pa a test nosecnosti ljub temu da sem ga opravila vceraj(med jemanjem tabletk) kaze pravilno? Ker ne biu negativen. Prooosim za cimhitrejsi odgovor ce lahko neham ze danes.
Najlepsa hvala ,
Obupana:(

Zdravo!

Brez panike. Ne prenehajte z jemanjem KT, ker s tem ničesar ne pridobite! Ne vem, zakaj bi se vam zmešalo od skrbi? Če jemljete KT redno, potem ste zaščiteni vse dni, tudi če kondoma ne uporabljate. Test kaže pravilno tudi če uporabljate KT, ampak test se naredi šele, ko je od odnosa minilo vsaj 14, ne prej. Ponavljanje testa vsak dan je brez veze.

Matjaž

Pozdravljeni..
Najlepsa hvala za hiter odgovor. Zmesalo od skrbi zato ker sm se mlada in bi nosecnost v mojem primeru bila katastrofa.. Tablete jemlem redno vsak dan do zdaj sm zamudila najvec 20 minut.. ne prazni se vame.. ampak me skrbi to spikanje jajcnikov. Kaj bi to blo? Pa se vedno sm imela 11 dan rjav izcedek jbistvu ta mesec le se pikico kar naj bi se v pol leta nastimalo.. Res me skrbi zaradi spikanja ceprou vem da redjo jemlem in da v bistvu seksava s kondomom ler se ne prazni vami niti nlkz tega.. skrbi me predsemenska tekocina je zanositev mogoca? 🙁 oprostite ker tezim sam me zelo skrbi… pa se eno vprasanje imam tezave s prebavo kn ginekolog mi je rekeu da kmam jajcnik za crevesjem in da s ega z ultrazvokom tezko vidi… je mozno da polno crevesje pritiska na jajcnok ali kakorkoli vpliva.. res me je strah.. pa se zakaj ne smem nehatijematitablet danes?kaj bo narobe? Hvala ze v naprej..

Zakaj bi nehali uporabljati KT? Saj ne, da bi se vam kaj zgodilo, ampak kaj pričakujete od prenehanja? Dvomim, da vas špikajo jajčniki, saj so ti med uporabo KT v mirovanju. Kaj vas boli seveda ne vem in niti ne bi rad ugibal.

Matjaž

Nebi nehala z uporabo.. samo zanima me ce lahko tale cikel skrajsam za 4 dni da cim prej dobim menstruacijo in se neham sekirat in zacnem po 7 dneh z novo skatlico.. je to vredu? Tudi sama nevem ce so ro ravno jajcniki ampak je zraven boka tam kjer so jajcniki in e na obeh straneh in me je res strah… mislite da je varianta da sm noseca ce jemlem tablete redno, se fant se ni ‘spraznil’ vame in uporabljava kondom po pou minute ko je brez notr? In ali e mpzno da tablerw ne delujejo?
Hvala Vam..

Lahko naredite premor prej, če se boste potem bolje počutili. Tablete delujejo.

Matjaž

Najlepsa hvala!
Imam pa samo se eno vprasanje.. Ce se cikel skrajsa ali bo kri prisla isto 3. Dan al bo kasnej ker na to ni navajeno telo? Pa se nekaj.. ali je mozno zanositi ce tablete jemlea redjo fant se ne orazni vate in ima kondom cez skoraj cel seks?
Najlepsa hvala za odgovor..

Odtegnitvena krvavitve običajno nastopi 2-3 dni po zadnji aktivni tableti, ni pa nič narobe, če do nje pride prej, kasneje ali pa je sploh ni. Že same KT so ob redni uporabi več kot 99% zanesljive, zraven uporabljate kondom pa še do ejakulacije v nožnico ne pride? Kaj menite, kakšna je verjetnost, da ob teh pogojih zanosite?

Matjaž

Nevem kaksne so moznosti zato sprasujem in ce lahko s predsemensko zanosis ce si na tabletih in je mogoce kej prslo noter..
Hvala

Pozdravljeni!
Za Vas imam 3 vprasanja in sicer:
1. Ali je mozna nosecnost kljub dobljeni odtegnitveni krvavitvi 3. dan v pavzi(kot obicajno)?
2. Ali bi test nosecnosti pokazal morebitno nosecnost v primeru slabosti, ki naj bi bila simptom nosecnosti? (Sepravi da ti je zaradi nosecnosti slabo? (Sumis nosecnost zaadi slabosti in naredis test))
3. Ali je normalno da imam od kar sem na tabletkah menstruacijo dolgo 1-2 dni, prej pa vedno 5 ali 6?
Hvala Vam ze v naprej. 🙂

Pozdravljeni!

1. Pragmatični odgovor je načeloma da – ženska, ki ima spolne odnose v rodni dobi lahko zanosi, saj kontracepcija ni 100% učinkovita. Praktično pa je tveganje nosečnosti ob redni uporabi KT manj kot 1%, ne glede na to, kdaj nastopi odtegnitvena krvavitev.

2. Sam se na simptome nosečnosti ne zanašam, saj so lahko zelo različni od ženske do ženske. Če vas zanima, ali ste morebiti noseči, potem pač naredite test.

3. Da, še posebej, če uporabljate KT, ki imajo zgolj 4 dni premora.

Matjaž

Hvala za odgovor.
Me pa zanima ce je v temle primeru nosecnost mogoca in sprasujem resno in bi rada resen odgovor… V primeru da ni prislo do izliva v noznico, da mi je ze nekaj dni slabo, odtegnitvena krvavitev je, test pa je negativen?
Ali ni tako da ko zanosis se zacne sprkcat hormon, ki sprozi slabost in ostale simptome in je pravtako prisoten v urinu in bi test obtemtakem ze pokazal?
Najlepsa Vam hvala:))

Saj sem vam že odgovoril resno, v bistvu ni kaj dodati. Tveganje nosečnosti je v vašem primeru praktično nično: uporabljate KT, ni prišlo do izliva, test je negativen. Ko pride do vgnezditve se začne proizvajati hormon hCG, tega merijo testi, ko je vrednost hormona dovolj visoka, je test pozitiven. Slabosti ne občutijo vse ženske oz. ne je ne občutijo vse ženske enako izrazito, nekatere pa sploh ne, zato slabost ni zanesljiv znak nosečnosti.

Matjaž

Dober dan.
Kakšna je sploh verjetnost zansitve ob redni uporabi KT brez ejakulacije v nožnico?
Hvala že v naprej

Pozdravljeni!

Verjetnost je zelo zelo mala.

Matjaž

Dobro jutro!
Na tabletkah Sibilla sem pb 4 mesece.. Prvi mesec sem mela krvavitev dva tedna potem pa 2 dni 1 dan 4 dni.. Ampak problem je, da se mi vedno med ciklom jemanja aktivnih tablet naredi tako, da imam en dan v mesecu rjav izcedek… Krvi v izcedku ni nic je cisto blage rjave barve, vcasih je to en dan vcasih dan pa pou nazadnje v 4 mesecu jemanja je bilo to pou dneva.. danes pa se je v 5 skatlici to spet ponovilo.. Tega izcedka je zelo malo, ravno toliko da napaca vlozek ali pa se tok ne.. A je to kej narobe? In zakaj pride do tega pojava jn kaksni so ukrepi? Za nosecnost men skrbi kerniprislo do ejakulacije v noznico.. Hvala ze v naprej.
Lep pozdrav,
Maja

Jutro!

Opisujete “spotting”, mazanje perila, nenevaren pojav pri nekaterih uporabnicah KT kot posledica nestabilne maternične sluznice.

Matjaž

Najlepsa hvala!
Seprabi je fo v redu in ne vpliva na zascito? To se lahko pojavi kadarkol v ciklu? Ker ginekolog je rekel da cese bo ponabljalo da.bomo menali zascitoin me skrbi da nebi zanosila.
Lp Maja

New Report

Close