Najdi forum

KT sibilla

Pozdravljeni!

Sicer nisem ginekolog, a si bom vseeno drznil povedati, da se z mnenjem vaše ginekologinje ne strinjam. Še več, če kombinirane enofazne kontracepcijske tablete pričnete uporabljati od 1. do vključno 5. dne menstruacije, boste pred nosečnostjo zaščiteni takoj. Ob tej moji trditvi bodo nekateri ginekologi zmajevali z glavo. Zakaj takšne razlike v svetovanju uporabnicam KT? Ker je treba upoštevati človeški faktor. Denimo, da ženski zdravnik razloži, da lahko 1. tableto zaužije 5. dan menstruacije. Kaj pa, če ženska ne more z gotovostjo določiti 1. dne menstruacije? Nekatere imajo tako malo bolj “čudno” menstruacijo, kjer je prvi dan samo kak krvavi madež, nato je dan ali dva zatišja, nato se pa vlije. Kaj je sedaj 1. dan menstruacije? Ali pa npr. ženska vzame 1. tableto, nato pa vsa vzhičena gre čez vikend k fantu v pričakovanju “akcije”, pa tablete pozabi doma? Se bo spomnila na njih? In zakaj so navodila v škatlici KT glede začetka uporabe, prehoda, pozabljenih tablet, interakcij z drugimi zdravili (antibiotiki) takšna, kot so? Enega izmed razlogov sem že navedel, drugi pa je najbrž tudi ta, da bi za spremembo navodil proizvajalci morali investirati denarna sredstva (je kar zapleten postopek, pa še traja nekaj časa), pa jim ni in raje kopirajo navodila drug od drugega 🙂 Pa bolj kot pri navodilih vključiš neke rezerve, bolj se proizvajalec distancira od morebitnih težav in je za njih “kriva” ženska sama.

Sedaj se pa odločite, komu boste verjeli 🙂

Matjaž

Pozdravljeni,

KT sem začela jemati 2.7 tako da so mi ostale samo še 4 bele tabletke, ker pa grem na morje do 29.7 me zanima če lahko menstruacijo prestavim, glede na to da je to šele moja prva škatlica.
Ali lahko jemljem bele tabletke do 29.7 in nato placebo potem pa ponovno nova škatlica ali kar do konca novo?

Zanima me če je kaj narobe ker imam že kar nekaj časa vmesne krvavitve in če sem zaščitena vse dni tudi takrat ko jemljem zelene tabletke?

Hvala

Pozdravljeni!

Krvavitev lahko najenostavneje prestavite tako, da preskočite placebo tablete v tem zavojčku in nadaljujete z novim zavojčkom do konca. Lahko pa tudi naredite tako, kot ste si zamislili, da torej placebo tablete preskočite, jemljete bele tablete dokler ste na dopustu in nato naredite predviden odmor.

Vmesne krvavitve oz. mazanje perila je pogost pojav v prvem mesecu uporabe KT (včasih tudi 3 mesece) in razen nevšečnosti ne pomeni zmanjšane zaščite, tudi takrat ne, ko jemljete neaktivne placebo tablete.

Matjaž

Pozdravljeni,
Rada bi si prestavila menstruacijo zaradi planiranega dopusta .. ali je pri kt Sibilla to priporocljivo? Kako naj jemljem tabletke,izpustim placebo zelene in zacnem z drugo tablico? In ali moram drugo tablico pojest do konca ali lahko pojem samo 10 tabletk in potem 7 dnevna pauza?
Hvala in lep vecer

Pozdravljeni!

KT Sibilla lahko uporabite za prestavitve odtegnitvene krvavitve. Priporočljiv način je, da izpustite placebo tablete, drugo tablico porabite do konca in nato naredite premor.

Matjaž

Najlepsa hvala za odgovor. Ali se to podaljsano jemanje KT priporoca ali odsvetuje?
Ali bi lahko pojedla iz druge tablice npr samo 10 tablet,potem pauza in potem nova tablica (ostanek bi imela za rezervo) ali je bolje celo drugo tablico? Me skrbi da je lahko kaj narobe,ce neprekinjeno jemljes KT 2 meseca..
Lp

Nič ni narobe, če KT jemljete 2 meseca skupaj. Lahko pa tudi naredite, kot ste si zamislili.

Matjaž

Lep pozdrav… Imam velike probleme 🙁
KT Sibilla sem jemala prvic pred priblizno 1 mesecem, jemala sem jih priblizno 2 tedna in pol, nato sem z jemanjem prenehala zaradi prehudih stranskih ucinkov (nenormalne krvavitve vsak dan). Naslednjo menstruacijo ni mogla dobiti nekje okrog 16. Avgusta, vendar je nimam se sedaj, 27. Avgusta… Noro me skrbi da nisem noseca, vendar sva z fantom zmeraj imela spolne odnose z kondomom, nobeden ni pocil.. Preden sem nehala jemati KT sem pocakala se 6 dni zato da sem lahko izkljucila moznost zanositve.
Naredila sem 1 test nosecnosti priblizno 4 dni nazaj, rezultat je bil negativen. Me pa se vseeno zelo skrbi… V tem casu od prenehanje jemanja tabletk sva z fantom seksala samo 3x saj se zaradi pocitnice ne vidiva vsak dan.. In se to zmeraj z kondomom…
Bi bilo mozno da so tabletke zmedle moj menstrualni ciklu??
Hvala za odg in lp

Pozdravljeni!

Vmesne krvavitve niso tako hud stranski učinek, da bi morali jemanje KT kar prekiniti. Test lahko ponovite čez en teden, da boste bolj mirni.

Matjaž

Pozdravljeni,v juliji sem si prestavila menstruacijo za 10 dni in potem normalno dobila vmesno krvavitev. Zanima me ali si lahko ta mesec tudi prestavim za par dni,saj bi vmesno krvavitev spet imela na morju. Ali se lahko krvavitev prestavi 2 meseca zaporedno?
Hvala in lep dan

Pozdravljeni!

Lahko.

Matjaž

Pozdravljeni!
Ali je možno, da se zaradi jemanja KT (v mojem primeru Sibilla) pojavi in tudi ponavlja glivično vnetje nožnice? Sibillo jemljem od aprila, prej sem jemala Yaz, ki mi ni odgovarjal. Prvič se mi je glivična okužba pojavila v začetku avgusta, naslednjič čez en mesec tik pred naslednjo krvavitvijo, danes pa se mi je ponovno pojavil sirast izcedek. Obakrat sem se zdravila s Canestenom 3, v drugo sem še dva tedna mazala s Canestenom, mazal se je tudi partner dva tedna, po Canestenu sem še jemala vaginalete za uravnavanje pH-ja.
Smiselno bi bilo oditi h ginekologu, me pa zanima, koliko smiselno bi bilo prenehati s KT. Čutim, kot da mi v tem letu dni, kaj jim jemljem, nikakor ne pašejo …
Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!

Katerekoli KT lahko povečajo možnosti za glivična vnetja. Edini način, da se v to prepričate je, da KT za nekaj časa nehate jemati. Ginekolog vam v vašem primeru kaj prida ne bo pomagal, morda bi vam lahko predpisal antimikotike v tabletah. Morda pa bi lahko poskusili z materničnim vložkom?

Matjaž

Kaj vem, morda kasneje, ampak hvala za nasvet.
V navodilih pise, da lahko z jemanjem preneham kadar koli. Je vseeno smiselno dokoncati skatlico? Trenutno sem pri 12. tabletki.

Lahko prenehate kadarkoli. Čez nekaj dni lahko pričakujete odtegnitveno krvavitev, kot ste sicer vajeni med jemanjem zelenih tablet.

Matjaž

Kako pa je potem z nihanjem hormonov? S tem šokiraš telo?

Saj vsake tri tedne “šokirate” telo 🙂 Brez skrbi lahko nehate, le poskrbeti morate za drugo obliko kontracepcije.

Matjaž

Pozdravljeni,
prvič bom začela jemati KT. Ginekologinji sem povedala da imam velike težave z aknami in mi je predpisala Sibillo. Zanima me če lahko začnem jemati tablete že danes, kljub temu da sem imela prvi dan menstruacije pred 7 dnevi.
Hvala

Pozdravljeni!

Če niste noseči, lahko začnete jemati KT, naslednjih 7 dni morate pri spolnih odnosih uporabljati kondom.

Matjaž

Jem ze eno leto Sibilo,vendar tezav ni konec. Le enkrat se mi od začetka ni pojavila vmesna krvavitev. Večkrat čutim čustvene izbruhe-jok,hudo bolečino v krizu,bolece in daljse menstruacije pi 7 dni,ki pa niso šibke-je to normalno?Prosila bi vas za predlog s katerimi naj zamenjam. Stara sem 39 let in v preteklosti nisem jemala KT.
Hvala!

New Report

Close