Najdi forum

KT sibilla

Ne, nič ni narobe. Neaktivne tablete lahko zavržete, v zavojčku so zato, da ženska ne rabi šteti dni premora, enostavno vsak dan zaužije eno tableto in ko jih zmanjka, začne z novim zavojčkom.

Matjaž

Prosila bi vas še za eno obrazložitev.. Januarja se mi je pojavila vmesna krvavitev ki je bila bolj izcedek, potem je bil naslednji cikel normalen brez vmesne krvavitve. Sedaj pa sem po 8 tableti spet dobila krvavitev ki traja od 27.2. , tokrat je kri skozi prisotna vendar je še vedno volj šibka kot pri menstruaciji. Se bo ta krvavitev ustavila ko bom začela s Sibillo in ali bom sploh dobila menstruacijo v 7 dnevnem premoru. 2x sem bila pri ginekologu, ultrazvok ni pokazal nič, tudi pregled je bil vredu.
Lep dan še naprej

Ne vem, ali se bo krvavitev ustavila ali ne, boste videli. Odtegnitvena krvavitev naj vas ne skrbi.

Matjaž

Najlepša hvala .. Skrbi me samo ta vmesna krvavitev ker se nikakor noče ustaviti.

Evo, jaz se javljam po mesecu dni spet z problemi…. :'( kot sem že v enemu izmed Zgornjih postov napisala da mi je ginekolog KT Sibilla zamenjal za Yasminelle…. Jemljem jih redno, točno ob vsaki uri… Vendar je spet problem. Vsako jutri se zbujam zaradi krčev v maternici, ki so zelo podobni tistim ki jih imam med menstruacijo. ( s tem da so v lažji obliki- ne boli ravno veliko). In čisto vsak dan od jemanja imam rahel rjav izcedek. Danes pa je ta mali rjav izcedek postal rahel rdeč izcedek. Groza. Prebrala sem v navodilih da si take krvavitve med samim jemanjem KT normalne, ampak jaz enostavno nimam živcev da bi čakala 3 mesece da se stanje (mogoče) izboljša. In ti da mi tako kljuva v trebuhu vsak dan mi gre tudi na živce. -.- očitno bo tudi ta škatlica (sem v 2. Tednu jemanja) letela v koš skupaj z še dvema celima. Očitno moje telo ne prenaša tabletk sploh :'(

Kaj pa če bi počakali vsaj ta prvi zavitek (torej recimo še en teden), da nastopi premor in boste videli, kako bo med premorom in potem ko boste spet začeli jemati KT? V bistvu bi lahko 7 dnevni premor naredili že sedaj (ali pa recimo po 14 dneh jemanja KT), pa boste hitro videli kam pes taco moli. Lahko bi razmislili tudi o materničnem vložku, ki deluje predvsem lokalno v maternici…

Matjaž

Tudi meni se je to zgodilo na zacetku, in ko sem dokoncala zavojcek se je stanje normaliziralo, sedaj nimam nobenih problemov vec.

Žal sem še premlada za maternični vložek. Danes sem vse spet vrgla stran. Čez dan sem imela tako hude bolečine da niti lekadol ni prijel. Očitno tabletke niso zame. Se mi pa zdi nesmiselno čakat da se zaključi do konca prvi ovoj. Ker me te bolečine ovirajo pri vsakodnevnih opravilih. Kot da bi vsak dan imela menstruacijo. To pa seveda ne gre. In nima smisla da vsak dan zaradi tabletk in bolečin v maternici jem lekadole…. Vsaj jaz v temu ne vidim nobenega smisla… Tudi ostali dve škatli sem stran vrgla in danes se bom naročila na ginekološki pregled. Morda pa niso krive tabletke ampak kakšna bolezen… Hvala vseeno za odgovor, ampak sem raje spet vrgla stran…lp

Js mam se eno uprasanje.. namrec kt sibilla jemljem ze 4 mesce in sem sedaj pri 5 zeleni tabletki-s placebom, menstruacije pa se kar ni. Drugi dan sem dobila rahlo(rees rahlo, skoraj nic) krvav izcedek, ki ga naslednji dan ni bilo vec. Test negativen, nobene tabletke cez mesec nisem pozabila ali zamudila..

Včasih odtegnitvene krvavitve sploh ni. To ni nič narobe, saj je ne potrebujete.

Matjaž

Živijo. Na novo sem začela jemati tabletke Sibilla. Jem jih prvi teden (začela sem na prvi dan menstruacije) in zanima me, če je to dovolj časa, da delujejo ali bi jih morala jemati prvi mesec z dodatno zaščito.
Lep pozdrav in hvala za odgovor.

Živ!

Dodatne zaščite ne potrebujete, KT že delujejo.

Matjaž

Sama moram reči, da so KT Sibilla zaenkrat super. Sicer šele končujem prvo škatlico, ampak vmesnih krvavitev ni, ni mi slabo, nimam vrtiglavice, skratka, kot da ne bi sploh ničesar jemala. Pred tem sem jemala Yaz (8 škatlic) in vsak mesec sem dobila vmesno krvavitev, ki je trajala kakšne tri dni. Pred tem mi je bilo zelo slabo, veliko krat se mi je vrtelo, da ne omenjam nihanja razpoloženja in izbruhov joka brez vsakršnega razloga.
Kar se mene tiče, so Sibilla (zaenkrat) pravo olajšanje. Tudi če jih primerjam z jemanjam 1. škatlice Yaza, mi sedaj niti enkrat ni bilo slabo kot takrat, pa tudi kar se razpoloženja tiče (in libida navsezadnje), sem spet normalna jaz, kot sem bila pred lanskim poletjem. 🙂
Vsekakor je včasih dobro poskusiti kaj drugega in ne preveč vztrajati. Če se po nekaj mesecih slabo počutje še nadaljuje, potem glede na to, koliko je na trgu “robe”, nima smisla predolgo vztrajati in si kvariti razpoloženja ter povzročati skrbi. 🙂

P.S.: Kar se tiče nabiranja teže … Včasih se mi zdi, da ni problem toliko v nabiranju teže kot v tem, da se nekaterim uporabnicam poveča apetit, zato veliko več pojedo ali pa iščejo nekaj sladkega, kar posredno redi … Tako da je mogoče potrebno imeti v glavi to, da moramo nadzorovati, kaj vnašamo v telo, jesti zdravo hrano, veliko piti (navadne vode) in če imamo veeees čas grozen apetit, česar prej ni bilo, vseeno razmisliti o kakšni drugi rešitvi in ne samo slepo jesti. 🙂

Pozdravljeni

Sem na 3. škatlici Sibille (danes 11. tabletka). Pred tem sem dobre pol leta jemala Yaz, ki mi ni ustrezal zaradi vmesnih krvavitev, slabosti in splošno slabega počutja. Prvi dve škatlici Sibille sta bili super, brez posebnih stranskih učinkov, umirili so se tudi napadi joka. Sedaj pri tretji škatlici pa se mi je na 10. dan pojavila vmesna krvavitev, že kar močna, in me zanima, če lahko pomeni, da so tudi te KT neustrezne ali prešibke. Naj še počakam nekaj ciklov? Ostalo je v redu, nimam več nekih izbruhov joka (razen en dan pred vmesno krvavitvijo, ko so mi očitno podivjali hormoni) in tudi počutim se dobro, vsaj zaenkrat,, skrbi me le, da bom ponovno trpela te vmesne krvavitve.
Naj omenim, da sem tudi pod precejšnjim stresom zaradi službe in študija, vendar dvomim, da to lahko tako vpliva, ker sem imela pri Yazu vmesne krvavitve vseh osem škatlic, pa nekega stresa ni bilo.

Prosim vas za odgovor in vas lepo pozdravljam!

Pozdravljeni!

Tablete niso prešibke kar se kontracepcije tiče, očitno pa ne uspejo dovolj stabilizirati maternične sluznice. Jaz bi počakal še kak mesec ali dva in če se bodo krvavitve spet pojavile in vas motile, ni druga, kot da se znova poskuša z zamenjavo tablet.

Matjaž

Hvala lepa za odgovor! Bom počakala, da vidim, kaj bo …
Zdaj sem ravno na placelo tabletkah, danes sem vzela 3., in čakam na odtegnitveno krvavitev.
Če naslednji dve škatlici vzamem skupaj brez placeba, da prestavim menstruacijo, ni nič narobe, kajne?

Lp

Ne, nič ni narobe.

Matjaž

živjo, jemljem tabletke Sibilla. Ravno danes imam zadnjo tabletko (zeleno) na tablici za pojest, naslednjo tablico pa sem pozabila doma in me kak teden še ne bo domov (smo na morju). Zanima me kaj naj naredim ko pridem domov, počakam en mesec in ob prvem dnevu menstruacije pojem prvo (belo) tabletko ali kako? lp. in hvala za odgovor.

Živjo!

Lahko počakate na menstruacijo, lahko pa začnete jemati KT ob vrnitvi domov, a morate 7 dni pri SO uporabljati dodatno zaščito.

Matjaž

Pozdravljeni,

moram priznati, da sem ob različnih informcijah glede začetka delovanja zaščite KT Sibilla malo zmedena. Ginekologinja mi je namreč dejala, da moram tabletke jemati vsaj en mesec oz. porabiti moram vsaj eno škatlico predno bodo pričele delovati, medtem ko tukaj berem, da pričnejo delovati že s prvo tabletko v kolikor se jo vzame na prvi dan menstruacije. Zanima me, kaj torej drži. Ali bom zaščitena že s prvo tabletko, ki jo bom vzela na prvi dan mestruacije ali šele po eni škatlici jemanja? In zakaj prihaja do različnega podajanja informacij?

Prav tako nisem v navodilih nikjer zasledila, da bi dejansko pisalo, kdaj KT pričnejo delovati.

Najlepša hvala za odgovor in razjasnitev.

Lp

New Report

Close