Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Koliko evrov za darilo- birma

Koliko evrov za darilo- birma

Pozdravljeni,maja grem k birmi. Vsi moji sošolci so pravi materialisti. En dan po obhajilu so le spraševali koliko je gdo dobil. Za botro sem želela teto,ki je v finančni stiski in ker bi ji bilo to v preveliko breme,sem prosila brezposelnega brata,ki je študent. S tem sem želela tudi teti pokazati, da mi ni mar za denar…… Brat me jeuprašal ,če bi imela iphone ali pa laptop-verjetno bi si denar izposodil. Prosila sem ga da me odpelje na pohod,naj z mano preživi več časa in naj neha kaditi. Na skrivnem si izredno izredno želim vespo,vendar sem se odločila da pom sama postopoma varčevala (tudi denar od birme) in ko bom imela dovolj bom kupila rabljeno preko bolhe. Žal veliko mojih vrstnokov res pričakuje velika darila. Tradicija v našem mestu je da vsi fantje dobijo motorje. Sošolec je že zdaj oznanil da dobi iphone 6+ in imac (računalnik za 1.700 EUR,primeren za grafične oblikovalce) . Če bi jaz dobila toliko denarja bi se raje odločila za jezikovne počitnice. Zato se mi zdi ta draga elektronika popolnoma brezvezno darilo, npr. nov iphone,ko pa ima že zdaj 10000000 % telefon-verjetno zelo dober.
To je pač moje mnenje iz prve roke.

Pozdravljeni tudi sam bom šel počasi k birmi in že premišljujem in sicer zelo blizu sem si z stricem ki si gradi novo hišo 2hiši vstran, z tem razumem da nima veliko denarja, sami smo precej premožni in mi nič ne manjka ker mi večino izpolnita starša. Ampak bi bilo narobe če bi ga vprašal če bi bil moj boter? bi z tem krstna botra in botro da nebi njiju vprašal

lp.

In tudi dobro se razumema in mi ni pred njim nič nerodno, oz. se lahko vedem kot se vedem brez zadržkov

To je zato ker starsi ne znajo reci: Birma in verouk nista tvoja obveznost. Ce noces, ti ni treba, ampak daril za 1000+ evrov pa v nobenem primeru ne bo.

Potem pa imas mlade, ki jim zacne za vero dol viset in starsi ne vidijo druge kot da jih podkupijo z blaznimi darili. Ker ce ne bi imel birme… ja kaj bi pa sosedje rekli.

Meni se zdi ql majhen spomin – križec, kipec, slika, knjiga
ker sem pa sam boter razmišljam o kaki resnejši knjigi ali zbirki – do cca 80€ ali kakšnem CD-tečaju jezikov, naročnini na kako revijo ali kakem orodju katerega bi potreboval na svoji nadaljnji poti pa si ga sam ne bo privoščil.
Sicer pa se mi zdi zelo fajn tudi darilo v obliki romanja na kak svet kraj v okviru 200-300 €. Tako ima največ od botra, če nekaj časa preživi z njim. V tem smisli bi bil skupen vzpon na Triglav odličen ali pa s kolesom do recimo Ptujske gore za 3 dni. Top.

Živjo vsem tu gor…
Tudi jaz imam podobno težavo..
In sicer meseca maja grem za botro prijateljičini hčeri…
Stvar je taka, da ima deklina že sedaj vse kar ji srce poželi..

Torej kaj kupiti takemu 14 letnemu dekletu??
A naj jo vprašam kaj si želi.., ali pa kupim po svoji presoji…

Telefon ima, prenosnik ima, tv ima….mislim, vse ima….

Hvala za vse predloge…

Živjo,

tudi mi smo vabljeni na birmo in sem imela glede darila podoben problem. Sem šla malo brskat po netu in našla spletno trgovino z darili za birmo, obhajilo, krst – http://www.gloria.si je naslov . Imajo kar nekaj izdelkov za te priložnosti. Jaz sem vzela eno verižico Swarovski, pri puncah z nakitom itak ne moreš zgreši 🙂 upam da ji bo všeč.

HEYYY
No pac tud jst grem letos junija k birmi. Ja pac glupo se mi zdi da se eni tok prtozujete glede dnarja za darilo.Ja eni majo vec eni pa mal manj kaj cmo .Tud jst si zelim darilo pac ne neki mal pa tud velik ne ampak ce ze pravjo botri da bi radi izpounl zelje birmanca tud prov.Sej ne da hocem darilo nwm kva za 500eur ampak mam zeljo kaj bi rada (air board) sj vem da ni tok pocen pac 260eur sm lihk vidla u reklami od e.leclerca in je tko pocen ker je akcija .Sama si zlo zelim air board ze zlo doug .Sj vem da je darilo drago sam ce je botra prasala kaksno zeljo mam ji bom to povedala in bo ona rekla ce je uredu. Ane sej je pa res da je birma neki tazga kt valeta (koncas osnovno solo in je en zaklucek isto je pr birmi ,koncas z veroukom in mas birmo kot nek uspeh ce lohk temu tko recem)no pac ce bo pa botra rekla da je prevec bom pa kej druzga zbrala al ji bom pa rekla da mi prnese denar pa ka bom kej rabla si bom kupla. Sej itak birmanci dobimo darila se od ostalih sorodnikov in se ful dnarja nabere pac jst bi bla zlo vesela ce bi mi botra to zeljo izpolnila ce pa ne pa pac ne bo konc sveta sej ne grem k birmi da bom obogatela z denarjem ampak da bom obogatela z vero
Zdi se mi trapast da se kregate zarad cen za darilo pac sej je usen en bo dobu mal vec en mal mn vazn je sam to da je botr vedno z birmancem in se birmanec z njim lahko pogovori o stvareh o katerih se nekako z drugimi ne more pac birmanec bi mogu bit ob botru SRECN !!!!!!!!!

<3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3

Glede na to . da je zdej velik takih starsev, ki jih to zanima bi sam nrki rekla. Moj sin je dubu 1000€ od botra. To je bla njegova želja nisem vedela da mu je dal toliko denarja. Jaa sem billa zeli šokiranaglede na to. Da nima veliko eenarja. Saj si zraven se zida hiso.

Jaz mislim, da je lepo, da za darilo ob prejemu zakramenta poklonimo nekaj v zvezi s tem. Jaz sem tudi poklonila nekaj iz spletne trgovine http://www.gloria.si . Sem bila zelo zadovoljna z njimi, hitro sem dobila, pa prijazni so tudi… Lahko pa npr. kupiš pri njih kaj manjšega, pa daš še kakšen evrček v kuverto.

Obujam temo – povejte kako ste odklonili povabilo na birmo, če ste ga? Vabljeni smo na birmo partnerjevega bratranca. V letih sta seveda precej narazen, ker živimo dokaj daleč se tudi vidimo bolj poredko.

Vabilo pa že imamo za maj.

Kaj zdaj? Ker si nismo tako zelo blizu, si nočemo jemati celega vikenda za to birmo.

Wos ist mit dir du klana mistgeburde

New Report

Close