Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Koliko evrov za darilo- birma

Koliko evrov za darilo- birma

:))) Daj, Pemina, pa kaj zdaj vsakemu posebej razlagaš, kako in kaj. Če se ti zdi v redu, da boš dala 400 evrov, zakaj ne, če imaš denar? Nekdo drug bo pa dal toliko za kakšen kos cunje znane trgovske znamke. Njegova stvar. Dejstvo je, da se bo toliko keša nekomu drugemu, ki nima toliko, zdelo pretiravanje, in bo to tudi napisal. Bog pomagaj. Sicer roko na srce, se tudi meni zdi 400 evrov za neko bv birmo (vsaj zame) hudo pretiravanje, ampak kaj te briga, kaj meni ena Frca. Ni ti treba zdaj vsem, ki se s teboj ne strinjamo, posebej dokazovati, da imaš prav. Tukaj ne bomo nikoli prišli na skupno točko.

Pa povem še mnoje opažanje.Sem v tujini in med kolegi imam veliko premožnih in to za razmere tukaj kjer je precej višji standard kot v Sloveniji.
Tukaj se ob takih dogodkih ne bohotijo z denarjem in darili. Hčerka res bogataša bo dobila le simbolično darilo, o darilu v vrednosti 400 eur lahko le sanja, oz. saj ne sanja, vzgajajo jo kot punco, ki se mora navaditi na življenje. Ko vas berem kaj dobivajo vrstniki v Sloveniji pa ne vem kaj naj si mislim, plače so kot so, darila pa taka kot navajate.

V mojih časih je veliko fantov hodilo k verouku do birme. Govorili so do birme, potem nikoli več ne stopim v cerkev. Ja, ker so jim za birmo obljubljali motor. Starši so zaradi familije hoteli, da je mulci birmani. In so jih s temi motorji dobesedno podkupovali.

Itak. Nekaj pa morem počet, če mi je dolgcajt in imam par ur fraj, a ne?
;))))))))))))))))))))))))))))))

To ni bilo samo v tvojih časih – to se dogaja še sedaj. Samo da bi šli otroci k birmi, jim starši obljubljajo čuda.

Kar pove malo o mulcih, precej pa o starših.

400 EUR za birmo ob povprečnem slovenskem standardu je preseravanje z denarjem, ki ga v bistvu nimaš. Čisto po balkansko.

Mogoče oz. verjetno si pemina tako darilo z lahkoto privošči in če bi dala manj bi jo tisti, ki to vejo mogoče čudno gledali, lahko bi celo rekli da je škrta. Zagotovo ne bo vzela kredita za darilo. Bilo bi čudno, da nekdo da preko svojih možnosti, je pa čudno če nekdo ne da toliko, kot se od njega pričakuje. Kot je že nekdo napisal, se velikokrat botra izbere glede na njegove finančne zmožnosti (ta je bogat, boš dobil večje darilo) pa lahko to zdaj vsi zanikate, samo dobro veste, da je tako, pa čeprav kdaj izrečeno v šali. Vsak naj da toliko kot misli, da je prav, študentka na biciklu 50EUR, teta z Mercedesom pa 1000EUR, različna zneska obema pomenita enako – vse je relativno! Koliko skromen je otrok pa je odvisno od domače vzgoje, ne pa od daril, ki jih prejema.

Jaz sem šla nečakinji pred tremi tedni za botro.Prej sva se lepo dogovorili,do kam lahko gre z svojimi željami.Kupila sem ji mobitel za 110 evrov,zraven sem ji dala lesen križ,in spominsko knjigo.Darila je bila zelo vesela.Vedela je,da ji dražjega darila ne morem kupiti,ker zaslužim 400 evrov in pa da sem noseča.Moje mnenje je da imajo otroci preveč visoke želje in to ni dobro.Sicer pa vsak da po svojih zmožnostih.

mamica

Mogoče bi bilo bolj “pravično” postaviti vprašanje kolikšen odstotek svojega osebnega dohodka namenite za darilo?

Ma daj no, dadi, najboljše, da še plačilne liste zraven priložiš, da ne bodo menili, da si preveč škrt. Neke določene meje morajo biti pri določeni vrsti darila. Tudi če imaš 20.000 evrov mesečnega dohodka, ne moreš otroku za rojstni dan prinesti nekaj za 5.000 evrov, čeprav se ti ne bi nikjer poznalo. Ker enostavno ni dobro za otroka, hkrati pa je izrazito nevljudno do ostalih ljudi, ki bodo tudi prinesli darila. Pri birmanskem botru je res malce drugače, ampak neka meja navzgor mora biti postavljena in ne sme biti odvisna od tega, koliko ima posameznik dohodka. Po moje. Darilo birmancu za 500 evrov in več je zame popolno preseravanje in nič drugega. Češ, naj vidijo, koliko smo mu pripravljeni dati.

Ti Frca se najprej malo umiri, ker ti noben nič noče! Tukaj je bilo postavljeno vprašanje “koliko evrov za darilo” in ko je ena napisala malo preveč, je ena druga skočla, da če je normalna, da se toliko ne daje za darilo, ker ona komaj toliko zasluži??? Pa saj ni bilo vprašanje, koliko kdo zasluži, ampak koliko kdo da, zato sem rekla, da bi bilo mogoče bolje vprašati za bolj relativen odgovor, ker nekatere očitno motijo konkretne številke, še posebaj, če so visoke.

Sicer bi se pa meni zdelo smešno, da bi nekdo, ki je zelo bogat in se ve da zasluži npr. kot si rekla 20.000, pa da za birmo darilo za 50. Če že hoče in lahko da drago darilo, pa naj ga da, kaj vas zdaj to tako zelo moti? Tukaj gor smo očitno zelo različni ljudje, eni bogati, drugi revni, večina pa nekje vmes, zato se je o takih stvareh tu gor popolnoma brezveze pogovarjat, ker človek ne more dobiti pravega odgovora, sploh pa ne brez kreganja, ki je tu gor postalo kar obvezno.

Vidiš, če ne bi bilo MON-a ne bi vedela, da spadamo med “balkance”, ker bomo podarili birmanki darila v vrednosti 400e. Očitno imamo višje dohodke od 400e, sicer verjetno ne bi podarili takšne vsote.

Zanimivo. Nekateri so naredili celo psihološko sliko naše družine ;)))))

In tako botri birmance učijo skromnosti, ki naj bi bila ena od krščanskih vrednot, ha, ha. Pa saj je bilo že od nekdaj tako, res se že iz mojih časov spomnim, kakšna darila so mulci dobivali, če so le potrpeli do birme. Ma kakšne ure, kaj ste nori? Motor je moral biti, pa avtomatik že skoraj ni bil dovolj dober. Če ne bi pričakovali bogatega darila, jih pa večina itak ne bi hodila k verouku.

Če ne spadaš v profil povprečnega slovenskega standarda, ne vem, zakaj se oglašaš. Razen če kljub nadpovprečnemu standardu ne razumeš napisanega.

Birmanec s prejemom zakramenta birme že itak prejme darove Svetega duha (dar pobožnosti, moči, vedenja, modrosti …). Ti darovi naj bi ga usposobili za življenje v skladu z Jezusovim naukom. Pomemben element celotnega njegovega nauka pa je SKROMNOST. Darilo naj bi bilo (v skladu z naukom) zgolj simbolično. Opažam pa, da se večina razmišljanj botrov, staršev, otrok in cele žlahte bolj kot okoli duhovnih zadev (in s tem povezanih vrednot) vrti okoli zunanjih efektov (obleke udeležencev, darila, pogostitve).

Če ne spadaš v profil povprečnega slovenskega standarda, ne vem, zakaj se oglašaš. Razen če kljub nadpovprečnemu standardu ne razumeš napisanega.[/quote]

Nisem vedela, da je na tem forumu dovoljeno oglašanje le tistim, ki “spadajo v profil povprečnega slovenskega standarda”, se mi je pa že nekaj časa zdelo :)))

Bo treba povedati Primožu, da tisti, ki imajo višjo plačo od povprečne, tu nimajo kaj iskat :)))

zivjo!
jaz sem bila 1.maja pri birmi..in ie lepo ce se botru zahvalim za vse..potrebovala bi kaksen verz za svojegaq botra..
imam botra ne botrco..boter pa ie moj brat..

Tudi jaz bom naslednje leto prejela sv.birmo in ob tem, kar sem sedaj prebrala si ne morem pomagati, da ne bi povedala svojega mnenja. Poleg raznih drugih stereotipov in metanja vseh mladih v en koš, ter nerazumnih predsodkov, ki jih imate odrasli danes do nas je ta eden izmed najpogostejših, a vendar ne drži povsem. Pri meni in mojih sošolcih je darilo ena izmed zadnjih stvari, na katero pomislimo in bi lahko preživeli birmo tudi brez njega. Tisto, kar v nas vzbuja težko pričakovanje je predvsem to, da bo to naš dan, dan ko bomo mi v središču pozornosti, ko se bo za nas v cerkvi zbralo vse naše sorodstvo in ko bomo končno en korak bliže k odraslosti. To, da se nekdo veseli birme predvsem zaradi darila je seveda stvar vzgoje in lahko bi se tudi zavedali, da je za nekatere otroke to žal eno izmed redkih daril, ki so jih v življenju kdaj prejeli. Poleg tega pa je neumen napad na pamino, ki s svojimi 400 evri, če bi jih dala komu drugemu, kot pa birmancu, pač ne bi mogla rešiti sveta. Če pa hočete otroke vzgojiti na bolje z pričakovanjem na manjšo darilo pri birmi, je za to takrat žal že prepozno in v celotnem življenju le kaplja v morje. Dokler ne boste nekaj zares začeli delati za dobro v svetu in ne samo napadali neke pamine na eni temi na forumu, ste lahko kar tiho, ker zato niste nič boljši ljudje. Niso ( najbolj ) važne besede, važna so dejanja.

Bravo bodoča birmanka!

bodoča birmanka punca ki imaš nekaj v glavi res je,važna so dejanja narejena pristno in spontano in to je za mnoge darilo!

Yonix

New Report

Close