Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Koliko evrov za darilo- birma

Koliko evrov za darilo- birma

prvo za uvod:grem k brmi in malo to berem pa me šokirajo te bedne izjave
in kako ste lahko taki butli da mislite da se birmancem okol glave vrti samo denar idioti totalni.pač pa ne pričakujemo od birmanskega botra-e
največjo darilo pač pa da je to oseba ki nam zmerj stoji ob strani in je oseba ki te vedno podpira.
darila:vsak po sojih zmožnostih in volji!!!!!!
je ena napisala da naj bi bila birmanska botra pa jo je birmanka v joku poklicala in rekla da ni mogoče ker ni poročena ta oseba ki pa je napisala komentar naj ne bi bila botra ker ni poročena in se je tega veselila HALOOO
in to samo zaradi darila!!!saj ni nujno da boter prinese naj darilo
potovanja pa se mi zdijo kar ok
5000e za darilo pa je preveč že 1000e je preveč pa sem iz štajerske

darila kot pa so ure in to dobra zamiseltista darila z penkali za 500e
razmetavanje denarja za brezvezne stvari

strinjam pa se z bodočo birmanko

komentator, ja kolk s ti to luškano napisal

hvala

Ker je preveč sporočil, sem jih bolj na hitro preletela, želela pa bi z vami deliti tudi občutke botrov, ki smo kdaj res izbrani na podlagi naših dohodkov oz. premoženja. Kaj si mislite ob tem, da sem bila izbrana za botro punčki, ki jo komaj poznam, ki sem jo videla 5x v življenju?! Si me je res ona zbrala za botro (kako, saj sva v življenju spregovorili 5 vljudnostnih stavkov?!), ali so ji pri tem pomagali (preračunljivi) starši? Res mi je žal, da tako napišem, vendar nekateri birmanci res takole izbirajo, seveda pa niso vsi enaki – kapo dol tistim, ki izbirajo s srcem! Si predstavljate kako sem se počutila ob njen v cerkvi, ko sem vedela, da ji ne morem dati tistega duhovnega kar se od botra pričakuje?! Saj je sploh ne poznam. Vedela sem le kako ji je ime in od kod je. In kaj naj – jo zavrnem?! Ne, šla sem in ji kupila bogato darilo. To kar si je izbrala, nisem se želela dajati v zobe, čeprav ne vem kolikokrat jo bom še videla, saj živi daleč od mene. Se naj sedaj silim in jo kličem kako je, kaj počenja? Je to moja dolžnost od sedaj naprej?!?
Boste rekli, da je čast, da me je izbrala?! Ja, naj bo tako, vendar v srcu tega ne čutim. In upam, da me razumete, vsaj večina.
Se pa veselim, da bom botrca punčki, s katero se imava zelo radi in vem, da bi ji stala ob strani, v kolikor bi bilo v njeni družini kaj narobe. Njej bom botrca v pravem pomenu besede in to – to mi je res v čast in se že veselim tega dne! Čutim kako me ima rada in kako rada je v moji družbi in jaz ji vse to lahko vračam. Ker tudi ona ne živi blizu, me kdaj pokliče, da poklepetava.
Z dosedanjo birmanko tega ni bilo in verjetno ne bo … žal:(

ja majo pač eni botre samo zaradi darila(redki)

Živjo, letos sem bila za botrco nečakinji in sem ji za darilo podarila potovanje v Egipt( pa da ji ne bi bilo dolgčas, je zraven šla še njena sestra- na njihove stroške), najbolj vesela in v joku pa me je zvečer po birmi poklicala in se zahvalila za par besed, ki sem jih ji napisala v pismo- in sicer, da lahko vedno v življenju računa name in na mojo pomoč!!
No pol sma se pa obe jokale, ura pa je bila 2 zjutraj,..in rekla mi je,da sem njena najboljša teta, ker se lahko stisne k meni, mi pojamra, se smeje z mano,.. in ja, rade se imamaa in to je smisel botrstva!!

Ma jest bom dal vsaj jurja. Klinc pa dnar!

dadi22 ti si neumen kreten

dadi 22 je car ti frca si pa navadna kurba.

Mam isti problem letos in tud nwm kaj naj kupim birmancu….njegov oče je bil meni in sem pred 10 leti dobil moped,res pa je da so bolj premožni.Res sn v dilemi kaj naj kupim…

no, tu pa še je moje mnenje… kot je nekdo izjavil da internet vse prenese:D
jaz sem tudi letos birmanska botra in sem tudi noseča.. povedala sem ji da kolko bom ji lahko dala bom ji dala od srca( malo pocukrano) ampak ker vem da današnja mladina pričakuje uff in aff sem sto procentna da bo moja birmanka vedla ceniti tisto kar ji bom dala… ker ko me je prišla prosit za botrstvo mi je rekla da ne izbira botrce glede finančnega stanja, temveč me je zato izbrala ker ve da jo redno obiščem, da gremo kam ven v kino skupaj al pa ji že dosti pomeni kaka malenkost- npr. čokolada:) NI ZAHTEVNA proti drugim- sicer je pa dosti odvisno od vzgoje… glej, kolko misliš dati ji daj.. ni važno da ji zdaj daš ne vem kaj pol pa te ni blizu pol leta al pa jo niti ne obiščeš več.. jaz sem doživela to, in vem da ni fajn da te botra pokliče samo zato ker se je zmotila po telefonu al pa da ko si doma da pride ravno te na obisk..( namreč stanujem pri fantu) pa ve da sem noseča in me niti ne pokliče da bi vprašala kako se počutim- kaj hočemo:D

PA BREZ ZAMERE:D barby B

jaj,kake debate imate, jaz pa študiram, kako bi bilo fajn da mi ne bi blo treba iti za birmansko botrco…ja jaz bom dala 200 eurov, pa še to bom šla v minus…ko pa je bila mami od te birmanke za botrco moji tamali za krst, smo dobil poganjalec cca.35 eurov. ja tako to je! svojemu otroku pa zdej ne morem kupiti sobice rabljene…d!

Darilo, ki ga da boter birmancu, ne sme biti materialne narave…čeprav v tem materialističnem svetu hočejo vsi bogate botre….bogata darila. Mislim da veliko več pomeni, da se lahko obrneš na svojega botra, ko ga potrebuješ, da je tvoj prijatelj in ne nekdo, ki ti podari tisoč evrov potem te pa ne pozna več. Osebno mnenje….

Jest bom dau 600-eur, za 1200 -eur dohodnine!!!!! a je dost!!!!!!!!!

Imam veliko sorodnikov, ki so šli skozi birmo in ne spomnim se nobenega primera, da bi birmanec dobil od botera samo 400 evrov. od 500-1000, pa nismo neki bogataši, ampak bolj revni. ampak z vhodne Slovenije!

mi smo pa se zmenli eno zlato verižico za spomin in je to to.

Jaz sem bila pri birmi pred dvema letoma..
Od Botrice sem dobila 500€ + zlato verižico in enega angelčka ♥
Tisti angelček je še vedno nad mojo posteljo.. denar pa sem pametno porabila – kupila novo sobo…
Drugače sem pa od vseh -> kar se dnarja tiče dobila okoli 1.500 / 1.800 €.

Ker večina mi jih je reklo, da nevejo kaj kupit.. in so mi dali denar (:

Hej!
Naj vam še jaz povem nekaj svojih mnenj:
1) Ravno danes gremo na birmE. Ja, 2 bratranca in sestrična gredo k birmi. In tudi pri nas se je pojavila dilema, kaj oz. (bolj pomembno, koliko) podriti, pa nobena od nas ni botra. V družini smo 3 – sestra in jaz sva študentki, mami dobi ok. 600 EUR plače. Dogovorile smo se, da bo vsak dobil 30 EUR. Če bi šle na samo eno birmo, bi verjetno dale 50 EUR, ker so pa trije, bi 150 EUR za nas bil kar velik zalogaj! Pri nas torej denar ima vlogo :-((. Ker poznam svojo žlahto, vem, da bo 30 EUR najmanjša vsota, ki jo bodo birmanci dobili, ampak mi je vseeno!
In kdo od žlahte bo šel z birmancem v cerkev? Samo botri in sestričnini starši. Starši od bratrancev bodo doma, ker je treba pripravit meso, zelanjavo, pijačo, mize … za piknik. Ostali tete in strici se pridejo kasneje samo pofotografirat, pojest čevapčiče, spit pivo. In to je smešno! Me zanima, kdo od njih še ve, kaj pomeni birma?
Če kdo od birmancev gre k birmi samo zaradi tega, da kaj dobi, kakšen je pomen vere?
2) Pred 6 leti sem sama imela čast biti botra sestrični. Njena prošnja za botro me je presenetila, ker sem takrat bila v četrtem letniku gimnazije – torej razen štipendije brez lastnega denarja. In sem ji to tudi omenila (njeni starši še danes plavajo v denarju), vendar njej in njenim staršem denar ni (bil) pomemben. Torej sem ji podarila verižico, uro, Sveto pismo, molitvenik, molek, v denarnici pa 20.000 SIT – to je takrat zame bilo kar veliko. Takrat in tudi zdaj sem, kljub temu da sem vedela, da nimam denarja, bila ponosna, da sem njena botra. In biti boter, ne pomeni, biti ob birmancu samo tisti dan, ko je birma. Zdi se mi, da moraš z njim biti vedno. In ko zdaj gledam sestrično, ki je ravno bila stara 19 let, kako se spremija in odrašča v dobro osebo, sem nanjo ponosna, ker vem, da naju ne povezuje samo kri, temveč tudi nekaj globljega. In še zdaj sem vesela, da je za botro izbrala mene!
3) Zdaj pa še nekaj o tem, koliko po mojem mnenju današnjim birmancem pomeni birma: včeraj sem se pogovarjala z enim od bratrancev, ki bo danes prejel darove svetega duha. Pa sem mu rekla, naj jih našteje – ni jih znal. Ker sem bila presenečena, sem rekla, naj mi po vrsti našteje 10 božjih zapovedi – ni jih znal. Spet šok. Rekla sem mu, naj zmoli očenaš z zdravamarijo. Očenaš je zmolil, kar je sledilo, mu je delalo težave!! In taki otroci gredo k birmi! Je še treba poudariti, zakaj? Nek drugi bratranec, ki je lani šel k birmi (ja, smo kar velika žlahta :-D), je po birmi bil v cerkvi samo za božič! Na dan birme je pa od botra skasiral 1.000 EUR in od ostale žlahte skupaj ok. 1.500 EUR! In se še danes hvali s tem! Mene bi kot starša bilo sram, da otrok ne zna zmoliti vsaj osnovnih molitev in da po birmi več ne gre v cerkev! Ne moti me, da ljudje ne hodijo v cerkev! Zelo me pa moti to, da ljudje igrajo globoko verne vernike, v resnici pa grejo v cerkev samo za krst, obhajilo, birmo in ohcet! Torej takrat, ko imajo od tega (finančno) korist! Pa ne mi zdaj govoriti o tem, da vsak posameznik vero izkazuje na svoj način. Zame je dober vernik (katerekoli veroizpovedi!!!) tisti, ki obvlada vsaj osnovne molitve in pozna vsaj nekaj običajev in se zaveda pomena religije, ki bi ji naj pripadal. Vprašanje, kaj od birme pričakujejo otroci, je po moje odvisno od tudi staršev in ne samo od otrok!!! In prav bi bilo, da bi starši birmanca povabljenim na birmo postavili mejo, koliko oz. kaj naj podarijo birmancu. Smisel birme je v potrditvi in poglobitvi vere ne pa v evrih. Vem, da se boste zdaj nekateri razjezili, da iz svoje (materialistične) žlahte posplošujem na vse. Ni res. Vem, da niso vsi birmanci mahnjeni na denar. In vesela sem, da je tako. Na žalost pa imam z birmo in z njo povezanimi darili večinoma žalostne izkušnje. In sem zato toliko bolj vesela, da sem tule prebrala tudi take poste, ki se z bogatimi darili ne strinjajo, pa naj boter dobiva po 20.000 EUR plače vsak teden!
5) Je denar sveta vladar? Je!!! In ne samo sveta, tudi vere in Cerkve! 🙁

Mislim, da je podariti za birmo 500 evrov nevzgojno. Mladostnik mora pridobiti občutek, da je denar treba zaslužiti. Poleg tega ob takih pretiranih darilih izpuhti duhovni pomen birme.

Živjo

Pred enim letom je bratranec s starši prišel k meni in me prosil če bi mu lahko bil boter. Ker imamo v družini malo denarja, jaz pa sem študent so hoteli, da mu ne kupim nobenega darila oz da bi mu mogoče podaril kakšno knjigo. S tem se je vidno strinjal tudi on, saj je darilo dobil tudi doma. Ker pa bratranca dobro poznam in vem da je dobra duša, sem vztrajal, da mu po njegovi želji kupim nekaj v vrednosti 300e. Izbral si je uro v vrednosti 100e, zato sem mu kupil še knjigo Dobne zgodbe z biserom (njen avtor Božo Rustja ima še več primernih knjig za birmance) in nekaj drobnarj. Vesel sem, da sem mu bil boter in ni mi žal denarja, ki sem ga dal zanj in imam z njim dobre stike (sem jih imel tudi prej). Ne vem kako bi bilo če bi me za botra zaprosil razvajen mulc, ki bi v meni videl samo darilo. Kljub temu, da imam sedaj neprimerno več denarja obstaja možnost, da bi ga po pogovoru zavrnil (ne vem zakaj eni izbirajo botre, ki jih komaj poznajo ?)
Nisem zgled krščanstva, a mu bom poskušal stati ob strani v težkih trenutkih.
.

New Report

Close