Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Koliko evrov za darilo- birma

Koliko evrov za darilo- birma

Prvo moje izkušnje, moja mami je bila pred 2 letoma botra moji sestrični (včasih pred kakimi 4 leti smo imeli veliko denarja potem smo bili srednje in kak mesec pred birmo je oče izgubil delo mama pa šla na porodniško in so jo vrgli iz službe) kupila sta ji: prenosnik toshibo cca. 400€, uro cca.30€, torbo in tiskalnik za prenosnike, šminke, lake, itd. drobnarije skupaj je to prišlo okrog 500€ –sem iz SV slovenije ampak ugotovila sem da tisti ki nimajo dajo več in iz srca ko pa tisti bogati…nič ni povezano s kontinentom mogoče pa smo tu ljudje revnejši in bolj radodarni 😉

in letos bom šla jaz k birmi in moj boter ima ful denarja pa sorodniki in mislim da bo darilo manjše (vam javim) sicer ne bom gledala na darila ampak na to da bo tisti dan POPOLN! prvo zakrament, potem zabava v restavraciji…seveda si pa vsak želi velikega darila 😉 in najbolj primeren je denar vsaj meni se zdi, saj lahko si potem sam kupiš kar si želiš ali pa ”šparaš” … kakšna oblačila pa ne pridejo v poštev (jaz si želim dober fotoaparat ali grafično tablico Saj se s tem veliko ukvarjam in kmalu grem v sr.šolo in tam to potrebujem…MOJE MNENJE!

Tudi jaz se pripravnik za birmo in ne pričakujem zelo velikega darila. Kaj se ni včasih kupilo le sveto pismo in uro

omg…pa je resnično denar povsem sveta vladar!! odrasli se preveč s tem obremenjujemo in posldično prenašamo to na otroke. otroci se pa itak samo še o tem pogovarjajo koliko bodo za kakšno priložnost dobili.
čez slab teden imamo krst, izbrali smo botrco, kateri bi zaupala otroka, če do česa pride in prav malo mi je mar kaj bo mojemu otroku podarila. sva se pa lepo dogovorili, da slučajno ne preseže vrednosti 100€. tako da…gram zlata, platno in sveča, ter radodarnost župniku 🙂 hehe (to bo z moje strani, da si malo porazdelimo 🙂 )

ste čudni res…
birmo imajo 1x u živlenju pa jim preprečujete nwm kakšne dnarje.. usak po svojih zmožnostih, ne pa to je preveč pa bla bla bla… kolkr usak zmore..
se bodo pa itak slej kot prej spopadli s tem kako je svet krut..
enkrat u živlenju jim pa lahko privoščimo res..

nekaj let nazaj sem bila botrca nečakinji. Seveda-nič ne rabi, nič-samo prosila je, da sem jaz botrca. Dala sem ji darilo v vrednosti 400-500€ (pa še nekaj gotovine, da mož ni opazil)In kaj je danes. Doštudirala,odrasla oseba -pred zaposlitvijo me skoraj ne pozna in mi komaj nameni pozdrav, če se slučajno srečava na domačih tleh. Zelo sem razočarana in nikoli, nikoli več ne grem nikamor za nobeno botrstvo, pričo in podobno

kaj vsi skupi neki serjete vsak da vsakemu kolikor pač premore če imaš 400e plače boš dal pač samo 50e birmancu, če je imaš pa 1200e pa mu lahko daš 500e HALO. če ste eni čudni bog pomagaj……………. poznam eno osebo ki je drugi dala več kot 5000e in se ni nobenemu zdelo preseravanje. vsi tisti ki pa govorite o tem koliko kdo da je to stvar vskaega posameznika

Lep pozdrav

Pred 2 letoma je imel moj bratranec birmo za botera je izbral mojega očeta .. ker si je zelo želel skuter mu ga je oče tudi kupil ( v vrednost 1500 E ) ko je dobil darilo je bil kar vesel nato pa nan sploh ni pazil in želel ga je prodati ker čes par mesecv pa je blo popolarano met aprilio in če zdaj pogledamo ta skuter nas kar glava boli cel je uničen enak čas pa je imela birmo tudi sestrična ona pa je od botera dobila 1100e zlato verižico in prstan in še nekaj za obleč … no v naših krajih dobijo birmanci nore vsote denarja če ne dobijo 1000e so užaljenu in res grozno ko ta denar dobijo pa še zadovolni niso če pridete v naš kraj in poslušate koliko dajo za birmo vam je ravno slabo …. res grozno ena botra je rekla da je birmanki lahko dala le 500e in eno knjigo … lepo prosil le 500 pa saj to je noro … vem da je moj oče dau preveč samo si je dal na obroke

Pozdravljeni, jaz sem šla pred 5imi leti k birmi, botrica mi je dala 500€, s tem, da sem si kupila za to novo sobo, sva se tako zmenili 🙂
Letos pa mene čaka vloga botrice in še nevem kaj naj. Najraje bi ji tablični računalnik?

Otroci sprejmejo tisto kar jim damo, verjamem pa da smo mi tisti, ki določamo mejo neke normale.Jaz osebno menim , da je čas , da se odrasli resno vprašamo , če le ne , že nekateri pretiravamo.Družba smo mi in mi smo postali navadni materialni pohlepneži razen morda redkih izjem in take delamo tudi svoje otroke.Vrednote, ki so bistvo birme so že zdavnaj pozabljene.Ali so zato krivi otroci?Tudi sama imam birmanko, in pretiravamo že pri obleki.Stara mama ji bo botrica in tu smo že domenjeni en fotoaparat, ki si ga želi in mogoče nekaj denarja 50-100 eur.Se pa hči zaveda , da stane tudi pogostitev gostov.Kar se pa tiče velikih vsot !!!Bi rekla moja hči kdo jih ne bi vzel? ampak vseeno pa mislim, da se birmanci veselijo trenutka, ko bodo lepo oblečeni in jih bomo občudovali, ter bodo tisti dan naše središče.

Jaz sem dal enemu birmanci 1000€ drugemu pa 10€ ker nisem imel denarja

ma a ste vi malo prtegneni jaz bom letos botrica moja svakinja ima birmo.jaz ji bom za darilo kupila motor ,ki stane 5000 evrov in macebook ki stane 1200 evrov,za povrh pa jo bom se odpeljala ne havaje ker si je edno želela plavati z dlfini in se potapljati tako potovanje bm morala oddšteti še 5000evrov +letalska karta 600 evrov:***** vse skupaj bom približno odštea11800 in moje darilo si bo za vedno :** lepo darilo ne?

bravo patrichija res cestitam stavimm da si bo to darilo za edno zapovnila bravo čestitam!:)

Povabljena sva na birmo prijateljičinega sina, ker nisva v sorodstvu sem se odločila, da bom
birmancu podarila 50 evr. Staršem pa nekaj za spomin.

Darilo ni merilo, čeprav birmanec pričakuje čim več, to je normalno. Tudi, če nam otrok tega ne pove, spomnimo se ko smo bili mi birmanci. Po moji kmečki logiki, je najboljše birmanca vprašat ( če greš za botro -a )kaj pričakuje in mu takrat tudi povedat, koliko mu lahko daš in prispevaš v tej njegovi želji.Drugače pa je normalno, da če greš na birmo kot gost birmanca ( za dva osebi 50e ) toliko približno imajo stroškov starši birmanca + nekaj pa mora tudi birmancu ostati. Cene so odvisne od povpraševanja.

Čez en teden grem k birmi…vem da bom dobila prenosni računalnik in da je to veliko darilo ampak ga potrebujem za šolo saj sem prejšnji računalnik pokvarila in v šoli nam dajo kar naprej naloge iz interneta…računalnika ne bom prejela od botre saj je le ta študentka in ga niti ne bi sprejela nevem zakaj nekateri hočejo svojim otrokom podariti kup denarja,motor drage telefone če pa jh ne potrebujejo in kljub temu da nismo revni,kot berači ali bogati kot naši politiki nerazumem kaj je mojim vrstnikom toliko do daril še bolj pa njihovim staršem……

Jaz se sploh ne spomnim, kaj sem dobila, spomnim se in še vedno čutim bližino do sestrične, ki je bila moja botra 🙂 verjetno je res odvisno od pričakovanj, ki jih ima otrok in od navad v družini ali pa navad, ki jih imaš s svojim botrom pred birmo. če ti je že prej nosil velika darila, zagotovo zdaj pričakuje spet nekaj velikega.
mislim, da je lepo, če si z otrokom prijazen in mu pripravljen pomagati, ko to potrebuje, in mu dati to vedeti že pred in po birmi.

Mislm, da prevelika darila niso ravno skladna s filozofijo cerkve. Meni je boter podaril prelepo uro, ki mi predstavlja lep spomin. Saj ni bistvo birme denar

sicer ste že pred leti, pa vendar govorili o tem, da je 400 € preveć naj vam povem, da je danes za večino povsem običajno,da za birmo dobijo računalnike vredne tudi po 900€! Zraven pa seveda še nekaj tako imenovanih drobnarij in znesek se približa 1000€. Res nevem kaj botri s tem mislijo, na duhovno plat birme že ne.

Moji sestri je dala botra 1200e za macbooka air meni(bratu ki ni moja botrinja mi je pa dala za njeno.birmo 800e ker sem bil priden) bil
birma je.res neki velik dogodek tako kot rojstni dan samo enkrat si star npr. 15,16,20 in tko naprej

Pozdravljeni,
Moja vnukinja si je že veliko časa želela konja bili smo v dilemi ali nej ga ji kupimo ali ne. Odločila sem se ,da ji njeno dolgoletno željo izpolnim in ga ji kupim in res,dobro sm držala skrivnost in govorila da ji ga ne bomo kupili ,ker je to prevelik finančni zalogaj… Ko je prišla domov iz maše jo je na dvorišču čakal konj od samega veselja je jokala. In ko vidiš nasmeh na njenem obrazu in ko si ji izpolniv dolgoletno željo neprenceljivo zdaj je stara 25 let in mi je še vedno zelo hvaležna in mi vedno reče kako me ima rada in da je zlo vesela k sm ji tol lahk omogočla….
Bolj premožni smo in razumem tiste ,ki si ne morejo privščiti taka draga darila, po eni strani je pa važen zakrament ne darila samo je jahala 9 let in je vedno sanjala da bo za birmo dobila konja..

New Report

Close