Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Mladi, ljubezen in spolnost kdo je še pravi slovenec?!

kdo je še pravi slovenec?!

točno tko…madona še zdej me zjezi k se spomnem kwa je blo na tej tekmi SLO-YU…matr sto matr…..75% stadiona sred Lublane je upil PLAVI-PLAAAAVIIII….matr, jest sm čist zelen vidu…no kdo je pol Slovenskega naroda sin….

Spider je pisal/pisala:
>
> Slovenci imamo mlado drzavo in sele postajamo drzavotvoren
> narod. Res, nekoc nekdaj smo imeli Karantanijo, ki je bila
> kratek cas samostojna, drugace pa smo vedno bili navajeni
> neke nadoblasti, nazadnje na Dunaju in se nazadnje v
> Beogradu.Lojalnost neki drzavi je v danasnjih casih, ko
> vsakdo skrbi predvsem za lastno rit, vprasljiva stvar.Tudi v
> velikih drzavah, kaj sele v nasi mali Sloveniji.

To je verjetno moja slabost, taksen sem. Ti bom dal banalen
> primer. Nogometna tekma v Ljubljani,
> Slovenija-Jugoslavija…saj si videl, za koga so navijali
> Srbi, ki sicer zivijo v Sloveniji, verjetno jih vecina ima
> tudi drzavljanstva, kajne? Kako naj jaz te ljudi jemljem kot
> Slovence, pa ceprav tekoce govorijo slovensko? Kkao, ce pa za
> svojo domovino razumejo neko drugo drzavo?

Ja ampak jaz vidim problem v tem da ne mi (ki se imamo za slovence in domacine v sloveniji) ne oni ne vejo kaj pomeni drzavnost. Slovensko drzavnost gledajo kot eno prepreko za brezskrbno prehajanje meja do svojega “zavicaja” hkrati ap kot en pasos v svet. Nekje spodaj sem napisal d aje tako najbrz zaradi siuacije zaradi katere so tu ostali in dobili drzavljanstva – kar ni bilo po obicajni poti ampak po edini mozni. Je pa rpoblem ker tudi “mi” ne vemo kaj je drzavnost in se obesamo na znucane floskule o nasi majhnosti in ogrozenosti in skromnosti in oh in sploh nasi dobroti, medtem ko so vsi okoli nas ene hijene, mi pa tako naivni, dobri… to ej ramanticno jamranje. Ce bi bili slovenci toliko veliki kot nemcija bi ze unicili svet, taksna sodrga smo. Izhajam iz danasnje situacije ko smo “gensko” pohabljeni od komunizma in od predvojnih druzbenih anomalij.
Namesto da se pehamo z zgoraj omenjenimi floskulami in posuvamo s pepelom bi raje pragmaticno jemali drzavo, saj jo navsezadnej imamo in nam je nihce ne more vzeti. Mednarodni odnosi so stvar preproste (no zelo kompleksne) trgovine pogajanj in znati si je treba zagotoviti mesto, ne pa jamrati, majhni, posteni, saj en mroemo nic. Narodno zavest je treba donegovati, ker je trnutno kriplasta. Tvoja omemba karantanije je malo problematicna. To je del predzgodovine slovenskega naroda. Slovenski narod je star okrog 150 let, prej v ljudeh slovansko-germansko-romansko-keltsko-langobardsko-…venetske mesanice narodnostne (drzavotvorne) zavesti ni bilo. Narodi v evrpi so se v modernem pojmovanju (moderno=200-250 let staro, pomeni pa narod kot nacijo) izoblikovali pred okrog dobrimi 200 leti (nemci, francozi, spanci, anglezi) in s tem sprozili pomladi narodov ki je nas zbudila okrog 1800. Uradno se leto slovenske pomladi pise 1848. Karantanija je del slovenske zgodovine ampak ej bila pragmaticna tvorba brez narodnostnega faktorja – ta ni bil odlocilen za izoblikovanje te tvorbe.

tist je posledica njihovih osebnih kompleksov. Teb, ce mas razciscen kaj si in kaj ej tvoja narodnostna identifikacija in lojalnost ni treba skrbet zato. Ja res te takle lahko jezi, tut mene je, sam glede na to da mamo skupej svojo drzavo, ki izhaja iz vecinskega naroda, se s tem oni samo postavljajo na stran in sami locujejo od druzbe, se diskriminirajo. Vedi da majo s sabo hujse probleme kot jih mamo mi z njimi.

Da nauta še kej novga odkrila ko se tolk repenčita…

a tko je pol to. tenx za razlago.
lp

E, tu se strinjava. Karantanijo sem omenil za to, da mi ne bi kdo ocital, da zanikam drzavo, ki so jo nekoc imeli nasi predniki. To so bili nasi predniki Karantanci, ki niso bili narod, bili so ljudstvo, se natancneje zveza plemen. Prikljucili so se Samu, ki je bil domnevno po rodu Frank.

Da ne bova zajadrala prevec v zgodovino Karantanije, strinjam se, da si je treba v tem svetu izboriti prostor pod soncem. Slovenci prevec povdarjamo svojo majhnost. Povdarjanje majhnosti je iskanje alibija za neaktivnost, ces, jaz itak nic ne morem, vsi me ogrozajo, ….itd. Histeriki govorijo, da bomo v EU izgubili svojo identiteto. To je ebdarija, ki jo zanika ze zgodovina. Identiteta sloevnskega naroda se je celo izoblikovala pod Avstrijo, ne el da ni izginila. Nato smo sli v SHS, neki liberalni sloevnski krogi so celo imeli ideje, da bi Slovenci v duhi unitarizma prevzeli neko spakedravscino, izpeljani iz srbskega in hrvaskega jezika…To se na sreco ni zgodilo.

Prepogosto s egovori, da smo Slovenci narod hlapcev.To so neosnovane trditve. ta domnevno hlapcevski narod je zgradil svojo drzavo in namesto da se smilimo sami sebi, bi bilo bolje, ce bi od tod gradili naprej. 50 let komunizma pa je v narodu pustilo globok pecat, zato pot ni lahka.

Slovenci bomo izgubili svojo narodno identiteto in jezik le, ce bomo sami to dovolili in hoteli.

Zelo inteligenten in konstruktiven komentar.

Od kod vama toliko časa za pisariti po netu? Še posebej mefisto itd itd itd. Ti vse veš in si tako pameten, da ti že škodi. Kaj si po poklicu, da si tko pameten aaaaaaa???

LP, a.

da si pameten, ni treba da si kaj po poklicu(da uporabljam tvoje besede in vrstni red stavka)……..

Pisati pa znaš…

rajs si vzamem tolk casa kot sem si ga, kot pa to da vse preberem potem pa napisem to kar si ti. Kaj si pa ti tako koristnega pocel v svojem prostem casu ta cas?
Ne vem kaj hoces rect s tem da sem tako pameten da mi ze skodi.

Zdej vas mam pa dost, a ni čudn, da vas vse organizacije obsojajo za nestrpne šoviniste, če ne bi blo v sloveniji nas bosancev, bi vas še milijon ne blo več, kaj pa še delate po netu traparije pišete, vaše žene in hčere pa mormo mi natepavat, da sploh kak slovenčk še na svet priveka, prav žalosten, med kakim zahojenim folkom mora človk žvet, sem bosanac po mami in fotru, a prav zaveden slovenc, večji od kakega po rojstnem listi, mi res malo več švercqamo, vi pa posiljujete otroke, zalagate celo evropo z drogo, se pobijate med sabo in sami sebe, še dobro, da smo prišli mi, da vam malo popravimo raso napihnjeno,,,,

;-)))))))))))))))))

dej pejt rajš tm, s kje si pršu!!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close