Najdi forum

Kako staršem pojasniti, da ne bo vnukov?

Nucky, si kar si. Kaj vas briga zakaj ne mara ljudi, po eni strani ma prav, bolš bit sam, kot pa v slabi družbi… sam poglejte kdaj folk okol sebe..prijaznost ni več to kar je bla..vsi stresajo slabo voljo nate, ko le lahko…zakaj bi kdorkoli trpel to..ker roko na srce, ko smo v družbi se večino časa ukvarjamo s problemi drugih ljudi..in si nalagamo nepotrebna bremena..če ti paše bit sam, bodi sam…kaj to koga sploh ma za brigat..živi in pusti živeti, a ni tko?

Kar se pa otrok tiče… mene vprašajo vsaj dvakrat na dan, da bi že lahko počasi kaj imela, pa jim rečem, da so mi tudi rožice zelo všeč, pa doma zaradi tega nimam cvetličarne… nismo vsi na istem conveyor beltu…tudi ni rečeno, da kdaj bomo…enostavno nimamo želje po otrocih, kakorkoli je to nekomu težko za razumet.

Pa vso srečo *** i feel u *

Če si v družbi in se ukvarjaš s problemi drugih, to pomeni, da se ostali del družbe ukvarja s tvojimi problemi. Torej nekaj se jih znebiš, nekaj pa jih pridobiš. Če pa nekdo pričakuje, da bo od družbe prejemal samo pozitivne stvari, prispeval pa nič, pa je res bolje, da je sam, kajti ima nerealna pričakovanja.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Se cisto do pike strinjam s teboj. Lepo povedano in saj eden razume.

Marko
mam svojih dovolj, ne potrebujem se tujih. Ko si enkrat dober do ljudi imas svoje probleme + njihove. Hvala lepa za to.

Se cisto do pike strinjam s teboj. Lepo povedano in saj eden razume.

Marko
mam svojih dovolj, ne potrebujem se tujih. Ko si enkrat dober do ljudi imas svoje probleme + njihove. Hvala lepa za to.
[/quote]

To drži v primeru, če nisi tudi dober do sebe. Kajti, ko si dovolj dober do sebe, tudi probleme drugih lažje prenašaš oziroma ne vplivajo tako zelo nate. To pomeni, moraš ši urediti svoje življenje tako, da te zadovoljuje, potem te problemi drugih sicer ganejo, vendar te ritem svojega žviljenja ščiti pred tem, da bi problemi drugih kaj bistveno vpivalo na tvoje zadovoljstvo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Kar dajes, to dobis.

Nikoli ne gre pri odnosih za crno-belo sliko, da bi bil nekdo absolutni nehativen, drugi pa absolutni dobrotnik. Stvari ne potekajo tako. Vsak s svojo zgodbo, s svojo prtljago prispeva v družbo, v socialni krog.

Drugi te razocarajo, prizadenejo in ti razocaras in prizadenes druge. Zato pa komuniciramo, da razresimo te stvari in da preprecimo da se se ponavljajo.

Kdor ima tezave z drugimi, naj se vprasa o sebi. Nucky, mame ind rigih ne mores v nic prisiliti (kot velja obratno), zato ce zelis popoln mir, se moras popolnoma izolirati. Pa se takrat bos primoran minimalno komunicirati.

Zato pa nameravam 15.9. na svoje in se za nekaj časa od vseh popolnoma izolirat. Potem pa pač stiki s starši in to je to. Do drugega mi ni in si ne želim.

Tako je prav Nucky, delaj to kar ti paše. Nihče ne more stopiti v tvoje čevlje in te analizirati na način, kot da vedo, kakšen si in kar je najslabše, kakšen bi moral biti.. saj veš kaj je družbeno nesprejemljivo..tisto kar izstopa, kar je drugačno, ni povšeči večini…same floskule, jaz temu pravim 🙂

Uživaj lajf tako kot sam mislis da je prav, tako kot zelis sam… ce si srecen, je to dovolj:)


Potem ne bi imel pomislekov na samomor, sicer pa imas prav.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

pri 27 si malo premlad, da bi točno vedel ali boš imel otroke ali ne, konec koncev lahko sedaj misliš tako, čez 10 ali 20 let pa si boš premislil. Do vsega pa imaš seveda vso pravico.
Pri tvoji mami je problem, ker je iz njej znanega razloga očitno imela samo enega otroka (tebe) in sedaj hoče izživeti svojo materinskost preko zahteve po tem, da imaš ti čimprej otroke. Kar bi seveda nujno vodilo v konflikt s potencialno mamo otrok (beri forume o taščah, jih je na stotine).
Torej kako tvoji mami dopovedati, da ti nisi odgovoren za njene neizpolnjene želje in pričakovanja, je pa seveda umetnost.

Kaj ga matrate in mu poiskušate dopovedati da je z njim nekaj narobe, ker ni. Avtor, odseli se in če ne bo miru, trajno prekini stike. V prostem času počni kar hočeš, ne sili se v nekaj kar ti drugi tiščijo samo zato, ker ti pravijo da moraš/naj bi. Če misliš da si grd, je to tvoje mnenje, je pa bolje ostati sam kot, da bi si našel partnerja samo zato, da bi zadostil družbenim normam in imel nekoga. Danes vsi nekaj filozofirajo v smislu da se za vsakega nekdo najde, čisto nič ti pa ne garantira da boš ti res koga našel. Če sam misliš, da ne potrebuješ partnerja ker ne čutiš potrebe, vredu, te podpiram. Če pa misliš, da ga ne potrebuješ, ker se sam prepričuješ v to in ker misliš, da te nobena noče, v tem ti pa ne morem dati prav, ker ti sebe ne vidiš skozi oči drugih.
Lp


Potem ne bi imel pomislekov na samomor, sicer pa imas prav.
[/quote]

Ne gre za pomisleke na samomor, samo vseeno mu je. Meni je zdajle tudi vseeno če se v tem trenutku stegnem, pa samomora pač ne morem delati


Potem ne bi imel pomislekov na samomor, sicer pa imas prav.
[/quote]

Ne gre za pomisleke na samomor, samo vseeno mu je. Meni je zdajle tudi vseeno če se v tem trenutku stegnem, pa samomora pač ne morem delati
[/quote]

No zelo daleč od tega pa tudi ni. Ravno o sreči ne moremo govoriti a ne. Ker kdor je srečen, mu ni vseeno, če se stegne.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ne da se mi brati VSEH postov, ker jih je malo preveč ☺ Torej, sem isti, kot avtor posta (Nucky). Že od OŠ sem vedel, da hočem bit sam, čeprav so me vsi čudno gledli z besedami “ah mlad je še, bo že prišel k pameti”, to se je nadaljevalo skozi SŠ in fakulteto…danes imam 2 faxa (zaradi ega bolj, kot zaradi potrebe, končujem magisterij na tehniški univerzi v Gradcu), mam supr šiht, svoje stanovanje in SAMSKO življenje, ki pa ni tako zelo slabo. Torej, tudi živeti sam ni tako slabo….ampak, kdo bo pa kuhal? pral, likal? Če hočeš ŽIVET moraš vse obvladat, moraš si znat kaj popravit, kupit, zamenjat? Res moraš bit prekleto vztrajen, da rečeš, da si srečen (samo moj pogled!) In ko si v enem postu omenil, da se seliš? Imaš dovolj denarja za stroške? Verjemi, ko sem šel na svoje sem mislil, da vem in znam VSE, no tu se je malo zalomilo…ampak ne glede na vse sem vedno ” rešil” situacijo, tudi glede financ! Moj nasvet: Ne odrivaj staršev na stranski tir, da nekaj dokažeš? Poskusi biti POPOLNOMA sam pri vsaki stvari, pa boš videl, da niti ni tko enostavno? Samsko življenje zahteva od tebe hitre odločitve in pripravljenost na spremembe….jim boš kos?

Če imaš glede samskega življenja pomisleke samo zgolj na področjih pranja, likanja in kuhanja, potem upam, da ostaneš večno samski ter si omisliš kakšno gospodinjsko pomočnico, ki ti pride parkrat tedensko te stvari urediti.
Kajti tisti, ki na žensko gleda zgolj z vidika kuharice, perice in likačice, je bolje, če se ženski niti ne približa 🙂

Nisi dobro prebral! Ponavadi tisti, ki se za samsko življenje odločijo si ravno ne znajo kuhati in prat…js pač to počnem od OŠ! In ja hočem ostat večno samski, ampak mislim, da glede na to, da sem že 12 let na svojem lahko kaj povem ali?

Samsko življenje….to pomen, da imate punce zgolj za spolne odnose in kratkotrajajoča razmerja ali še tega ne?

Še za to ne…(vsaj jaz), kot sem napisal imam dva faxa…1. je teološki, drugi pa strojni od koder bom tudi magistiral (smrtna kombinacija vem 🙂 )….kakorkol….to je bila moja odločitev iz otroštva… Upam, da se avtor teme javi in pove, kako mu gre.

Kaj je problem

Dovolj sem star, da vem, da tega nočem. Ljudje imajo v teh letih že otroke, se pravi tisti, ki imajo željo po tem in finančne zmožnosti. Star sem 27, ne 17, da bi bil premlad. In mislim, da če ti do nečesa res ni si boš težko premislil. Tak, da ne hvala

Pikacarta

Saj sem mislil o sebi, zato sem pa zase in za svoj duševni mir ljudi odpikal iz svojega življenja 😉

VOIDZ

No saj nekaj vas pa je, ki razumejo situacijo. Nejči se podpišem pod tvoj komentar

Sem isti

To se mi zdi, da nima neke veze s tem ali znaš kuhati ali ne. Jaz znam kuhati marsikaj, prati tudi, likati enako pa sem se odločil za samsko življenje. Gre se zato kake prioritete ima človek v življenju. Enim je vrhunec žena/mož in otroci, meni so pač vrhunec druge stvari. Bolj mi gre na jetra to, ker določeni pričakujejo, da bodo imeli vsi enake želje za življenje. Meni pač niti slučajno ni do tega, da po 8,9ih urah sluzbe se doma ženo in pamže prenašam. Če pa komu je pa naj izvoli, jaz sigurno ne. Gre mi pa odlično, sem spočil zdaj končno živce za vikend.

Kako zelo podobnih misli sva 🙂

New Report

Close