Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Izvid hematoloških preiskav

Izvid hematoloških preiskav

Glede na skopi podatek menim, da je sumljiva viroza in, da je funkcija ledvic v normalnih mejah.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Glede na skopi podatek menim, da je sumljiva viroza in, da je funkcija ledvic v normalnih mejah.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Prosim za razlago laboratorijskega izvida:

K-Levkociti 4.0 – 10.0 109/L 8.3
K-Nevtrofilci 40.0 – 75.0 % 70.1
K-Limfociti 20.0 – 50.0 % 21.9
K-Monociti 2.0 – 10.0 % 5.5
K-Eozinofilci 1.0 – 6.0 % 1.9
K-Bazofilci 0 – 2.0 % 0.6
K-Nevtrofilci 1.60 – 7.50 109/L 5.82
K-Limfociti 0.80 – 5.00 109/L 1.82
K-Monociti 0.10 – 1.00 109/L 0.46
K-Eozinofilci 0.10 – 0.60 109/L 0.16
K-Bazofilci 0.00 – 0.20 109/L 0.05
K-Eritrociti 4.5 – 6.3 1012/L 5.0
K-Hemoglobin 140 – 180 g/L 153
K-Hematokrit 0.40 – 0.54 1 0.42
K-MCV 81 – 94 fl 84
K-MCH 26 – 32 pg 31
K-MCHC 310 – 350 g/L 365 H
K-MPV 7 – 11 fl 7
K-Trombociti 140 – 340 109/L 297

DKS ročno:
K-Nevtrofilci (nesegmentirani) ročno 0 – 5 % 0
K-Nevtrofilci (segmentirani) ročno 40 – 75 % 82 H
K-Limfociti ročno 20 – 50 % 12 L
K-Monociti ročno 2 – 10 % 4
K-Eozinofilci ročno 1 – 6 % 2
K-Bazofilci ročno 0 – 1 % 0

Imunološke preiskave
S-TSH 0.35 – 4.94 mIU/L 0.54

Skoraj dve leti se že zdravim za hipotirozo (Hashimoto), trenutno jemljem Euthyrox 125. Že več let me tudi spremljajo bolečine v sklepih in vseh mišicah, čeprav v zadnjem času opažam, da bolečine niso več tako intenzivne. Bolečine so se vedno pojavljale samo v prisiljenih držah, nikoli se bolečine niso pojavljale same od sebe.

Hvala lepa!

Hematološka slika je sumljiva za prisotnost blagega akutnega vnetja (povečano število nevtrofilcev in zmanjšano število limfocitov) Povečana številka MCHC kaže na večjo koncentracijo hemoglobina, morda zaradi nekoliko manjših eritrocitov. Indiciran pregled SR ali CRP.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni
Prosil, bi za informacijo o mojem izvidu krvi.
Povedati še moram, da sem zadnje čase nadpovprečno utrujen, na trenutke občutek omotičnosti in zaspan.
WBC: 10,36
Lym.: 44,7

Mon.: 3,9
Gra.: 51,4

RBC: 5,56
MCV: 92,8
Hct: 0,51
MCH: 26,0
MCHC: 281
RDW: 8,7
Hb: 145

THR: 250
MPV: 9,4
Pct: 0,23
PDW: 8,7

CRP: <8

Na izvidu je označeno, da odstopajo WBC, Lym. in MCHC. Skrbi me predvsem slednji, za katerega na internetu nisem zasledil, kaj bi pomenil.
V upanju na odgovor Vas lepo pozdravljam.

Pozdravljeni
Prosil, bi za informacijo o mojem izvidu krvi.
Povedati še moram, da sem zadnje čase nadpovprečno utrujen, na trenutke občutek omotičnosti in zaspan.
WBC: 10,36
Lym.: 44,7

Mon.: 3,9
Gra.: 51,4

RBC: 5,56
MCV: 92,8
Hct: 0,51
MCH: 26,0
MCHC: 281
RDW: 8,7
Hb: 145

THR: 250
MPV: 9,4
Pct: 0,23
PDW: 8,7

CRP: <8

Na izvidu je označeno, da odstopajo WBC, Lym. in MCHC. Skrbi me predvsem slednji, za katerega na internetu nisem zasledil, kaj bi pomenil.
V upanju na odgovor Vas lepo pozdravljam.

WBC = število belih krvničk: normalno 4,0 – 10,0 (v nekaterih laboratorjih 10,7)
Lym = število limfocitov : ” 20 – 50
MCHC = povprečna koncentracija hemoglobina v eritrocitih: normalno 310 – 350 g/L
Število belih krvničk blago nad 10 je po nekaterih obrazcih še normalno.
Koncentracija hemoglobina v posameznem eritrocitu ( 281) je blago pod spodnjo normalno mejo.
Mnenje: ob upoštevanju podatkov v različnih laboratorijskih obrazcih bi smel sklepati, da je prisotna blaga slabokrvnost. Po potrebi posvet pri izbranem zdravniku

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni
Se najlepše zahvaljujem za odgovor.
Glede na to, da sem star 40 let, me mora stanje skrbeti?
Osebna zdravnica je namreč trenutno na 3 tedenskem dopustu?
Se zahvaljujem za odgovor.
Lep dan želim.

Pozdravljeni!
Zelo bi bila vesela, če bi mi razložili, kaj pomenijo moji izvidi, ker osebna zdravnica sploh ne ve, v katero smer bi šla. Sem pa kronično utrujena in trenutno imam bolečine v spodnjem delu trebuha. Imela sem tudi ginekološki pregled, ki pa je pokazal, da je vse OK (torej ti izvidi, kažejo na neko drugo obolenje). Ali je možno, da se kuha tudi kaj v zobovju, saj imam konstantne probleme z vnetji in mi zdravnica zdravi zob, pa se potem vname, pa zopet zdravi, ga zapre itd. Težko ugotovim, kje je žarišče, saj imam kar nekaj težav, katerim ni konca ne kraja. Občasne bolečine v želodcu, težave z zgago, trebušne bolečine in sedaj taki izvidi, povečan CRP in MPV.

Hematološke preiskave:
Levkociti: 8,73
Eritrociti: 4.98
Hemoglobin: 140
Hematokrit: 0.411
MCV: 82.5
MCH: 28.1
MCHC: 341
RDW: 12.7
Trombociti: 301
MPV: 11.7 [/b]

DKS:
Segmentirani: 56.7
Limfociti: 31.3
Monociti: 9.7
Eozinofilci: 2.1
Bazofilci: 0.2
Segmentirani: 4.95
Limfociti: 2.73
Monociiti: 0.85
Eozinofilci: 0.18
Bazofilci: 0.02
CRP: 94

Analiza urina je BP.

Kaj menite, kaj bi to lahko bilo? Skrbi me, saj grem čez dobra dva tedna na dopust v tujino in bi se res rada čimprej pozdravila, da ne bom imela kakšnih težav tam.

Hvala in lep dan.

Opravičujem se za zelo pozen (morda prepozen) odgovor, kar je posledica tehničnih ovir. Morda je žarišče za povečano vrednost CRP v zobovju. Povečana velikost krvnih ploščic ni klinično pomembna. Bolj se nagibam k mnenju,, da je za težave nekoliko “kriva” anksioznost. Prioročam jemanje blagega pomirjevala (tablete Persen, ki so v prosti prodaji). Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!

Prosila bi Vas za komentar vrednosti hematoloških preiskav.
Navedla bom le tiste, ki niso v referenčnem okvirju.
K-Lkci 17.1
MCH 25.5
Limfociti 11.9
Monociti 1.6
Nevtr. segmentirani 19.2
Limfociti 69.6
Eozinofilci 0.7

S-CRP 12.1

Naj dodam, da trenutno prestaja sončarico 6 dani.
Ostali znaki: močna splošna utrujenost, glavobol, občasna slabost in bruhanje, imel je tudi visoko TT do 39.0, ima precej povečane bezgavke na vratu in dimljah. Pojavlja se tudi kašelj-suh in le občasno. Je kadilec.
Veliko fizično dela in posledično v teh vročih dneh izgublja ogromno tekočine.
Kako je z občutljivostjo na sonce po prestani sončarici?

Hvala za mnenje že v naprej!

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!
Zaradi odhoda na operacijo hernje, sem opravil krvne preiskave, na izvidu me skrbjo povečane vrednosti (K-zapiralni čas…) kaj sploh pomeni to, je že nevarno…
L.p

Pozdravljeni!
V kratkem odhajam na oprecijo hernije.
Po opravljeni preiskavi krvi sem dobil izvid, ki me skrbi.. Vrednosti ( K- zapiralni čas), so povečane. Je to ze nevarno..

Se opravičujem, vendar nisem zasledila odgovora.
Naj samo sporočim, da že vemo, kaj je vzrok slabe krvne slike…potrjena infekcijska mononukleoza.

Hvala vseeno za morebiten odgovor.
Lep pozdrav!

Po mnenju hematologa vas kirurg ne bo operiral preden hematolog ugotovi vzrok zakaj je zapiralni čas podaljšan. Priporočam posvet pri izbranem zdravniku in po potrebi posvet pri hematologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Sedaj sem pa se bolj zbegan!
Operativni dan je 27 ta mesec. Pregled krvi sem opravil 18.8…
Na izvidu pod opombe ni nič napiso. Je pa papir od izvida rdeče barve ( je to samo zaradi ločevanje različnih preiskav)?
Kaj sploh pomeni zapiralni čas.. Predvidem da čas koliko traja da se žila/rana zapre po krvavitvi?
Od malega sicer ze imam probleme krvavitve iz nosu, vendar so vedno obvladljive…
L.p

Ko sem se upokojil pred 25 leti sem še kar obvladal področje srčnih bolezni in nekoliko pomanjkljivo vso ostalo medicino. Ko sem se vključil v prostovojno delo v MED.OVER NET em se vključil v Forum o srčnožilnih boleznih. Na ta Forum prihajajo vprašanja iz kardiologije in nešteto krat tudi iz drugih področij. Zaradi velikega napredka medicine v zadnjem času je težko slediti vsem novostim na področju preiskav in terapije.
“Zapiralni čas” je preiskava v področju hematologije in trombotičnih bolezni. Ker me je preiskava zanimala sem se obrnil na kolego hematologa. Povedal mi je, da je preiskava, ki jo delajo šele v zadnjem času, zelo pomembna pri oceni pravilnega antikoagulantnega zdravljenja. Zato, brez panike oglasite se pri izbranem zdravniku, da vas napoti na v ustrezno kontrolo, da bo dobil pravilen odgovor. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close