Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Izvid hematoloških preiskav

Izvid hematoloških preiskav

Pozdravljeni !

Že dolgo časa se ukvarjam z svojimi zdravstvenimi težavami in sem vam o tem tudi že pisala.
Namreč če dobro leto me nekaj tišči v predelu vratu (kjer leži sapnik, ščitnica),predvsem po obroku kot je kosilo,hitreje mi bije srce zato sedaj pijem tablete BLOXAN ter Lacipil 2mg in mi je srce nekoliko se umirilo, še vedno pa ostajajo težave z tiščanjem v vratu,prsnem košu.
Od vseh preiskav ORL,GASTRASKOPIJA,UZ ŠČITNICE,RTG PLJUČ, UZ SRCA razen evtirotični gomolj ščitnice ni bilo nikjer nič posebnega.
Danes sem po pošti dobila izvid preiskave krvi in me zanima kaj te kratice pomenijo in kaj menite vi na moje težave ter starost 27 let, težka 51kg in visokoa 168cm.

Hematološke preiskave:
L:7,34 G7L
E:4,46 T/L
Hb:142g/L
Ht: 0,42
MCV:93fl
MCH:32pg
MCHC:342 g/L
T:234G/L

Biokemijske preiskave:
Bil.Cel:21umol/L
Bil.Dir:4umol/L
AST:0,28ukat/L
ALT:0,14ukat/L
LDH:2,48ukat/L
GGT:0,19ukat/L
AF:0,52ukat/L
AAmil:1,41ukat/L
Lip:0,48ukat/L
K:4,6mmol/L
Na:139mmol/L
CI:101mmol/L
Ca:2,5mmol/L
Urea:5,8mmol/L
Krea:88umol/L
Glu:4,9mmol/L
CRP:1,1 mg/L
TropT:0,010ng/ml

BIOKEMIJSKE PREISKAVE II:
TGC:0,71 mmol/L
Hol:4,8 mmol/L
HDL-Hol:2,0 mmol/L
LDL-Hol:2,5mmol/L
S-BNP:26,6

Lep pozdrav !

Pozdravljeni,
Pred kratkim sem šel na test kar tako (pri 30 – tih) in dobil te izvide.
Osebno se počutim dobro, in nimam kakšne bolezni.
prosim za razlago laboratorijskega izvida.

S-ALT 1.41
S-GAMA GT 2.04
S-HDL HOLESTEROL 0,76
S-TRIGLICERIDI 4.13

Zanima me ali so trigliceridi povezani s hrano.In s čim se da le te regulirati ?

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.

Vrednosti ALT, GAMA GT in TRIGLICERIDOV so povišane, vrednost HDL je znižana. Navedeni izvidi dopuščajo sum, da je funkcija jeter motena. Vrednost trigliceridov znižujemo z zdravo prehrano, omejitvijo uživanja sladkih jedi in z zdravili.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Napisal: NEJŠA
Datum: 03.03.2009 14:48

Pozdravljeni !

Že dolgo časa se ukvarjam z svojimi zdravstvenimi težavami in sem vam o tem tudi že pisala.
Namreč če dobro leto me nekaj tišči v predelu vratu (kjer leži sapnik, ščitnica),predvsem po obroku kot je kosilo,hitreje mi bije srce zato sedaj pijem tablete BLOXAN ter Lacipil 2mg in mi je srce nekoliko se umirilo, še vedno pa ostajajo težave z tiščanjem v vratu,prsnem košu.
Od vseh preiskav ORL,GASTRASKOPIJA,UZ ŠČITNICE,RTG PLJUČ, UZ SRCA razen evtirotični gomolj ščitnice ni bilo nikjer nič posebnega.
Danes sem po pošti dobila izvid preiskave krvi in me zanima kaj te kratice pomenijo in kaj menite vi na moje težave ter starost 27 let, težka 51kg in visokoa 168cm.

Hematološke preiskave:
L:7,34 G7L
E:4,46 T/L
Hb:142g/L
Ht: 0,42
MCV:93fl
MCH:32pg
MCHC:342 g/L
T:234G/L

Biokemijske preiskave:
Bil.Cel:21umol/L
Bil.Dir:4umol/L
AST:0,28ukat/L
ALT:0,14ukat/L
LDH:2,48ukat/L
GGT:0,19ukat/L
AF:0,52ukat/L
AAmil:1,41ukat/L
Lip:0,48ukat/L
K:4,6mmol/L
Na:139mmol/L
CI:101mmol/L
Ca:2,5mmol/L
Urea:5,8mmol/L
Krea:88umol/L
Glu:4,9mmol/L
CRP:1,1 mg/L
TropT:0,010ng/ml

BIOKEMIJSKE PREISKAVE II:
TGC:0,71 mmol/L
Hol:4,8 mmol/L
HDL-Hol:2,0 mmol/L
LDL-Hol:2,5mmol/L
S-BNP:26,6

Lep pozdrav !

Pozdravljeni

Danes sem prejel izvid, kjer je vecina v okviru ref. vrednosti razen K-MCHC kjer je vrednost 354 in naj bi bila previsoka. Občasno me zadnji teden boli in stiska v levem prsnem delu in cutim veliko utrujenost. Pljuca naj bi bila cista, obcasno me boli bolj ali manj boli glava in nasplosno se slabo utrujeno pocutim. Tako se do sedaj se nikloli nisem tako cudno pocutil.

S prijaznimi pozdravi

Pozdravljeni!

Sam imam eno vprašanje glede jeter.
Sem 30 letnik, alkohol pijem občasno v družbi (le med vikendi), predvsem pivo in vino, žganih pijač ne pijem. Kadil sem cca 10 let, vendar sem pred letom in pol prenehal, vendar še vedno pokadim kakšno cigareto sem ter tja.
Veliko sem se ukvarjal s športom, dokler pred leti ni prišlo do poškodbe kolena, ki mi sedaj onemogoča aktivnejše ukvarjanje s športom. Tu pa nastopijo težave. V cca 2 letih sem se zredil za 10 kg (175/89), na odvzemu krvi pa so mi ugotovili da imam povišan holesterol (okoli 7), zvišane jetrne encime (ALT – 0,68, AST – 1,06 in gamaGT 0,98). Prav tako imam tudi povišane trigliceride in urat. AF je normalen.
Zdravnica mi je v izvidu napisala da v kolikor ne gre za alkoholne razvade, mi priporoča preiskavo za hepatitise, kar je mene spravilo v totalen šok. Kako naenkrat hepatitis, saj sem imel še manj kot leto nazaj povsem normalne izvide.
Zanima me ali so morda povišani jetrni encimi tudi zaradi bolj nezdrave prehrane in zgoraj opisanega življenjskega sloga. Predvsem me zanima ali obstaja povezava med holesterolom in maščobami v telesu in zvišanimi jetrnimi encimi in ali se dajo vrednosti normalizirati z dieto, gibanjem in bolj zdravim načinom življenja? Precej časa (skoraj leto) sem jemal tudi glukozamin sulfat zaradi poškodbe, ali ima lahko to posledico na jetra?

Priznam da je tudi stres prisoten precej v mojem življenju, dodam pa naj še da nimam težav s pomanjkanjem apetita, prej ravno obratno in zadnje čase pazim da ne pojem vsega kar vidim.

Najlepša hvala za odgovore.

Povišane vrednosti jetrnih encimov dopuščajo sum, da je delovanje jeter prizadeto zaradi kroničnega uživanja, lahko že majhnih količin, alkoholnih pijač oziroma zaradi kroničnega vnetja jeter. V mnogih primerih izključimo vpliv uživanja alkoholnih pijač z nekaj tednov dolgo popolno abstinenco in kontrolnim pregledom krvi. Poizkusite.
Povišane vrednosti maščob v krvi kažejo na nepravilno prehrano. Ko jih ugotovimo, bolniku naročimo, da uživa nekaj tednov čim bolj zdravo prehrano (čim manj maščob živalskega izvora, omejeno uživanje sladkih jedi, omejeno uživanje kalorično bogate hrane in hujšanje, uživanje čim več sadja in zelenjave), da se giba čim več, itd. Če boste uspeli dosledno izvajati navedena priporočila obstaja verjetnost, da boste po 3–4 tednih imeli precej boljše izvide maščob v krvi in verjetno tudi jetrnih testov.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani, vljudno naprošam za analizo preiskave krvi

Biokemisjke presikave

S – AST 0,02
S – ALT 0,26
S Gama GT 0,2
S- Kreatinin 79
S-Glukoza 5,1
S – Holesterol 5,1
S – HDL 0,91 L
S – LDL 3,78 H
S – Triglici 0,9

Heamtoliške preiskave

K – Sedimentacija 3
K – Levkocit 10,2 H
K – Erotricit 5,56
K – Hemoglobin 169
K – Hematokrit 0,489
K – MCV 87,9
K – MCH 30
K – MCHC 346
K – Trombocit 215
K – Limfo% 18,9 L
K – MXD% 8,6
K – Segme% 72,5
K – Segme 7,4
K – Limfo 1,9
K – MXD 0,9
K – RDW 13,20
K – PDW 14,3
K – MPV 10,2

Hvala

Ne vem, če so na obrazcu laboratorija v katerem so pregledali vzorec vaše krvi, navedene normalne vrednosti pregledanih parametrov. Če je bila preiskava krvi opravljena v enem od kliničnih laboratorijev v Sloveniji smem reči, da so izvidi v mejah normale. Morda sta vrednosti hemoglobina in hematokrita na zgornji meji normale. Kratici MXD% in MXD sta, ne samo meni pač pa tudi inženirju vodji laboratorija, povsem neznani. Drago mi bo, če mi boste sporočili njun pomen.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.

Pred kratkim sem dobila domov hematološke izvide in me zanima samo kaj pomeni kratica MONO in kaj pomeni če je povišan ozr. znižan.

Hvala, lp.

Pozdravljeni.

Pred kratkim sem dobila hematološke izvide in me samo zanima kaj pomeni kratica MONO in kaj pomeni če je povišana vrednost ozr zmanjšana.

Hvala, lp.

Lepo pozdravljeni!
Zanima me kaj pomeni pri hematoloških preiskavah K-MCHC in za koliko odstopa moja vrednost od normale (358).
Vnaprej hvala lepa in lep pozdrav.

Vsako vprašanje, ki nam ga postavlja bolnik, kaže na njegovo zanimanje za lastno zdravje in na željo izobrazbe v medicini. Iz vašega posta povzemam, da vas zanima kratica “mono”. Domnevam, da je ta kratica napisana pri oceni diferencialne krvne slike v kateri pomeni “monociti”. Število monocitov je lahko povečano v času okrevanja pri blagih kužnih boleznih (gripa) in tudi pri kroničnih boleznih (tuberkuloza, malarija, salmoneloza, itd). Drugih besed z navedeno okrajšavo ne poznam.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

MCHC je kratica za “mean corpuscolar haemoglobin concentration”, (povprečna koncentracija hemoglobina v rdeči krvnički). Normalna vrednost je 310–350 gramov v litru krvi. Vrednost na zgornji meji normale, oziroma komaj rahlo nad njo, dopušča misliti na možnost, da je prisoten določen odstotek rdečih krvničk manjšega volumna.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Spoštovani!

Prosila bi za razlago laboratorijskega izvida:

Hematološke preiskave:
K-Levkociti: 5,58
K-Eritrociti: 4,55
K-Hemoglobin: 126
K-Hematokrit: 0,38
K-MCV: 83,4
K-MCH: 27,6
K-MCHC: 331
K-RDW: 16,9
K-MPV: 8,3
K-Trombociti: 188

Biokemijske preiskave:
s-železo: 11,2

Zdi se mi, da je vse v mejah normale, le k-RDW je malo povečan. A mi lahko razložite kaj bi to lahko pomenilo!

Najlepša hvala za odgovor!

Lep pozdrav!

Irena

Izvid hematoloških preiskav – Irena 0018

RDW je akronim za “Red cell distribution width” kar pove širino krivulje distribucije velikosti površine rdečih krvničk. V vašem primeru pokaže rahlo povečano raznolikost površine rdečih krvničk, kar nakazuje njihovo živahno obnavljanje.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lepo pozdravljeni.

Že nekaj let imam niŽje trombocite, povprečno 110. Na prejšnji kontroli sem

imela 126 trombocite, MPV pa je bil 12,1. Zanima me kaj je ta MPV in ali je

vrednost MPV 12.1 veliko odstopanje od normale.

Zanima me tudi kaj je TIBC.. vem, da je nekaj povezano z Fe. Tega sem imela

76.8. Železo pa imam 24. Hvala vnaprej

MPV = mean platelet volume (povprečni volumen trombocitov) je na zgornji meji normale (7 – 11 fl)

TIBC = ttransferin. Normalne vrednosti: 49–75 umol/L

Fe = železo. Normalne vrednosti: 10,7–28,6 umol/L

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Lep pozdrav!
Pred kratkim sem bila na rednem zdravnikškem pregledu preko službe in sedaj sem dobila domov izvide in bi prosila za mnenje.
In sicer predvsem me zanimajo rezultati biokemične preiskave, ker mislim da niso preveč razveseljujoči. In sicer:
GLU NEGATIVE
BIL*SMALL
KET*3,9 mmol/L
SG 1.015
BLD NEGATIVE
pH 7.0
PRO*TRACE
UBG 16 umol/L
NIT NEGATIVE
LEU*Ca 125 Leu/uL

Hvala vnaprej.

Poslali ste izvid preiskave urina opravljene z metodo, ki v UKC v Ljubljani ni poznana. Imena pregledanih snovi v urinu so napisana v kraticah v angleškem jeziku. Snovi pred katerimi je prisotna zvezdica so: bil small (prisoten bilirubin v majhni količini), pro trace (prisotna beljakovina v sledovih), ket (povečana količina ketonov, morda zaradi dehidracije) leu Ca (povečano število belih krvničk). Za opredelitev pomena ugotovljenih sprememb so potrebne še preiskave krvi in pregled bolnika.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close