Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Izvid hematoloških preiskav

Izvid hematoloških preiskav

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

ODGOVOR ŽE POSLAN

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

V laboratorijskem izvivu izstopa samo K-MPV _ L 7.4. Kaj to pomeni? Zahvaljujem se za odgovor. D. Ilešič

MPV = mean platelet volumen = število trombocitov (v konkretnem primeru blago pod normalno mejo).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

MPV = mean platelet volumen = število trombocitov (v konkretnem primeru blago pod normalno mejo).

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni.
Stara sem 35 let. Bila sem na hematoloških preiskavah in na izvidu so vse vrednosti v mejah, razem Trombociti 407.
Naj omenim, da imam rahlo kronicno vnetje ščitnice (premalo delujoča) im že jemljem Euthyrox. Je lahko ščitnica vzrok za tak izvid?
Hkrati pa čakam na pregled v amb.za bolezni dojk, saj so mi pred cca 2 tednoma z UZ ugotovili cisto na eni od bezfavk pod paazduho, dojke so sicer brez patoloških sprememb.
So lahko to vzroki za povišane trombocite? Je ta vrednost lahko razlog za skrb, da je narobe še kaj drugega?
Hvala in Lp

Nekoliko povečano število trombocitov ne povzroča nobene motnje, vsekakor pa indiciramo kontrolo in v primeru trajanja povečanja priporočamo posvet pri hematologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Nekoliko povečano število trombocitov ne povzroča nobene motnje, vsekakor pa indiciramo kontrolo in v primeru trajanja povečanja priporočamo posvet pri hematologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Upam, da ste že opravili kontrolni pregled pri hematologu. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Upam, da ste že opravili pregled pri hematologu.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Odgovor že poslan.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni!

Ne vem ali je tema še aktivna… Prosila bi za razlago izvida hemograma.

K-levkociti 8,4
K-eritrociti 4,19 (L)
K-hemoglobin 141
K-hematokrit 0,416
MCV 99 (H)
MCH 33,7 (H)
MCHC 339
RDW 10,6 (L)
Trombociti 258
MPV 9,6

Vse ostalo (diferencialna krvna slika, S-CRP) je normalno.

Naj povem, da imam kronično bolezen ledvic, prav tako sem že prejela 3x infuzijo Iroprem-a in že par mesecev (po predpisani shemi) dobivam injekcije B12 (predpisano je doživljensko na 3 mesece). Zasledila sem, da naj bi se tako lahko kazalo tudi (če sem prav razumela) pri ljudeh, ki prekomerno uživajo alkohol. Občasno spijem 1cl do 2cl sadjevca. Drugih alkoholnih pijač ne pijem. Bi bilo možno, da je tudi to vzrok oz. preveč? Naj še povem, da imam takšne rezultate (MCV, MCH in RDW) že vrsto let in, da med tem časom (kakšni 2-3 leti) nisem spila niti kapljice alkohola, pa so bili izvidi takrat isti.

Hvala za vaš čas in odgovor.

Lp

Ne vem povedati, če so že majhne količine alkohola krive, da imate visoke vrednosti (MCV). Vsekakor ne bo nič narobe, če za nekaj tednov povsem opustite uživanje tudi majhnih odmerkov alkohola. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Prosim za razlago laboratorijskih preiskav (vrednosti, ki so povišane):

K-SR 80
K-Levkociti 11,42
K-Lkci.monociti 1,04
S-CRP 53,9
S-Kreatinin 103
ST-Protein 51
ST-levkociti 6,9
ST-Urat 483
ST-pH- 7,261

Za kakšno stanje v telesu bi lahko šlo? Vrednost K-SR je od zadnje meritve narasla plus še ostale vrednosti.

Najlepša hvala za odgovor.

Prosim, če mi lahko razložite vzroke povišanih laboratorijskih preiskav (kaj bi bil lahko razlog za povišanje):

K-SR 80
K- Levkociti 11,42
K-Lkci.monociti 1,04
S-CRP 53,9
S-Kreatinin 103
ST-Proteini 51
ST-Levkociti 6,9
ST-Urat 483
ST-pH 7,261

Hvala za odgovor.

New Report

Close