Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF MAJ/JUNIJ 2016

IVF MAJ/JUNIJ 2016

NovaBreza ni za kaj, zato smo tu :).
Bananica, v Mariboru dobiš dokazilo o punkciji in kolk dni priporočajo bolniški stalež.
Pozdravček

Tudi v Lj sploh ni problem za bolniško, v bistvu ti kr sami rečejo da si jo zrihtaj, ker ti pripada.

Zdravo soborke,
sem se odlocila da se vam pridruzim. Najprej da vam povem mal o najinih postopkih. Trudiva se z mozem skoraj 5 let, za sabo mava 4 IUI od tega so bili 3 speljani do konca, imela sm laparo kjer je bila vidna endometrioza in odstranjena. Sedaj pa cakava na prvi IVF. Datum sva dobila 23.8. ne vem sicer kaj lahko pricakujeva ta dan, a se samo odda papirje al ti se kaj povejo. Moj je mel mal slabsi spermiogram tko da bova mele ICSE. Tiste ki ste ze ble v postopkih ali mi lahko kej vec poveste o tem kako stvari sedaj tecejo naprej. Hvala

Jaz sem bila sicer v postopku 2 leti nazaj (tako da me ostale popravite, če sem kaj že pozabila oz. si narobe zapomnila)…
Gre pa nekako takole (v LJ):
– zdaj prvič ti bodo vse lepo razložili kaj in kako, kje maš UZ itd. Naučijo te kako si daješ injekcijo in dobiš vse ostale podatke o samem postopku
– prvi dan naslednje menstruacije greš v Lj in prevzameš zdravila
– 2. dan M začneš s špikanjem, injekcije si daješ vsak dan
– 7. dan M greš v Lj na prvi UZ, tam ti potem povejo kako je stanje in kako naprej, ponavadi moraš še na kak UZ (čez dan ali dva), dokler folikli niso dovolj veliki
– potem dobiš stop injekcijo, čez 2 dni (? nisem sigurna) prideš na punkcijo
– po punkciji si 5 dni na bolniški vse do transferja (oz. če je potrebno te prej pokličejo in maš transfer 3.dan)
– po transferju pa pride tisto “ta hudo” čakanje da vidiš, če je uspelo
– če se prav spomnim 2 tedna po trensferju maš krvni test, kjer zveš ali je + ali ni
– če dobiš dobro novičko imaš čez 2 tedna še UZ, kjer že lahko slišiš utrip srčka 🙂

Takole zgleda postopek za ICSI. Srečno!!

O, hvala za super razlago 🙂
Bom sigurno imela še kakšno vprašanje 😀

Hvala za supr razlago

Tud js grem po zamrznjenčka konec avgusta/začetek septembra. Občutki pa so “kot aprilsko vreme”. 🙂

Jaz grem prvic v postopek zacetek septembra

Pozdravljene 🙂
Tako, “zadnji” obisk zdravnika pred postopkom je mimo, pripisali Menopur.
Na podlagi cesa se odlocijo katero zdravilo ti prepisejo (sem videla da so trije najbolj pogosti). Kaksne izkusnje imate z Menopurjem?
Ob kateri uri ste si dajale injekcije?
Joj sej vem, zgleda kot da kompliciram ampak sem samo ful firbcna 🙂
Sem vam rekla, da bom ziher imela se veliko vprasanj hehehe
Aja, bomo naredile kaksno novo skupino IVF September?

ja Hannah lahko bi naredile novo skupino ja, meni so predpisali pa puregon pa me tudi zanima kako je s stranskimi učinki in kakšne so kaj izkušnje

Pozdravljene nove članice! Tudi jaz grem septembra v nove boje, po 2 zamrznjenčka, če bo menstruacija lepo redna. Tudi mene že zdaj zvija od živcev.

Zri, tudi jaz sem imela Puregon. Od stranskih učinkov sem imela samo to, da sem bila takooo utrujena, skos bi spala. Ko sva šla s partnerjem na kakšno daljšo relacijo, sem že spala v avtu. Že ena ura je bila zame preveč. V službi so opazili, da nimam več tok energije in da zgledam utrujeno. Drugače je pa lepo deloval na folikle, pridelala sem jih veliko. Sem pa zaradi tega dobila hiperstimulacijo jajčnikov.

Vse puncam, ki gremo v teh mesecih v nove ali prve boje, želim veliko sreče in stiskam pesti za vse nas!

Pozdravček

Odprla IVF September 2016 🙂

New Report

Close