Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF MAJ/JUNIJ 2016

IVF MAJ/JUNIJ 2016

Drage moje in Marika
Marika, da bi ti bolje razumela mene bi morala zdaj nekaj napisati, a ne morem…če prideš na srečanje za kar bi bila jaz zelo vesela 🙂 me lahko vprašaš po tem, česa ne morem napisati. Nimam slabega občutka za 7.7. , res ne 🙂 , mislim, da ne boš razočarana. Tako mi notranji občutek govori.
Miške mi je pa tako žal, da kr res ni. Miška, če bereš to…objemčka ti pošiljam.
Bodite mi dobro. A ni vroče danes :)??

ursa37, da bi se ti besede pozlatile!
Očitno moram res nujno prit v ponedeljek …

Drage punce, hvala vam za vse lepe besede in objemčke. Super ste! Mi je kar malo bolj toplo pri srčku 🙂 In vse boste SUPER MAMICE! 😉
V življenju so vzponi in padci..In v takih trenutkih si jezen na ves svet. In kar slabo ti postane, ko moraš spet vsem razlagat, da ni ratalo. In razočarati še vso svojo družino. Še na svojega partnerja si jezen, čeprav ni čisto nič kriv, ker TVOJE telo ni sprejelo zarodka.
Kljub temu, sem vesela za vse vas…prav tako stiskam pestke zate, Marika, bodi optimistična in boš vidla, da bo zate srečen dan, tudi jaz tako čutim 😉 Sprosti se še teh par dni.
Bi se pa z veseljem udeležila vašega srečanja, pa sem žal v ponedeljek cel dan v službi 🙁

miška123, vesela sem, da si se oglasila in da je tahujše mimo. Zapomni pa si, da nikoga s tem ne moreš razočarat! Družina in okolica ne jemlje tega tako osebno, kot samo ti in tvoj partner. Ne se čutit krivo. Čimprej poskusi to sprejet …
Jaz sem se kmalu po moji diagnozi (PCOS) počutila grozno!!! Jokala vsak dan, v avtu, pred spanjem, pod tušem … zakaj, zakaj ravno jaz. Bog ne daj, da sem videla, da je kaka prijateljica, svakinja noseča – po možnosti že drugič! Višek je bil, ko sem dobila napotnico za neplodnostno. Potem sem eno leto potrebovala, da sem jo sploh vnovčila. Med tem pa poskusila s spremembo prehrane, ki naj bi veliko pomagala. Meni so se res ciklusi uravnali, počutila sem se super, shujšala. Ampak rezultata pa ni bilo. In kmalu sem začela to sprejemat. S težavo, ampak začela sem si domišljat, kako bi bilo, če ostaneva sama (imam eno starešjo prijateljico, ki tako živi z možem in jima je super!). In ko sem ugotovia, da lahko prav fajn živiva, mi je bilo lažje. Celo začela sem se spraševat, če sploh sva midva za otroke. Nekje zadaj pa se mi je seveda še zmeraj porajal firbec, kakšen bi bil najin otrok, če bi ga enkrat dobila. No, neko upanje so mi vlili na neplodnostni. Zdaj seveda vsakič upam, enkrat sem že bila razočarana, ampak upam, da novo šanso.
Miška123, upaj tudi ti! Ne vem sicer točne statistike, ampak verjetno je še zmeraj več takih, ki jim uspe, kot onih, ki jim ne. Enkrat menda bo 🙂
Sploh ne vem, kaj naj pričakujem v četrtek. Še zmeraj tudi ne vem, ali naj naredim prej test ali raje ne.

Dobro jutro 😉
Marika vse si super naši Miški napisala in res je tako…a za sebe pa pišeš kaj? Kaj sem ti napisala učiri? Sem skoraj 100% , da je uspelo. Pa še nekaj PREPOVEDUJEM TI DELANJE TESTA. Zakaj bi ga delala? A si močna ali nisi? Si. Torej? Testa ni, pojdita v Maribor pokončno in se sooči. Boš vidla 🙂 vse bo dobro. Imam skoraj enak občutek kot pri Isabeli. In kje je ta naša Isabela? Kr ni je :).
Pozdravček

ursa37, bolj ko se test priblužuje bolj začnem popuščat … prej sem bolj junaška. Pote pa srčni utrip na 300! 🙂 V najslabšem primeru me bo drug teden morje tolažilo 🙂

…tu sem tu :)…berem vas redno, ne želim pa pisati, ker iz mene vre sama nervoza. 07.07. se približuje prav tako moj prvi ultrazvok. Sem doma, bolniška, preveč časa za slabe misli. Mislim na vse vas, res čisto vse, ter držim pestike. Se javim 😉

Lp ISABELA

Babe moje pozdravljene
Marika vem vem kakšen junak je človek…ko pa pride dejstvo, da se soočiš pa vse prej kot junak. Ampak kolikokrat si se soočila na takšen način, vred z mano in na stotine drugih junakinj….vsaki mesec in ajde gremo v novi krog in spet vse od začetka in čustvena paleta znana se je ponovno odvrtela… ampak enkrat mora biti konec temu, enkrat se mora končat. Za tebe bo konec vrtiljaka – jutri 7.7. 😉 . Se bo seveda začelo novo obdobje, isto zanimivo 🙂 , naj ti povem, da isto hodiš s strahom na wc in gledaš v un papir in kr vidiš in en dan si ok, poln optimizma, drug dan si spet svojo tragiko primera odvrtiš v glavi…ampak koneckoncev smo sam ženske z (ene celo z dolgoletno) željo, ki nas je prevečkrat udarila in ob tem ni bila nežna. Čakamo te jutri ;).
Isabela, da vre nervoza, je popolnoma razumljivo. Vse bo ok. Tvoj kako si me poimenovala psihoterapevt 🙂 ve vse. Sporoči. Kdaj pa imaš jutri uz? A ob 11h?
Objemčka

Ga. psihoterapevtka ob 10:00. Ampak bom verjetno tam svetila in mencala kakšnih 15 min prej. :-p. Marika mislim nate :-*.

Lp ISABELA

miška123 zelo znani so mi ti občutki… v prvi vrsti se boriš s svojo žalostjo, jezo, razočaranjem in nemočjo… potem pa moraš še vsemu svetu razlagati, kaj se je zgodilo… In nobena tolažba ne zaleže, sploh s strani tistih, ki so spočeli otroka z lahkoto. Pa tudi njihovi komentarji in nasveti so tako nezaželeni. Upanje na uspeh meni osebno daje zgodba s srečnim koncem oseb, ki so dale takšne stvari skozi in vedo, kako je, ko imaš težave z najbolj “enostavno” stvarjo na svetu. Iskreno upam, da nam (nobeni) ne bo treba ponovno skozi to.

Punce, mogoče ve katera, kakšen delovnik imajo čez poletje V MB? Name čaka eskimček in me zanima, če lahko upam na konec julija oziroma začetek avgusta.

Pa sem prišla domov…oddaja poročila ;)…imam 1 plodek, 6 teden 1 dan. Vse ok zaenkrat, razen hematoma, ki se je vzel ne vem od kod. Če bi prišlo do krvavitve, da ne padem okoli, bo verjetno zaradi tega hudiča :-/. Ima katera izkušnje s to nadlogo? Priznam…malo lažje mi je pri srčku, tudi bodoči ati zelo vesel, da se je vsaj 1 pikica obdržala. Se tipkamo, pičim počivat. Mi je rekla dr naj malo bolj počivam in manj delam hehe,…no bom upoštevala. Se tipkamo babike :-*

Lp ISABELA

Današnji test je potrdil moj občutek iz zadnjih dni, da nama tudi tokrat ni uspelo. 🙁
Ampak sem lažje sprejela kot prvič. Tudi punce, s katerimi sem danes čakala na rezultate, so bile super in polne pozitive, tudi če kateri ni uspelo.
Torej grem v boj še po tretji paketek zamrznjenčkov in upam, da so nama pa morda dvojčki Usojeni in da vidim, če rek, v tretje gre rado, morda tudi pri naju velja.
Pikapolonica1, v MB so sprejemali ženske z menstruacijo do 6.7. … Potem imajo dopust in znova lahko pridemo z menstruacijo, ki jo bomo dobile po 15.8. Jaz ne vem, če je ne bom dobila kak teden prej, tako da bom morala še dodatni mesec počakat. Razmišljala pa sem tudi, da si niti ne bi sprozala menstruacije, kot sem si jo doslej, potem bi morda že ujela prvi vlak. Tokrat bom torej prepustila naravi, da opravi svoje in tudi, da se izgonem vsaj enim tabletam. Jemala sem namreč Dabroston za sprožitev.
Takole, to je moje današnje poročilo. V ponedeljek, pa upam, da vas uspem prit pozdravit.
Isabela, ti pa kar počivaj in pazi na tvojega srcka. Lp vsem!

Marika…žal mi je, da je tvoje poročilo takšno. Želim ti da se kmalu javiš z lepšimi novicami. Ja imaš prav, počivanje. Jemljem dan po dan. Upam na najboljše 😉

Lp ISABELA

Pozdravljene
Zelo težko mi je v enem pisanju biti žalostna za neuspeh, a hkrati vesela za uspeh.
Marika ni mi bilo lepo ko sem brala. Sploh, ker vem kako sem bila prepričana v uspeh. Itak si vse želimo, da bi se najbolje razpletlo. Bomo držale pesti v tretje.
Pozdravček

Marika, tudi meni je žal, da ni uspelo. Objemček. Ne obupat..naslednjič bo tudi nam ratalo! Meni so rekli, da bi bilo fajn narest malo pavze za mesec ali dva, da se telo sestavi skupaj. Bom sla verjetno kar naslednji mesec po zamrznjenčke. Tebi so rekli, da gres lahko takoj?

Marika, hvala za odgovor. Tudi jaz bom raje počakala na spontani ciklus, da bo vsaj enkrat za spremembo brez dodatnih hormonov in zdravil.
Lepo poletje vam želim, punce.

Pozdravljene 🙂
A vam je kej vroče? Nee sploh ne :).
V glavnem bi vam že prej napisala, a sem šele zdaj uspela priti do računalnika. Jutri na žalost naše srečanje odpade. No, mene ne bo, ve se lahko komot dobite :). Tako, da če želite mi lahko določite en datum in takrat se bom 100% pripeljala za vas. Za jutri se vam pa oproščam. Upam, da niste jezne na mene.
Objemčka in cmok vsem

Ravno prišla sem, da vam javim, da mi ni bi ratalo, ker sta ravno danes oba šefa prišla z dopusta in ni šans, da se maknem od tu … pa vidim, da tudi urse ne bo.
Hvala vsem za objemčke! Vračam!
Ja, meni so tako prvič kot drugič po negativnem testu rekli, da lahko pridem z naslednjo menstruacijo, ampak to pomeni, da mora najprej prit ta, potem ob naslednji pa začnem spet s terapijo. Tako da je to en mesec pavze vmes. Jaz bom se tokrat res prepustila, pa naj pride, kdaj hoče. Je že dost tega štetja dnevov (od sredine novembra skoz štejem, kateri dan ciklusa je, da lako začnem s temi in onimi tabletami). Naj se res telo malo sčisti.
Ta teden pa smuknem še na morje in bom se sčistila toliko bolj. 🙂
Pozdrav vsem in lepo poletje še naprej. ne bom pa čisto poniknila – bom nekje tu 🙂

Punce pozdravljene. Spremljam vas ze od samega zacetka…cestitke vsem noseckam za ostale pa drzim pesti, da cimprej zagledate +. Imam eno vprasanje za tiste, ki vam je uspelo in sicer koliko je bil velik vas plodek na prvem uz in koliko ste bile takrat nosece? Hvala za odgovore.

New Report

Close