Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost IVF MAJ/JUNIJ 2016

IVF MAJ/JUNIJ 2016

Marec17 pozdravljena. Velikost mojega plodu je bilo 5,2mm. Noseča 6 tednov in 1 dan. Kaj pa ti, si med nosečkami ali na poti do tja 😉 ?

Lp

Isabela, hvala za info. Tudi jaz sem srecka nosecka, jutri imam prvi uz. 🙂 V prvo se ni izslo, sem imela odmrtje ploda in je bil plodek ze na prvem uz za en teden premajhen, srecek je bil in kljub temu, da naj bi bilo vse ok na koncu zal ni bilo. Zato me seveda malo skrbi kaj bo jutri, upamo pa seveda na najboljse 🙂

Isabela, pa ste že videli utrip?

Nova2016…ginekologinja je komentirala v tem smislu, da vidi utripe, za slišat pa je kakšen dan prehitro. Kaj naj bi to pomenilo nimam pojma, me pa je na koncu potolažila, da naj bom brez skrbi saj nosečnost zaenkrat poteka normalno. A ste tudi vi med nosečkami? Kje pa ste ostale ursa37 itd?? Pogrešam vas 🙁

Lp Isabela

Tudi pri meni je bilo vse ok. Koga si pa imela na uz? Meni je tudi rekla samo, da so lepi utripi, slisala pa jih bom verjetno pri svoji ginekologinji, upam vsaj 😉 so pa bili utripi ze vidni tudi pri 5t6d. Kdaj imas pregled pri svoji ginek?

Babike moje dobro jutro :), evo me, da se malo razpišem po dolgem času 😉 .
Prvo pozdravljene nove in dobrodošle :). Kako ste? Pa ti Isabela :)? Jaz sem uredu. In seveda pozdravljene tudi tiste, ki ste tam v ozadju, v tišini in berete 🙂 . Tudi to je uredu.
Moram vam povedati, da me je v ponedeljek zagrabila neke vrste strah in panika, da ni vse ok in da se bo vse skupaj končalo. Bilo je hudo v glavi. Nikakor se nisem mogla pobrati. Šele v torek popoldne, ko sem končno si skovala v glavo misel, da krvavitve ni, me je popustilo. Pravim vam, bilo je grooooznoooo. Verjetno je to nekje normalen pojav, nas “posebnic” iz centrov za neplodnost. Se pa tudi bliža nuhalna v ponedeljek. To bo pa tud en tornado misli in čustev. Sporočim. Na momente sem utrujena od tega. A, da se ne bo spet našel kdo, ki bo citiral moje besede in me ob tem okaral, VEM, TA UTRUJENOST JE NIČLA PRAZNA PROTI UTRUJENOSTI OD NEUSPEHA. VSE ZNANO; ŠE PREDOBRO.
Zato vam, ki bijete to bitko en OGROMEN POKLON IN VELIKA ČAST, ker to preživljati z vsemi mislimi……ŠE ENKRAT MOJ VELIKI POKLON. Zato naj vam bo to ena (enkrat) zmagovalna bitka in orožje, za vse tiste prince in princeske, ki mislijo, da so trpeli v življenju, a vejo oni in ve, da niso.
In spet namenjeno vam, borkam….Ko sem bila že v takem obdobju, da sem sovražno bila naravnana proti nosečnicam, s tem da sem celo občasno javno komentirala, da me je mogoče celo ta ista nosečnica slišala (grdo, vem, ampak moje stanje je bilo slabše od njenega – in sem si to tudi tako tolmačila) in se ob tem ni smelo zgoditi, da me je partner nazaj potegnil ali najboljša prijateljica (ob tej priliki njej pozdravček in ljubčka, ker me pridno upošteva ob vseh mojih rednih in izrednih željah 😉 ) , ker bi takoj borbene besede repetirala njima v obraz… in ko sem se umirila sem se vprašala kaj čutim…a bom kdaj zanosila, a bom kdaj sploh mama…in se tako zazrla v sebe…pa sem čutila, da enkrat bo, enkrat pa že bo…
No zdaj pa jaz vas sprašujem. Kaj čutite, kaj vam govori notranji glas? Pustite strah in vse tisto negativno kar vas obdaja znotraj čudnih misli…. Na to vprašanje si odgovorite. Verjetno ne bo šlo takoj si odgovoriti in ne boste takoj začutile…zato se večkrat na dan vprašajte. In tist kar si boste odgovorile in ob tem čutile močne energije tako bo. Ker ženske imamo tisti X, ko vemo, da nekaj ni uredu in da nekaj je uredu, da bomo ali pa ne bomo, da smo ali pa nismo. Enostavno vemo. In boste videle, lažje bo, vsaj za nianso bo lažje. In še enkrat, zelo redko ni pomoči, in se ne da pomagati. Imam prijateljico, ki je 6x bila neuspešna v Mariboru. Danes ima punčko staro leto pa pol. Ona je moj veter v hrbet in še danes je. Mogoče bo tudi eni izmed vas. Evo drage moje 🙂 polovico posta, sem namenila vam 🙂 . Upam, da sem kateri malo polepšala petek. Sem pa prepričana, da se najdejo tudi takšne, ki so malo zaokrožile z očmi :). No, ve, ki ste zaokrožile z očmi vi ste naslednje, ki boste šle gledat na uz kako utripa novo življenje. Ve ko pa niste….en dan boste.
Isabela to kar ti je rekla, da je prehitro za slišat…nič ne pomeni in ni nič narobe, boste pa slišale na uz 🙂 pravi rave party 😉 .
Evo, zdaj pa grem mal v šoping, dokler ni vročine. Lepo bodite, rada vas imam.
Isabela in babike, srečanje? Kdaj?
Cmok in objemček vsem

Živijo,

ali gre še katera v postopek konec avgusta/ začetek septembra? jaz grem po zamrznjenčka in me že zdaj tišči v grlu …

Zdravo.
Sem nova na forumu 🙂
In tudi jaz prvic v postopek ICSI septembra. Sem kar odmislila, kaj vse me caka … ampak bo zdej zdej avgust.
Punce bravo, super ste! Ste odlicna podpora druga drugi in to je to kar potrebujemo ane?
🙂
Pozdravcke vsem

Evo mene, spočite z morja. Moram priznat, da sem se tokrat res prepustila užitkom dopusta, nič kaj mislila na negativen test dober teden nazaj. Prav tako pa se nič ne obremenjujem za naprej, kot sem to delala v zadnjih dveh rundah, samo štela sem dneve … vsak dan! V službi imam kar en koledar, kakor sem risala in označevala predvidene prve dneve začetka jemanja vseh možnih tablet in UZ-jev. Tokrat pa bo, ko bo. Najverjerjetneje v septembru, tako da, fight in Hannah48 bomo skupaj držale pesti. Jaz grem tudi po zamrznjenčke, tokrat 2!!! 🙂 Veselim se ju!

Pozdravljene,
za malo spodbude, jaz sem bla 4x na ivf, no cetrtic je uspelo z zamrznjencki v spontanem ciklusu, brez vseh hormonov in tablet. In prijela sta se oba, tko da pricakujemo dvojcke, smo sicer sele v 12 tednu, ampak upamo na najboljse. Ne obupat punce, ko bo cas se bo tudi pri vas prijelo.
lp

Pozdravček vsem,
še ena ivf-ovka med vami. To je moj drugi postopek, prvič sem bila slabi dve leti nazaj – posledica: navihan enoletnik, ki ga je povsod polno 🙂
Zdaj pa novim zmagam naproti. Mogoče katera ve kdaj začnejo delat v LJ?

Pozdravljena, anejči.
Ne bi ti znala povedat za LJ, ker sem v MB. Ti pa želim obilo sreče še v drugo.
Malo je tale tema potihnila. Verjetno zaradi dopustov. Ampak upam, da se spet zalaufamo. 🙂 Jaz čakam, kdaj pride M in upam, da po 15. avgustu, ko bodo sprejemali spet v MB.

Sem prepričana, da je tule malo zatišja zaradi dopustov 🙂
Jaz sem v Lj in imam konec tega meseca pregled pred postopkom septembra.
Kaj lahko pričakujeva na tem “zadnjem” obisku? Dobiva injekcije za domov al kako?
Hvala za odgovore 🙂

Živjo Marika in ostale punce!
Tudi jaz vas že nekaj časa spremljam. 🙂
Imam pa vprašanje glede terminov za UZ-je, za tiste, ki ste v MB. Ali veste, kako – ob katerih urah – se naroča na IVF UZ-je?
Sama si moram razporediti v službi delo oz. določiti termine, zato bi vas lepo prosila za info, kakšne so vaše izkušnje glede naročanja na UZ v MB.
Seveda ne morem nikakor predvideti, katere dni bom imela tiste UZ-je, da bi si že sedaj rezervirala “dopust”.
Predvsem me zanima ali je boljše tempirati termin dopoldan oz. popoldan?
Kot berem začnejo z UZ, šele ob 9:00 uri, ali to drži?
Verjetno dobiš 1 termin, ko pokličeš 1. dan menstruacije, kako pogosto pa so potem vas naročali naslednje dneve, ali vsaka 2-3 dni oz. odvisno od velikosti foliklov?
Pri IVF spremljanju kateri dan ciklusa te naročijo prvič na uz?

Ali katera ve, če so možni UZ-ji tudi npr. od 13:30 ure dalje? Ali bi lahko tako mogoče tempirala termine? Ali pa bi bilo enostavneje dobiti termin že takoj po 9:oo uri?
Sicer bi si z veseljem vzela dopust za te dneve, ko bi le vedela, kdaj bo prišla ta menstruacija…

Lepo prosim za informacije o tem, kakšne so vaše izkušnje, da vem, kaj lahko pričakujem.
Lepo bodite in tako tistim, ki ste že v pričakovanju, kot tudi tistim, s katerimi se bomo mogoče še srečale v kakšni čakalnici, želim čim več sreče!
Lp

Dobro jutro vsem skupaj 🙂 , nove pa seveda dobrodošle. Zbudile smo se v pravo jesensko jutro :).
Ja ja zatišje je zaradi dopustov, sicer jaz vsakodnevno spremljam in berem naš forum, ker sem enostavno navezana na njega. Sej to razumemo, a ne?! 🙂
Hannah, če bo to zadnji pregled pred postopkom potem zagotovo dobiš inekcije za domov. Nič se jih ne boj, ker na koncu postanejo tvoje prijateljice. Boš videla, sam spoštljivo in skromno z njimi ravnaj in bo vse ok.
Nova Breza, UZ-ji so v dopoldanskem času. Štartajo ob 8h zjutraj. Popoldne uz-jev NI tako da ne bo možnosti izbire. Sigurno se ti ne bo zgodilo, da boš takoj naslednji dan imela uz….tako, da se boš lahko dogovorila v službi. Da ti bom pa znala odgovorit na tvoja vprašanja mi povej v katerm delu postopka si? A si ćisto na začetku, si pred stimulacijo, v postopku stimulacije…..? To je pomembno, ker namreč dobiš protokol, navodila in tam vse točno piše kdaj začneš s tabletami, kdaj z inekcijami, katerimi, koliko, kdaj so uz-ji, vse piše. Priporočam, da od trenutka, ko dobiš ta papir v roke, ostaneš doma in greš na bolniško, kljub majhni plači kasneje….nič hudega, pa pač si ne umisliš tega in onega…
Seveda, da ne pozabim…vsem, ki greste v nove boje…..kaj drugega kot zmago želim. Marika…mi dve sva pa od začetka skupi tako, da zdaj nimaš druge izbire, kot da uspe 🙂 . Si slišala? N I M A Š D R U G E I Z B I R E!!!!
Tako, drage moje….rada vas imam…pošiljam poljubčke in objemčke 😉
Isabela? Izginila naša princeska 🙂 !!

Pozdravljena Urša37, Marika in ostale…
Urša hvala za odgovor. Ker mora partner dati spermiogram 2x v določenem razmahu, mi je bil med tem predpisan Klomifen in spremljanje z UZ, če in kdaj bo ovulacija. Na napotnici piše IVF UZ… Zdravnica je rekla, da mi bodo potem povedali, kdaj bo ovulacija. Verjetno je to nekaj podobnega kot pri postopku IUI…
Vem, da je to nehvaležno vprašanje, ali bi torej mogoče bila kakšna verjetnost, da bi me naročili mogoče med 8. in 9. uro?

Ravno v tistem času bom imela v službi gužvo in ne bi želela, da bi kdo rekel, da sem ravno sedaj svoje delo potisnila na sodelavke… Sama bi se počutila neprijetno, ker vem, da bi pravočasno določene stvari lahko planirala pač na druge dneve in ure … če bi seveda vnaprej vedela.
Sodelavke pa tudi vedo vedno stvari prikazati tako, kot da sem ravno v “pravem trenutku” odšla na bolniško… (četudi vsi vedo, da tega sicer nikoli nisem počela)… Verjetno bom pa res šla na bolniško takrat, ko bom verjetno v pravem postopku IVF… Do takrat pa v službi ne želim o tem nič kaj preveč razlagati…

Ko si že v postopku IVF moraš za bolniško potem k svoji ginekologinji?
Ali pa k svojemu osebnemu zdravniku?
H komu ste šle ve, oz. ti Urša?
Mogoče bi bilo boljše iti k osebnemu zdravniku, če ne želiš, da bi vsi vedeli o tem ;-)?

Odkar sem dobila napotnico za neplodnost, jaz k svoji G več nisem šla.
Sicer sem prejela na dom zapis tistega prvega pregleda – kjer sicer piše, da naj bi ga ob naslednjem pregledu dala k svoji G, vendar zgolj zaradi tega ne bi hodila tja…?

Mi lahko katera še pove, kako je z možno pogostostjo postopkov IVF.
Dobila sem namreč ves “verodostojno” informacijo, da sta možna le dva postopka IVF na leto?
Ali katera e, kaj to pomeni. Ali je s tem mišljena le 2-kratna stimulacija… ali pa vsega skupaj le 2-kratno vstavljanje morebitnih tudi zamrznjenih jajčec?

Hvala za odgovore n lepo bodite!

Živjo punce,

tudi sama sem nova v postopkih IVF. Prvi postopek naj bi imela sedaj v septembru. Naročena sva 26. 8. za vpis na GKLJ, ker imam kratek postopek naj bi zdravila prevzela 1 oziroma 2 dan naslednje menstruacije po vpisu. Ker greva na dopust ravno od 27. 8. za en teden, menstruacijo pa naj bi dobila 3.9. sem klicala sestro Nino, če bi bil možen prevzem zdravil hkrati z vpisov v postopek pa mi je rekla, da to ni možno in da naj prestavim za en mesece. Ker se vse skupaj že tako vleče nebi rada postopka prestavljala še za en mesec. Ima katera izkušnje, da bi lahko zdravila prevzel nekdo drug? Oziroma je kdaj kateri uspelo se dogovorit za prevzem zdravil prej?

Novabreza tudi sama se ukvarjam s tem kako vse skupaj izpeljati v službi, sploh ultrazvoke, ker imam od doma do Ljubljane slabo uro in potem nazaj v službo, v službi pa naj bi bila vsaj do osme ure…Kakor berem so uz v Ljubljani ob 7.30. Od punkcije do transferja oziroma še nekaj dni po tem pa bi probala biti na bolniški ali to ni smiselno?

Upam, da nam uspe, stiskam pestke za vse!

NovaBreza mislim, da ne bi smelo biti težav za uro. Ti lepo pokliči in povej težavo. No razen ene, ki je prijazna hinavka. a pustimo zdaj njo. Drugače veljajo za prijazne. Je pa res, da je računalniško voden sistem in tam kjer ima prost termin te napiše in s tem določi uro. Probaj in vprašaj, beseda ni konj. Kaj bojo sodelavke rekle ravno ob tistem času….pa naj ti prosto dol maha, če se lahko direktno izrazim…A IMAJO OTROKE? Verjetno. In mala možnost je, da bo katera izmed njih, ki jih pa še nima odpirala vrata od UZ-ja….Tako, da Breza…glej na sebe v tem primeru…če drugače ne gre boš pač šla… IN KAJ ZDAJ…A BO SISTEM PADU? ….Povej princesam, da se boriš…to kar princese nikoli ne bojo izkusile… in PROSIM TE…kaj te briga kaj bojo rekle in prikazale…
Za bolniško greš k svojemu zdravniku…
Če je neuspešno morata mislim da dve menstruaciji iti mimo, da lahko greš v ponovni postopek, če nimaš zamrznječkov. Če jih pa imaš pa mislim, da lahko že naslednji mesec.
Tisa zdravil ne more nobeden drugi prevzet kot ti sama. In smisel o počivanju doma…..ime velik smisel. Umiriš se, telo se umiri, ne poslušaš vseh silnih neumnosti in tako dalje.
Upam, da sem pomagala. Pozdravček 😉

Pozdravljeni Urša37 in Tisa!
Urša, iskrena hvala za vse informacije… 🙂
Lepo bodita in upam, da si še pišemo!

Pozdravljene še enkrat.

bi še vprašanje ali po opravljeni npr. punkciji dobiš kakšno potrdilo ali mogoče priporočilo, s katerim bi lahko šla k svojemu osebnemu zdravniku oz. zdravnici, da bi mi odprla bolniški stalež?

Hvala že vnaprej za odgovor

New Report

Close