Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Upanje a gonal se tudi mesa ne?
Moja prijateljica je zdaj v 5 mesecu nosecnosti,imela pa je terapijo z gonalom,glih tako za info:)

Hvala za to informacijo. Sem jo zelo vesela.:):) Nevem če se meša. Po moje ne. Ker so mi inekcijo pokazal in baje je gonal že pripravljen v inekciji.
Upam da ji je že v prvo uspelo. 😉

Upanje 2, gonal se ne mesa, je cist enostaven.

Banana, kako si kaj ti?

V prvo takoj ne,pol je sla cez tri tedne po zamrznjencka in je ratalo,tako da tudi upanje za vse,ki grejete in se boste zamrznjencke:)

Tut to je ok. Čez tri tedne je lahko že šla? Res rabmo neko upanje da vse to zdržimo, to čakanje ipd.

pri meni je bilo isto… tudi jaz sem imela gonal…. če je to ( ”gonapeptyl”)?? on se ne meša je že pripravljena injekcija… meni je najbolj delala probleme od 3 dneva naprej kar ni hotla prebiti kožne gube…pa še pekla je ko svina… in v prvo ni ratalo takoj sem sla po zmrznenjčka, ki ga sedaj grejem hihihi…… upaam da bo use ok.. malo me skrbi ko se bliža tisti usodni 5 dan…. in ko grem na wc vsakič gledam, da ni kaj priteklo… jojj…

Itak da bo ratalo 24+. Pri meni na papirju piše gonal-f

Aha… No vem da se vedno omenja gonal pa sem mislila da je to skrajsano za gonapeptyl…. =) upam da nam vsee uspeee in da je mesec maj nas mesec…. Toliko nas ze je na forumu da tudi jaz ne dohajaam vec katera se spika katera ze caka mucnih 14 dni…..

…in katere čakamo 1 mesec na odgovor iz Rima 😀

zelim-si….že kak odgovor?

točno.. včeraj sem mislila vprašati kaj je z Rimom….je že kaj ali vas še kar pustijo čakati?…. jojj… to mora tudi biti mučno…. še bolj kot 14 dni…. xD

Živjo punce, vidim da je kar pestro na forumu 🙂 Je kr mal pasalo biti na off te dni.
Pri meni zaenkrat še nič novega, nobenega odgovora še nisem dobila. Upam, da pokličejo čimprej, ker te dni pričakujem m. in si želim it čimprej na transfer, še pred dopusti.
RenKo, tole čakanje res ubija, zdaj je že en mesec mimo.. Ste me pa kar malo prestrašile s tistimi zapisi, da je uspešnost pri zamrznjenčkih tako slaba, oziroma da je problem lahko že pri odmrznitvi..

Drugače sem imela pa tudi jaz gonal in je zelo enostaven za aplicirat, igla hitro zdrsne notri in nič ne peče. Moj nasvet je, da zapičiš iglo zelo počasi in tudi zelo počasi izvlečeš ven. Jaz sem imela prvi in drugi dan kar modrice, ker sem verjetno prehitro izvlekla. Se pa potem kar navadiš in ti rata čisto rutinsko. Meni je bila tista druga inekcija bolj problematična, ker je imela bolj topo iglo. Ni pa nič takega, kar se ne bi dalo preživet.

Srečno tistim, ki se špikate in tistim, ki že grejete pikice 🙂

Po mojem je gonal skrajsano za gonapeptyl al se motim? Ker jaz sem v prvem postopku imela gonapeptyl in se nekaj. Potem v drugem pa puregon in se nekaj in sedaj v tretjem menopur in dipherin. Drugi postopek mi je bil glede prenasanja zdravil najbolj ugoden.

Mackica, jaz vedno zakljucim hitro z spikanjem. V prejsnjem postopku sem isto koncala s 7.dnem. Vsak malo drugace reagira na zdravila. Drzim pesti da se ti cim prej ulije.

Imenuje se prav Gonal-f, dobiš ga pa v “svinčniku” s takim rdečim pokrovčkom in je res easy za apliciranje. Tud ne zgleda kot navadna inekcija..

Zelim-si, prav takega bom jaz imela.

Upanje2, ja ta svinčnik je res naizi za apliciranje, mogoče tud psihološko deluje bolj enostavno, ker ti ni treba gledat inekcije in stisneš samo pokrovček. Srečno!

Orhid…evo .kul sm..hvala.no čakam,da se mi ulije..me matra pms ta mesec..je bil stresen mesec in se mi takoj pozna.no sej bo..ti pa 29.5 ga..jupii..super..tko da junija boš že grela pikico😃no jest pa takrat enkrat test imela.ti si ok?
Dolenjca..a si test nardila?!me ferbec matra..tkole naravno ,k slišim zgodbe..mi kar upanje daje..
24+..naj ti hitro in veselo minejo dnevi do testa😃

Upanje-2, jaz sem tudi imela gonal-f, v dolgem in kratkem postopku in je res super, nekomplicirano.

Banana, upam fa ti čimprej mine 😊

No potem pa ni isto gonal in gonapeptyl…. Jaz sem imela gonapeptyl in puregon… In je ta puregon bil v takem svincniku in zelo enostaven za vbrizgati…. Na kar mi je pa gonapeptyl delal tezave al zapicila pocasi al na hitro je slo tesko in tudi dr. Je rekwl da gre ta tezje kot ona…. In je cisto taka prozorna prava injekcija k se lahk gledas kako si jo vbrizgas haha tak da je zlo neprijetna a sem srec pa prezivela to obdobje upam da mi ne bo treba zopet avgusta iti cez vse to… V lrimeru pa da bom mogla se bom pa do takrat orng spocila in sla z novimi upi do cilja… =)

Banana…. Upam da pikica zdrzi do testa…. Nazadnje me je zapustila ze 5. Dan po transferju =( tako da tele prvi dnevi so zame tako stresni… Ampak jaz se zamotim z delom upam da ne delam prevec danes sem naredila generalno ciscenje stanovanja…. Nisem se glih naprezala ampak useeno sedaj sem se malo vleglaa ker sem se dejansko zmatrala… Pa se po navadi nikoli… =) zdaj bom pa naslednje dni pocivala.. Prejsnjic sem pocivala skoz od transferja pa ni bil uspesen… Tako da zdaj se skoz nekaj gibam….

Zelim si in Renko… Mislim da naslednji teden je vajin teden…. 😉

New Report

Close