Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Živjo punce.. že nekaj časa berem vse te forume glede IVF, pa sem si vedno rekla.. ah nič panike sej bo šlo.. Ampak za vsakim dnem ko se bliža moj prvi UZ po 5ih injekcij puregona (jutri ga imam) me je strah! Prvič sem v tem postopku in me je strah. Pa sem močna oseba ampk neznanega me je strah. A je imela katera postopek pri dr. Reš v Dravljah? Imate katerikoli nasvet, karkoli glede IVF?

Pozdravljena piskercek… Jaz sem pri dr. Rešu v Dravljah…kaj te posebno zanima?, povem ti lahko z mojega stalisca da sem tukaj zaenkrat zadovoljna dr. Se mi posveti povsem in je direkten kar mi je zelo vsec…jaz sem kar hitro reagirala na injekcije tako da sem ze na drugem UZ dobila stop injekcijo in potem cez dva dni imela punkcijo… Pri njemu osebno mene punkcija ni nic bolela bolj je bila neprijetna ker cutis kako ti prebode da pride do foliklov ampak nic groznega bolj me je bolela injekcija ki ti jo da v nogo oz. Me je pekla…. Imela sem sicer po punkciji naslednji dan grozne bolecine od razbolelosti tega zbadanja spila sem en lekadol in je bilo bolje…. 5 dan sem imela transfer nic bolec v minuti si ferik in to je to… Zal po 5. Dneh od transferja neuspeseno saj se mi je zacel izcedek in nato menstruacija ampak sedaj grem ze po zmrznjencka…😆😆

Jaz sem tudi pri Resu, že veteranka 🙂 na voljo za vprašanja 🙂

No v bistvu sem pri dr. Uršuli, ampak zarad praznikov sem pri njemu začela z injekcijami. A ste ve tudi prakticirale kake diete in pa Fertilup, da ste si izboljšale možnosti?

Jaz sem tudi načeloma pri Uršuli, ampak sem bila tudi že pri njem, tako da poznam oba in sta mi oba ok.
Jaz v začetnih postopkih nisem nič kej posebnega počela, edino alkoholu sem se izogibala, sicer pa že tako še kar zdravo živim. Potem v kasnejših postopkih sem pa začela z dietami, dodatki, akupunkturo … ampak zaenkrat še nimam sreče. V bistvu bi sploh za prvi postopek rekla, da je pomojem boljše, če normalno živiš, ker te bo že tako postopek vrgel iz tira, da ti bo pomojem neka dieta in spreminjanje načina življenja prej škodilo (v kolikor zdaj živiš približno normalno). Sicer je pa ful težko rečt – ni isto, če so razlogi pri moškemu ali pri ženski, pa razlika je tudi recimo med žensko, ki se zdravo prehranjuje ali pa eno, ki od zelenjave je samo krompir, ali celo kadilko. (pa ne mislim, da so kadilke v čemerkoli slabše, ampak kajenje dokazano zmanjša šanse za zanositev). Ful izboljša možnosti tudi, če je teža v normalnih okvirih, čeprav vem, da to nekatere težko slišijo. Jaz sem se morala za postopke celo zredit …

Drugače pa je moj edini nasvet, da sprejmi postopek tako, kot gre. Jaz sem se na začetku ful bala injekcij in mi je bilo vedno slabo, ampak sem se na eni točki dejansko sprijaznila s tem, da je to to in od takrat skoraj nimam problemov. Enako za punkcijo, prvič sem se NORO sekirala, naslednjič še bolj, ampak glede na to, da grem prostovoljno noter in da brez tega ni nič, nima smisla delat drame okoli tega. Sicer me še vedno stiska, preden grem tja, ker je zame punkcija ponavadi zelo boleča, ampak jeba, to je pač v kompletu in to bom naredila, pa konec. 🙂

Evo punce moje…. Moj pingvincek je prezivel zimo in prisel k meni na toplo😊😊😊sedaj pa zopet mucno cakanjeee….. Se bom probala cimbolj zamotit..😉😉 Ce nama zdaj ne rata… Potem grem lahko v naslednji postopek avgusta…😐😐😎😎

24+, evo torej je borec 😊 lepo ga grej 😊držim pesti

Opravila sem danes drugi UZ, folikli lepo rastejo in če bo šlo tako, bom imela v ponedeljek punkcijo. In ni bilo grozno, najbolj sem se bala da ne bodo jajčniki nič reagiral ampk so. Sem pomirjena 🙂
Ma sej je res, najboljše je biti sproščen kolikor se le da, ampak je včasih težko.
Držim pesti za vse punce, da enkrat, vsaj enkrat zagledamo tist plusek!

24+ držim pesti da rata. Fajn bi prišle kakšne dobre novice.
Piskerček no vidiš da je blo vse ok. Saj mene tut še vse čaka.
Jaz pa še vedno čakam na M da grem že enkrat po inekcijo in da začnem.

jooooj… to čakanje… še malo…

a junija ne bo več možno it po pingvinčke? kajti, jaz imam namen it sedaj maja. če slučajno slučajno SLUČAJNO ne uspe (ampak itak da bo, kr mesec maj je moj mesec) bi šla potem takoj junija iskat drugega…

Itak da bo ratalo vsem nam. Mesec maj je neki posebnega ker takrat se vse prebuja in zaživi. Ja čakanje je pa zoprno. Jaz pričakujem M v naslednjih dneh. Joške mam že čist napete in boleče tako da vem da bo hmal.

Jaz imam eno vprasanje cist tko informativno me zanima… Primer. Ce imam 4 dobre zarodke… Enega mi vstavijo ostanejo mi ostali trije za zamrzniti…. Kako jih zamrznejo? Vsakega posebaj?

24+ cestitke zdej lepo umireno cim bol sprosceno grej svojo pikicu razvajajse koker se da. Nj ti hiter minejo dni in seveda drzim pesti za +++

24+, čestitke in srecnooooo do + 😊

Hvala punce… Jaz upam na uspesen izzid… Ce ne pa v nov boj… Gremo do konca in ne obupamo! 😉😉😉🏖️🏖️

24+, tako kot si napisala so naredili. Jaz sem imela 7 oplojenih celic, od tega 4 blastociste. Eno so mi vstavili, 3 pa so mi zamrznili vsako posebej. Ampak meni itak ne bodo nikoli vstavili dveh, mogoče zato vsaka posebej, ker vem da nekaterim zamrznejo tudi po 2 skupaj.

Aha… Prebrala sem nekje da recimo ce imas primer 8 zarodkov da ti po dva zmrznejo….in recimo ce jaz hocem samo enega bi bilo skoda drugega zavreci stran… Samo informativno me je zanimalo hehe… Hvala…

Evo punce, jaz danes iz prvega UZ. Folikli so lepo porasli tako da imam danes stopko in v soboto punkcijo. Wauuuu je slo hitro! Me pa kr zadnje dva dni fajn tisci v trebuhu tko da komi cakam punkcijo.

24+ zdaj pa samo na relax in pozitivno naprej. Drzim pesti!

Jaz sem pa še vedno prehlajena. Groza. V petek bo 14 dni. Upam da nebo kaj narobe zaradi tega. Tečke še vedno ni. Pričakujem jo konc tedna.. Po moje bom mogla it po inekcijo v soboto ali pa v nedeljo.

luca2015 – supeer..drzim pesti za čim več jajčnih celic…in čimmanj bolečo punkcijo =)

New Report

Close