Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

no, jst tud končno začnem – dons dobila m, jutri zjutraj pa do dr., da dobim injekcije. kako to potem zgleda? zaenkrat imam tam na listu napisane terapije za 6 dni, 7. dan pa uz (puregon: 100 in gona…ne znam prebrat: 0,1). kako dolgo pa največ lahko traja to špikanje?

aja, še glede testov – kolikor so meni v laboratoriju povedali, je krvni test tisti, ki prvi pokaže možni + , urinski test je lahko točen šele par dni po krvnem (ker se na krvnem obtoku hormon vidi prej kot pa pride do zaznave in absorbcije v urin). tako da je pred krvnim testom po tej logiki še prekmal delat običajni test…

star1, prvi UZ imaš na 7.dan, potem pa ti na podlagi velikosti določijo nadaljno terapijo. če bodo vrednosti okrog 20, te bod hitro dali na punkcijo.

Star1 na kateri kliniki si?

jaz sem imela puregon 100 in gonapeptyl… ne vem točno koliko vglavnem nisem imela velike doze… pa sem sla na UZ 8 dan se pravi če štejemo prvi dan menstruacije… tako da sem se do 10. dneva še špikala na 10. dan prišla zopet na UZ in zvečer stopka na 12. dan punkcija =)

Jaz sem imela podobno kot 24+

Sem imela pa gonal do UZja, potem pa do stopke še eno drugo inekcijo. Saj ti bo hitro minilo, boš vidla 😉

Aninek danes je pa dan D. Upam na en velik +. Čakamo dobro novico…
Jaz pa se zmeraj cakam tecko, zamuja 2 dni…. takoj ko dobim začnem z kratkim postopkom. Ima mogoče katera postopek s Puregonom (200)? Začnem s pikanje 2 dan. 7 dan imam UZ. Nadaljujem pa s PERGOVERIS. Je kateri kaj znano?

Hvala punce..etoga so me poklical…negativno…sam sm tak ze skos slutla…pocakam menzo, pa po novga 🙂

😔skoda… se pa lahko vsaj tolažil, da greš lahko takoj po drugega in i.as pingvincka. Tudi to nekaj pripomore. Mogoče bomo pa skupaj čakale na pozitiven rezultat.

Aninek zal mi je vendar ne obupaj…. naslednjič nam more ratat! =)

Aninek, škoda. Zdej pa v nove boje 🙂

24+, pri Rešu sem, pa imam očitno enaka predpisana zdravila kot ti. Upam, da bo kej z mojimi jajčeci…imam namreč pco in se bojim, da slučajno ne delajo jajčniki 🙁 Je rekel, da pco pomeni, da jajčeca lahko sploh ne dozorijo ali pa so pač slabše kvalitete. Upam, da bo stimulacija pomagala.

Sej vem, da je še dolgo do tja, ampak če se slučajno kaj oplodi, na podlagi česa se odločiš, koliko zarodkov naj vstavijo? Po 35 naj bi kar avtomatsko dva, kaj pa prej (ko si nad 30, ne pa še 35)? Sej niti ne vem, kaj bi si želela :S

Punce jaz sem v dilemi. Ravnokar sem naredila test in je rahla crtica???? V nedeljo sem ga tudi delala in je bila skoraj nevidna. Danes malo bolj… delala sem pa test s first sing duo. Je možno kako dodati slikico da pogledate in mi svetujete. Nebi rada mojemu dala kakšnega lažnega upanja.

Kakor vem ti vstavijo samo enega če si pod 35, nad 35 se pa sam odločiš. Je pa verjetno odvisno od klinike, pa če si samoplačniško..
Kastelanka, a naravno? Jaz bi na tvojem mestu naredila še digitalni clearblue, ki ti pove koliko tednov nazaj si zanosila.

Želim si, ja naravni. V feb sva imela et in ni uspelo. Zamrznjenckov nisva imela nič. Po neuspelem et sem se spravila malo na naravni dodatke, ki bi naj pomagali pri zanositve. To je drugi mesec, ki sem to prakticirala. Sva pa imela nepojasnjeno nosecnost. 2 in pol leti sva delala na naraščaju in nama ni uspelo. Sem pa bila brez kakršnih koli hormonov saj sem imela punkcijo 2014. Joj sedaj pa ne vem kaj narediti.

ja počakaj, boš videla. Če ne prej, naredi še en test takrat ko bi mogla dobit m. 🙂 Mogoče vama je pa vseeno usojeno po naravni poti. Držim pesti! 😉

Kastelanka- naredi clearblue glede na to da ti zamuja je čisto možno da si zanosila…

star1.. a ti tudi no upam da boš dobro reagirala na njih…glede na to da sta meni ostali dve blastocisti je rekel na transferju ali mi vstavi en zarodek ali oba… in sem rekla, da za začetek kar enega in drugega naj zmrznejo…. je pa rekel glede na to, da sem se mlada, da tudi on nebi še vstavljal dveh in izzval dvojčke… tako, da mislim pa, da je odločitev samo tvoja in naredi po občutku tako kot ti misliš, da je najbolje… no ker sem imela neuspešen prvi transfer grem po svojega zmrznjenčka upam da že s tem ciklusom… v četrtek na UZ pa bom videla kaj bo rekel =)

Aninek žal mi je. Upam, da bos sla lahko čimprej po zamrznjencka.

Kastalenka to je super! Res poskusi narediti se digitalni test da bo za ziher…

Bom šla kupit se digitalni test. Upam da uspem počakati do jutri. Tudi bazalne temperaturo si merim in je se zmeraj povišana. Joj to bi bilo pa tako lepo presenečenje. Če mi je uspelo detaljno napišem kaj sem vse počela.

kastelanka – držimo pestiiiii in komaj čakamo na veselo novico… načeloma bi test moral pokazati po zamujeni menstruaciji ob katerikoli uri ni nujno, da mora biti zjutraj…. ampak iz dneva v dan narašča hormon tako, da bi moral pokazati že bolj močen plus jutri….

New Report

Close