Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Dolenjca, po mojem si se res pravilno odločila. Škoda bi bilo dva res lepa zarodka izpostavljati slabim pogojem. Saj ta težki del si dala skozi, zdaj se bos lahko pa lepo pripravila na lepši del 😊

Živijo,
no včeraj sem dobila tudi jst svoji dve pikici. Sm pa bila “šokirana” nad rezultati, od 12 celic 10 oplojenih. V prejšnjih treh postopkih je bila pa taka revščina, da je dr. Reš stalno ponavljal, da imam zelo slabe celice. Od oktobra, ko sem bila v zadnjem neuspelem postopku sem pa res poskušala različne stvari, skoraj vse kar sem prebrala na internetu, da pomaga izboljšat celice. Pila sem femisan kapljice, vitamin b complex, dhea kapsule, vsak dan limonado z medom, pa grenivko…moksala sem se zvečer in ob tem poslušala na youtubu glasbo, ki je bila namenjena plodnosti in jajčnim celicam…dneve pred punkcijo sem se potrudila jest jajčne beljake, čeprav jajc ne prenesem, jedla sem ananas in pila 100% ananasov sok…aja pa perutnini in svinjskemu mesu sem se odpovedala….in evo jst verjamem, da je vse po malem pripomoglo, da so celice dobre.
Zdej pa sledi dolgo in mučno obdobje čakanja do testa. Zaenkrat mi ne preostane drugega kot počivanje, ker sm res močno napihnjena, stalno me zbada, ne morem sploh na nogah stat, pa še vročina se mi je pojavila…
Ampak se trudim ostat pozitivna in to želim tudi vsem vam, prej al slej se nam bo vsem uresničila želja, le verjet moramo.

Misa30 – čestitke za tako dober “pridelek” in za tvoji dve pikici 🙂

katere beljakovine pa si sicer jedla, če si izključila perutnino in svinjino? pretežno ribe/morsko hrano?

mah, jaz tudi razmišljam o kakšnih dodatkih, da bi se malo pripravila že v naprej na moj transfer, pa sploh nimam pojma kje začet. obstaja 100 miljon zadev in opcij :-S

se priporoča kaj specifično za izboljšanje opcije vgnezditve?

Jaz sem pred drugim postopkom,tokrat bo dolgi in me vase pozitivne zgodbe navdajajo s pozitivno energijo.😉
Sem vesela za vse vas in vse pikice ki jih grejete.
Jaz tudi berem kaj se priporoca in pomaga,za enkrat pijem kapljice konopljike in upam da bo kaj pomagalo,so kateri pomagale?

Barbara83, zdravo! Tudi jaz sem pred drugim, tokrat dolgim postopkom. Kdaj pa začneš?

Misa, čestitam za lep izplen 😊

Misa cestitam, to pa je uspeh!

Orhid, čakam sedaj na menstruacijo in potem se naročim.Sem se želela že takoj po pregledu v Leonišču,pa je rekla da imajo takšno gnečo,da naj pokličem ob menstruaciji.

Barbara, pri meni je cisto isto 😊😊 jaz jo pričakujem okoli 1.3., upam da bo čimprej.

Zivjo.
Jst sm pri koncu prvega postopka. Uceri sem dala stop inekcijo in jutri je punkcija.Je biu kratek postopek in pridelala sem velikih 5 foliklov. Nekako sem optimist in upam da bo usega dosti in nama rata transfer 😀 Mi je osebna zdravnica dala zdej bolnisko in omenla da naj bi bla doma do testa-cez 3tedne. Je to praksa? Kako ste mele ve?

Pozdravljene!
Forume spremljam že nekaj časa, zdaj pa sem se končno opogumila, da se tudi jaz pridružim pogovoru. Marca greva prvič v postopek, zato še ne vem čisto kako potekajo stvari. Ker imam predviden kratek postopek, punkcija sledi praktično takoj. Ali je res tako hudo, koliko časa bo potrebna bolniška in ali moram do osebne zdravnice ali mi jo lahko napišejo ginekologi, ki bodo v postopku? Morda malce nesmiselna vprašanja za marsikatero, vendar bi bila rada karseda pripravljena, sploh ker sva se odločila, da bova stvar zadržala zase in tudi v službi ne bi ravno razpravljala o tem.. Do sedaj sem bila kar optimistična kar se tiče vsega skupaj, zdaj, ko se pa postopek vedno bolj bliža, me je pa kar malo strah. Saj ne bo nič strašnega, kajne? Sicer pa, srečno vsem in hvala za odgovore!

živjo želim-si 😉
punkcija ni prijetna, mene je kar bolelo no, sploh tisti glavni zbodljaj čez sluznico, ampak ni bilo pa spet tako hudo, da ne bi bilo za zdržat. ni tako zelo strašno, no. po punkciji ti pripada 5 dni bolniške in po transferju minimalno 3-je dnevi. pred transferjem so mene na pogovoru z ginekologinjo in embriologinjo npr.vprašali kje delam in koliko dni bolniškega staleža bi potrebovala. tako da je to tudi nekoliko variabilno (očitno). nekatere so doma vse do testa, ja. zelo različno. odvisno tudi od delovnega mesta.

jaz npr. v postopku zaenkrat nisem bila še nič na bolniški, sem dala kar dopust, ker sem imela še precej starega in ker so na trenutnem delovnem mestu bili tako fleksibilni, da so mi ga odobrili. dobiš pa tako pred punkcijo kot tudi ob transferju nek obrazec, ki vsebuje več informacij kakšen je bil poseg in kjer ti točno zapišejo koliko dni bolniškega staleža ti pripada (tako da te to ne rabi skrbeti,). s tem greš potem do izbranega zdravnika

Anaa27 – jaz sem imela vidne zgolj 4 folikle, na koncu pa sem imela 5 celic, od tega je bila samo ena velikosti 18mm. ampak so po stop inj.pri meni očitno lepo porasle. na koncu sem imela samo zgolj dve celici, a sta iz njiju nastala dva krasna in kvalitetna zarodka. tako da tudi če na uz-jih ni številčno videti veliko, ni za obupat 😉

Hvala za odgovor. Saj načeloma imam kar visok prag bolečine, tako da upam, da bo vse ok že po parih dneh. Transfer pa je planiran malo kasneje kot v klasičnem ivf, saj imam pgd postopek. Je tukaj še katera v tem postopku? Zanima me še, kako je s temi inekcijami, kdaj jih lahko prevzameš, ti kdo pokaže kako se to počne, oz. če imate ve kakšne predloge, kako se s tem najbolje spopasti? Hvala!

injekcije prevzameš na prvi dan menstruacije na oddelku. ob prvem pregledu, ko se sploh prijaviš v postopek, pa ti razkažejo oddelek, pokažejo kje je kaj in tudi poučijo kako si daješ injekcije. najprej ti pokažejo, potem pa to poskusiš tudi na sebi (apliciraš si samo fiziološko).
kdaj točno je sicer načrtovan transfer ti povedo na dan punkcije.

Punce mene pa zanima koliko casa ti veljajo krvni testi za SPB? Pricakujem menstruacijo v naslednjih dneh… mislila sem da greva jutri s partnerjem dati kri.. vendar v primeru da menstruacije ne dobim v naslednjih dneh in da se zavlece ne moreva iti v postopek ta mesec saj partner dela v tujini in se nama vse skupaj zamakne.. pa me zanima ce vseeno veljajo potem naslenji mesec??

rezultati testov veljajo 2 leti (tako so nama rekli). midva sva tudi dala kri za SPB več kot 3 tedne pred prvim pregledom. pred tem sem poklicala na oddelek, da bi vprašala če je to ok in so rekli, da ni problema.

Ok super hvala dolenjca 🙂

Ocitno bova mogla v postopek, ker imam ze vse simptomee in samo se cakam kdaj se bo prikazala :/

Pzdravljene vse ki ste se na novo pridružile 😉

24+ – v postopek pojdi če sama čutiš da bi šla, komot lahko prestaviš 😉 krvni testi pa bodo veljavni tudi če jih narediš zdaj 😉

zelim-si – pri pgdju, bo transfer v kakšnem od naslenjih ciklov, daj moraj biti zarodki genetsko pregledani, tako da boste imeli zmrznjenčka 😉

Anaa27 – bolniška je ponavadi do transderja pa še 3 dni po transferju, in seveda odvisno od dela ki ga opravljate, seveda pa se lahko z osebnim zdravnikom dogovorita drugače, lahko koristite tudi manj če se počutite ok 😉

Barbara83 – tudi jaz v dolgem postopku, mi je uspelo prit še februarja not, od srede se špikam s suprefactom, če bo vse ok, 28.2. začnem z gonalom 😉

dolenjca – za boljši vgnezditev mate več stvari, ene pijejo kromočnico za odebelitev sluznice, če mate endometriozo ali adenomiozo se odsvetuje, jaz sem imela po njej samo zelo bolečo in močno m.

Misa30 – držimo pesti 😉 jaz v tem postopku tudi gledam nalbol na sebe

zelim-si, tud jz sm pgd-jovka, čakam na prvi postopek (marca ob prvi menstruaciji se moram naročiti).

Nekaj PGDjevk pa nas le je 🙂

Renko, jaz tudi. Mogoče se pa še srečava. Držim pesti! 😉

Vk si mela skoz gonal?

New Report

Close