Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Ina8
Ne vem kakšna je meja, ampak v ponedeljek na UZ, še ni nič rekla, da kaj kaže na to, čeprav je blo že znano na vsaki strani po cca 15, na desni malo manj, danes je bil rezultat 24. Problem je v tem, ker so se kar naenkrat povečali jajčniki, pa od ene tekočine je govorila, ne vem, vem samo na kaj moram bit zdej pozorna. Ni pa nujno da pride pri takem st. do hiperce…pred 4 leti, je bla podobna zgodba, pa sem šla normalno na transfer. Po pravici povedano, mi je bolj vsec, da se tole mal umiri, ker je telo res izcrpano, pa grem po naslednji menstruaciji v nestimuliran ciklus, da si telo malo opomore. Bomo vidli v torek kaksen bo rezultat😊

Pozdravljene punce!! Vsem zelim veliko srece v postopkih…to leto bo nase🤗🤗 jaz sem imela 35 foliklov in me punkcija ni nic bolela..ful pomaga ko ti ena zdravnica pritiska na trebuh😉 sta bli pa pred mano dve punci k sta meli pa kr tezave tko da je res odvisno… jest ze grejem svojega zamrznjencka danes je 8 dan🙈 ali kera ve kako je pol na krvnem testu ob pol 8h damo kri..kolk casa se pa pol caka na razultat??

Ina8 – pri kratkem protoklu je meja 18 pri dolgem 20 ampak ponavadi čakajo da so najmanj 3 folikli čez to mejo, po mojem bo kar v petek stopka ja 😉

Nives88 – pozdravljena, rezultati so ponavadi okrog 12tih 😉

punce – kako dolgo po punkciji ste še občutile bolečino in v kakšnih situacijah? mene recimo, ko imam poln mehur. precej nenavadno mi je to :-/

a moraš za pingvinčke tudi čakat 3 cikluse ali greš lahko pingvinčka že prej iskat?

Dolenjca živijo,
jaz sem tretji dan po punkciji in bolečine so še vedno obupne, pri vsakem premiku, sploh pa pri opravljanju male potrebe. V prejšnjih treh postopkih je bilo vse precej blažje, v tem sem bila pa že pred funkcijo precej napihnjena in se sedaj samo še stopnjuje. Dejansko me boli vse, od hrbta naprej. Jutri pa transfer.

Pozdravljene punce!
Zanima me ali ima še katera od vas zelo boleče ovulacije ko si spodbujate rast foliklov? Mene takrat 2-3 ure tako boli, da se ne smem sploh premikat.. še ko grem lulat imam težave, se komaj polulam od bolečin..

Rea89… mene je v prvem postopku isto bolelo. Proti koncu sem lulala s presledki ker me je tak bolel. Zdej v drugem postopku je blo pa boljs.

ok, očitno je bolečina ob lulanju povsem “običajna”…
jaz rasti foliklov sploh nisem čutila. praktično čisto nič neželjenih učinkov nisem imela. saj če bi pridelala kaj več kot samo 5 celic, bi verjetno tudi kaj več občutila :-/

midva tudi jutri transfer… pismo, teh 5 dni se je vleklo kot kurja čreva… komaj čakam, da jutri izvema najine rezultate… upam na vsaj dve pikice. če bi bile 3 bi bil pa totalen uspeh…

dolenjca – Držimo pesti za jutri

Hvala za odgovor…za pingvincke cakas tri mesce samo ce imas terapijo, v spontanem ciklusu gres lahko takoj po njih…
Ovulacije sem imela tudi jaz zelo bolece med stimulacijo..tko da nisi edina😉😉

Dolenjca… srecno jutri! 🍀

hvala za štiriperesno deteljico 😀

kaj točno imaš s tem v mislih v spontanem ciklu? jaz sem imela zadnjih 7 mesecev redno menstruacijo, na UZ-ju so bile vidne tudi ovulacije. domnevam, da se to tretira kot spontani cikel?

Dolenjca…spontani cikel je to da ne prejemas nobenih hormonskih dodatkov in ne dobis stop inekcije…ce imas svoje ovulacije in ti folikli rastejo brez spodbujanja je to to😉 srecno jutri🤜🤜

Dolenjca, srečno jutri!

dolenjca..drzim pesti in srecno danes:)
vse bo ok:)uzivaj v trenutku..

moj oz. najin dan je bil sladko grenak.
najprej sva izvedela, da je od 5-tih celic, ki sem jih pridelala, ena degenerirala, dve pa sta bili nezreli. ostali sta samo dve celici, ki so ju uspešno oplodili in iz katerih sta se razvili po besedah embriologinje dve “perfektni kičasto lepi blastocisti”. sva bila res res fuuuul vesela, očitno so bile res kvalitetne, če jih že ravno ni bilo veliko.
no, potem sem šla na et in v operacijski povedala kaj mi je bilo rečeno na ultrazvokih glede endometrija. zdravnica je naredila še en ultrazvok in povedala, da je sluznica res preveč zrela in da se v njej že nabira tekočina. to so zelo neoptimalni pogoji za zarodek. je rekla, da je res malo možnosti, da se bi zarodek pri taki sluznici prijel, a da lahko ob moji želji prenos vseeno naredi. nekako sem potem rekla, da bi tema mojima perfektno kičasto lepima blastocistama rada dala čimboljše pogoje, da se ugnezdita in ne “vržemo” postopka stran. zdravnica je potrdila moje razmišljanje. zadnja beseda je bila moja.

tako da me sedaj v daljni beli ljubljani čakata dva perfektno kičasto lepa pingvinčka…

po eni strani sem razočarana, saj sem upala, da že danes odnesem domov eno pikico. po drugi strani pa zadovoljna, saj vem, da me čakata dve kvalitetni pikici in ju gotovo odnesem domov v bližnji prihodnosti.

že danes sem se šla naročiti v leonišču za pridobitev napotnice za zmrznjenčke… upam, da mi uspe priti čimprej do prenosa pingvinčkov…

punce, upam, da ste ve dočakale vaše pikice in da jim bo vsem tako prijetno, da se bodo odločile ostati v trebuščkih nadaljnih 9 mesecev. srečno!

Ojej Dolenjca 😞 ampak kljub temu si se prav odlocila. 2 pingvincka te bosta pocakala in bosta vstavljena pod najbolj ugodnimi pogoji. Skoda na silo. Saj vrjetno ti ze z naslednjim ciklom vstavijo al kako to gre?

jaz osebno res mislim, da je tako boljše. ne znam opisati, ampak navdajal me je neki šesti čut, da je tako najboljše. neka slutnja. in iz nekega povsem neznanega razloga mi od UZ-ja, ko sem izvedela za prezrelo sluznico, skoz hodi po glavi mesec maj… da se mora ET zgoditi v mesecu maju… čeprav bi seveda jaz rada čimprej 😛

nimam pojma zaenkrat kdaj bi bil prvi cikel, ko bi bil transfer možen. sem pa termin pri ginekologu za napotnico za pingvinčke dobila v drugi polovici marca. kako gre naprej pa (vsaj zaenkrat) nimam pojma (še). s to napotnico se naročiš ponovno na oddelku, ne vem pa kdo potem doreče število vmesnih ciklov in ali bo cikel spodbujen ali pa naraven… kdo to doreče? ginekolog, ko greš po napotnico za zmrznjenčke??

dolenjca – eh če niso bli ok pogoji pol bolš da daš odmrznjenčke, sploh če so lepi 😉

po mojem boš mogla počakat kakšne tri mesece, da se to hormonsko stanje malo poleže in jajčniki zmanjšajo, ko dobiš napotnico, ti tudi pove v kakšnem ciklu bo prenos 😉 pol po naslenje če bo treba it pa mislim da ni treba čakat 3 mesce, ampak naj me katera popravi.

ja, res so lepe blastociste 🙂 embriologinja je zelo pohvalila 🙂 ta novica mi je res polepšala dan, četudi se zadeva ni iztekla tako kot je bilo prvotno načrtovano in željeno.

bom poročala po pregledu kakšen je protokol, bo še za koga drugega prav prišlo 😉

New Report

Close