Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

borke, nič se ne javite.
kako banana, oxy ?
lucky 555 si v postopku ? jaz že pikam, da napičim zmago 🙂
glede tujine imaš že kaj naštudirano ? pri meni je v planu “C”.
Imam občutek, da postopke v MB vodijo kot običajno (morda malo manj gneče) in naj tako tudi ostane, da pridemo do cilja! juhej!

Ohoj…puncee..

Vidim..da ste pridne..😘😘
Jaa evo nuhalna v ponedeljek za mano.Rezultati odlicni…tako,da sem presrecna.Spol se se ne razloci.Sej pocasi mi je vseeno,kaksnega spola bo..samo,da bo imel/a majhno glavo😂😂😂.
Saj se kar ne dojamem..no pocasi bom.
Pocutje je super..in itak sem doma na bolniski zaradi narave dela,tako da to tudi veliko steje in se vidi na pocutju.
Rok poroda imam 1.4.2021 😂😂na dan norcev..ma cisto meni podobno😂😂
Uglavnem je se ,kar dolga pot do tja in uzijem vsak sleherni dan v pozitivi in itak strahu..ki je skoz prisoten..ampakk mi se ne damooooo!!
Skozzz mislem na vsee vas..ki ste in ki se boste kmalu zagledale pluskeee…resss skozz mislem..in posiljammm vesoljuuu ,da bomo vsee to dozivelee slej ko prej😘😘
Potemm se bodo planeti poravnalii in nase dusicee se bodo pomirile💝😘

Je pa neki ne..zdej se mi zdi..da sem na trenutke bolj osamljena ..kot pa prej!!Ne znam to razlozit .ampak sigurno me razumete oz.je katera to dozivela..pac tko skoz si vpet leta in leta v nekem zacaranem krogu in se navadis..zacnes ziveti s tem..in ko pride ta sreca..bi jo delil s celim svetom..ampak jaz bom srecna v celoti takrat k bomo vsee prisle do cilja ki smo fajtaleee skupiii..si pomagaleee in k brez vas bi mi bilo zeloo zeloo tezko vse to prebrodit.
😘😘😘
Naj bo ta jesennnn lepaa..polna novih upanj in predvsem pozitivnih mislii😘😘

Pozdravljene.
Banana, zdaj sem našla tvoje poste na tem forumu, sicer berem bolj leto 2019 in 2020. Nisem brala vsega ker je preveč strani.. Najprej iskrene čestitke da vama je uspelo, kot vidim v 6.postopku. Kje pa sta bila vodena v postopkih? Je bil to prvi postopek po tem ko si brez jajcevodov? Zakaj so jih pa odstranili? Midva sva bila v letu 2019 v dveh postopkih ivf, nepojasnjena neplodnost. Potem je letos 2x uspelo naravno ampak izvenmaternično, zato sem tudi jaz sedaj brez obeh jajcevodov. Avgusta sva imela tretji postopek, spet neuspešen. Ta mesec naj bi šla po edina dva zanrznjencka v spontanem ciklu, vendar so mi prekinili ker folikel ni rastel in grem drug mesec. Vem da ste ene veliko več prestale, ampak jaz sem trenutno precej obupana da bo kdaj uspelo 🙁 sploh nevem kaj naj še počnem da bo ugnezditev uspešna… Lp, mihaela

Ella…

Hvala za cestitke😉
Bila sva 2x v Dravljah in nato sla v Ljubljano.
Imela sva skoz diagnozo nepojasnena neplodnost..in hodila v postopke ..ampak so vedno bili neuspesni.Nikoli nisva imela zamrznjenckev..vedno sveze prenose.
Lansko leto oktrobra se po enem neuspelem postopku sem na svojo pobudo in poslusnost moje osebne ginekologinje ,ki jo imamv Izoli..se odlocile,da mi bo naredila Laparoskopijo in Histeroskopijo..ker tega nikoli mi ni noben ne predlagal in ne opravil.
Tako..da sva se zmenili..ce bo karkoli oviralo zanositev bo odstranila.
In po posegu ..mi je povedala..da je nasla manjso pregrado in oba jajcevoda sta bila nalimana na steno maternice,vneta,zapacana in jih zal ni morala resiti,kot da jih je edino lahko odstranila.Oba jajcevoda je poslala na obdukcijo al neki tazga in so ugotovili,da je bila v njih neka toksicna tekocina..ki naj bi se izlivala v maternico..ter ubijala zarodke.
Vse ostalo ok.
Men se je v glavi svet podru..k nisem kuj dojela..da brez jajcevodov..pa naravno sploh ne bo šlo!!
No to je bil res sokkk in tudi vprasanja..koliko postopkov je slo v Nic?Kdaj se je to pojavilo oz.vnelo?Ker prehodne jajcevode sem pred postopkom prvim imela.
Baje te inekcije hormonske povzrocajoo lahko te vnetja..in se kaj verjetno med vsemi temi postopki.
Potem sem sla v Februarju 2020 prvic po operaciji v postopek..in spet ni bil uspesen.
Nato cez 4.mesece oz. Konec Junija 2020 spet v postopek in evooo je uspelooo😉😉
Ne morem verjet se vednooo!!

Tako,da tudi ker nimamo jajcevodov je za IMN to se boljse…da ne pride do nje..in ne OBUPAJ..nikoli!!
Te razumem..kako je biti brez..in kako se pocutis.
Naredi vsee..kar mislis,da lahkoo pa bo slej..ko prej uspesen postopek…

Drzim pestii..in javi..se kaj😉

Ja bibika, danes punkcija, 10 celic sem pridelala.. V torek prenos, ampak imam strah, da nebi bilo zarodkov, ker ima mož teratozoospermijo.. Ampak sva pozitivna…
Če nebo ratalo grema kr na Češko po donorjevo seme, ne bom šla več na punkcijo, če ne rata z moževim semenom, ker brezveze izgubljati čas..

lucky555
10 celic je dober rezultat. Verjamem, da bo izkupicek. Zal ne vem kako je pri tebi, nisem brala vsega za nazaj, torej koliko IVf jev si ze imela in kaksni so bili rezultati, vendar verjamem da od 10tih celic zagotovo pride nekaj skozi.
Katere hormone si pa imela?
Jaz sem na drugem IVF tudi imela 10 celic, 8 se jih je oplodilo, 3 so prispele do 5.dne. diagnoza podobna vajini samo da imava midva poleg terato se oligozospermijo….
Kaj če ne bo uspesno bi sla v tujino na IUI, glede na to, da je to tvoja zadnja punkcija?

10 celic .. 10 upanj
pri meni mnogo manj,.. ampak eden bo “sedmica” 🙂
jaz se spogledujem s Češko, ker sem v letih bi sprejela darovano celico, partnerjev spermiogram pa je tako tako,.. na meji.
banana začni uživat ….. vse je kot mora biti!
oxy a tebi kaj komentirajo kaj bi lahko bil vzrok, da se ne ugnezdi ? jaz sem v zadnjem postopku imela tri zarodke, rezultat –

Ja vedno imam 10 do 12 celic, baje je kvaliteta ok.. Do 5 dne prideta 2. Ali 3 zarodki.. Enkrat sma ostala celo brez ET..
4 dan še nehajo razvijati.. Moram biologa vprašat v torek, v primeru da ne uspe.. Na IUI niti nisem pomislila. Bi bilo res najmanj invazivno.. Pri moški neplodnosti je ful loterija.. Nama so rekli, da so izvidi tak dobri da bo 1.postopek uspel.. No sedaj sem v 6. Hvabogu sva vseeno hitro šla naprej v ivf, ker sem zdaj 35 in se vseeno čas da grema na Češko.. Punce ne odlašat, če si želite otroka idite po darovano celico, ne izgubljajte časa.. Ker pol po 40 je že vgnezditev lahko problem..

lucky555
Če načrtuješ po donorjevo seme, potem boš še vedno morala imeti punkcijo. Zato sem mislila, da nameravaš na IUI,ko si napisala, da ne boš več šla na punkcijo.

Ne pri nas sem mislila.. V planu je bilo da bi šla na ivf na Češko.. Punkcija z mojimi celicami pa potem donor, da jih oplodijo.. Če pa bi rekli zdaj, da tudi moje celice niso ok pa bi vzela kr donorski zarodek..

Aja imela pa sem vedno gonal dozo 150, zdaj pa 2x 225 odmerek.. Kaj pa vama se oplodijo vse, koliko zarodkov vaju počaka maja2020? Nama se 4. Dan nehajo razvijat oplodijo pa se vsi vedno, kar nakazuje na napake, ki so nezdruzljive z življenjem.. Bova pa, dobila zdaj rezultate tudi za genetiko, ker so tudi to naredili na mojo željo preiskave.

lucky555

Jaz sem do sedaj imela dva postopka ICSI.
V 1.sem imela Menopur 7 dni mislim da 300 enot, 2 ali 3 dni pa 225 enot. Pridelala 7 celic, od tega 4 zrele in 1 se je oplodila ter prilezla do 3.dne.
V drugem postopku pa sem imela Pergoveris 300 enot 12 dni. Pridelala 15 celic, od tega 10 zrelih, 8 se jih je oplodilo, do 5.dne prisle 3.

lucky555.Kaj
ves kaj bosta preverjala pri genetiki? Teh preiskav je namrec kar nekaj.

Ja pri njem 2 preiskavi krvi in sicer:
DNA rasiskava mikrodelecij na kromosomu Y in določanje mutacije delta508
In pri meni:
DNA analiza prisotnosti kromosoma Y in analiza mutacij za fragilni kromosom X.. Poglej na genetiko Maribor, vse je razloženo..

Ker namreč tudi ko se je vgnezdil in sem bila noseča, je bil zgodaj SS.. Bo kaj bo, jaz sem se čisto prepustila..
V bistvu sta imela vidva dober rezultat 2. Postopek.. Saj vama bo uspelo, pač več poskusov..
Jaz poznam par, ki je imel isto diagnozo kot midva, pa nikoli nekaj dosti zarodkov pa nikoli zamrzjenckov in jima je zdaj v 5. Postopku uspelo.. Je že rodila in je vse ok

jaz danes iz punkcije, tri upanja imam.
lucky kako je bilo pri tebi ?

Banana cestitke le tko naprej 🥰😁, babika meni so rekli da neglede na to da vedno imam zarodke kakovost zarodka po nihovem mnjenju slaba in preneha razvijatse po prenosu zaradi tega seveda ni vgnezditve, moja leta in mozev spermogram naj bi bilo to to nevem pa tocno Drobnic mi tko povedal. No 6.11.grem po napotnico se zadnjega pingvincka imam, sem se sprijaznilas z tem. Lucky555 kako kaj pri tebi. Punce vsem vam zelim pljuske.

Oxi….
Kakoo si??Pingijaaa si slaaaaa😘😘

saj še ne dojemam,.. ampak jaz sem v 10. tednu. Samo molčim in sploh ne upam, okol govorit.
Oxy samo nekaj mesecev sva razlike, tako da mam upanje zate večje kot sem ga mela zase, ker si tud mela vec celic, pingotov. A do 43. moraš bit v postopku, pol k dopolniš 43 ti pa vstavljajo zamrznječke neglede na leta ?
banana a si šla samoplačniško na nuhalno ? meni je G rekla, da mi po 37. letu ne pripada, da mi pripada direkt amniocinteza (inavazivni poseg) ali samoplaniško Nifty.
držim pesti za nove uspehe!

Bibika…cestitkeeeee😘😘😘
Ja nuhalno sem ze imela v 13.tednu in sem itak mogla placat..ker rodim v 38.letu.Bilo so super rezultati zato sploh nisem nobenih drugih preiskav delala.
Prejsni teden v 22.tednu sem imela tudi morfologijo in tudi vse ok.In tudi spol se vidi..ze 2xpotrjeno,da..je PUNČKA😉😉kot sem si vedno želela…moja Danaja💝🎊🎉🍾
Sedaj sem v 23.tednu in pocutimmm se odlično..je pa res da tudi jaz komaj verjamem..dojemam..samo sej trebuh raste in me to opominja.😂😂
Tako..da ti samo pozitivne misli in zauzij vsak teden posebej..saj jaz sedaj živim za vsak teden posebej😂😂je lepo vse to spremljat..😍

New Report

Close