Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Kaj je babuške mojeeeee? Vidim, da nas niste pozabile in se nekatere še spomnite nas, starih bork iz leta 2018. 🙂
Berem vas ves čas, spremljam vse kako napredujete, sama pa sem se za en čas umaknila s foruma. Lep čas sem že razmišljala, če se vrnem, vam kaj napišem, povem svoje nadaljevanje zgodbe ali ne, pa sem do danes vztrajala, da ne. Zakaj? Ker je bilo v tistem času vsega, preveč čustvenih dogodkov, prevelike želje in pritiska, da otroka moram dobiti in to čim prej, neuspeh za neuspehom. Potreben je bil čas za razmislek, da dogodke predelam v svoji glavi, čeprav vam povem, da prijetno pogreje pri srcu, ko se spomnite na nas, čeprav se na forumu nismo več oglašale. Zadeve so razčiščene, glava je na mestu in duša mirna. Kar nam je vesolje namenilo, to sprejmemo, predvsem pa se imamo rade in uživamo v dnevih, ki so nam dani.
No, pa da ne dolgovezim. Ne bom rekla, da še vedno stopicam na istem mestu, saj sem v tem času naredila določene spremembe in lahko rečem, da je delni uspeh bil dosežen, vendar končnega rezultata še nisem uspela “pridelati”. Trudim se, upam in vztrajam. Vesela sem za vse, ki vam je uspelo, čestitke vsem, ki ste rodile in veste, kakšen je občutek nemoči, ko se vrtiš v začaranem krogu postopkov, vendar me borbamo naprej. 🙂

Na kratko pa:
1. postopek, Dravlje, kratek protokol, 3 celice, 1 oplojena, 1 vstavljena, negativno
2. postopek, Dravlje, kratek protokol, 7 celic, 3 oplojene, 2 vstavljeni, ena se ni razvila do 5 dne za zamrznitev, negativno
menjala kliniko
3. postopek, GK LJ, dolgi protokol, 12 celic, 6 oplojenih, 1 vstavljena 5 zamrznjenih, negativno
1. prenos pingvina v 3. postopku, negativno
opravila laparo in histero, odstranjena mini pregrada
čakam na 2. prenos pingvina v 3. postopku

No tko, spet sem z vami in GO GIRLS! 🙂
Vaša JonaKlara

joj jonci, se te spomnim.. mislim, da smo vse tak, da malo umaknemo za par mesecev pa pol predelamo in se vrnemo spet.. bo že uspelo.. ce pa nebo, pa bova z možem živela na polno do konca.. koliko prijateljic pa ima otroke okrog naju, pa nobenih partnerskih odnosev z možem. moramo cenit kar nam je dano..
joni samo pogumno naprej..

hvala tudi Oxi41, Orhid in če sem še kero pozabla.

lucky555 – nama so vse te variante z mikroskopi in posebnimi postopki tudi delal ampak ni bilo razlike, mogoče bo vama pomagalo 😉

kako pa te imata diagnozo vk17, ce lahko vprasam? midva sma celo do zamrzjenckov prisla zmes.. in do zanositve, samo se je zarodek nehal razvijat.. midva mama sicer teratozoospermijo..

lucky555 – tudi midva teratozoospermijo poleg tega so delali dnk fragmentacijo spermijev in ni vse ok zato so nama rekli da doma praktično ne bo šlo, in probali tudi razne postopke oploditve, ampak vedno približno enak rezultat glede oploditve, zamrznjenčka nikoli, imam 1 ali 2 zarodka, to dajo not in pol minus.

vk če te bo kaj potolažilo jaz sem prosila kolegico mikrobiologinjo, ce mi lahko preveri malo statistiko za icsi v tujini in je obetavno.. v bistvu ni razlik pri uspehu navdni ivf neplodnih parov in icsi z slabo morfologijo.. vse je odvisno od malo sreče.. zanimivo mi je kako v tujini pridejo z icsi do 60% uspešnosti.. 🙄
sem pa ravno ta teden izvedela, da je uspelo znancema z isto diagnozo v 5. icsi.. drzim pesti zate..

lucky555 – ni me treba tolažit, vem kakšna je situacija, kar je je.

nama že vedno delajo icsi, v nekaj postopkih so delali celo več, ker sva pač prosila in glede na to da sva imela že toliko postopkov, pa pač žal ne gre. prav tako sem tudi jaz probala že marsikaj, kar načeloma ne delajo pri nas, pač sem se uspela zmenit da probamo, pa tudi nič drugače. kaj je tisto zaradi česar ne rata, ne ve noben.

v tujini je 60% uspešnost možna kvečjemo s kakimi darovanimi celic, od načeloma zdravih darovalcev, še vedno pa to ne odpravi problema z vgnezditvijo itd.

poznam kar nekaj parov, ki so šli na češko in jim ni ratalo ne s svojimi ne z darovanimi celicami, tako da tako uspešni pa tudi niso, so pa baje kar tečni z darovanimi celicami, seveda zaradi statistik in jih moraš prav ti prepričevati, da želiš s svojimi, prav tako glede na to kar sem slišala od teh, ki so v tujini bili, ne nudijo dosti več kot pri nas, razen da so vsekakor dražji.

glede uspehov drugih pa tako, vsaj človek je zgodba zase, kaj šele par, tako je miljon možnosti, ki se morajo poklopiti, upam da vse 1x zadanemo na loteriji in se vse poklopi.

DRAGE PUNCE DANES DAN ZALJUBLJENIH TKO DA VAM VSEM ZELIM LJUBIT IN BITI LJUBLJENA💏👨‍👩‍👦‍👦💕💞💓💗💖💝❣️❤️💌💘 Bananca, Vk17 tko mocno mocno drzim pesti. Jonakarla tko se rece pogumno naprej. Lucky555 se mal pa spik spik 🤩 lep dan vsem zelim🍀

ooooooooooooo…bejbeeeeee:):)

Veselo Valentinovoooo in NAJ BO DANES LJUBEZEN V ZRAKUU:):)

Jaz bom mojemuu pripravila IVF ples…v IVF /(Navadnih gatah)ahhaahhhhhah..:):)
In mu dala komad SVE JE BJELOOO…hahahhahah

Uživajte v dnevuuuu:):)IN DANES POVEJTE VSEM ,KI JIH IMATE RADI,JIH OBJEMITE ..In se smejteee…

Pozdravljene punce, lepo vas je brati in vsaki dan pogledam gor in se razveselim kakšnega pluska. Moje priprave na zamrznjenčke so se začele, so jih hoteli že vstaviti januarja, vendar nisem še hotela. Zamenjala sem ginekologa, malo se posvetila sama sebi in danes po petih letih po naravni poti zagledala močen plusek. Človek ne ve, kaj naj si misli, kar zgodilo se je. Mojo trnovo pot nekatere že poznate in sem se že kar sprijaznila in evo čudež se je zgodil. Držim pesti za vse….

Adutkaaaaa Našaaaa:):)

Jojjjj…kolkkk sm vesela zatee,da si nosečkaa..po vsej tej tvoji trnovi poti in kljub vsemu..vama je uspeloo in še naravnoo…ress polepšala si mi večer..ker takšne zgodbe o uspehu so nekaj najlepšegaa:)Uživajjj v vsakem trenutkuu nosečnosti…:))

😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭
😔😔😔😔
Vliloo se mi je …tocno na dan M in evo spet je konec..
Srce mi bo ven strgaloo..

adutka čestitam, si ze vedela zakaj še počakati, telo nam včasih samo sporoči kaj je najbolje.. 🤗🤗 res sem vesela zate..
pa ne no banana, pa tak sem želela, da uspe.. vem, da ni besed, ki bi te potolazile.. 😢
jaz sem ze tudi malo v stresu, ker se bojim neuspeha.. ampak imamo se možnosti.. ni hudič, da enkrat rata..

Banana, vsake toliko pridem pokukat na ta forum … danes so se mi pa kar solze ulile! Se te spomnim, ko sva bili skupaj v postopku pa prvič in drugič nama ni uspeli. Žal mi je zate, tako zelo!!! Nimam besed, zakaj moraš toliko preizkušenj dat čez … ampak VEM pa, da otroček (ali celo 2!) čaka nate! Čaka! Boš videla! In tako tako čudovita mamica boš. ❤❤❤ danes pa jokaj, daj ven iz sebe, ker ni fer! Jutri bo pa prihodnost lepša in svetlejša

Hvala dekleta,
bananca točno vem kako se počutiš in naj ti bo ta forum v oporo kot meni. Probala sem vse, pa to pa ono pa bi še tretje zj pa bo in se tako vrtela v tem krogu. Sedaj nisem naredila čisto nič, odmislila vse iz glave in enostavno se je zgodilo. Ko gledam nazaj, kolikokrat ob štirih v Ljubljano pa nazaj, pa špikanja, padanja skupaj in vsi ti hormoni , pa potem še vedno neuspeh. Koliko mora človek pretrpet, da potem doživi svoj sad sreče, menim da ogromno preveč. Tudi zdravniki niso vse, ( dajmo kar vstavit poglejte kolk ste stari in nimate kaj za čakat, pogrešam neko empatijo, pogovor), znebila sem se toksičnih ljudi vključno z osebnim ginekologom, ki za mene ni imel minuto časa, ko sem ležala v bolnišnici. Dekleta ne vemo kaj prinese novo jutro, mogoče pa le kaj dobrega.

Banana!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️Glavo pokonci! Ni še bil čas, ampak ni konec poti! Zadihaj, potem pa se spomni na vse lepo, kar imaš v življenju in ti bo dalo moči za vztrajanje! Koliko zgodb je takih – zadnjič sem recimo prebrala, da je ena bejba po osmih ali devetih poskusih zanosila, potem je imela pa iz zadnjega postopka 5 otrok! Objem!

Bananca objemcek bodi mocna 😘. Ce bi lahko spremenila, pomagala bi vsaki ko vztrajno gre po tej trnovi poti, le iskreno zelim da enkrat uspe vazno necakat kr leta delajo svoje vztrajaj in it do konca. Adutka cestitke lepo mirno nosecnost ti zelim.

Punce hvalaaa za vse napisane besede,ki me pomirjajo in vem,da nisem sama :):)

Danes je nov dan,sveže misli..in sem že poslala email ,da mi dodelijo datum posveta,da se dogovorimo za naprej!!
Ne ne ne in še enkrat NE..ne bom obupala nad sabo sploh pa ne nad otročkom,ki si ga tako zelo želimmm:):)
GREMOO DO KONCAAA..in kakršenkoli bo konec..vemo,da je vsakič NOV ZAČETEK..IN NOVO UPANJE:):)
Želim vam en lep mini mini petek:):):)

Tako se govori banana do konca nic cakat kr v akcijo 🥰. Jutri grem podpisat papirje dvignit injekcije ce sem prau zracunala v nedeljo zacnem z injekcijami dolgi protokol probam sprostitse i nerazmisljat velik kaj bo pa bo. Lucky555 si ze zacela spik spik. Vk17 mislim na te strah te bilo kaj prasat naj sreca bo na tvoji strani🍀✊

ne v petek zacnem oxi.. jutri imam prvi UZ..
trudim se čist odklopit, ker zdaj pa mi je delajo malo zivcki.. imam se samo 2 postopka.. sem ze kr malo se sprijaznila, da bova ostala sama.. 😪

New Report

Close