Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Zelim-si in 24+, super, hitro vama bo minilo spikanje 😊

Vk17, kdaj imaš krvnega? Kar se malo ostani doma, ce imaš možnost…

No evo tudi jaz iz pregleda in ne ne zacnem se s spikanjem bi bilo prehitro. Mi je pa zamenjal komplet zdravila,sedaj morem deset dni pred naslednjo m zacet jemat primolut,potem pa inekcije drugi dan m. Ali je imela katera tudi tako,da je morala pred m jemati primolut? Se temu rece dolgi postopek?
Srecno vsem:)

Naj se jaz z vami delim mojo grenko sladko izkusnjo…
Februarja sem imela punkcijo. Zal sem ena tistih, ki hujse bolecine kot je ta nisem izkusila, pa imam zelo visok prag bolecine. Najbrz tudi zato, ker sem “pridelala” 29 foliklov.
No na koncu je bilo oplojenih le 5 celic, ena krasna blastocista, ki je pristala v mojem trebuscku in se 4, ki pa niso docakale zamrzovanja…
14 dni po tem sem docakala prekrasen, jasen plus, ki ga je krvni test nato se potrdil. Sreca je bila izjemna. Zal le za kratek cas… nekaj dni pred pricakovanim prvim UZ sem zacela krvavet. Vsa panicna sem odsla na urgenco, kjer so mi odkrili manjsi hematom. 5 dni sem ostala v bolnisnici, dokler se krvavitve niso ustavile. Domov sem odsla pomirjena, saj sem pred odhodom na UZ videla kako moji sreci bije srcek.
Vsa navdusena sem cakala na prvi uradni UZ pri svoji ginekologinji. Naj omenim, da sem dva tedna do tega pregleda imela vse nosecniske simptome, od bolecin dojk, prsnih bradavic, slabosti, cudnih zelja po hrani…
Vceraj pa je sledil sok… na pregledu je ginekologinja ugotovila, da je plodek prenehal rasti najbrz se isti dan ko so me odpustili iz bolnisnice. Zrastel je namrec le za 0.1 mm, srcka pa ni bilo vec… danes sem dobila prvi tablet za sprozitev splava…
Tezko je, vcerajsnega dneva se sploh ne spominjam jasno. Danes zjutraj sem se zbudila in za sekundo nisem bila prepricana ce se je vcerajsni dan sploh zgodil… oh ko se vsaj res nebi…💔👼🏻

L263 … jokam … žal mi je, za vse kar si prestala. Čeprav se ne poznava, ampak taka pristna bolečina me gane v dno duše. Danes bom prejokala še nekaj solzic s teboj. 🙁 hvala, ker si delila z nami. Nobena beseda tolažbe ti v tem trenutku verjetno ne bo v tolažbo. Ampak zaradi vsega kar si dala skozi … jaz verjamem, da nekaj zelo zelo lepega čaka nate. Enkrat kmalu. Ne pozabi, da si čudovita in močna ženska!

L263 – žal mi je da se tvoja zgodba ni drugače razpletla. drži se in vedi da ti punce stojimo ob strani.

Alta1 – no pol pa še boljš da si malo bolj opomoreš do začetka postopka. mislim da to kar maš ti ni dolgi postopek pri dolgem postopku se špikaš približno 1 mesec ti pa imaš menda tablete in potem se začneš špikat, kaj je pa rekel zakaj ti je dal te tablete?

Orhid – od danes naprej sem za 4h, bomo pa vidli kako pa kaj naslednji teden če bo vse po sreči 😉

punce ki imate uzje, čimlepše folikle pa da bo punkcija čimmanj stresna 😉

L263 zal mi je 🙁

L263 žal mi je 🙁 sčasoma bo postalo lažje…

Rea89 ali mi prosim pustiš svoj mail v ZS ker ti ne morem odpisat. Nekaj imaš blokirano.
lp

jaz še vedno čakam to blesavo fu*king menstruacijo, ki še kar zamuja. pa ko nalašč no, ne moreš verjet…

jaz se na tvojem mestu na velikost foliklov na prvem uz-ju ne bi ozirala! moram reči, da na mojem prvem uz-ju je tudi zdravnica zastrigla z ušesi in bila malce presenečena. je rekla, da en jajčnik ravno ne uboga, drugi pa je vzel vlogo malce resneje. bilo je videti malo in ne ravno veliko. vsega skupaj samo 4 celice. te 4 celice so porasle, a je samo ena dosegla velikost 18mm. na punkciji pa sem bila presenečena, da je bilo celic 5. in pa so rekli, da so po stop inj.očitno precej porasle, ker so bile celice takšne kot je treba. nekatere so imele na punkciji mnogo več celic, pa smo imele na koncu enako število blastocist. ni vse v velikosti in številu!

l263 – oh, žal mi je za tvojo izkušnjo. upam, da se uspeš pobrati čimprej 🙁

L263 tudi meni je zal 🙁

L263 to kar se ti je zgodilo je res hudo,zal mi je:( vseeno probaj ne obupat.
Vk17 ma te tablete mi je dal zato da mi prestavi menstruacijo,ker bi mogla ce ne imet punkcijo okoli 1.maja ampak je on takrat ne dopustu. Sej nisem ravno navdusena nad tem ampak kaj cem,ja ve kaj dela. Ti pa se malo in boš izvedela,da si srečka nosecka😊
Dolenjca joj ja verjamem da je noro,ko tako cakas in je ni. Ogromno potrpljenja moremo imet.
Srecno vsem,ki boste kmalu na etjih:)

Potrpljenje je božja mast 😀

Alta1 – ja saj v mb so vse na kontracepcijskih, zato da majo skupaj cikle. ma ja dr verjetno vejo kaj delajo samo včasih jih je pa tudi treba kaj vprašat, predlagat ali reč kaj drgače.

dolenjca – ka pa če sta kaj naštimala?

Alta, za koliko casa pa se lahko prestavi menstruacija? Ker jaz grem ravno zaradi tega sele s 4.menstruacijo? Nisem se bila pri zdravnici da bi vprasala, ubistvu nisem niti vedla da se to da?!

L263 zal mi je! Drzi se 😘

Ja luca2015 saj res bi lahko predlagala,da ne cakas cel ciklus,ce je mozno. Mislim da nekje za en teden nisem prepricana.
Jaz imam za dobit m 24.4 priblizno in te tablete morem zacet jemati 14.4,tamo da dobim po moje pol nekje 1.5 m tam priblizno.

10 dni pred predvideno m se zacnejo jemat tablete in potem po koncanem jemanju naj bi m prisla od 2 do 4 dneva.

naredila sem eno strašno neumnost. jemljem euthyrox, a sem zamešala tablice z različnimi vrednostmi tablet. tako sem po nesreči jemala kar enkrat višjo dozo cca teden in pol do dva tedna! joooooj, grooooza. šele učeraj sem opazila, da se različne vrednosti tablet razlikujejo po barvi v ovoju zadaj! joj, počutim se res grozno. jemljem ga 2 leti, a mi nikoli še ni uspelo narediti tako blesarijo. danes takoj ko začne tirolog moj delat se obesim na telefon, da mi da nadaljna navodila. tako sem jezna sama na sebe, res… in to ravno sedaj! kot da nama pač ni namenjeno! ne vem, danes sem čisto obupana. mogoče nama pa res pač ni namenjeno. mogoče pa pač vsem ljudem ni namenjeno, da so starši ;-( ;-( ;-(
zamujanje menstruacije pa pripisujem previsokemu odmerku euthyroxa ;-( ;-( naštimala nisva nič. žal ;-( ;-(

Okej Alta bom povprasala. Jaz bi jo tudi mogla dobit 23.4. No sej je se neki casa pa malo razmislim.
Kje pa se skrivas ti, Tandan? Vse ok?

Okej Alta bom povprasala. Jaz bi jo tudi mogla dobit 23.4. No sej je se neki casa pa malo razmislim.
Kje pa se skrivas ti, Tandan? Vse ok?

New Report

Close