Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

24+ – Bolj priporočljivo dajanje injekcij zvečer, zaradi možnih stranskih učinkov, pa da nimaš praznega želodca. Seveda lahko injekcija to povzroči, že sam vbod pa tudi učinkovine lahko povzroijo alergično reakcijo, so mogle kake punce tudi preknit postopek, saj če si pogledaš stranske učinke siurno piše kaj o tem. Ma to da si padla skupaj in da se ti je zavrtelo sigurno ni normalno sploh če se ti to ni do sedaj dogajalo, to si klicala svojega dr. ali za neplodnost, pač klič še drugega pa povej. Pa jaz sem npr sedela na robu postelje ko sem se špikala ne stala in se pol po potrebi malo vlegla. Pa zdaj ko sem bila na punkciji sem jaz krvavela in pol ko sva se pelala z avtom sva že tudi misla da bova šla nazaj oz na urgenco. Telo ti nekaj sporoča in boj malo pozorna kako pa kaj, sigurno si ne dajaj injekcij ko si sama, ker se ti lahko še kaj zgodi ko padeš, razbiješ glavo ali karkoli … pazi nase,

Modrice pridejo tudi kak dan kasneje 😀

Se pa strinjam z vk17, pazi nase.

Rožnata- mene ni nic strah injekcij… ampak me je bilo mogoce danes strah tistega pekocega obcutka ko si jo vbrizgam noter in sem po moje kar brez sape ostala ko sem si jo vbrizgala in se je zgodilo kar se je …

24+ Zdaj se pa dobro počutiš?

Vk17 – poklicala sem zdravnika za neplodnost… pravi da je samo strah pred injekcijami da baje injekcija ne more sproziti tega… meni je bilo to zelo cudno saj se injekcij spet toliko ne bojim da bi lahko rekla da me je strah… in da se mi je to naredilo 3. Dan prej pa nikoli nic…. sem si pa vedno dajala stoje sedaj je rekeel naj si dam leze… dajem si jo zjutraj po njegovem navodilu… sem bila pa sama doma partner je v sluzbi in mee je se toliko bolj bilo strah…sploh ne vem kako je lahko prislo do tega.. alergijske reakcije nimam na njih ker bi se to tudi pokazalo mogoce pa tudi ne in sem tako reagirala ne vem…ampak res ne vem kaksen je razlog za to da me je kar zmanjkalo .. mene je malo zdaj strah kaj mi telo sporoca… ampak menda ze ve dr. Kako in kaj ceprav sem sedaj vseeno v strahu… do torka…

Rožnata – sedaj se dobro pocutim…. samo tisto eno uro po tistem nisem bila vredu zaradi samega straha ker sem bila sama doma…

Stala sem in kar naenkrat crno pred ocmi in sem s tisto injekcijo vred po moje kar dol padla ker sem se po parih minutah zbudila in videla da lezim na tleh… nic mi ni bilo jasno samo spomnila sem se da sem dobila mravljince po glavi in potem nisem vedela nic vse crno je bilo… ko sem se pobrala sem spila kozarec vode malo sem imela se mravljincasto glavo potem pa sem se vlegla in hotela nazaj zaspati pa sem nekako do malo prej dremala…

Janarm, čestitke!

24+, mislim da je to povezano s stresom, morda tudi s tem, če se bojiš igel. Morda probaj v sede, kot je napisala vk17 in se malo uleži če je treba. Jaz si za špikanje kar vzamem čas, vse lepo najprej pripraviva, potem pa počasi špiknem. Mi je kar hecno, ker nič ne boli. Sem misllila, da bo ta del bolj naporen. Moj je sicer zraven, ampak si raje kar sama dajem inekcije. Jaz sicer to vse naredim zvečer, kar v stoje, potem pa se usedem, oziroma uležem. Sej še malo, pa bo konec!

vk17, kako pa je bilo potem po punkciji? Te je kmalu nehalo bolet?

rožnata, srečno na UZ!

dolenjca, srečno! sporoči kako je šlo 🙂

Kaz mislim da je to zaradi straha ne pred iglami ampak pred tistim pekocim obcutkom… in sem kar nehala dihati tisti moment ko sem ai jo vbrizgavala in po moje je bilo to posledica tega

Naslednjič globoko vdihni, probaj misliti na kaj lepega in na to, da bo en dva tri mimo. Drugače pa se vleži tako kot ti je rekel dr., če ti spet pride do teh občutkov pa še noge gor, da gre kri nazaj in malo počakaj preden delaš ostale stvari naprej. Počasi, predvsem naj se ti nikamor ne mudi.

Jaz pa ravno ko to pišem nekaj čutim v jajčniku, se je zgleda začelo nekaj dogajati 🙂

Zelim si- hvala za nasvet hehe

24+ predvsem pazi nase pa zaupaj svojim občutkom, pa ne glede na to kaj pravi dr ali partner ali kdorkoli. proti pekočemu občutku pomaga, da masiraš okoli mesta vboda da se tekočina porazdeli ali pa da ne predel daš nekaj hladnega. Ma pomojem ni bil strah, sploh če si si dala injekcije že prej, Preden se pikaš se najej, da ne boš na prazen želodec, vseeno so to doze hormonov, ki vplivajo na celo telo. Lepo da zaupaš dr. ampak vsak dr ima svoje mnenje in tudi oni ne vedo vsega in le ti najbolj poznaš sebe in svoje telo, tako da če se ne počutiš ok stopi makar do osebnega dr, da ti zmeri pritisk ali cuker, pa da te pomiri da ne boš bezeve v strahu cel vikend. to da si padla skup tudi ni kar tak, vsekakor še nisem slišala da bi se kateri to zgodilo pri špikanju, lahko tudi da je kaj drugega.

zelim-si – punkcija me ni bolela zelo, ne bom rekla da ni, po njej pa skoraj nič, nisem jemala nič tablet, mi je pa po poti domov ratalo slabo, po mojem od vseh tablet inekcij in krvavitve in se mi je v avtu začelo vrtet, ko sem prišla domov sem šla ležat noge gor in je blo ok, sem pa preležala/prespala cel dan, sem pa bila pripravljena če nebi bilo ok it kar na urgenco, na sebe mormo gledat punce.

Janarm – čestitke za +, tudi sama razmišljava o profertilu, sva gledala njegovo sestavo in sestavo podobnih tablet in se zaenkrat odločila za prehranska dopolnila in vitamine (le da pač ni ena tableta ampak jih je več različnih na dan, cenovno pa vse skupaj stane skoraj isto kot profertil).. splača se poskusit..
JAZ: folna, selen+cink, e vitmin, c-vitamin, betakaroten, omega 3, Q10, konopljika, bio maca, magnezij, matični mleček
MOŽ: selen+cink, e vitamin, omega 3, Q10, folna, c-vitamin, magnezij
Spremenila sva prehrano, vsak dan se gibljeva..
Po enem mesecu se oba počutiva drugače, manj utrujena, z več energije, bolj pozitivna.. 😁

vk17, se strinjam, pazit moramo nase.

Ja res je paziti moramo nase… cudno mi je to da dvakrat je slo lepo skozi danes pa kar naenkrat to…. lahko da je pritisk… pred dvema letoma sem isto dozivela ko sem odsla iz sobe do stranisca kar stemnilo se mi je pred ocmi in sem se samo usedla na tla dokler me ni popustilo…

evo mene iz pregleda. v vsej svoji zmedenosti sem doma pozabila čisto vse papirje. na srečo se niso nič kaj zapenjali v to. povedala sem mu in je predlagal spontani cikel – je rekel, da bi bila sluznica preveč zrela, ker imam spontani cikel in da je bilo pač preveč vzpodbude. zato je tudi tako predlagal. če ne bo šlo, prekinemo in gremo v spodbujenega. malo me skrbi kako bo, ker mi M ravno sedaj zamuja (pujsa pepa!)… je bojda spontani cikel bolj optimalen… sicer sem imela redne menstruacije od junija 2017, a me skrbi – kaj pa če jo bo kot namenoma po bedastem murphy-jevem zakonu ravno sedaj svirala… moram pa čakat še 2 M (od punkcije imela samo 1) in to je tisto kar me najbolj mori…. jooooj, spet to čakanje:-(

janarm – oooooo, čestitkeeeee!

24+ – poglej malce svoje zapise za nazaj sedaj. pričakuješ. in če boš pričakovala ponovitev, se zna zelo hitro ponovit. glede na to kako si to opisala (sploh ko si napisala, da si zadržala dih), bi jaz sklepala, da je največja verjetnost, da sta stres in tvoja podzavest naredila svoje in se poigrala s tvojim umom. tudi mravljinčenje je zelo pogosto pri takih situacijah.
človeško telo je najbolj kompleksen stroj.
poskusi se sprostit. vdihni, en dva tri in pik. nato naprej dihaj. en nasvet od mene, ki dobesedno cvilim sam da vidim iglo in sem sestri na oddelku za reprodukcijo cvilila, ko sem si mogla aplicirati placebo, – jaz sem imela ob špikanjih v mislih vedno eno točno določeno sliko dojenčka… v mislih imej ob špikanju končni cilj in ne pričakovan občutek, da te bo peklo.

Dolenjca- tocno tako.. odmislila bom sedaj to jutri pa pomislim samo se na nekaj lepega in zraven dihati haha 🙂 use imamo enak cilj treba pa se je prebiti cez vse ovire!! 🙂

ja, res je. važen je cilj.
jaz sem tudi med punkcijo imela skoz v mislih to sliko dojenčka, tega nebogljenega bitjeca, čudeža narave (oziroma v najinem primeru čudeža epruvetke) …predstavljala sem si, da ga božam, ljubkujem… in da je najin. samo najin… in je bilo lažje.

Pozdravljene. Se po premoru spet malo oglasam. 24+ moj pogled na vse to je, da posledica ne morejo biti hormoni, saj se zdravilo iz podkožja, kamor si dajemo injekcije ne absorbira tako hitro, da bi se ti vrtelo od tega. Jaz sem si injekcije dajala sama vedno v polsedečem položaju na sedežni, ker imam tudi zjutraj probleme z vrtoglavico zaradi nizkega pritiska in nebi upala stoje. Vedno sem si tudi razkuzila roke in vbodno mesto. Naredila sem kozno gubo in aplicirala pod kotom 45°. V navodilih ni pisalo za masiranje vbodnega mesta, kar vam priporocam, da preberete, ker za dolocena zdravila napisejo, da je potrebno masiranje za dolocena pa ne, pri meni ni pisalo, se pa ponavadi pomasira, ce je zdravilo aplicirano v mišico. Plavice pa nisem imela nobene. Srečno vsem 😉 javljajte, upam, da bodo same dobe novičke 😉

24+ – si preživela danes? 😀

dolenjca – saj bo hitro naokoli 😉

Vk17 – hahaha prezivela in vceraj in danes sem si kar v lezecem polozaju dala… pred tem sem se nekaj pojedla in je bilo ok 🙂 hehehehe bom prezivela se jutri potem jee uz in upajmo da tud kmalu stopka….. pol se morem prebiti se cez tisto punkcijo… sej ne vem zdej vec cesa me je bolj strah teh igel ko me prej ni bilo pa me sedaj je samo zaradi tistega dogodka… ali pa me je bolj strah punkcije hahaha

New Report

Close