Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Orhid – relativno ok, mogoče mal napihnjena oz. pač se še čuti od punkcije. Imela sem suprefact ja, jah meni je vroče vedno, tako da to ni blo nekaj novega, prblemov s spanjem nimam, sva pa sedaj jemala oba tudi melatonin, ki je antioksidatn in pomaga tudi pri spanju. Se mi pa zdi da je dosti v naših glavah, ko sem ga imela prvič se mi je tudi zdelo da so kar neki učinki, sedaj ko sem imela pa kar gužvo mi je to špikanje kar odletelo in nisem imela nobenih problemov, po mojem je najboljše se s čim zaposlit, it mal vn, na zrak kavico, da se toliko ne razmišlja o tem.

Alta1 – niso me nič klicali, upam da je to dober znak, ampak itak ponavadi ne kličejo, tako da bomo vidli kako pa kaj je na stvari. Ma jaz bi počakala 3 cikluse, razen če res nisi 42, ker rabi tako telo kot glava da si odpočije, meni je vedno minilo to zelo hitro itak se šteje že m. po neuspelem postopku, po drugi se lahko že naročiš, da s tretjo začneš.

VK, lepo pričakuj transfer.

Ja, saj v službi imam kar gužvo, doma pa samo ure tem razmišljam… se bom morala zamotit.

V17 bos bos imela lep trasfer😊
Ne nisem se 42,35 imam..no sej bomo vidli vglavnem zdaj s to menstruacijo drugo morem it,tako je rekel. Kaj pa bo,pa ne vem.
Ohrid ti verjamem da se tezko zamotis,se jaz ki sem se kr dalec do naslednjega postopka skozi razmisljam:) no ja ni kaj v zelji je moc:)

meni pomaga tudi da berem članke na to temo in tako ne razmišljam o svojem postopku ampak na splošno, gledam kakšne vloge, se zmenim s kakšno punco pa predebatiramo pa je lažje, grem s kom na sprehod, telovadim, delam vaje, pogledam kak film, nadaljevanko, najraš komedije 😀 pa pred naslednjim postopkom sva vedno z mojim šla kam na lepše, kakšne toplice 😉 pač naplaniram si ful projektov, da je dan pol pa je lažje.

Vk, upam, da je bilo lepo danes… pazi nase…. nosečke 2018 te čakamo 🤞🤞🤞🤞🤞

Evo punce… pa sm jo tudi jaz docakala… jutri grem po svojo prvo injekcijo 🙂 punce zanima me kako je s spolnimi odnosi med spikanjem itd… ali se sploh sme in do kdaj… 🙂

Med špikanjem lahko do dneva stopke, potem naj bi bila pa abstinenca vsaj do testa …

evo danes dobila 2 pikci pa bolniško do krvnega, tako da se pridem pol pofočkat še pr nosečkah 😛

nama so rekli, da med špikanjem tam do prvega, drugega ultrazvoka še, potem pa nič več – ker se jajčniki toliko povečajo, v izogib, da bi prišlo do npr.kakšne rotacije ipd.
ja, v petek končno grem. upam, da se kaj pametnega zmeniva. malce se bojim, da mi bo M ga malo svirala, in to ravno sedaj. sem ga namreč malo bolj svirala s prehrano zadnje 3 tedne. svojo žalost sem malce utopila v tortici/torticah. imam pa izkušnjo že od prej, da je pri meni, ki imam tudi sicer PCO prehrana precej vplivala tudi na cikel (predvsem OH-ji. predelani. svinjarija pač).

vk17 – uuuu, kar dve! lepo. pridno ju grej 😉

hvala. bom bom 😉

dolenjca – a maš ti tudi s ščitnico težave, ker baje tudi tam hrana vpliva.

ker naj bi baje naj imelo vpliv tudi pri vgnezditvi lih gledam strani protokole za prehrano z manj OH, AIP ipb, da probamo še to.

Hvalaa za informacije… zanima me se ali ste kaj jemale kaksne vitamine ali kaj podobnega pred postopkom?

Vk17 – juhuhuhuhu…. držimo pesti!!!!

ja, jaz imam tudi težave s ščitnico. sedaj imam nov odmerek. se mi zdi, da mi bolj ustreza. tudi počutim se boljše. jaz pri ščitnice povezave s prehrano ne opažam. pri ciklus menstruacije pa.
kaj je AIP???

VK lepo greh svoji pikici 😊

Dolenjca, dobro se zmeni v petek.

24+ naj ti Špikanje hitro mine. Jaz ne jemljem nobenih posebnih dodatkov, proti koncu špikanja bom začela jemati folno kislino.

Folno začni čimprej jemat, da se naredi zaloga v telesu. Nekateri pravijo celo tri mesece prej.

dolenjca – gre za dieto, tule nekaj piše https://ostaniti.com/kaj-je-aip/ imaš tudi skupine na FB ali pa sama poguglaš. V bistvu gre za to da ko/če imaš avtoimuno obolenje ob “nepravilni” prehrani povečaš vnetna stanja. ker npr ščitnica in ostale žleze izločajo hormone, ki urejajo rast foliklov, sluznice, in posledično vplivajo tudi na celoten ciklus bi lahko bilo kaj na tem.

Ker imam sama hashimoto (hipotiroza po vnetju) + zamrzlo ramo (ki je baje tudi zaradi vnetij v telesu) + probleme z vgnezditvijo zarodkov, plus povečan prolaktin, kar je lahko tudi posledica hipotiroze sumim da bi pri meni lahko šlo za povečano avtoimunost.

Tako da bom “probavala” čimveč stvari izločit pa da vidimo če je kaj na tem, ne bom pa vrgla stran cele omare pa stradala, pač bom videla če je stvar sploh za mene, pa če kaj nuca. Evo včeraj sem kupila riževo mleko pa pijem zdaj brezkofeiski kapučino z riževim mlekom pa da vidimo.

Orhid – hvala 🙂 bi ti pa jaz priporočala da kar začneš z vitaminskimi dodatki, sigurno ne bo nič škodilo že ko se delajo jajčeca 😉

vK17 – Simone Godina poznaš? Mogoče ti lahko ona pomaga…. http://simonegodina.com/

Prah in Vk17, hvala, bom res začela kar takoj s folno. Sicer jem precej raznovrstno, ampak vseeno premalo, vsaj zdaj pozimi. Odlašala sem zato, ker mi je DR. Ban rekla, da je dovolj ce začnem ob punkciji ali transferju, ker baje da zaloga nima veze. Samo se pa strinjam da je gotovo bolje malo prej začeti, ze zato da se bolje počutiš – škoditi itak ne more.

New Report

Close