Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf 2018

ivf 2018

Banana1 no vidis po vseh letih imas zasluzen + in tako bo tudi do konca!
Ja midva mava pa za sabo 5 let 4 icsi postopki. Nikoli iui zaradi spermiograma. Zdej imava pa prvic zamrznjencke ko sva zamenjala kliniko tako da greva iskat dva zacetek aprila.
Ja res je fajn da se lahko mal izpovemo. Tezko se je pogovarjat z nekom ki nepozna zadeve in ni nikoli izkusil kaj takega. Ze ob zadnjem postopku sem naredila napako je vedlo le ene par ljudi (mama sestra) in sprasevanja kaj pa zdej, a zdej pa cakas , a je ze,……nevem a samo mene vrzejo iz tira taka vprasanja?
Kukr kaj pa cakata z otroci? Pa sm lih dons enmu odgovorila; kdo pa pravi da si jih ze zeliva? ….sevede da si sam ko skos poslusas ena in ista vprasanja ti gredo ze krepko na zivce..al sm samo tok obcutljiva?

Mackica1 zal mi je…mi je pa vsec da si se takoj pobrala in gres naprej.
Ja 3 mesece da se telo in ti spuca in pripravi na nove boje!

Vesel dan žena tudi z moje strani! 🥀🌷⚘

Mačkica1 – nikar obupat, vsak konec je priložnost za nov začetek.. pozitivno razmišljanje pa bo.. vsem nam je kdaj hudo ampak kar te ne ubije te ojača.. ja po neuspešnem poizkusu čakaš 3 mesece na ponoven ivf..

Po nekaj neuspešnih iui sva tudi midva končno dala papirje naprej na konzilij za ivf.. tako da čakava pošto z nadalnjimi navodili.. Seveda se ne želim prenagliti in priklicati še več nesreče kot jo imam, saj vem da je do vstavitve zrodka še daleč (najprej naj zrastejo folikli, naj preživim punkcijo, in naj se jih čim več lepo poparčka), ampak vseeno moraš že prej izpolnit obrazec koliko zarodkov želiš da vstavijo.. zdravnica nama je priporočala enega.. vem da je za dva pretvegano, rizično nosečnost, prezgodnji porod, deformacije itd itd.. pa vseeno me zanima če se je katera odločila za dva kljub priporočilom zdravnikov..?

Mackica1…pa sej menstre še nisi dobila?!test pa lahko tudi pokaže negativno..,če se ni dovolj visok..!!Nič še ni za obupat..

Tandan..uuuu..sta pa res pridna😃svaka čast in volja,ki jo imata in še zamrznjencke..jupiii.kmalu bo april in veselje😃.ma meni je tudi zal,da sm določenim povedala..skoz težijo in težijo. .oh..kr neki.eni res nimajo filinga..tko,da nisi nič občutljiva!!poslus to izjavo..je ena rekla,da če bo moj pomaranče jedu..da to pomaga?!!sm mislila,da bom na licu mesta z nje juice nardila.hhahahaa..kaksne folk prbija..pa še imam izjav..za cel koš. 😃

Tandn tudi mene vske toliko vrže iz tira kakšna pripomba tudi takšne sem imela kot ti.. nekaj dni nazaj pa sem srečala prijateljico, ki je ravno tako ni mogla zanositi in je hodla na kliniko.. in kaj vidim.. da je noseča-po naravni poti.. super.. čestitam, jo objamem, se z njo pogovarjam.. in ko se razideva naenkrat občutek jeze, žalosti, obupa.. no zdaj sem ostala le še jaz in ena prijatelca.. če še njej uspe sem sama.. po tem sem se komaj pobrala.. rabila sem 2 dni da sem se zbrihtala in na to začela gledati pozitivno.. seveda si vesel, da je končno nekomu uspelo, sevada privoščiš vsem okrog sebe, ampak vseeno si želiš tega veselja tudi zase..
Glavo gor in novim bitkm naproti.. 😁

hvala vsem vam, za oporo!
banana2, ne, menstruacije sicer še nimam, bom počakala do druzga tedna in potem poklicala, ter se že kar naročila, če bo prišla.
drugače pa se tudi jaz srečujem z ljudmi in njihovimi bolečimi komentarji.. (primeri: kaj pa vidva čakata, a bosta še kar uživala? vesta, nista več tako mlada, bo treba počasi kaj.. najhuje so stare mame ki se kličejo med sabo in se vsakič sprašujejo če je že kaj (seveda te pogovore potem delijo z nama) in primerjajo z ostalimi vnuki, ki jih že imajo.. mislim grozno dejansko ne želim imeti stika s sorodniki (svojimi in moževimi), ker imajo vsi otroke ali pa so noseče, želim se izogniti vsej neprijetnosti.. včasih sem imela energijo in jim razlagala da imava še čas, da bo že ko bo, ma zadnje čase me ima, da bi naredila čisto resno faco in komu v obraz zabila, da jih ne moreva imeti, samo zato, da bi jih spravila v zadrego in bi nehali s trapastimi vprašanji. vse okoli mene noseče (res, ne pretiravam, in vsak teden izvem za kakšno novo.. res, tako težko, kljub temu, da sem vesela za njih in jim močno privoščim. potre me, ko pomislim s čim sem si jaz in vse ve zaslužile prestajati vso to bolečino (uglavnem psihično), da končno dobimo malo štručko. potem pomislim na to, da bomo neskončno cenile ta dar, ko nam bo enkrat dano, da bomo res super mame, da bo otrok resnično zaželen in bo imel neskončno ljubezni in pozornosti. tako, malo sem se izpovedala, smo na istem z neumnimi vprašanji drugih ljudi..
Lep dan in se tipkamo!

Rea89 ja te cist zastopm. Mene sicer take k imajo tezave in zanosjo oz si RES zelijo ne motijo in jim prvoscm. Bolj me s tira vrzejo une ker zanosijo samo zato ker ima kolegica dojencka in je tooķ lustn pa ga dejmo se mi met ane…s partnerjem se itak ne razume ampak sej ko bo dijencek bo pa drugace ane….
Ma dej no prosm te taki nej si nabavjo psa.
Nevem ampak sm mnenja da me ki mormo it skozi ovire do druzine veliko drugace gledamo na vse skupaj. Nas tudi v partnerstvu bolj poveze, nas okrepi in Nimamo otrok ker nam je dolgcas doma in je “moderno”…

Ja je zelo neprijetno ko te nonstop sprasujejo kaj pa se vidva cakata.mata sluzbe,svojo hiso in se nic.potem poslusam,da ce ne druga naj pa kao bika menjam in taksne fore.grozno mi je it na “druzinske”feste,ker te vsi okupirajo in sprasujejo.midva sma zaenkrt samo mojim in njegovim starsem povedala,sploh ker so njegovi nonstop tezil kdaj bo,ceprau mi je mogoce zal saj tasca skos sprasuje kdaj imata pregled,vse si prebere na internetu in pol mi daja taksne in drugacne nasvete.

Mackica1 ja vem…negovor kako je z sorodniki..jst sm tko eni rekla da jih nemorva met. Ona pa nazaj cist resno; ja pa kej naredta zato ane! Al pa ; ja vcasih je pa treba seksat!
Joojj kaj bi dala da bi v tistem trenutku lahko zamenjala za en dan..tok da bi obcutil kar jst cutm…

In rea89 ne nisi sama tudi ce tvoja prijateljica zanosi..zal ti nebo uspelo..lej kok nas je ki moramo po tej poti. Problem je samo ker se o tem ne govori ker je to tabu tema. Zato pa mamo forum da lahko pojamramo…cist mal ane😋

Jaz sem mela prejšnjič primer v službi, ko mi je sodelavka rekla da je brala v reviji da je ena pustila službo in potem končno zanosila.. in verjamem da je to povedala zato ker želi da pustim službo.. v tistem trenutku ko je to izgovorila bi najraje skočila nanjo..

In še ena taka blesava.. sta že noseča? Mož odvrne da ne.. odgovor: ja potem bo pa z mašino nekaj narobe..

Mačkica1 ta bo pa zate..
In enkrat na družinskem kosilu.. spet govora o otrocih.. kaj čakata.. bla bla bla.. jaz pa.. ko bodo v mb zriktli bomo noseči! In je kar nastala dolga tišina in kar zardeli so od srmu.. meni pa je v tistem trenutku kar malo odleglo.. vam že pokažem ko se vtikate v najine stvari..

Zadnje čase pa je moj odgovor na vprašanja vedno isti.. enkrat bova tudi midva starša.. in potem več ni vprašanj in ne pripomb..

Drugače pa ja eni majo otroke samo da bi ohranili zakon, drugi zato ker jih majo prijateljice in tko naprej.. ljudje smo si različni.. prepričana pa sem, da na te stvari gledaš drugače, ko se nekaj let trudiš, da bi uspelo in da si potem ko uspe, neskončno hvaležen, da je uspelo in poskušaš bit drugačna mama/oče, kot tisti ki imajo otroke zaradi drugih..

Tandan ni me zmotilo to da je noseča, ampak sem bila vesela za no in sem še vedno.. ampak za tistim veseljem je prišla jeza, žalost, zaradi tega ker to nisem jaz.. vsi so samo jaz ne.. naj bo jasno privoščim tudi vsem vam ki ste na tem forumu in se veselim z vami..

Ja soočamo se z rzličnimi izzivi.. veseli pa me da lahko te stvari delim z vami in da se na tem foromu včasih izpovem, včasih zjočem in tudi nasmejim..

Banana juhuuuuu srečna zate reees!! Kako lepo,evo pa je eni pomagalo stiskanje pesti super😄
Mačkica zaenkrat je važno da še ni tečke,tko da pozitivno še naprej🍀
No se bom pa še jaz malo potožila,jaz sem tudi povedala moji “zelo dobri” prijateljici namreč poznava se ze 25 let,mene pa je razočaralo to,da po najinem neuspehu,me ni ne poklicala ne nic,samo en sms da pac bo že. To pa ni vse,ko sem ji rekla da če ne drugo je v vseemu nekaj dobrega in da sem zaradi tega nehala kadit(za kar sem zelo vesela) mi je odgovorila,da sem pa res zelo resno to vzela. Haaaaaalllooooo a lahko nekaj tako pomembnega kot je otrok,nekaj kar je tvoje celo zivljenje,nekaj čemu daš življenje in vso ljubezen vzameš za hec!!??
To me je totalno šokiralo,da je dala tako nezrelo egoistično izjavo..
No evo sem še jaz zamorila z mojimi čenčami😅. Potem pa so še tisti,ki itak nimajo občutka ..ah ja no..zato pa je res lepo,da ste vi tu,ker tudi mojmu bi se če ne že zmešalo😄. Hvala,ker ste srečen dan žena vam želim💐💐💐

Ja rea89 vem kaj si misnla..mogoce sm jst tut mal na narobn nacin odgovorila. To se mi zgodi ko eforicno pisem pa se delam umes 😉 ja mene tudi prepade zalost veselje mesana custva

Ja meni se je celo zgodilo da je na mozevi druzinski zabavi pristopil do mene njegov zlahtnik in pred vsemi rekel ce sm jalovova
..sej so se mi vsi opravicval pa nevem kaj sam nima veze kar si reku si reku in kej tazga se neda oprostit…

Tandan sem tudi sama tako razumela ampak sem vseeno rajsi se enkrat pojasnila.. 😊

ojoj, sm misnla, da se men dogajajo grozni komentarji drugih, pa vidm, da ste me v tem daleč “prekašale” ne morem verjet, da so lahko ljudje tako pokvarjeni, podli… mi je kar slabo ratalo, ko sem prebirala kaj se vam dogaja.. midva sva povedala drugače svojim staršem in pa bratu/sestri, ker je bilo preveč boleče ko so kaj spraševali kdaj kaj bo.. glede postopka pa sem povedala parim prijateljicam, ki mi stojijo ob strani, me spodbujajo.. staršem, da sva že v postopku nisva povedala, ker sva vedela, da naju bi preveč obsuli z vprašanji in mi šteli dneve itd… prijateljice pa so res diskretne, ne drezajo oz. mi rečejo, da če nočem govort o tem, naj povem oz. ne drezajo..
najhuje je ko ti najbližji pribijejo kaj takega..
Alta1- samo razmišljam, da morda tvoja prijateljica ni vedela kako naj odreagira na povedano, morda se je ustrašla, ni vedla kak nasvet naj ti da.. nevem.. eni težko izrazijo čustva oz. ne vejo kako odreagirat. probaj se pogovort z njo, povej ji kar te je zmotilo, kaj bi želela, kaj si pričakovala, moj nasvet.. al pa preprosto ni dorasla in niste na istem nivoju..
imam še eno vprašanje.. se pravi, če sem imela punkcijo in transfer v februarju ali to pomeni da imam lahko naslednjič v maju ali bo bil to mesec junij?

Ja mačkica kaj pa vem trenutno je res v čisto drugi fazi kot jaz-(ločena,malo nesrečna in hkrati uživa samsko življenje),je pa tudi res da je tip,ki malo težje izraža čustva…
Vglavnem,ce bos mogla v drugi postopek mislim,da si maja na vrsti oziroma po tretji menstruaciji. Jaz upam da bom konec aprila.
Neki bi vprasala te,ki ste bile ze v vec kot enem postopku ,kaj ste imele prvo menstruacijo po neuspelem etju dosti daljšo kot ponavadi? Ker meni se namreč zelo vlece ,sicer sem danes upam da proti koncu ampak je to ze 9 dan,ponavadi jo imam najvec 6.?

Hej alta
Jst sm mela m vedno normalno brez posebnosti

Je katera poskusila s kakšnimi homeopatskimi zdravili? katerimi?

jaz pa tudi opažam, da sem jezna. pred kratkim sem izvedela, da je en malce bolj oddaljen sorodnik star 19 let v pričakovanju prvega otroka. oba s punco v šoli, oba brez prihodkov. starši so takoj priskočili na pomoč. v meni pa je vrela JEZA… enim najstnikom, ki prvič seksajo brez kondoma takole rata… dete bo prišlo na svet, o (ne)zaželjenosti nebi govorila… ampak… zakaj ne morem biti jaz na tem mestu…
midva, ki si ga tako želiva, ne moreva. eni, ki si ne želijo pa… kot da se nama nekdo tam zgoraj posmehuje.
kolegica je na fb-ju pred parimi dnevi pompozno objavila, da je noseča. sicer nisva ravno best frendice, ampak… sploh ne znam razložit… ampak nisem ji mogla čestitati… očitno sem preveč egoistična. v meni je bila namreč zoper ta jeza, ker vem, da ta otrok ne bo ravno krona njune zveze…

res. ni to lepo od mene. ampak… enostavno… jezna sem.

sploh si ne predstavljam kaj bi bilo da bi doma povedala. moja sestra anmreč NE ŽELI da bi imela otroka. in mi je tot tudi jasno povedala. trenutno pa še živimo skupaj. je rekla, da si ne predstavlja, da bi to nekaj cvililo ji, ker potem se bi ona takoj odselila (mišljeno je, da bo sestra s partnerjem ostala v domači hiši, midva si urejava novogradnjo).

nisem pa sploh še pomislila, da bi mogoče enostavno bleknila in jim v šok terapiji zaprla usta… mah, čeprav, moj me bi sfaširal. ima ful občutkov krivde, ker ima zelo slab spermiogram. peče ga, češ da je on kriv…

nihče ni kriv. samo bog (če obstaja) se nam posmehuje očitno

New Report

Close