Najdi forum

FOCUS T25

imaš jedilnik, ki sodi h focusu, ker ga nisem nikjer našla, me mika pogledat, čeprav tud sama nisem pristaš diet. Kar se tiče kilaže sem čist zadovoljna, samo rezultatov, razen več kondicije, ni bilo – sem končala vse faze, torej 14 tednov. Sem upala, da bom mal trebušček dodelala, ampak očitno nisem človek za to 😉

Točno tako, se čisto strinjam glede izgovorov. Imam pa utemeljen strah glede soseda, smo že mele slabe izkušnje z njim brez da bi sploh kaj počele 🙂 Definitivno bom pa stestirala njegovo potrpežljivost.

Ravno zaradi izgovorov sem se Focusa kar lotila. Če bi čakala na ponedeljek še teh par vaj ne bi naredila. Sem vse prepogosto načrtovala vadbe, ki so potem padle v vodo, ko v ponedeljek nisem bila tako motivirana za vadbo kot še dan prej 😀
Čestitam glede skokov. Si mi kar dala upanje, ko vidim da je možno nežno skakat. Se bom priučila 😛

Cardio me je včeraj kar sesul. 25 minut poskakovanja non stop … phew! Ni mi šlo čisto skoz držat njegovega tempa, poleg tega so zelo poskočni in hitri 🙂 Ko je na koncu spet začel dvigovat kolena mi je šlo kar na jok 😀
Zato mi je bil danes Speed 1 ful bolj všeč – tiste raztezalne vaje so mi dale ravno prav časa, da sem se nadihala. Si bom pa mogla videe prej ogledat, ker včasih rabim kar nekaj časa da pogruntam kam in kako skačejo.

So pa neverjetno usklajeni, jih utegnem še občudovat med vadbo. 🙂

Lep večer vsem, upam da vam gre rekreacija po načrtih 😉

Ja, začetek je kar težak, sploh če nisi v formi :))

Mene je tretji dan vse bolelo,..komaj sem se premikala, vendar ko začneš izvajat vadbo, tiste bolečine kar izginejo in se potem full bolje počutiš.

Vadbo pa sploh na začetku izvajaš po svojih zmožnostih. Če nisi v kondiciji, jih je kar težko lovit. Jaz ponavadi delam vse do svojega maximuma, ko pa ne gre več, se naprej držim Tanjinega sistema, dokler ne pridem malo k sebi, potem pa spet dalje po njihovo 🙂 Važno je, da delaš, da ne počivaš ter da se naučiš vaje delati pravilno, da ne pride do poškodb.

Tudi meni gre kdaj kar na jok, sploh, ko začnejo mišice pečt ali ko sem že čisto na koncu z močmi, vendar res probam vztrajat do konca, dokler gre.

Najbolje pri vsem tem pa je, ko vidiš napredek na metru, ti da pa tak zagon za naprej kot raketa, haha

Oiila..
Bi mi lahko lepo prosim dala katera link, kjer se da sneti t25?
Iščem in iščem ampak enostavno nič ne najdem kar bi dejansko funkcioniralo?
Za pomoč se že v naprej zahvaljujem 🙂

Nekaj strani nazaj sem jih objavila gor. Malo pobrskaj 🙂

Punce verjetno boste razočarane, a danes sem na polarja merila kcal cardio alpha in rezultat je zame porazen…skor pol ure miganja, porabljenih pa borih 160 kcal, s tem da v zoni kurjenja maščob samo 15 min.je boljše, da se obujete teniske in greste teč ven, bo bolj efikantno , pa delat raje izpadne korake in počepe.

Filly, ne vem kako na tebe vpliva ta Focus, vendar jaz sem zadovoljna.

Na veliko prebiram spletne strani glede vadbe in hujšanja. Pa pravijo približno tako, da sama aerobna vaja ne topi maščob in da za optimalno vadbo in kurjenje maščob nujno potrebuješ anaerobne vaje, se pravi, delo z utežmi ali s svojo lastno težo in da delaš s polno močjo. Se pravi maščoba se ti začne topiti, ko začnejo mišice delat na polno, ker so le one tiste, ki potrebujejo največ hrane in to vzamejo iz maščob.

Pri prehrani pojest velikoooo beljakovin, najbolje takoj po vadbi spiti proteinski shake, da ti takoj nahrani mišice.

Veliko si lahko prebereš in tudi vprašaš na spletni strani: http://maxximum-portal.com/forum

Full dobro ti razložijo in povedo kaj in kako.

MiciPici, jaz to delam kar pišeš in ja, imaš prav samo to je recept, da se igublja maščobo, jaz drugih čudežnih diet žal ne poznam,
Sem tud sama začela z Focusom 3 mesece nazaj, ga kmalu pustila in začela fitnes in ok, sem tam 5x na teden po vsaj uro in pol, uteži in pol še aerobno vadbo, sam ko sem včeraj po dolgem času probala focus, ker sem resno želela videti kcal, prej nisem imela urce, sem se vprašala, če ma smisel tam skakat kot nor pol ure, delala sem normalno, ne majn, kot tanja.
S takim načinom vadbe in neurejeno hrano se človek lahk edin še zredi, ker imaš občutek, da si kuril in vadil, vendar kalorično niti pod razno ni dovolj za kako resno izgubljanje maščobe.
Žal, tako pač je.Edino redna vadba, ma ne 25 min in urejena prehrana pomagata, vse ostalo je pesek v oči.

Brez pravilne prehrane ne deluje nobena vadba, razen, če želiš obdržati težo in izgled.

pri hujšanju gre nekako takole:
75% pravilna prehrana
25% vadba

Se pravi, če bi se začeli samo pravilno prehranjevat, bi izgubili kile brez vadbe. Vadba je samo še tista pika na i, s pomočjo katere gredo kg hitreje dol ter da si izoblikujemo telo.

Mene pri prehrani najbolj hecajo obroki. Jaz osebno si sploh ne morem sestavit 5 obrokov na dan,..enostavno ne gre. Zjutraj jem zajtrk, vmes pade še kakšna kava, ki že ta nasiti, potem se moram prav prisilit, da še nekaj malega pojem. Ko pa pridem domov, imam pa kosilo(okrog 17-18, kdaj tudi kasneje) in zelo redko kdaj, da si lahko po kosilu privoščim še kaj drugega.
Moje delo je terensko in večino svojega delavnika preživim pri strankah, poleg tega pa je zelo dinamično delo in takrat sploh ne čutim nobene lakote oz potrebe po hrani.

Aja,..pa moji obroki niti niso obilni. Odkar sem začela z vadbo, sem porcije zmanjšala za polovico (nenamerno), tako da dejansko sedaj vnesem dnevno manj kalorij, kot bi jih morala. Če na grobo zračunam, dnevno vnesem približno 1000-1200kcal, so dnevi ko malo več (odvisno od kosila in število popitih kav). Vendar se probam zelo trudit, da pa takrat, ko imam obrok, da vsebuje vse tisto, kar nujno potrebujem,…beljakovine, dobre OH in seveda dobre maščobe.

No, končno je svet žensk dojel, da rabiš vadbo z utežmi :))) Ni mišljeno nesramno, ampak dogajalo se mi je deset let, da sem bila brez somišljenic in družbe pri vadbi… Razen moške.

MiciPici – nisi edina, ki ima probleme z obroki… Jaz sem rabila veliko časa in če padem iz ritma imam spet težave.

Prva težava je, da ne morem količinko toliko zdrave prehrane pojest. Ima veliko vlaknini in si hitro sit. Druga je pa organizacija…

Moj sistem:
1. Naredim si jedilnik v naprej.
2. Jedilnike si natisnem in jih dam v mape za en teden in na naslovni strani piše koliko kcal, M, B in OH vsebuje.
3. Vsakemu tedenskemu jedilniku sestavim seznam živil.
4. S seznamom živil grem npr. v soboto v trgovino in kupim najbolj nujne stvari.
5. V nedeljo si pripravim kake stvari v naprej, npr. narežem kako zelenjavo, meso na porcije – nekaj dam npr. zmrznit.

6. Imam veliko kar preprostih obrokov in vsak dan zvečer pogledam, kaj pripravit za naslednji dan. Tudi kaj bi lahko vzela s seboj in jedla na poti.

Žal nimam časa na poti jest toplega obroka, cele solate in piščanca… Pač takrat jem skute, oreščke, jogurte, sendviče s piščancem in zelenjavo… Doma pa sveže stvari. Kake solate – operem zvečer, npr. 🙂

Zajtrk jem vsak dan, vstanem ob 5.30 zjutraj.

Navadiš se sčasoma na količino tudi… Jaz sem najprej drastično hujšala, mogoče bi bila katera še vesela, npr. jaz tudi v tem trenutku 😛 Začela sem nazaj z vadbo, sem ko stara mama. In nimam nobenega teka, sej ne vem, eč ej to fajn.

Pa sej to je to,..čas,..ga vedno primanjkuje.

Dokler sem še doma je ok, potem pa, ko je treba it na teren je pa tako, da imam v glavi milijon drugih stvari, katere moram naredit, kam je treba še it, koga poklicat in takrat res nimam časa, da bi mislila še na hrano 🙂

Dobra si glede priprave jedilnika. Jaz ponavadi skuham tisto, kar se mi je tisti dan in bi se bolj težje držala nekega določenega jedilnika. Probam pa gledat na to, kaj sem jedla za zajtrk in si potem nekako splaniram kaj bi bilo dobro za kosilo in večerjo (razmerje med B, M in Oh). Kako zakomplicirano, hehe

Ravno sedaj razmišljam kako je bilo, ko sem se prehranjevala po Monitgnacu,..ni bilo treba seštevati nobenih kalorij, pogoj je bil, da dnevno zaužiješ vsaj 3 obroke, vedno ješ do sitega, jedilniki so bili super,..in po pravici povedano, sem v mesecu in pol, s fitnesom spravila dol 8 kg,..čisto tako, brez napora,..
Danes pa za fitnes dejansko zmanjka časa in izvajam vadbo doma, ker se tudi lažje prisilim, ko se mi ne da.

Sedaj pa, ko berem 1001 nasvet glede prehranjevanja sem pa že čist zmedena in sploh ne vem česa naj se držim, da bi res pomagalo. Ah ja,..mislim, da se bo potrebno mal sprostit glede te hrane, ker se mi zdi, da bolj ko se obremenjujem s prehrano, slabše je.

Danes punce je pa Double day :)) Srečno!

“uživati pretežno beljakovine, oh-je izločiti” – vem, da fitnes industrija to forsira, a dejansko to ni preveč pametno. beljakovin rabimo zelo malo, presežek (sploh če so živalskega izvora), je škodljiv in v končni fazi tudi redi. slabi ogljikovi hidrati so tisti, ki so rafinirani, medtem ko so polnovredni (npr. polnozrnata žita, sadje, krompir…) odličen vir energije za telo in se ni bati, da bi se od njih zredili. spodnji članek imam ravno pri roki, je sicer bolj na hitro, ampak kogar zanima, si lahko najde precej virov o tem.

http://www.examiner.com/article/vegan-weight-loss-surgeon-rips-paleo-and-other-high-protein-diets

lep pozdrav,

zgleda, da sem prvi moški, ki se vključuje v to temo :P. tudi sam trenutno počasi zaključujem T25 in sicer sem na koncu 2. tedna GAMMA (hybrid) – prvo Alpha 5 tednov, Beta 5 tednov, Gamma 4 tedne in Gamma hybrid 4 tedne.

vse videe, prehranske načrte, urnike in še kaj nejdete čist easy tukaj:
http://thepiratebay.sx/search/T25/0/7/0

moja zgodovina treniranja je taka: začel sem nekje v začetku 2011, pri 180cm in dobrih 100kg
na začetku sem delal predvsem kardio trening in dvigovanje uteži, trebušnjaki – standard
seveda sem spremenil način prehranjevanja – ta del je najtežji in najpomembnejši! iz totalno nezdravega načina – jedel sem 2, 3x na dan ogromne obroke vsega poprek, kar je povzročalo nespečnost, slabo počutje itd – začaran krog… potem sem se navadil jesti zajtrk, malico, kosilo, malico, večerjo – zmerne obroke ter treniral dobro uro dnevno. prehrana vključuje dosti zelenjave, pustega mesa, rib, orehov vseh vrst ter dobre oh (polnozrnatne variante).

letos februarja sem začel delati P90X (tudi to je vse na piratebay, samo vpiši) in ta trening delal 3 mesece; ok, naredil sem nekje 90% treninga, včasih sem kaj izpustil… je težji od T25, rabiš več moči in kondicije. skratka pred tem treningom sem (od začetnih 100kg) tehtal nekje 75kg. v bistvu se mi ni šlo za to, kolko bo pokazala vaga, ampak za oblikovanost in s P90X sem na tem precej pridobil. začel sem tudi piti proteinske napitke po treningu – kar je pomembno za razvoj mišičevja. po končanem P90X se je moj teža v bistvu celo za odtenek povečala – kake 3kg, vendar se je procent telesne maščobe zmanjšal, mišična masa pa povečala.

trenutno kot rečeno delam T25, ki je dobra alternativa treninga, ne vzame dosti časa in je efektiven. moja teža je nekje 78kg, s tem treningom pa počasi oblikujem telo.

nisem bral vseh postov, ampak vidim, da imate dame predvsem probleme pri prehrani – sladkarije… sam teh problemov nimam, saj sladkarij nikoli nisem jedel. moja šibka točka so vikendi – pivo in ostale alk pijače – ko si malo spiješ postaneš lačen in greš na burger ali kaj podobrega, poleg tega naslednji dan rabim za preganjanje mačka in ne morem trenirat… ampak če ne pretiravam, gre skozi 🙂 pijemo ga enkrat tedensko, tako da ni zelo tragično
glede sladkarij pa je res tako (na žalost sladkosnedov), da se jih je treba skrajno odreči oz. najti kakšne zdrave alternative – se sigurno najde kaj na spletu! poleg tega so sladkega okusa tudi proteinski napitki, jaz trenutno pijem z okusom piškotov 🙂 mogoče lahko to nadomesti željo po sladkarijah.

LP

MiciPici – niti se ti ni treba držat kakega jedilnika kto se npr. jaz, ker so še druge možnosti. Npr. ta deluje pri meni.

Sem pa zelo zasedena, ponavadi in nimam stalnega urnika. In ravno to je – ni ti treba mislit na obroke vmes ko si na terenu, ker si jih v naprej pripšraviš, en dan prej, ko je čas… Če nimaš res nabitih 24 ur, ker tud to kdaj pride…

Če pa skuhaš, kar imaš na voljo, potem pa imej poln hladilnik samo zdravih stvari… Ni možnosti, da skuhaš kaj nezdravega 🙂 Npr. jaz si vnaprej narežem zelenjavo, potem še samo kak kromšir olupim in vržem v lonec pripravljeno in skuham kremno juho. Ali navadno juho, z npr. priščancem. Tega lahko narežeš in daš zmrzit na porcije, pa potem vržeš notri kar zmrznnenega.

Varijant je veliko, saj ni nujno, da to vsem ustreza. Npr. jaz vem, da je bolje jest svežo zelenjavo, ki jo šele narežeš, ampak če nimam časa… Pa tudi vem, da pridem domov ubita in še komaj da se mi sploh da pristavit lonec… Imam še eno pravilo, da probam kuhinjo potem takoj psopravit, vems pa ko kuham, pa si pripravim še kaka dva obroka v naprej. Takoj ko študiram, kaj bi jedla – da nimam pripravljeno – verjemi, jem tisto kar ne bi smela.

Parkelj – P90X je dobra odločitev. Če nimaš kondicije, pač delaš nekako po svojih močeh. B napitek – če mene vprašaš je nujen. Jaz jih pijem že leta in sem ga zadnjič pozabila po p90x varianti in sem dobila res hud musklfiber in še zdaj ne vem, zakaj, potem sem namreč tudi zbolela bolj kto kadarkoli do zdaj z viskoko vročino. Lahko da je vplivalo…

Sladkarije, ja, ro moški ne 🙂 Razen moj…

PA tako BTW – pitje enkrat na teden JE tragično, ker se iz moje perpektive šteje za alkoholizem… Če se že greš zdravi način življenja, ne bit tak slovenček, no… 🙂

Živjo!
Danes sem zvedela za vadbo t25. Ker se bliža sestričin maturantski ples, si res želim izoblikovati svoje telo, da bom lahko spravila kakšno obleko nase. Ampak, ker nisem našla nikjer linkov za to vadbo + nekakšen koledarček za vadbo (ampak to res NIKJER-razen tistih ameriških predstavitvenih linkov), bi res iz srca prosila, če je katera tako dobra, da bi mi te linke poslala na gmail. Že v naprej se vam 1000000000000x zahvaljujem.

[email protected]

Tukaj so linki, kjer lahko potegneš dol.

FOCUS T25:
http://torrentz.eu/cfc630f993f7b860e27538a4e6b8fff90abbcedc

LOWER FOCUS:
http://torrentz.eu/daf72f73f2c098caeebaf82c3e142c192d79e4cc

Navedla sem oba linka, ker je bila spodnja vadba časovno malo zgrešena, mislim pa, da so tudi to že popravili.

Vsem ostalim pa,…dejte mal temo prelistat, ker smo že kar nekajkrat objavile linke za Focus gor, pa se zgleda ne ljubi nobeni prebrat kakšno stran ali dve nazaj. Ali naj še koga najdemo da telovadi namesto vas? 🙂

Fokusice, da vam pomaham. 🙂 Nisem obupala, sem v beta fazi. Vec vsm povem zvecer.

Pozdravljene punce!

Zelo rada bi poskusila z vami tale T25, ker pa imam izjemno slab in počasen računalnik pa bi lepo prosila če bi mi katera to vadbo poslala na mejl. Bom res res res hvaležna:)

Lep pozdrav in upam, da čimprej začnemo :))
Še moj mejl: [email protected]

Pozdravljeni,
Tudi sama danes začenjam s Focusom, pa da vidimo če mi bo uspelo 😉 Drugače paže prakticiram hitro hojo 3x tedensko cca 6 km, od tega 2,5km v klanec. Aja pa 30 dnevni izziv s počepi sem začela prejšnji teden.
No plani so, samo še uresničit jih moram.

Punce in fant pozdravljene.
Zanima me sledeče, ker še doma nimamo interneta (selitev) bi vas prosila za pomoč. Zanima me sledeče, če mi na e-pošto pošljete ta program ali si ga lahko posnamem na ključek in ga predvajam doma – bo delovalo ali ne?
V kolikor bo odgovor da vas bom prosila, da mi program vadbe pošljete po e-poti, ker pišem iz službenega računalnika.
Lp

New Report

Close