Najdi forum

No, dekleta, kaksno je stanje? Pri meni je mimo 3/3 (3. teden, 3. dan). Vedno vec je moci in energije. Vedno manj rabim modificirano Tanjo. 🙂 Mam ful lepo kozo po telesu. Celulita manj. 🙂 Gremo naprej!!!!!!!!

Heeeeej,

jaz sem tudi danes končala 3.dan (ampak 1.tedna). Meni je res ful všeč ta vadba… Predvsem mi je všeč to, da traja samo 25 minut – pri Insanityu se mi je tista urca včasih takoooo vlekla… Sicer mi je današnja vadba total body circuit doslej bila nekako najtežja, ker dejansko potrebuješ moč v rokah, pri čemer pa sem jaz vedno bila šibkejša. Odločila sem se edino, da bom pred vsako vadbo malce “na hitro pregledala video”, da bom lahko lažje sledila, ker sem danes recimo za kako sekundo, dve tri… občasno obstala, ker nisem takoj razumela, kaj je potrebno narediti pri določeni vaji… Čeprav tako ali tako, ko imaš neko vadbo drugič, tretjič na sporedu…ti je veliko lažje, kot pa prvič.
Malce še biksam pri prehrani – predvsem pri sladkarijah… tako, da moram res na tem “področj” še veliko delat in se čim bolj izboljšat. Res bi rada našla nek zdrav način prehranjevanja z občasnimi grehi. Ker sem nekaj let nazaj za kak mesec popolnoma izločila sladkarije, pa se ni ravno dobro končalo – po tem mesecu sem se zredila za kar nekaj kg, ker sem hotela nadoknadit vse za nazaj…tako, da sem se odločila, da je veliko bolje, da si začrtam nek način prehranjevanja, ki ga bom lahko ohranila na dolgi rok.

Lepo bodite in se pišemo 😉

Punce, mene pa zanima, ali po vadbi naredite kak stretching? V sami vadbi tega ni, kot pri insanitiju….

Kako, da ne? Morda ti prehitro prekineš video? ;)) Ko je vsake vadbe konec (torej po 25 minutah), je na koncu posebej še “cooldown” oz. stretching (2-3 minute) – je pa res, da za razliko od Insanitya tukaj dela stretching samo ShaunT.

Uf, hvala….

Želim vam čimveč uspeha in seveda sebi tudi. Sem danes pospravljala omaro pred selitvijo in rekla možu, da če bi pa imela nekaj kg manj, pa ne bi več sitnarila, da nimam nič za obleči. Se mi je kar milo storilo med vsemi tistimi pisanimi majčkami in krilci. Hja, zato se jih pa še kar oklepam, ker VEM, da jih bom še enkrat nosila!

Vceraj je bilo prvic, da mi ni zneslo telovadit. 🙁 Sicer sem cel dan garala pa ornk fizicno delala, tako da niti ni tak hud lapsus. Upam, da mi danes uspe stisnit, ker so nori dnevi do konca. A nimam jst enga dopusta zdj al kaj ze, ker tole nic ne disi po dolce far niente. 🙂 🙂 🙂

Kuglica, ima pa sovica prav: Shaun T se na koncu 3 minutke prav sexy preteguje. A ni smo smesno, ko med vadbo svpjega moza skoz slata pa drzi za boke? Prav simpaticna sta, 😉

kuglica: No, vidiš, tako se govori. Seveda ti (nam) bo uspelo! Ko bo katera izgubila voljo (in bi se želela vrniti na “stara pota”, pa se naj hitro pride “pofočkat” na forum, da ji damo eno virtualno brco v rit (saj, ne…se šalim, da ji damo vzpodbudo za naprej ;))

Miis: verjamem, da boš nadoknadila 😉 brezveze se za take malenkosti sekirat, še posebej, če si bila ves dan fizično aktivna 😉 Mislim, da nobenemuod nas ne bo vedno šlo vse po planu… zato mi je všeč, da je vsak 6. dan pavza, da če ti kdaj ne uspe, še vedno lahko prestaviš za kak dan naprej (ne govorim, da je treba to vedno delat, ampak tu in tam se vsakemu zgodi, da ne utegne telovaditi).

Sicer pa, sama sem danes končala 5.dan – torej dve vadbi, eno za drugo (no, vzela sem si 5 minut pavze med eno in drugo; no, nekajkrat sem vmes za kako sekundo, dve… nehala delati, ker je z mene kapljalo in je bila brisača nujno potrebna). Umrla skoraj, ampak sedaj po vadbi pa je res tako fajni občutek, da se ga sploh ne da opisat.

Lepo bodite, sama imam jutri na vrsti “stretshing” (rest day bom tokrat spustila, ker želim delati vadbe od ponedeljka-petka (v nedeljo stretching), ker med vikendom velikokrat grem s prijatelji kolesarit/pogosto me niti ni doma… in da ne bom imela izgovorv sem vadbo prestavila med tednom.

Lepo bodite, se pišemo.

Pozdravljene punce!

Zelo si želim začeti z vami tale T25, sem ga probala ‘sneti’ dol, pa imamo na računalniku toliko ‘varnosti’…Bi resnično prosila, če mi katera pošlje na mejl. Bom res res res hvaležna:)

Lep pozdrav in upam, da začnemo že v ponedeljek:)))
Še moj mejl: [email protected]

LP

Živjo! 🙂
Imam eno vprašanje. Na internetu sem našla link za downloadad tole vadbo. Odprla sem mapo Alpha phase in v mapi je 6 posnetkov, ki so po vrsti od 1 do 6 tako kot je na urniku. Se pravi
01 cardio
02 speed in tako dalje. Meni pa ni jasno, a to delaš vsak teden isto ali sem si premalo downloadala. Se opravičujem, če sem neumno izpadla ampak raje vprašam 😀
Lp

Ni šlo, enostavno nisem mogla pa sem vmes eno vajo počivala in malo spila ampak vseeno nisem mogla nadaljevati, bom poizkusila zvečer še enkrat 🙁

natasapp: In… danes je ponedeljek… začetek T25? 🙂

Lunaaa: Ne, ne delaš vsak teden isto – oz. teh 6 vadb delaš 1.mesec, ampak so vadbe vsak teden drugače razporejene (po drugačnem vrstnem redu) – v prispevku si omenila urnik (plan)? Zdaj ne vem, če ga imaš alI? Torej, vadbe delaš po urniku (po planu) – po takšni razporeditvi, kot je tam napisana. In pa, nobeno vprašanje ni neumno 😉

Kje pa se ti je “zataknilo”? Kondicija? Vročina? Si tisti dan dovolj pojedla (sama sem ugotovila, da ne moram biti fizično aktivna, če pojem premalo, no, tudi če pojem preveč ne :))? Dovolj spila tekočine? Zdaj nisi nič napisala (ali pa sem jaz spregledala), koliko kg imaš? Ali si pred tem (pred začetkom T25) bila športno popolnoma neaktivna ali si se veliko gibala? Namreč, zakaj ti ni uspelo, je lahko veliko dejavnikov prisotnih, tako da napiši malce več, da bom(o) vedele, kje je šlo narobe. Sicer pa bi ti začetek morda svetovala, da poskusiš delati vaje tako, kot jih dela Tanya (verjetno si opazila, da ShaunT ves čas opozarja, da dela ona malce prilagojeno vaje) – ali si jih celo poskusila delati v “njenem ritmu”?

Vadbo sem začela delati danes približno 30-45 minut po zajtrku. Pojedla sem polnozrnato malo večjo štručko z namazom. 10 minut sem nekako še delala potem se je pa ustavilo. Zbita sem bila ko ubito jajce 😛 Potem sem spila nekje pol kozarca vode in skušala nadaljevati, ker ni šlo sem začela delati kot tanya. Potem sem res ratala čist švoh zato sem odnehala. Ja, kil imam res kar nekaj preveč. (87kg) Glede kondicije pa…. hm, jo imam ampak res minimalno. V hrib ravno ne morem dolgo časa tečt ampak se pa tudi ne vlečem gor kot megla. Grem vsake toliko časa na sprehod ali pa “gonim” sobno kolo od 30-60 minut. Se mi pa zdi, da lažje prehodim kakšen daljši klanec malce bolj hitro kot pa da bi morala pretečt 1km. Mogoče zato, ker mi tek res ni najljubši šport. Mogoče bi morala naredit vadbo zvečer ali pa je enostavno preveč zame.
Lp

Hej,

jaz osebno 45 minut po zajtrku nisem sposobna delati take vadbe… Zdi se mi, da bi bilo bolje počakati vsaj kakšno uro, če ne uro in pol. Sicer vem, da je to od posameznika do posameznika različno, ampak menim, da je pol ure vseeno veliko prehitro po takem obroku. Sama pojem recimo banano in počakam najmanj 1 uro, da grem nato telovadit… Še posebej opažam T25, tek, zumba…tega res nisem sposobna delati tako hitro po obroku; medtem ko pa kakšno kolo pa brez problema. Jaz sem sicer obdržala “prakso” iz Insanitya in delam vedno takšne vabe v popoldanskem času (zdi se mi, da imam veliko več energije kot pa dopoldan). Recimo dve uri (dve uri in pol) po kosilu grem jaz ponavadi delat Insanitya (je pa res, da si lahko to še zdaj privoščim, ko nimam službe in sem večino časa doma…).

Jaz bi ti predlaggala, da ne obupaš, če ti prvič vadba ni uspela. Poskusi še morda enkrat zvečer (ampak ne prehitro po obroku – sicer je tudi odvisno, kaj pojš… zdaj neko orng kosilo bi pomoje rabil kar več kot 1,5 ure pavze… neko banano ali kaj podobnega pa je 1,5 dovolj). Ampak, na tvojem mestu bi jaz že od 1. minute vadbe delala tako kot Tanya – namreč, če pogledaš njene fotke po končanem T25 si je zeloooo izoblikovala telo, kljub temu, da je vadbo delala malce prilagojeno. Potem, ko boš opazila, da je kondicije več (da zmoreš…), pa začni delati z “ostalimi” – tako ali tako se vse vadbe iz “Alfa faze” ponovijo še kar nekajkrat (tako, da boš še vedno lahko delala drug teden…tretji teden…vadbe tako kot “ostali”).

Glede teka pa tako: Zaenkrat bi jaz na tvojem mestu veliko hodila/kolesarila na sobnem kolesu (morda tudi kolesarjenje v naravi?), šele nato pa bi počasi…počasi začela teči. Zakaj bi se mučila s tekom, raje prehodi kak kilometer več, pa bodo rezultati enako vidni. Še predobro vem, da če ti nek šport ni všeč in če te niti malo ne veseli, da ga boš z muko delal in slej ko prej odnehal. Sploh pa za tek je sedaj (vsaj meni se zdi) prevroče – potem bi res moral iti tečt zgodaj zgodaj zjutraj (ob 5)…
Tako, da Lunnna samo ne obupat. Poskusi še danes (ali pa jutri) še enkrat s T25 (ampak že od začetka delaj s Tanyo) in javi, kako ti bo šlo!

Sovica, a veš kaj je zdaj na mojem obrazu…. nasmešek. In to zato, ker ti ni vseeno za drugega, si vzameš čas in mu odgovoriš kot najbolje znaš. Hvala ti za odgovor in obljubim, da ne bom obupala 🙂
A misliš, da se bo meni poznalo enako ( no seveda ne čisto enako) kot njej, mislim, ali se mi bo poznalo na obliki in vsem tem čeprav imam kar nekaj kilogramov preveč?

Me veseli, da znam tudi jaz komu “narisati nasmešek na obraz”. 😉 Samo obupat ne! Vem, da bomo vsi izmed nas imeli kdaj “krizne dneve” (tako ali drugače – ko ne bomo videli izhoda iz neke situacije, ko se nam ne bo dalo športat, ko bomo “jedli preveč – t.i. se bomo prenažirali” :D) in v tistem trenutku je najbolj pomembno, da se nekomu zaupamo (četudi bo to “zgolj” virtualna podpora”) in da nam vlije upanje. Vsako športanje, vsako gibanje se ti bo poznalo! Morda ne v roku enega tedna, dveh tednov…ampak v daljšem roku. Kilogramov nisi najverjetneje pridobila v enem mesecu in enako jih tudi ne boš izgubila v enem mesecu.Sama sem kar nekaj časa rabila, da sem prišla v razmišljanju do te mere, da neke ekstremne diete in pretirano športanje ne bo vodilo do rezultatov…vsaj ne do dolgotrajnih… potrebno je najti nek življenjski stil, ki ga boš lahko vzdrževal vso življenje – gibanje v “neki pravi”meri in pa zdravo prehranjevanje z občasnimi pregrehami (sama si sedaj poletja ne znam predstavljati brez sladoleda in se sploh ne sekiram, če pojem tu in tam kakšno kepico…dve sladoleda…-je pa res, da jem skorajda vedno polnozrnat kruh/polnozrnate testenine/polnozrnati riž, poskušam se izogibati pretiranemu dodajanju sladkorja in soli). Neke diete (stroge) in vsakodnevno po več urno gibanje lahko vzdržuješ samo nekaj časa, ne pa vso življenje, zato sem sama mnenja, da so popolne nepotrebne in nesmiselne.
Aja, pa fajn bi bilo (če se še nisi), da se predvsem izmeriš (kilogrami tekom hujšanje velikokrat ostanejo za nek čas na istem, ampak izgubljamo pa centimetre). Tako, da naj meter postane tvoj “prijatelj”. In pa, ne se prepogosto tehtat in merit. Ker je to lahko zelo frustrirajoče – nenazadnje, če recimo greš prejšnjo večer na nek piknik in malce veš, bo tehtnica naslednje jutro 100% pokazala kak kilogram več…ampak seta dodaten kg zelo hitro “izravna”. Tako, da jaz imam takšno prakso, da se tehtam recimo enkrat na 14 dni (maksimalno), merim pa recimo enkrat na 1 mesec (morda tudi manj). In pa nikoli se ne tehtam/merim, če vem, da sem prejšnji dan več jedla in pa če imam menstruacijo (vedno pa tako ali tako na tešče).

Lunaa, lahko, da je bilo prekmalu po obroku kot je omenila sovica, lahko pa, da je toliko drugačna oblika vadbe, da te izzove.
Sigurno bi bilo vredno probat telovadit ob različnih časih v dnevu, mogoče ti zjutraj enostavno ne ustreza. Tudi vrsta hrane pred vadbo ni čisto zanemarljiva, jaz lahko prej pojem banano in grem telovadit takoj, če jem kosilo, rabim uro in pol minimalno.
Priporočala bi ti, da modificiraš že od začetka, če boš po par vadbah čutila, da zmoreš več pa nehaš modificirat.
Sicer pa nikjer ne piše, da moraš delat z enakim tempom, dvigivat noge enako visoko ali počepat enako globoko, naredi kar največ zmoreš, to bi moralo zadoščat 🙂

Sicer pa jaz tek sovražim, ne ravno sovražim, zoprn mi je in nesmiselen, že od nekdaj, a tečem, ker mi je to v izziv. Začela sem s hojo (to je vse kar sem zmogla) in počasi stopnjevala v tek, danes sem nekje na 7 kilometrih in toliko kot mi gre na živce, toliko sem ponosna nase, ker premagujem lastno nejevoljo in lenobo.

Jaz imam danes v planu total body circuit in nekaj malega odtečt, upam, da mi uspe oboje. Tele temperature čisto nič ne pomagajo 🙂

Bom jutri poizkusila imeti več premora med obrokom in vadbo, delala bom v stilu tanye potem pa bomo videli kako bo. Ne morem verjet. Vadila sem samo nekaj več kot 10 minut pa me bolijo mišice 😀
Kaj bo šele, če kdaj naredim celotno vadbo. Sem se tudi zmerila in podatke na sosednji forum o plaži zapisala pred nekaj dnevi. A morda katera ve tole: na google slike sem vtipkala focus t25 tanya in mi je “vrglo” ven sliko before and after, ko je delala tole vadbo. Zanima me, če katera ve ali so te rezultati od tiste prilagojene verzije, ki jo dela na videu ali od tiste bolj intenzivne originalne. Zelo lepo si je izoblikovala telo (fouuuuuš) 😛
p.s. Hvala vsem za odgovore 🙂
Lp

Samo en nasvet, ne primerjaj se z drugimi… Tania je s Shaunom od začetka, tole njeno before je pa po porodu 😉

kar se tiče same vadbe, ko praviš da ne moreš narediti cele. POTRUDI SE! Ko stopiš iz svojega območja udobja, takrat se začnejo dogajati spremembe. Imej svoj tempo, ampak glej da boš vaje delala pravilno! Že pri Insanity je Shaun poudarjal FORM OVER SPEED! Tvoj cilj naj bo, da prideš skozi celotno vadbo s čimmanj ustavljanja, ampak tempo imej pa svoj…

FOCUS T25 😉

To, da te mišice bolijo je vbistvu čist normalno…ker pred to vadbo najverjetneje nisi delala česa podobnega in posledično, ker je to nekaj novega za telo te mišice bolijo 😉 Jaz sem prvič, drugič, tretjič pri Insanityu umrla skorajda od bolečin, ampak potem ko se telo vsaj malo navadi, tudi te bolečine v večji meri izginejo.

To se res strinjam z maklo, da se ne smemo primerjati z drugimi, nenazadnje vsako telo je edinstveno, vsako se drugače odzove… Vsekakor se je treba potruditi, po drugi strani pa, če nekdo ne zmore takšnega tempa ne razumem, zakaj ne bi delal vaj tako kot Tanya. Morda prvi, drugi teden delaš tako kot ona, potem pa začneš “normalno”. Sčasoma boš pridobil na kondiciji, in bo izvajanje vaj veliko lažje. Pomembna je pravilna izvedba, ne pa da pol vaj ne moraš narediti, ker ti je tempo prehiter – takšnim bi jaz svetovala začnite z Tanyo, šele kasneje ko pridobite na konciji pa z ostalimi. Saj ShaunT je pomoje z razlogom dal v Focus T25 Tanyo in tudi vesčas poudarjate dokler ne zmorete, delajte z njo (ampak dajte pa vse od sebe).

Sovica_3 upam, da se ni bralo, da naj ne dela tako kot Tania… Seveda je njena izvedba ustrezna in tudi zadostna, če daješ vse od sebe.

Moj komentar je bil predvsem na rezultate… 2 osebi, ki štartata iz iste točke, ni nujno da prideta istočasno na enak oz podoben cilj. Važno pa je, da damo vse od sebe!

New Report

Close