Najdi forum

Miis: Pomoje, da ni to dobra večerja… Zvečer bi se naj (vsaj kolikor je meni znano) jedlo predvsem beljakovine z zelenjavo (in res čimmanj ogljikovih hidratov – tako, da pomoje niti kosmiči niti lubenica ni dobra izbira). Je pa to zelo dobra izbira za zajtrk ali dopoldansko malico. Sadja se naj načeloma po kosilu ne bi jedlo, ampak sama imam popoldansko malico velikokrat kakšno sadje, ker grem ponavadi pred večerjo (okrog 19,20) športat (kolesarjenje, tek…)

Sama se za večerjo čimbolj trudim jest zelenjavo (zelena solata, paradižnik, paprika,bučke, feferoni, kumare…) s tunino v naravnem soku/piščančjimi prsmi/meso, ki je ostalo za kosilo/včasih tudi dimljen losos… Občasno pa si, če vem, da bom po večerji še dolgo budna (ker se bom učila) k tej solati z mesom vmešam kakšno malo žličko semen (ne vem pa, če so semena dobra izbira za večerjo…ampak si rečem, da tale žličke bo zagotovo naredila manj škode, kot pa da ob 1.00 zjutraj planem po čokoladi, saldoledu…). Seveda pa tu in tam še vedno pojem kaj pregrešnega za večerjo (bom se morala kar fejst izboljšat kar se tiče “vsaj približno zdrave prehrane”). Jaz imam trenutno ta problem, da zajtrk, dopoldansko malico in kosilojem zdravo, potem pa semi “dobesedno utrga” in jem nenormalne količine sladkarij ipd.

samo sanje: Seveda, da boš izgubila, pa ne le kak centimeter, ampak velikooo centimetrov 😉 Čestitke za vztrajnost in za to, da si se odločila vzporedno delat dva res zahtevna programa. Enega za drugim delaš (mislim, brez pavze greš iz T25 na Insanity)? No, vsaka ti čast v vsakem primeru… jaz zase vem, da tega ne bi zmogla… sploh v drugem mesecu, ko so vadbe pri Insantyu dolge eno uro… Upam, da gledaš na to, da delaš vaje čimbolj pravilno (to je zelo dobronameren nasvet), ker skoraj pri vsaki vaji obstaja možnost, da si kar hitro vajo malce prilagodiš in ti je potem veliko enostavneje. Jaz osebno (to je zgolj moje mnenje) obeh programov ne bi delala vzporedno, ker menim, da je bolje, da se enemu programu posvetim res 100% (ali pa 95% – 100% je pri meni res težko doseč). Ker Insanity se mi res zdi že samo po sebi več kot dovolj (jaz sem bila včasih toliko utrujena, da sem se samo lahko vlegla v posteljo in “zaspala kot klada”)…. Ampak, ker smo si ljudje različni, ne vem niti v kakšni kondiciji si… te 100% podpiram tudi pri izvajanju obeh programov… (pa res ne tega mojega posta vzeti negativno, mišljen je res dobronamerno).

Dons sem zelo resno mislna, da bom jutr nardila vaje, ker mam “uradno” rest day. Ampak mi je neki manjkal in sem sla delat. Sicer sem delala ful tezko. Vrocina me zmatra se 1000000x bolj. Ok, zakljucila sem 2. teden. Jutr grem v 3. brez raztezanja, ker mi ne dela in ga ne najdem. Mate ve takega, ki dela vseh 25 minut?

sovica, ful hvala za predloge. Se mi je dozdevalo, da ni fino. Bom kupila piscancje prsi pa zelenjavo. Morskih zadev pa zal ne jem. 🙁

Ok, zviznem pod tus pa v posteljo!

Nocko!!!! :*

To misliš “strech”, ne? Meni načeloma dela, ampak ko ne vem, od kod sem si dol potegnila 🙁 Me je zadnjič že ena kolegica vpraševala, od kje imam, pa nisem vedela 🙁 Jao, ker vem, da sem takrat poskusila kar z nekaj stranmi in mi je pri kar nekaj teh napeljalo na plačljive vsebine ali pa mi ni delalo…

Tu in tam ne bo nobenega problema tudi, če si boš privoščila kosmiče z nečim… ampak res čimmanjkrat za večerjo (do kosila je to čisto ok obrok). No, potem pa res poskusi s kakšnim mesom, ki je ostalo od kosila ali pa če se ti da zvečer na novo delat neko meso (meni se nikoli ne da) ali pa s piščančjimi prsmi (v mislim imam piščančje prsi v ovitku, od … (da ne bom delala reklame, če je ne poznaš jo boš tako ali tako našla v vseh trgovinah – če ne, lahko pod zasebno)…in 100 g te klobase ima samo 92 kcal, kar je res malo). Zelenjave pa je sedaj tako ali tako v izobilju…

Lahko noč! 😉

Sovica, mi lahko ti, prosim, posreduješ file na mail, če ti ga pustim? Resnično mi ne gre dol potegniti preko tablice….

Lahko, ja… Upam, da bo šlo tako veliko datoteko prenesti z mailom…. Bom poskusila, pa bom videla…

Resnično bom hvaležna, če vsaj poskusiš.

Moj mail
[email protected]

Potem pa se vam pridružim tudi jaz.

No, danes je torej moj prvi dan zdravega načina prehranjevanja…:( Res “uspešno” 🙁 In že prvi dan sem grešila na veliko: zajtrk ok, dopoldanska malica ok, kosilo ok, sedaj pa se mi je utrgalo in sem jedla čokoladne kekse z nutelo 🙁 grrrrrrrrrrrrrrrrr, kako sem jezna sama nase… Preprosto ni danes moj dan – ugotovila sem, da vso delo, ki sem ga vnesla v en projekt je bilo popolnoma zaman (en mesec trdega dela, rezultat pa nula v bistvu). Danes bom proti večeru vseeno probala narediti prvi dan T25, ker bi res rada imela med vikendi “fraj” (v smislu izvajanja vaj v hiši – no, v nedeljo bi pač imela stretching…)

kuglica: Seveda bom poskusila (to je pa res najmanjši problem), vendar trenutno nisem na svojem računalniku, tako da proti večeru ali pa jutri zjutraj ti pošljem (bom ti v bistvu najprej poslala samo “Alpha phase” (torej prvi mesec) in če ti bo dalo vse datoteke odpret še “Beta phase”)

Sovica, hvala vnaprej!

kuglica: Nisem pozabila, včeraj zvečer smo ostali brez elektrike… Potem sem danes hkrati dala nalagat vseh 6 delov (Alpha phase) in so nam ponovno vzeli elektriko (shranilo pa se ni, ker ni bil niti en del do konca naložen). Tako, da mi sedaj nalaga, ampak zelooooo počasi. Ampak bo…če le ne ostanemo ponovno brez elektrike…. Se opravičujem že vnaprej za zakasnitev…

Hvala za dosedaj poslano. Sedaj nimam več izgovorov. Začnem v ponedeljek!

Miis: še vedno ti ne dela “stretch”? Pusti mail, da ti pošljem (meni vsaj kolikor sem gledala (Nisem celega gledala) dela cel del ok).

kuglica: Ne, zdaj pa več res ni izgovora. Imaš vaj /zaenkrat) točno za pet tednov 🙂

Evo, najprej miss in kuglica: Tudi meni manjka 10 minut pri “Stretch-u”… A ima kdo celoten posnetek? Sama sem mislila, daga imam, ker je posnetek dolg 25 minut (kolikor mora biti), vendar iz 22.54 preskoči na 12.28 (upoštevajoč njihovo štetje na ekranu), potem pa ponovi zadnjih 10 minut… Res bi bila hvaležna, če ima kdo celoten posnetek, ravnokar sem začela s T25 in ne vem, kaj naj naredim pri tistih 10 minut (na youtubu ne najdem nič koristnega)….

Sicer pa: danes je bil moj prvi dan. Z mene je curljalo v potokih – če bi me kdo videl po vadbi bi me zagotovo vprašal, kje sem se kopala 🙂 (koščka telesa nisem imela nemokrega). Sicer pa mi je vadba všeč, predvsem mi je všeč to, da ni tako dolgotrajna kot Insanity.

Sovica, bom poprosila v ponedeljek sodelavko, njen mož je računalniški mojster in mu rata najti svašta. Prej ne gre, smo na dopustu.

Kaj menite, je potrebno tudi pri tej vadbi si ne odrekat pri vnosu živil? Ker moje velikoletne odisejade s hujšanji, ko se omejevala vnos do minimuma, in mi nikoli ni ratalo shujšat več kot kilo ali dve, in sem posledično po mesecu ali dveh obupala, so se z izvajanjem prvega meseca insanitija postavile na glavo. Prve dni sem poskušala z nizkim vnosom, pa ni šlo, in ko se nisem odrekala (omejila sem le bel sladkor, moko, ipd), je telo vseeno začelo kopneti. Nisem mogla verjeti. Kile so sicer narastle, centimetri pa so se manjšali. Potem mi časovno ni več zneslo, in sem, budala jaz, prenehala.

Sedaj bom začela z istimi omejitvami, izvajala bom vadbe, po 14 dneh se bo pa že začelo kazati, a ne?

No, mojih 14 dni je mimo. Na trebuhu je slo cca.3cm. 🙂 Vec bi slo, ako bi se prehrano zrihtala. Kuglica, jst ti priporocam, da jes ZDRAVO in ne restriktivno. T25 je le nek napor in telo rabi energijo. Seveda je potrebno pazit, ampak biti ves depresiven zaradi stetja kalorij?? Ne hvala. Rajs v tem trenutku vse pustim in se zacnem nazirat. Da bi stela kalorije in potem racunala… Omg, ne bi slo skoz. Zal nisem tok disciplinirana. 🙂

Miis, nisem zgleda v redu napisala, nisem štela kalorij pri mojih dietah, le hudi strogo sem se zmeraj držala ‘zdravih’ jedi, moje telo je pa vsakič šparalo in nalagalo za hude čase. Seveda nisem nič kaj telovadila zraven…rezultati porazni.

Pri insanitiju pa sem jedla brez omejevanja, po tem, ko sem po parih dneh videla, da taka vadba ne gre skupaj s prehranjevanjem za ptiče.

Bom pa že jutri poskusila s sredinim urnikom. Če se zvečer ne javim, bom hin, hehe.

kuglica: Jaz bi rekla, da je potrebno predvsem omejiti vnos sladkarij, sladkorja, bele moke…. Predvsem je potrebno najti tak način prehranjevanja, ki ga boš lahko obdržala za vedno. Ne vidim poante, da bi šla na neko dieto brez OH-jev (te so zadnje čase kar popularne), ker tega ne moraš dolgoročno imeti (plus to, da se sama ne bi odpovedala polnozrnatim testeninam, polnozrnatemu rižu…). Pri Insanityu sem tudi sama ugotovila, da če jem sadje + beljakovine + zelenjavo (in res čimmanj OH-jev… samo kosmiče za zajtrk) ne moraš delat – dva dni sem se šla tako restriktivno, ampak drugi dan sem vmes med vadbo šla jest “energijski gel”, da sem sploh lahko dokonca z njo prišla…

http://dumbbellsanddiapers.com/

http://dumbbellsanddiapers.com/focust25

Tole sem našla pri iskanju stretcha. Punca ima nazorno opisane vse vaje celotne minutaže za vse vadbe! Še to je zapisano, kaj Shaun govori!

Jaz sem danes 5. dan drugega tedna, sicer kombiniram s tekom, včasih delam kar oboje in me fajn vse boli vsak dan.
Največji izziv mi je spretnost in hitrost, včasih mislim, da se mi bodo noge zavozlale 🙂

Kar se hrane tiče ni fajn biti preveč restriktiven za moje pojme, čimmanj nepredelane hrane nasploh pa bo vse vredu, jaz mislim, da, če bi vedno kupovali v trgovini le osnovne sestavine in si iz njih pripravljali večina ljudi nebi imela problemov s težo (ob tem, da bi se še dnevno gibali kot se človek mora).

V primerjavi z insanity-em lahko še rečem, da me manj oz. nič ne bolijo sklepi, kljub temu, da ne modificiram minimalen del vadbe.

kuglica: hvala…. Ja, saj sem že tudi sama včeraj našla tole stran (pa sem pozabila prilepit link zraven), sem razmišljala da bom tistih 10 minut nadomestila s temi opisanimi vajami (čeprav bo potem verjetno vse skupaj malo počasneje in ne tak fajn, če imaš video…:)) Ampak se bo treba tako znajti 🙂 Je včeraj ravno na you tube nekdo objavil stretchin full video, ampa enako manjka 10 minut (v bistvu ima enak posnetek kot jaz).

Sem včeraj malcena you tube gledala posnetek in najbolj se mi je vtisnil v spomin tale stavek:
“Don’t compare T25 to Insanity. Insanity is for the person who wants a challenge, somebody who’s like…’I wanna die” – Shaun T

New Report

Close