Najdi forum

Pravzaprav bi ti moral vprašati mamo otrok za mnenje, ne nas.

wik,

deljeno skrbništvo je institut, kjer & če se oba strinjata, se sodišče strinja. Ne moreš prisiliti druge strani, da se strinja s tabo. Jaz sedaj že 5mesec opazujem, beležim in ćakam na sodišće. Jaz sem predlagal deljeno, ona želi polno skrb in vzgojo. Ni važn kaj želim jaz – samo kaj je bolje za otroka. Torej, će nimam dokaza o “svinariji”, će ona ne pristane, ne moreva imeti deljenega. Za Sodišče pa sem pripravljen – V DOBRO OTROK.

Pozor, edina možnost, ki jo imam je moja skrb in vzgoja – te vojne se pa ne bom šel ampak bom energijo osredotočil na vzgojo otrok. Vsekakor, bistvo, otroke vzgojit tako, da te vprašajo za mnenje, včasih za dovoljenje…. drugo pri najstnicah ni možno…

Drugače pa spremljaj tukaj portal pa boš veliko zvedel…

Glede na to, da komentirajo več ali manj ženske in mamice bom še sam podal svoje mnenje….
Sam sem na istem kot si ti…samo da sem se sam dogovoril s parterico in ima sin deljeno skrbnišvo… Tudi očetje imamo pravico do otroka in NI DOVOLJ SAMO da ga obiščeš ali vidiš kadar želiš…. Želimo jih imeti pri sebi, vzgajati in jim biti očetje!
Ne sme biti samoumnevno, da otrok pripada mamici! Obstajajo tudi nesposobne matere, ne samo pijanci in kurbirji….
Moj predlog je, da imata deljeno skrbnišvo in sta eden do drugega spoštljiva in razumna. Vsak za otroka skrbi maksimalno njemu v dobro.

Dan vsem,
evo, napišem rezultat; sodišče opravilo poslanstvo. CSD nismo vprašali za mnenje & dobil je podatke od staršev – naknadno.

Dogovor je bil sporazumen, čeprav na sodišču sem bil na nitki in le ob razlagi sodnice sem pristal. Pisno zapisano v odločbi.

Prepustil sem polno skrbništvo materi, kar sem sprejel ob/po razlagi sodnici, da se odpovedujem deljenemu, ker ne želim otrok izpostavljati stresu, zaslišanju, odločanju med očetom in materjo. Sodišče je postavilo očeta (mene), da moram dokazati, da mati ni sposobna. Obratno, ni pozvalo matere, da mora dokazat, da sem jaz neustrezen oče za skrb in vzgojo. Vprašal sem sodnico zakaj? Mati ni želela odgovarjati. Vse predhodne izjave in nasveti ala SCD, mediatorja ali drugih so bile rekla kazala in nepomembni. Sem kakšen teden pred obravnavo preveril pri “strankah”, če se je mnenje kaj spremenilo toda nič.

Imam definitivno dobre odnose, veliko sem z otroci, več kot 50%; plačujem preživnino – en mesec sem jo celo 2x (jbg, Klik) . Žal pa mene vidijo kot krivca prodaje hiše in podobno. Manupolacije, hja ne zaznam jih – še.

The show must go on!

Tvoja bivša je, tako izgleda, toliko fer, da te pri stikih ne ovira. To, da te vidijo kot krivca za prodajo hiše in morda še kak drug materialni problem pa po moje kaže predvsem na to, da je v očeh tistih, ki ti to očitajo, materialno stanje pomembnejše od psihičnega zdravja otrok in obeh ločencev in to predstavlja določeno manipulativno ravnanje. Poskušajo te predstaviti kot problem in ne del rešitve problema. Rešitev problema je razdelitev premoženja in ureditev stanja (stiki, novo življenje ipd.) in opominjanje ter prikazovanje ureditve stanja kot problem za katerega krivdo nosiš ti, ni nič drugega kot manipulacija. Tudi otroka bosta za to “izvedela” slej ko prej.
Skratka, ravnal si fer, ponudil roko, roka je bila sprejeta in odvzeto malo več, kot se spodobi, ampak zavoljo miru se nisi več puntal – pomeni, da si pač še eden tistih očetov, ki jih je sistem “postavil v vrsto”, sistem, ki favorizira mamo pred očetom.

Hm. Ne razumem takih očetov. Ti praviš kaj vse si naredil na sodišču in izgubil si VSE! PO možnosti si še kakih 5 jurjev dal odvetnikom, ko pa bi tak izid dobil le če bi prišel na sodišče.

Res neverjetno. Nič se ne bo spremenilo dokler bodo take mevže med nami. Sramotno res!

Kaj enim res ni jasno,da ni nič izgubil,NIČ.PRIDOBIL PA OGROMNO!
Lahko je vzor raznim M-jem. To ni mevža,to je moški,oče in bivši mož.

Kaj enim res ni jasno,da ni nič izgubil,NIČ.PRIDOBIL PA OGROMNO!
Lahko je vzor raznim M-jem. To ni mevža,to je moški,oče in bivši mož.[/quote]
Dajmo tole malo secirat. Kaj je bil cilj prehitrega 46-letnika? Njegov cilj je bil deljeno skrbništvo oz. če že ne deljeno skrbništvo pa vsaj čim manj okrnjeni stiki z otrokoma. Otroka sta oba še v osnovni šoli in ravno zdaj, ko je na pragu puberteta, bosta očeta najbolj rabila. Rabila ga bosta vsakodnevno! Kako je ravnal? Po tem kar je napisal je šel od institucije do institucije in pasivno nergal glede možnega izzida ločitve. Kaj je dosegel? Nič. Dobil je standarno sodbo v imenu ljudstva, kar pa v resnici pomeni, da so stiki izven sodno določenih povsem v domeni dobre volje matere otork. Torej, če se njej zazdi, da bi ga zaradi npr. nove partnerke ali česa drugega kaznovala z manj stikov z otrokoma, ima za to zelo dobro osnovo. Da ne bo dileme – ločene mame tega ne naredijo tako kot bi to naredil zdrav moški in povedal direktno, ne, one to naredijo s pomočjo subtilne manipulacije. Rezulta tega je pa to, da bo eden od otrok, ponavadi tisti, ki čuti večjo pripadnost materi, preprosto povedal, da ne želi k očetu na stike. Takrat se bo naš prehitrež lahko na zobe metal pa ne bo dosegel nič, kvečjemu nasprotni učinek. Sodba v imenu ljudstva je njegov edini vzvod po katerem lahko nastopi kot moški, kot oče in stvar tako tudi uredi in ta dokument ne vsebuje 50% časa z otrokoma, ne vsebuje ničesar, kar bi mu pomagalo ohraniti pogostost stikov in razmere, ki bi kljub ločitivi otrokoma nudile dovolj očeta in dovolj mame.
To kar zastopa Mick, je odločen in samostojen moški, ki se bori za svoj prav in za dobrobit svojega otroka, to kar je storil 2f4u_1970 pa je nič drugega kot pokorno spuščen pogled pred sistemom, ki favorizira matere. S stališča miselnosti, da mora biti oče princ na belem konju, zaščitnik ženske in otrok, tudi če v lastno pogubo, je 2f4u_1970 točno ta princ, točno ta moški, ki bo pred nogmi bivše žene na kolenih požrl vse govno, ki se bo tam kopičilo.
Kdo je torej mevža? Tisti, ki se zna postaviti zase in reči ne, ko je to treba ali tisti, ki se brezpogojno ukloni?
Tudi jaz sem se uklonil. Tudi jaz sem bil prisiljen postaviti odnos z otrokoma v drugi plan, tudi jaz sem se prepustil subtilnemu manipuliranju z mislijo na dobro otrok, na dobre odnose, mir. In kaj sem dobil? Manj stikov, kot bi jih otroka sicer potrebovala, subtilne manipulacije in podrejenost, ki je tako očitna, da jo je moj starejši otrok opazil, dojel stanje in se temu uprl in zato prišel vsemu navkljub k meni. Danes bi sam ravnal povsem drugače.
Sitem, tak kot je trenutno, ne obravnava matere in očeta enakopravno, deluje po inerciji, sodniki se odločajo le po skopih informacijah in na koncu kratko potegnejo otroci.
Katastrofalno ni Mickovo razmišljanje ampak razmišljanje, da je pravi moški tisti, ki skloni glavo in se podredi tudi za ceno dobrobiti lastnih otrok.

Kaj enim res ni jasno,da ni nič izgubil,NIČ.PRIDOBIL PA OGROMNO!
Lahko je vzor raznim M-jem. To ni mevža,to je moški,oče in bivši mož.[/quote]
Dajmo tole malo secirat. Kaj je bil cilj prehitrega 46-letnika? Njegov cilj je bil deljeno skrbništvo oz. če že ne deljeno skrbništvo pa vsaj čim manj okrnjeni stiki z otrokoma. Otroka sta oba še v osnovni šoli in ravno zdaj, ko je na pragu puberteta, bosta očeta najbolj rabila. Rabila ga bosta vsakodnevno! Kako je ravnal? Po tem kar je napisal je šel od institucije do institucije in pasivno nergal glede možnega izzida ločitve. Kaj je dosegel? Nič. Dobil je standarno sodbo v imenu ljudstva, kar pa v resnici pomeni, da so stiki izven sodno določenih povsem v domeni dobre volje matere otork. Torej, če se njej zazdi, da bi ga zaradi npr. nove partnerke ali česa drugega kaznovala z manj stikov z otrokoma, ima za to zelo dobro osnovo. Da ne bo dileme – ločene mame tega ne naredijo tako kot bi to naredil zdrav moški in povedal direktno, ne, one to naredijo s pomočjo subtilne manipulacije. Rezulta tega je pa to, da bo eden od otrok, ponavadi tisti, ki čuti večjo pripadnost materi, preprosto povedal, da ne želi k očetu na stike. Takrat se bo naš prehitrež lahko na zobe metal pa ne bo dosegel nič, kvečjemu nasprotni učinek. Sodba v imenu ljudstva je njegov edini vzvod po katerem lahko nastopi kot moški, kot oče in stvar tako tudi uredi in ta dokument ne vsebuje 50% časa z otrokoma, ne vsebuje ničesar, kar bi mu pomagalo ohraniti pogostost stikov in razmere, ki bi kljub ločitivi otrokoma nudile dovolj očeta in dovolj mame.
To kar zastopa Mick, je odločen in samostojen moški, ki se bori za svoj prav in za dobrobit svojega otroka, to kar je storil 2f4u_1970 pa je nič drugega kot pokorno spuščen pogled pred sistemom, ki favorizira matere. S stališča miselnosti, da mora biti oče princ na belem konju, zaščitnik ženske in otrok, tudi če v lastno pogubo, je 2f4u_1970 točno ta princ, točno ta moški, ki bo pred nogmi bivše žene na kolenih požrl vse govno, ki se bo tam kopičilo.
Kdo je torej mevža? Tisti, ki se zna postaviti zase in reči ne, ko je to treba ali tisti, ki se brezpogojno ukloni?
Tudi jaz sem se uklonil. Tudi jaz sem bil prisiljen postaviti odnos z otrokoma v drugi plan, tudi jaz sem se prepustil subtilnemu manipuliranju z mislijo na dobro otrok, na dobre odnose, mir. In kaj sem dobil? Manj stikov, kot bi jih otroka sicer potrebovala, subtilne manipulacije in podrejenost, ki je tako očitna, da jo je moj starejši otrok opazil, dojel stanje in se temu uprl in zato prišel vsemu navkljub k meni. Danes bi sam ravnal povsem drugače.
Sitem, tak kot je trenutno, ne obravnava matere in očeta enakopravno, deluje po inerciji, sodniki se odločajo le po skopih informacijah in na koncu kratko potegnejo otroci.
Katastrofalno ni Mickovo razmišljanje ampak razmišljanje, da je pravi moški tisti, ki skloni glavo in se podredi tudi za ceno dobrobiti lastnih otrok.[/quote]

micek bo do smrti travmiral, ker je bil od partnerke zapuščen.

Kaj enim res ni jasno,da ni nič izgubil,NIČ.PRIDOBIL PA OGROMNO!
Lahko je vzor raznim M-jem. To ni mevža,to je moški,oče in bivši mož.[/quote]
Dajmo tole malo secirat. Kaj je bil cilj prehitrega 46-letnika? Njegov cilj je bil deljeno skrbništvo oz. če že ne deljeno skrbništvo pa vsaj čim manj okrnjeni stiki z otrokoma. Otroka sta oba še v osnovni šoli in ravno zdaj, ko je na pragu puberteta, bosta očeta najbolj rabila. Rabila ga bosta vsakodnevno! Kako je ravnal? Po tem kar je napisal je šel od institucije do institucije in pasivno nergal glede možnega izzida ločitve. Kaj je dosegel? Nič. Dobil je standarno sodbo v imenu ljudstva, kar pa v resnici pomeni, da so stiki izven sodno določenih povsem v domeni dobre volje matere otork. Torej, če se njej zazdi, da bi ga zaradi npr. nove partnerke ali česa drugega kaznovala z manj stikov z otrokoma, ima za to zelo dobro osnovo. Da ne bo dileme – ločene mame tega ne naredijo tako kot bi to naredil zdrav moški in povedal direktno, ne, one to naredijo s pomočjo subtilne manipulacije. Rezulta tega je pa to, da bo eden od otrok, ponavadi tisti, ki čuti večjo pripadnost materi, preprosto povedal, da ne želi k očetu na stike. Takrat se bo naš prehitrež lahko na zobe metal pa ne bo dosegel nič, kvečjemu nasprotni učinek. Sodba v imenu ljudstva je njegov edini vzvod po katerem lahko nastopi kot moški, kot oče in stvar tako tudi uredi in ta dokument ne vsebuje 50% časa z otrokoma, ne vsebuje ničesar, kar bi mu pomagalo ohraniti pogostost stikov in razmere, ki bi kljub ločitivi otrokoma nudile dovolj očeta in dovolj mame.
To kar zastopa Mick, je odločen in samostojen moški, ki se bori za svoj prav in za dobrobit svojega otroka, to kar je storil 2f4u_1970 pa je nič drugega kot pokorno spuščen pogled pred sistemom, ki favorizira matere. S stališča miselnosti, da mora biti oče princ na belem konju, zaščitnik ženske in otrok, tudi če v lastno pogubo, je 2f4u_1970 točno ta princ, točno ta moški, ki bo pred nogmi bivše žene na kolenih požrl vse govno, ki se bo tam kopičilo.
Kdo je torej mevža? Tisti, ki se zna postaviti zase in reči ne, ko je to treba ali tisti, ki se brezpogojno ukloni?
Tudi jaz sem se uklonil. Tudi jaz sem bil prisiljen postaviti odnos z otrokoma v drugi plan, tudi jaz sem se prepustil subtilnemu manipuliranju z mislijo na dobro otrok, na dobre odnose, mir. In kaj sem dobil? Manj stikov, kot bi jih otroka sicer potrebovala, subtilne manipulacije in podrejenost, ki je tako očitna, da jo je moj starejši otrok opazil, dojel stanje in se temu uprl in zato prišel vsemu navkljub k meni. Danes bi sam ravnal povsem drugače.
Sitem, tak kot je trenutno, ne obravnava matere in očeta enakopravno, deluje po inerciji, sodniki se odločajo le po skopih informacijah in na koncu kratko potegnejo otroci.
Katastrofalno ni Mickovo razmišljanje ampak razmišljanje, da je pravi moški tisti, ki skloni glavo in se podredi tudi za ceno dobrobiti lastnih otrok.[/quote]

Hja, BTDT – delno se strinjam nikakor pa nisem rekel zadnje besede. Vsak oceni svoje prioritete; verjem, preko bivš ne bi mogel odpreti oči otrokom, z zgledom pokazati in vzgajati otrok. Zelo kvaliteten čas preživljam in obe sta ugotovili, da marsikaj kar sem predlagal včasih, sedaj IZVAJAJO… mami zakaj si takrat rekla drugače… in polena se ji kotalijo nazaj pod noge.
Otrokom bom lahko pokazal smer, način razmišljanja ki v “vojni staršev” in sodiščem ni možno.
Zato je potrebem ČAS in pamet; nekaj osebnega ega in malo pokorno počakati. Juha ki je vroča te popari!


Dajmo tole malo secirat. Kaj je bil cilj prehitrega 46-letnika? Njegov cilj je bil deljeno skrbništvo oz. če že ne deljeno skrbništvo pa vsaj čim manj okrnjeni stiki z otrokoma. Otroka sta oba še v osnovni šoli in ravno zdaj, ko je na pragu puberteta, bosta očeta najbolj rabila. Rabila ga bosta vsakodnevno! Kako je ravnal? Po tem kar je napisal je šel od institucije do institucije in pasivno nergal glede možnega izzida ločitve. Kaj je dosegel? Nič. Dobil je standarno sodbo v imenu ljudstva, kar pa v resnici pomeni, da so stiki izven sodno določenih povsem v domeni dobre volje matere otork. Torej, če se njej zazdi, da bi ga zaradi npr. nove partnerke ali česa drugega kaznovala z manj stikov z otrokoma, ima za to zelo dobro osnovo. Da ne bo dileme – ločene mame tega ne naredijo tako kot bi to naredil zdrav moški in povedal direktno, ne, one to naredijo s pomočjo subtilne manipulacije. Rezulta tega je pa to, da bo eden od otrok, ponavadi tisti, ki čuti večjo pripadnost materi, preprosto povedal, da ne želi k očetu na stike. Takrat se bo naš prehitrež lahko na zobe metal pa ne bo dosegel nič, kvečjemu nasprotni učinek. Sodba v imenu ljudstva je njegov edini vzvod po katerem lahko nastopi kot moški, kot oče in stvar tako tudi uredi in ta dokument ne vsebuje 50% časa z otrokoma, ne vsebuje ničesar, kar bi mu pomagalo ohraniti pogostost stikov in razmere, ki bi kljub ločitivi otrokoma nudile dovolj očeta in dovolj mame.
To kar zastopa Mick, je odločen in samostojen moški, ki se bori za svoj prav in za dobrobit svojega otroka, to kar je storil 2f4u_1970 pa je nič drugega kot pokorno spuščen pogled pred sistemom, ki favorizira matere. S stališča miselnosti, da mora biti oče princ na belem konju, zaščitnik ženske in otrok, tudi če v lastno pogubo, je 2f4u_1970 točno ta princ, točno ta moški, ki bo pred nogmi bivše žene na kolenih požrl vse govno, ki se bo tam kopičilo.
Kdo je torej mevža? Tisti, ki se zna postaviti zase in reči ne, ko je to treba ali tisti, ki se brezpogojno ukloni?
Tudi jaz sem se uklonil. Tudi jaz sem bil prisiljen postaviti odnos z otrokoma v drugi plan, tudi jaz sem se prepustil subtilnemu manipuliranju z mislijo na dobro otrok, na dobre odnose, mir. In kaj sem dobil? Manj stikov, kot bi jih otroka sicer potrebovala, subtilne manipulacije in podrejenost, ki je tako očitna, da jo je moj starejši otrok opazil, dojel stanje in se temu uprl in zato prišel vsemu navkljub k meni. Danes bi sam ravnal povsem drugače.
Sitem, tak kot je trenutno, ne obravnava matere in očeta enakopravno, deluje po inerciji, sodniki se odločajo le po skopih informacijah in na koncu kratko potegnejo otroci.
Katastrofalno ni Mickovo razmišljanje ampak razmišljanje, da je pravi moški tisti, ki skloni glavo in se podredi tudi za ceno dobrobiti lastnih otrok.[/quote]

Hja, BTDT – delno se strinjam nikakor pa nisem rekel zadnje besede. Vsak oceni svoje prioritete; verjem, preko bivš ne bi mogel odpreti oči otrokom, z zgledom pokazati in vzgajati otrok. Zelo kvaliteten čas preživljam in obe sta ugotovili, da marsikaj kar sem predlagal včasih, sedaj IZVAJAJO… mami zakaj si takrat rekla drugače… in polena se ji kotalijo nazaj pod noge.
Otrokom bom lahko pokazal smer, način razmišljanja ki v “vojni staršev” in sodiščem ni možno.
Zato je potrebem ČAS in pamet; nekaj osebnega ega in malo pokorno počakati. Juha ki je vroča te popari![/quote]

Saj te razumem, tudi sam sem takrat tako razmišljal in podobno postavljal prioritete. Danes, ko je ta čas mimo mi je pa jasno kaj sem zamudil. Zamudil sem odraščanje otrok. Zamudil sem tisto, česar sem se veselil ob njunem rojstvu. Če bi imel ob ločitvi v roki deljeno skrbništvo, bi bilo precej drugače, to vidim pri znancu, ki ima deljeno skrbništvo in pri njegovih otrokih ni nikakršnega stresa zaradi tega, nobene zmede. Probleme odraščanja mojih otrok bi lahko reševal sproti, zdaj pa samo gasim požar, kjer druga stran še priliva olja na ogenj. Tudi moji bivši se je marsikatera manipulacija vrnila kot tvoja polena, ampak goleno boli kljub temu. Z drugačno sodbo ljudstva pa bi se mi z marsičem ne bilo treba ukvarjati s čimer se sedaj moram. Tudi manipulacijam se je precej lažje zoperstaviti, če to narediš takoj, ko se ta pojavi.
Vojna ločencev… res je, čas in pamet, ampak…. a imamo ta čas na voljo? Ne, nimamo ga, premalo ga je in sistem, ki favorizira ločenke ti ga še dodatno skrajša in te kot očeta skorajda kastrira.
Otroke opremiš za življenje kolikor jih lahko. Na žalost težje, če imaš na drugi strani zamerljivo ženšče, ki se ti preko otrok maščuje za nepomembne stvari, za nov avto, za potovanje, kaj šele za pomembnejše kot je npr. nova ljubezen, nov začetek in to jih razjezi, vedno in brez izjeme.

BTDT: Lepo, da si priznal svoje napake in zmote. Jaz se temu izogibam kot hudič križu.
Parlamentiral kaj dosti ne bom več, naravnost žalostno pa je, da mora človek kot je 2f4u_1970 samega sebe prepričati v višje dobro popolnoma nesmiselne in pravzaprav izkoriščevalske “ureditve”. Dejansko taki ljudje, ki jim jaz pravim mevže ženejo sistem izkoriščanja in kastriranja očetov naprej, ker vsaka sodnica seveda zelo rada vidi, da so nekakšni stiki določeni, preživnina seveda mora bit…Neumnosti. Ko bi vi vedeli kakšna priznanja o tem sistemu sem slišal od oseb na CSD, od sodnic, bivši in še aktivnih….Ti ljudje se zavedajo, da enemu dejansko “s sodbo v imenu ljudstva” odvzamejo aktivno starševstvo….Ampak to so ženske na mestu – tudi ločene nekatere in po njihovih besedah otroku nikdar enbi naredila tako hudega kot mu naredi ta sistem…….

Žal pa je tako, da lahko zamere neke ženičke uniči tako otroka kot očeta. To gledam že štiri leta vsak dan. No, na 14 dni do en mesec dobim okoli kepe, da me več ni, da ne pomenim nič in da imam stike z otrokom samo zato, ker bi šla sicer prej ko slej v zapor…..

To je grozno! Otrok ne ve kje je doma in je nasploh zmeden. To zelo ODSVETUJEM!!!

Follow up; otroc so pr men več kot bi želel. Načeloma se moram sam v svoje stanovanje zaklepat od vznotrajj; pa prav družba.. zakaj se zaklepam. In ja; men je to kar imam popolno. In ja, otroc so začel gledat, opazovat in vidijo. Imam spoštovanje do njih, one vračata nazaj še več. Tako da delo na dolge proge se mi je obrestovalo. Sistem gor al pa dol, sem ga okol obnil skupaj z bivš. Danes, konec praznikov pri men, sem ju moral ven vršt in da je prav, da sta še pri mami nekaj časa… sam pa sem lahko mal po dolgem času na pc šel…

Tako da, vsak je svojo pot orje.

Sam še vedno mislim, da je deljeno skrbništvo daleč od tega, kar so ti predstavili na sodišču, z namenom, da bi te odvrnili od tega.
Naredil si kar se največ da v dani (dokaj slabi) situaciji. Globok priklon.

New Report

Close