Najdi forum

Evo, dodajam svoj lonček…
.. sam sem pristal na skrb in vzgojo materi, plačal bom visoko preživnino (rad bi še več), 2 otroka OS, živeli bomo blizu, žal imava relativno različne vzgojne “ideale”, določila sva nekje 50% časovno prisotnost otrok, oni ostanejo v hiši, … . Mediator je predlagal nekako to rešitev. Moja želja je bila deljeno skrbništvo. Finančno nimam problema; bivš žal nekako živi/ tudi ne želi f.pomoči.

Sedaj, tik pred oddajo na sodišču pa razmišljam katere informacije ali rizike še ne poznam.

VPRAŠANJE;
Katere razlike/FINTE še lahko pričakujem (med deljenim in polnim skrbništvom)?

Za iztočnico:
– mati lahko prepiše stalni naslov otrok brez moje odobritve,
– oba lahko uveljavljava dohodnino za otroke,
– OŠ ne sme zamenjati brez moje odobritve,
– ali lahko predlagam in vsilim uporabe bančne kartice za hčere, kjer polnim račun sam (v mejah preživnine + dodatki)
– kako se obravnava žepnina za otroke.
– kako se obravnava višje plačilo preživnine brez posebnih razlogov? Ali mora pustiti denar naložen?
– kaj so bistveno spremenjene okoliščine, da lahko zahtevam na sodišču spremembo odloćbe o otrocih…

…PLS, še kakšna finta?

Tega pa ne razumem prav nič. Praviš, da bi rad plačeval še več preživnine? Kdo ti pa brani? Napišite več!
Glede ostalega. Načeloma imaš pravico soodločati o vsem, razen o zadevah dnevnega pomena. Torej ne moreš soodločat v kakšne kavbojke bodo oblečeni otroci za v šolo, o ostalem pa lahko soodločaš. V praksi pa so stvari take, da bivše ponavadi delajo tako kot jim paše in potem se lahko žališ po sodiščih in sodišče bo vedno odobrilo kakršnokoli kozlarijo, ki jo mati naredi.

Moj nasvet. Ne pusti skrbništva! Če te skrbijo tako osnovne stvari kot je šola,….o katerih imaš zagotovo pravico soodločati, potem se s tem, da se odrečeš skrbništvu, defacto odpoveš, da boš o čem soodločal. Sklepam, da odnosi med vama ne obstajajo, oz. so slabi. Če so odnosi ok, potem te nima kaj dosti za skrbet.

Evo: žebljica na glavico!
Žal pristojne inštitucije niso tega opazile.

Pozdravljeni,
Zanima me v kaksnem primeru se dodeli deljeno skrbnistvo? Namrec moj partner ima za moje pojme tezave z alkoholom, on tega ne prizna, ampak ce je 2x na teden pijan, vcasih tudi 3x, in tak pride ze iz sluzbe in vozi avto pijan zame ni normalno. Imava otroka 1 leto starega, za katerega poskrbim 95% sama. Prihodke ima sicer visje kot jaz, ampak jaz ne rabim vec kot imam sama. Zanima me ce bi v takem primeru lahko dobil deljeno skrbnistvo? Hvala in lp

Izključno takrat, ko je mati IZRECNO za. Sicer pa nikoli.

Morda pa tvoj partner skuša tako reševati vajine težave?

To ni res.

To ni res.[/quote]

Da ne?

Seveda drži. Skupnega skrbništva NI, če se oba ne strinjata.

To ni res.[/quote]

Da ne?[/quote]

Ko sem se ločevala, so menda (po besedah delavke iz CSD) ravno začeli na veliko uvajati skupno skrbništvo. Bila sem izrecno proti, pa ne zaradi svojih kapric, pač pa iz čisto logičnega: nemogoče je imeti skupno skrbništvo, če dogovori med staršema niso mogoči, sploh pa ne, če eden od staršev ne živi v isti državi oz. ne more niti približno povedati, kdaj in kje naj bi bil v nekem časovnem obdobju. Aja, otrok je bil šoloobvezen povrhu vsega. Ja, kljub vsemu temu je delavka iz CSD na vsak način hotela spraviti skozi skupno skrbništvo in me želela na vsak način prepričat, kako bi bilo to super in oh in sploh. Sem izgubila en kup živcev, časa in konec koncev tudi denarja zaradi njenih mnenj in sranja, ki ga je zganjala.

Da ne?[/quote]

Ko sem se ločevala, so menda (po besedah delavke iz CSD) ravno začeli na veliko uvajati skupno skrbništvo. Bila sem izrecno proti, pa ne zaradi svojih kapric, pač pa iz čisto logičnega: nemogoče je imeti skupno skrbništvo, če dogovori med staršema niso mogoči, sploh pa ne, če eden od staršev ne živi v isti državi oz. ne more niti približno povedati, kdaj in kje naj bi bil v nekem časovnem obdobju. Aja, otrok je bil šoloobvezen povrhu vsega. Ja, kljub vsemu temu je delavka iz CSD na vsak način hotela spraviti skozi skupno skrbništvo in me želela na vsak način prepričat, kako bi bilo to super in oh in sploh. Sem izgubila en kup živcev, časa in konec koncev tudi denarja zaradi njenih mnenj in sranja, ki ga je zganjala.[/quote]

…mogoče je tvoj bivši očaral socialno… mogoče so pa samo imeli kvote za izpolnit.
Zanimivo, ampak moje bivše ni nihče nič prepričeval, na CSD in na sodišču sem se počutil kot, da sem tam čisto po nepotrebnem.

Life is tough, but is tougher if you're stupid.

IN? Skupnega skrbništva NI, ker SI BILA PROTI!

Seveda, a ne avtomatično kar tako na lepe oči. V bistvu se je razrešilo šele, ko bivši mož 2x ni prišel na obravnavo na sodišče, ker se je (z zamudo) opravičil, da je na potovanju v tujini…

Moje osebno mnenje je, da je prav, da ima otrok en dom, kjer ve, da je stacioniran in da tam pripada. Ostalo so obiski. Poznam primer dveh fantov, ki imata dva domova; 1 teden pri mami, 1 teden pri očetu. Gre za to, da ima otrok govorno napako, oba skupaj pa izsiljujeta vsakega od staršev, seveda ta dva pa tekmujeta, kdo da več. Ampak menda bi se tako lahko zgodilo tudi ob drugačnih bivanjskih pogojih.

Najlepši je pa seveda mir.

Otrok nima govorne napake zaradi deljenega skrbništva. Izsiljevanje otrok se dogaja tudi v “urejenih” družinah, kjer se starša ne moreta poenotiti glede vzgoje in pravil. To, da starša dopuščata izsiljevanje in da medsebojno tekmujeta v tem kdo bo otrokoma več dal pa govori predvsem o nezrelosti teh dveh staršev.
Sta pa za razliko od drugih otrokoma vsaj omogočila več stikov z obema in če bi funkcionirala še nujna komunikacija glede otrok med staršema, bi ne bilo ne izsiljevanj ne drugih deviacij.

Life is tough, but is tougher if you're stupid.

jp

Sam sem bil vzgojen v duhu, da je dom tam, kjer je srce. To bo pa sigurno tam, kjer se bom dobro počutil.
Poskusite se bolj osredotočiti na otrokove želje in potrebe. To vključuje tudi komunikacijo z bivšim / bivšo.
Pa ne bo nobenih izsiljevanj in travm, ki jih doživljajo otroci zaradi neodgovornih staršev.

Hecno je, kako si odrasli lahko mečemo polena pod noge.
Dva se spoznata… noro zaljubljena. Se preselita v skupno gospodinjstvo in se vsa srečna odločita za naraščaj.
Dobita otroka in sta še bolj srečna, ker imata nekaj čudovitega.
Potem pa … BUMM!
Nekje poči in kaj dobimo? Polne forume na temo ločevanja, starševstva,.. .
Resno… se sploh kdo kdaj vpraša, kaj je bilo potrebno da je počilo??
Ali je ta BUMM plinska napeljava ali je bil samo nek majhen BUMM-ček v nevronski mreži??
Kako majhen BUMM je potreben, da se je potrebno pričet pogovarjat o skrbništvu??
Je kdo poskusil poiskat vzrok in ga odpravit/popravit. To ne pomeni, da moraš bivšega nazaj vzet če ne želiš. Lahko pa mogoče izboljšata starševske odnose.
Imam majhno hčerko. In v moji glavi je moj sonček tega vreden.

Kar se skupnega starševstva (deljenega skrbništva,…) tiče..
To je sporazum dveh ločenih staršev, ki se ga sklene samo (zaenkrat še) na CSD. Prednost tega je, da se v to spustita starša, ki imata komunikacijo, na recimo še primerni ravni. Strinjam se z vsemi post-i, ki potrjujejo to obliko sporazuma med staršema.

Če sta bila v neki fazi sposobna sobivat in biti srečna, potem ne vidim zadržkov, da ne bi bilo možno zakopati bojne sekire. Gre za otrokovo dobro bit.

Zdravo

Prosim za mnenje glede možnosti skrbništva nad enim otrokom. Z bivšo imava sicer dva fanta stara 5 in 11 let. Imamo hišo v kateri sta otroka do odraščala, imata vsak svojo sobo, sedaj pa se ona seli kilometer vstran v blok. Glede vzgoje ni na nobeni strani problemov ampak vseeno si kot oče želim vsaj enega otroka tudi vzgajat. Kako je potem z preživnino? Kako je z deljenim skrbništvom in preživnino? Pri deljenem skrbništvu mi je samo problem voziti malega v vrtec, ker imam tako službo, da verjetno potem to odpade?

Hvala

Zdravo

Prosim za mnenje glede možnosti skrbništva nad enim otrokom. Z bivšo imava sicer dva fanta stara 5 in 11 let. Imamo hišo v kateri sta otroka do odraščala, imata vsak svojo sobo, sedaj pa se ona seli kilometer vstran v blok. Glede vzgoje ni na nobeni strani problemov ampak vseeno si kot oče želim vsaj enega otroka tudi vzgajat. Kako je potem z preživnino? Kako je z deljenim skrbništvom in preživnino? Pri deljenem skrbništvu mi je samo problem voziti malega v vrtec, ker imam tako službo, da verjetno potem to odpade?

Hvala

Pri skrbništvu nimaš kaj mislit, kaj ti ustreza in kaj ti ne oz. kako ti bi.
Tisti, ki skrbništvo imamo, moramo zo shendlat, brez da nas kdo vpraša kaj in kako.
Torej?

Saj za skupno skrbništvo ni nujno, da se otroka selita vsak teden. Če sta oba z bivšo ženo za to, da čim bolj enakovredno skrbita za otroka, se bosta že dogovorila. Mogoče bi pa ona prevzela jutranji razvoz, ti pa potem prevzem po šoli/vrtcu. Zvečer oz. popoldne pa ju potem mama pride iskat/ju ti pelješ k njej in prespita pri njej. Ker boste živeli tako blizu, to ne bi smel biti večji problem.

Drugače se pa tudi pri skupnem skrbništvu določi preživnina, ki ni nujno enaka za oba bivša zakonca. Saj je nekako logično, da tisti, ki več zasluži, tudi več prispeva (tako kot v času zakona).

New Report

Close