Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja copati za obiske – a so ljudje nori???

copati za obiske – a so ljudje nori???

hahahahaha Nata6a zdaj si me pa do solz nasmejala:))))

Jaz želim, da se moji gostje sezujejo. Copatke pa še sedaj nosimo svoje naokrog, pa sta stari 6 in 4 leta. Takšna so moja pravila, hočeš nočeš.

Analina bravo. Lepo si zapisala in nimam kaj dodati.

Še moj prispevek: pri nas se večino obiskov sezuje in to zaradi sebe ne zaradi nas.

Moram pa povedati, da ko sta k meni prvič po porodu prišli patronažni sestri (bil je marec in zunaj sam dež in blato) sem jima najprej pod noge pogledala in sta bili OK, pa sem rekla: Saj se ni potrebno sezuvati.
pa me čudno pogledata in teče ena: Me se itak nikoli ne sezuvamo!

To me je pa malo presenetilo, saj hodijo k najmanjšim dojenčkom in se sprehajajo po celem stanovanju….

No brez komentarja….

lp vsem

Pri nas se obiski ponavadi sami sezujejo,jim damo copate,če pa copat ni,so pa obuti.Ko dobimo obisk z otroci,si prinesejo otroške copate zraven.Ko gremo na obisk mi,se tudi sezujemo,to se nam zdi samoumnevno.Tako pač je pri nas.

SAJ TI VERJAMEM….

No, mi smo imeli podobno izkušnjo – s tem, da je bil zunaj oktober in čevlji blatni. Patronažna se ni hotela sezuti – kljub temu, da je bila umazana. Rekla, je, da je na uradnem obisku. Prav! Pa sem ji rekla, da lahko počaka, da tapeciram pot do otroške sobe. Z blatnimi čevlji nima kaj hajkat po stanovanju.
Mislim – če bi pa videla slučajno, da bi bilo stanovanje umazano (kar ni bilo, ampak lahko, da ga kdo ima), bi pa naredila po moje kažin, v kakšnem imamo otroka.

copati ali ne – kakor hočete. V naši hiši, naša pravila, v vaši pa vaša … in menim, da je bilo kreganja na to temo preveč. Predvsem pa je brezsmiselno in brezplodno.
T.

Ne, sezuvanje čevljev in obujanje copat ni stara slovenska navada!
Moj pokojni oče se ni nikoli sezul, vedno je v čevljih hodil po stanovanju, seveda v čistih in poleti. Le pozimi smo se vsi hitro in veseli sezuli, ko smo prišli domov, ker nas je v slabih čevljih zeblo. Da bi se gost sezuval, te navade ni bilo nikoli! Če so prišli sorodniki na obisk za dalj časa, so copate prinesli seboj. Pa smo imeli tako poribano, da si “lahko s tal jedel”!
Ta copatarska navada je k nam prišla z juga bivše države, zlasti iz Bosne. Ti ljudje se vedno in neprestano sezuvajo pred stanovanji. Ko sem še živela v bloku smo dobili za sosede bosansko družino. Pred njihovimi vrati je bilo vedno polno raznovrstnih copat, čevljev, da si komaj mimo prišel.
Enkrat za Novo leto, smo kot dobri sosedi šli k njim voščit. Ko so odprli, so nas povabili naprej še prej so nam pa moleli copate pred noge, da smo bili vsi zbegani, kaj je zdaj to? Nismo se jih poslužili ampak smo kar vstopili, saj nismo imeli nič umazane čevlje, ker smo se ravno odpravljali od doma na vikend, mimogrede smo pa še k njim stopili. Utihnili so in sploh niso mogli govoriti, samo pod noge so nas gledali, tako, da smo se kar hitro poslovili. Meni je to sezuvanje zelo zoprno in “spod časti”. Saj so pred stanovanji predpražniki pa tudi gostje se ne sprehajajo po sobah ampak lepo sedijo. Spoštujem navade vsakega, vendar se izogibam obiskov k hišam, kjer za dobrodošlico dobim copate pod nos.
Pa brez zamere in lep pozdrav!

Kar pa še ne pomeni, da ni zanimivo:)

Nisem brala postov, ker jih je do sedaj ogromno (108)!!!
Mislim pa, da je poniževalno zahtevati od gostov, naj se sezujejo! V mestih pa sploh. Pa kje smo? Balkanska navada. Pred nekaj leti je bila oddaja Večerni gost in takrat sta se kar dva gosta (oba tujca – Američanka in če se ne motim nek zdravnik Danec) čudila naši navadi, da se sploh domači preobujejo v copate. Pri njih tega ni. Razen ko gredo ponoči do stranišča. Pa da bi od gostov to zahtevali??? Absurd. No, to se je tudi meni zdelo malo pretirano, da domači ne bi uporabljali copat. POPOLNOMA se pa strinjam, da ni niti najmanj vljudno gostov sezuvati. Ne rečem, da naj se ne sezuvajo na kmetih, ko pride kdo s škornjami iz hleva ali z njive. Ampak to so res izjeme.

Tudi pri nas na Goriškem ni navade se sezuvati v gosteh.

Ne pretiravajte in ne hvalite se, kako ste čiste kot je omenil rene.
Mimika ima prav, ker je napisala in dala vam je vedeti, da se vse HVALITE za čistočo, v bistvu pa vse povprek LAŽETE!

Analina ne pretiravaj, ko sem brala tvoje poste sem mislila, da me bo KAP.
Nehaj no takšne oslarije pisariti.

Kako pa imate WC. očiščen????????????????
Verjetno, ko prideš na WC, da te KAP~~~~~~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Pri nas pa je normalno, če se človek sezuje. V predsobi, ki je temu (in vrhnjim oblačilom) namenjena. Mislim – zunaj človek hodi po vsej svinjariji, ki bi jo naj potem nosil po stanovanju? Meni je ogabno v teh ameriških filmih in serijah, ko se možek uleže na posteljo kar obut – pa v studiju imajo seveda zloščene in predvsem popolnoma nove, nerabljene čevlje. NE PA DOMA, ZA BOŽJO VOLJO …

New Report

Close