Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja copati za obiske – a so ljudje nori???

copati za obiske – a so ljudje nori???

Tudi meni se zni sezuvanje “samo po sebi umevno”. Mi niti na kraj pameti ne pade, da bi obuta hodila doma, še manj pa na obisku, pa smo tudi mi doma na vasi. Meni in mojim bližnjim je to edino normalno.

Ma, saj pravim, da ni problema in prej se s tem sploh nisem ukvarjala. Verjetno sploh ne bi toliko razmišljala o tem. Ampak me je pa res pojezilo.
Saj drugje tudi hočejo, da se sezuvamo, pa še vedno hodimo na obisk. Saj se ne moreš izolirat od ljudi samo zato, ker drugače mislijo.

1. sezuvamo se VSI
2. imamo kup copatov, če pričakujemo večjo družbo, sporočimo, naj jih vzamejo s seboj (sploh za mulčke)
3. imamo kup nogavičk z bremzicami (čistih, od sina!), ki jih lahko ponudimo v uporabo, če kdo nima copat, jaz pa sem ponosna lastnica tudi ene 4 parov univerzalne velikosti takih štumfov (za velike in malo manjše noge).

Otroci se – četudi se ne plazijo več po tleh – največ igrajo na tleh, zato ne maram, da je umazano.
Obnašanje v hiši, kjer si gost, tako kot se to pričakuje od tebe – kaže na spoštovanje do tistega, ki si ga obiskal.
T.

Se strinjam in ne vem, zakaj bi bila žalitev za gosta, če se mora sezuti. Jaz se tudi vedno sezujem.

lp Majuška

Meni se zdijo tvoji prijatelji čisto normalni! A doma tudi hodite v čevljih? Pri nas ne……. hvala bogu! In še to, otrok ma isto umazane čevlje kakor odrasli! Saj tudi otrok hodi zunaj po tleh!

lp

Me pa čudi, da malemu ni dala vsaj nogavičk ali mu obrisala čeveljčkov:))

Pa en lep sončen dan.

bekica,
Še dobro, da se ne pozna oz. nisva prijateljci:)

Hvala lepa, da bi mi z blatnimi čevlji, s katerimi letate po dvorišču, hodila po stanovanju, kjer se po tleh igrajo moji otroci. Verjamem ti tudi, da za vas čistoča oz. pogosto čiščenje nima kakšnega posebnega smisla.

Verjamem tudi, da te prijateljica ne sili, da prideš ponovno k njen na obisk, tudi jaz te ne bi. Še hvaležna ti je, da ne prideš.
Adijo

Saj se ni problem sezuvat, problem je v tem, da včasih človek dobi malo čuden občutek nezaželjenosti, če ti nekdo, še preden vstopiš v hišo, pod nos vsiljivo moli kake zdrapane copate. Meni ni prijetno. Pri nas smo v kuhinjo in jedilnico načrtno položili ploščice, da se našim obiskom ni potrebno sezuvati, razen tistih ti to želijo. Moj stric se pri nikomer ne sezuva in enostavno prezre ponujene copate in stopi dalje, pa je eden tistih, ki ima dobro izpiljeno tapravo “dunajsko šolo”, če me razumete. Otroci obiskov pa se itak sezujejo ponavadi sami od sebe, saj ponavadi le otroci letajo po stanovanju (iz dnevne v otroško sobo in podobno). Saj konec koncev se obiski zadržujejo le v enem prostoru in ne tacajo po celem stanovanju. Joj kako ste nekateri občutljivi. Najbolj smešno pa je ponavadi to, da se moraš sezuvati pri komu, ki sploh nima ne vem koliko čisto, ampak je po tleh ravno tako umazano kot povsod drugod.
Pri moji sorodnici se moramo obvezno vsi sezuti že v kletnih prostorih na vhodu, ampak zanimivo je pa potem videti njo, ki se pri meni niti slučajno ne spomni, da bi se pa mogoče lahko sezula in mi gre mirno z čevlji v dnevno sobo na tepih (kamor obiski občiajno ne hodijo, saj imamo dovolj veliko kuhinjo in jedilnico). Tako da dvojne morale je tudi veliko.

Mimika

Jaz vedno recem, da se otroci ne rabijo sezuvat… Za odrasle mi je pa vseeno, se jih pa vecina sezuje. Ne bi pa delala tragedije, ce se kdo nebi sezul.. Po tleh sem si polozila linolej, da se s takimi bedarijami pac ne rabim ukvarjat.

🙂

http://www.lubica.net/gaby/blog

Bukov parket še zdaleč ni mehak – bukovina je namreč eden naših trših komercialnih lesov.Na te stvari je pač potrebno misliti,ko si urejaš bivalne prostore:bukov parket je primeren za prostore z manjšo “frekvenco”.Za suženjstvo čistoči in vdolbinicam v podu je moje življenje pač prekratko in raje izberem funkcionalnejši material,pa čeprav je dražji.

dražji že, ni ga pa lepšega čez lep svetlo rumenkasto-bel parket. In comet, pridi pogledati k nam, ti bom iz praktičnega vidika pokazala kako trd je vaš komercalen parket. Če je namenjen za manjšo frekvenco pomeni, da je občutljiv. Torej se vsaj v nečem strinjava:))) Kar se pa tiče suženjstva čistoče pa, le to, sem premajhen suženj čistoče, da bi dnevno čistila za obiski. Imamo pač polno hišo ljudi, zelo pogostokrat.

Jaz se sezujem vedno, ko pridem na obisk, tudi, če gostitelji rečejo, da ni treba. Sem pač tako navajena in mi je nelagodno s čevlji hoditi npr. po kakšnem tepihu ipd.
Tudi doma smo imeli navado, da so se obiski pri nas sezuli in smo imeli vedno dovolj copat tudi zanje.
Tu, v arabskem svetu pa je navada ravno obratna in me kar malo moti, ko mi obiski hodijo v čevljih po stanovanju :o(
Za kakšnega malega otročka pa ne bi tako komplicirala, če že ne bi bilo druge možnosti, bi mu obrisala podplate čevljev, če bi bili ti res malo bolj umazani…
Lep dan!

Vladka

*********************************************************************** http://galerija.over.net/main.php/v/ustvarjanje/Vladka+K/

Po tleh imamo ploščice ali parket. Veljajo pa 4 pravila:

1. mi se sezuvamo drugod
2. drugi se sezuvajo pri nas
3. nikogar ni treba siliti, ker je to samo po sebi umevno
4. nismo nori

Mi se povsod sezujemo (copate nesemo s sabo).
In tudi za goste imamo kup copat (različnih številk) in se vsi sezuvajo. Brez da bi bilo treba koga posebej prosit.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.

Copatka, sedaj si pa malce pretirala s svojo sterilnostjo, ki očitno nima nič z vljudnostjo, da veš.

Jaz sem pa vesela in upam, da te osebno ne poznam. Si užalila mene in še katero drugo, ne samo bekico.

Mimika

(zanima me, če takrat, ko nesež smeti iz stanovanja, to storiš s copati ali se preobuvaš v čevlje, ali pa ko pozabiš nekaj v stanovanju in moraš na brzino po to stvar v stanovanje, če se tudi sezuvaš?!) Ali pa imaš ti nebeško čiste čevlje.

Se popolnoma strinjam s sezuvanjem, saj zato pa so copati kajne. Trenutno še živimo v mansardnem stanovanju pri moževem bratu, ki ima veliko kmetijo. Spodaj se ne sezuvajo, pa imajo povsod po hiši grozno. Mi se sezuvamo, za obiske tega zaenkrat še ne zahtevava (ploščice, topli pod), čeprav običajno izrazijo željo po tem. Sem pa vedno jezna, ko od spodaj pridejo otroci, seveda umazani in z umazanimi čevlji in jih moram učiti normalne čistoče. Pri mojih starših doma se nas vsako nedeljo zbere do 15, pa se vedno vsi sezujemo, tudi otroci, za katere prinesemo copate s seboj, za odrasle pa jih imajo tam. Več kot logično je, da bom v svoji hiši (selitev čez eno leto) zahtevala sezuvanje, saj moram trenutno večkrat na dan pometati stanovanje (pa koliko smeti), večkrat na teden ga moram celo čistiti. V umazanem enostavno ne zdržim, ker sem čistoče vajena od doma, v čistem stanovanju se tudi počutim neprimerno bolje.

Nisem copatka, a vseeno – ko nesem stvari iz stanovanja (pardon, hiše, smetnjak pa nam stoji na robu hiše in se do njega pride po ploščicah , ki so položene okoli hiše) se vedno in to res vedno preobujem v cokle. Enako velja tudi če grem do nabiralnika ali pa če grem na zunanjo teraso. A zakaj? Ne vem, ampak na živce mi gredo prašni (ne blatni!) odtisi, ki jih puščaš po parketu ali ploščicah, če hodiš s copati ven. Ko pa sem živela v bloku, pa je to prav tako veljalo – po skupnih prostorih, kjer se hodi obut, nimaš kaj iskat v copatih. Saj obstajajo kakšni natikači ali cokle za ta hitre primere preobuvanja.

pri nas se vsi sezujejo – ker jim je to samoumevno.
Če želijo, so lahko bosi, ali pa si postrežejo s copati, ki so na voljo v predsobi.
Če imajo majhne otroke, prinesejo copate s seboj, nekaj malih imamo tudi mi na zalogi, pa seveda bremzice.
Ne razumem tvojega besa. Ali ni fer, da spoštuješ NJIHOVO željo, da se v NJIHOVEM stanovanju hodi samo v copatih. Zakaj te pravzaprav to moti?
Veš po vsem čem hodiš po “čistem asfaltu”. Hvala lepa za takšne.

Hahaha. A nebi sli rajse delat?
(nisem si mogla pomagat)

Kaksni boste sele na stara leta..

:)))))))

http://www.lubica.net/gaby/blog

Les je pač les in nikoli ne bo imel lastnosti npr keramike ali “plastike”.Zato je pač potrebno to vzeti v zakup in bivalne prostore opremiti tako,kot ustreza našemu življenskemu slogu.Človek,ki hoče v svojem domu ŽIVETI in imeti svobodo bo pač temu primerno izbral tudi opremo.Našim gostom običajno prepustimo izbiro in jih ne posiljujemo s preobuvanjem.Sama človeka ki se ne preobuje ne smatram za nevljudnega.To “copatkanje”je tako ali tako slovenska specialiteta.Svetlana bi rekla:Tipični Slovencelj – v copatih,pa s coto v roki!
…kako trd je vaš komercialni paket… tisti eden “naših” trših lesov,je bil mišljen pač tako,da je pač to v Sloveniji eden najpogostejših lesov – listavcev – torej naš – slovenski,kar pa ne pomeni,da je tudi najboljši.Nepoznavanje materialov,cenenost in prevelika pričakovanja pač
povzročajo nezadovoljstvo…
Za ljudmi,ki v naše stanovanje prihajajo z dobrimi nameni in dobro voljo pa vedno radi počistimo,pa če so v copatih ali v čevljih…Sicer pa je mene osebno najbolj strah tiste umazanije,ki je ne “vidim”!

New Report

Close