Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja copati za obiske – a so ljudje nori???

copati za obiske – a so ljudje nori???

ne morem verjet

Pri nas je doma v copatih samo mož. Jaz in otroci vedno hodimo bosi. Pozimi v nogavicah, poleti pa tudi brez. Imamo talno gretje po celi hiši tako da tudi pozimi ni problema. Ker imamo psa, ki se sprehaja ven in noter kakor mu paše vsem obiskovalcem rečem, da se jim ni treba sezuti. Mama in oče imata pri nas svoje copate. Tašča jih vedno prinese s seboj. Ostali pa kakor hočejo (imam tudi nekaj copatov iz blaga). Po najbolj obremenjenih delih stanovanja imam ploščice, drugje pa parket. Tepih pa je v otroških sobah, kamor pes ne sme, v predsobi, da ujame nekaj svinjarije od zunaj in konec. Zaradi psa pa itak vsak dan vse posesam in navadno tudi pomijem zvečer.

Kar nekajkrat se mi je že zgodilo, da sem bila primorana iti na WC, okoli katerega je bilo “nekaj polito” (seveda govorim o WC-jih, ki so dostopni širši javnosti) in da bi s takšnimi čevlji (da ne omenim ostale svinjarije, ki jo človek mimogrede nagazi) hodila po svojem ali tujem stanovanju? NO WAY!!!
Preko svojih načel sem šla brez oklevanja samo, ko je prijateljica pozabila doma copate za svojega sinka. Drugače pa brez izjem!

To, da se ob taki temi netijo tako vroče strasti!

samo-v-Sloveniji-press 🙂

Ne vem kaj so druge napisale. Pri nas se copati vedno uporabljajo in je vsem samo po sebi umevno. (No otročka jaz ne bi sezuvala.)Pri mojih starših pa vsi hodijo obuti. A veste kakšna katastrofa je to? Vsakič ko pride kak sosed skozi vrata (po možnosti ravno iz vrta) jaz metlo in coto v roke. Pa ne da bi bila mahnjena na čistočo, ampak bi naš plazilček vse koščke blata in peska veselo pojedel. Meni se zdi, da ko prideš k nekomu na obisk spoštuješ tudi njihova pravila. Saj si ja prišel v NJIHOV dom!
LP Jasna

Tudi pri nas gostom ponudimo copate in edino za zav. zastopnike, razne serviserje ipd. to pravilo ne velja. Če komu kaj ne paše pač naj ostane pred vrati, meni po hiši (parketu) ne bo hodil v čevljih!
Za tiste, ki se zgražate nad copati na bose noge v poletnem času pa naj povem, da imamo veliko teraso in poleti pač vse goste povabimo tja. Dostop na teraso je mogoč z zunanje strani (ne grejo čez stanovanje) in tako se jim ni treba sezuvati.
Da pa bo meni nekdo tacal po hiši obut, v času obiska po možnosti koristil še stranišče/kopalnico, kjer bom jaz zvečer bosa – NO WAY!

Pa še to – ponekod imajo ljudje poštimano drugače, da. Pri prijateljih npr. imajo v celem spodnjem nadstropju kamen in se obiski nikoli ne sezuvamo (niti se ne sezuvajo oni), s tem, da pač ne hodimo obuti v zgornje (spalne) prostore. To se mi zdi nekaj čisto drugega. Če bi gradili hišo bi se zelo verjetno takega sistema poslužila tudi sama, dokler pa ni tako, pa … COPATI!

**************************************************** Jemanje nam polni roke, dajanje pa srce.

Pri nas se pač nosijo copati. Če pride na obisk malček brez copat, poskusimo izbrskati kakšne od naše pike, drugače pa mu obrišemo čeveljčke ali pa je v nogavičkah – pri nas so tla topla in nikogar ne zebe.

Kar pa se naših obiskov pri drugih tiče, ima naša mala svoje copate vedno s sabo, ker spoštujem dom vsakogar, ki nas vanj sprejme.

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Sem brala tole temo že dopoldne, pa se mi ni dalo. Zdaj se mi pa da.
Pa kaj je z vami, ljudje, a ste res vsi nori? Copate, pa sezuvanje, PA NOŠENJE COPAT S SEBOJ NA OBISK, itd. Dejte ga no srat! Pa to je čisti Balkan. Pa kaj je res bolj čisto sezuvat se, pa hodit po stanovanju v glivičnih štumfih, ali pa z njimi zasmradit stanovanje?
Saj, če se ne motim, je bilo tudi že veliko tem o tem, KDAJ NAJDETE ČAS ZA POSPRAVLJANJE, ITD. Pa vse več ali manj vsak dan brišete po tleh, ribate, pospravljate, skratka imatre sterilno! (vsaj tako pravite) Torej: je težko pospraviti za obiski (kozarce, če jim seveda kaj ponudite, je treba tudi pomiti)? Majhni “plazilčki” pa grejo slej ko prej ven in tam začnejo “jesti” umazanijo. Razen, če jih nimate vseskozi v naročju. Ubogi otroci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! In starši, ki si dajo toliko dela z brezveznimi stvarmi.

Pa lahko noč.

He, he, jaz bi se pa zamislila nad “smrdljivimi” obiski. Čudno, našim obiskom pa noge nikoli ne smrdijo :)))

Lahko noč! M

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Poraženec vidi problem v vsakem odgovoru. Zmagovalec vidi odgovor na vsak problem.

cist mem nosit copate s sabo, res !
to še nisem slišala, da so problem otroški čeveljčki in njihovo stopicanje po vaših laminatih. Oh ja!
lep pozdravcek vsem
p.s. A si predstavljate damo v lepi obleki, s cunjastimi copati na nogah?
pa tolk se je trudila za obiske.

Sem pogledala, kakšna debata se skriva za tolikimi odgovori… ni za verjeti, kakšna radikalnost. Jaz osebno zelo spoštujem navade ljudi, h katerim grem na obisk. Pri enih vem, da bodo užaljeni, če ne bom obula copat, pri drugih vem, da bodo užaljeni, če se bom začela sezuvati:-))

Pri nas pa je takole: ko pridejo k nam prijatelji, se ponavadi sezujejo, že zato, ker se potem počutijo bolj udobno. Ampak nikomur še nisem rekla, naj se sezuje, če vidim, da začenja dajati dol čevlje, mu dam copate, to je vse. Ko pa pridejo v hišo kakšni znanci, bolj “uradni” obiski, ali pa kakšni zavarovalniški agenti, odločno vztrajam na tem, naj se NE sezuvajo. Ker ima tisto sezuvanje v sebi nekaj “ponižujočega”, se vam ne zdi? Ko se človek v nogavicah prestopa in natika neke tuje copate… ne, ni za fine dame:-))

Pri nas imamo več parov copat za goste, različnih velikosti, jih še kar redno perem. Če je stanovanje umazano, nobenemu ne težim, naj se preobuje, če je pa čisto, pa vztrajam pri tem. In zadnje čase iammo kar čisto, ker se mali plazi in stika po tleh. Otrokom nikoli ne težim, ponavadi imajo njihovi starši copate s sabo.

lp

Mislim, da je sezuvanje čevljev v katerem koli stanovanju stvar kulture in bontona ter spoštovanja do gostitelja – sama se vedno sezujem in želim, da se v mojem stanovanju tudi drugi. Se mi zdi, da nisem dolžna za nikomer čistiti bolj kot za nami, domačimi. In če mi hodimo v lastnem stanovanju v copatah, želim to tudi od drugih.
So pa obiski še vedno brez da bi sploh vprašali, sezuli čevlje.
Copati se pa operejo, ali ne?
Za otroke pa res nisem nikoli zahtevala, da se sezujejo, ampak v tem primeru nimajo s čevlji kaj iskati na kavču, stolu ali celo na kakšni postelji.

LP, Ana

Pa še to: verjetno nismo nori, če drugače mislimo. Ton komunikacije bi bil pa lahko malo lepši, pa saj dopuščamo drugim tudi svoje mnenje, ali ne?

me sploh nebi čudilo…

ups…..me je boljša polovica popravila, da imamo bukvino stopnišče, parket pa v jesnu…..da me kasneje ne bo kdo za jezik vlekel….

Aja comet to ni še nič…to se zgodi, če prideš poleti. Pozimi, ko je bacilov več so restrikcije hujše.

No, kakorkoli že, jaz vam ne verjamem, da tako pogosto perete copate za obiske, sorry, ampak po mojem vas vsaj polovica laže.
Tako ste higienski, da kar glava peteče.

Mimika (ki copate za obiske opere mogoče 2x na leto, za več pa ni potrebe, ker se pri nas ni potrebno sezuvati)

Še nekaj me zanima. Tisti, kjer imate pse v stanovanju in vam veselo letajo po celem stanovanju, pa malce po postelji in skratka vsepovsod, kako lahko potem sezuvate obiske. Ali mislite da so bolj imazani (čevlji) kot vaš pes, razen če seveda vedno, ko pridete v hišo ali stanovanje, redoljubno vašim ljubljenčkom umijete tačke?!?

NO, oglasite se in povejte, kako rešujete s tem.

Mimika

Mimika, če boš poste prebrala zelo natančno, boš ugotovila, da ljudje ,ki imajo pse v stanovanju oz. hiši, navadno obiskov ne sezuvajo.

PS: Opravičilo izjemam:))

Tole berem in ne morem verjet, da je že skoraj 100 postov na tole temo?
Slovenci smo res hecni, drug drugega hočemo prepričat v svoj prav, in mislimo, da je prav le tako kot mislimo mi in ni druge resnice? Pa ne gre, ker smo pač različni. Zato: če se želiš sezuti se lahko, če pa ne – pa ne.

Ampak oglašam se samo zato, e sem se spomnila na en nadvse zabaven dogodek:

Na enem divjem/glasnem zuru so prišli policaji
in hoteli v stanovanje popisat razgrajače,
pa jim je gostitelj povedal, da se morajo najprej sezuti,
če hočejo naprej.

In potem so v nogavičkah popisovali kalilce nočnega reda in miru.
Zelo zabaven prizor inzelo jimje bilo nerodno:))))))

N:)

New Report

Close