Najdi forum

to zgoraj drži,če imaš firmo,če pa poleg službe še delaš tako,imaš pa trojno plačo,se strinjaš?? kar ti hočem povedat je,da se danes ne splača imeti s.p.,preveč živcev gre,kdor si upa,svaka čast…

ebebebebebe,sploh nimaš pojma kaj gororiš,pardon,kar pišeš… NIMAŠ POJMA!

Mesečni obračun dela, urna postavka 10€

180 ur x 10€ = 1800€
Davki, prispevki, zavarovanja = 500€
Računovodstvo = 150€
Kilometrina (1000 km) 380€
Legalna računalniška oprema, računalnik,tiskalnik, papir, obrazci, poštnine= 100€
Elektrika in ogrevanje pisarniškega prostora 30€
Najemnina delavnice 450€
Obnavljanje in dokup orodja potrebnega za delo 50€

Skupaj : 1660€
Neto mesečna plača: 140€

Zneski so cca, vendar kar ustrezni. Postavke se od panoge do panoge lahko razlikujejo.

Tako se govori,tale pa res nima pojma,kakšna kilometrina,kakšna delavnica,daj nehaj pisati o temu k nakaj nakladaš ko blage veze nimašta je pa dobra ja.

to zgoraj drži,če imaš firmo,če pa poleg službe še delaš tako,imaš pa trojno plačo,se strinjaš?? kar ti hočem povedat je,da se danes ne splača imeti s.p.,preveč živcev gre,kdor si upa,svaka čast…[/quote]

Popolnoma se strinjam, žal je pri nas res tako. Tisti, ki hodi v službo, bi sicer lahko odprl “dopolnilno dejavnost”, čemur smo včasih rekli popoldanska obrt. In plačeval državi okoli 50€ mesečno. Dejstvo, ki pa ga nekateri neumneži (glej zgoraj) nikoli ne bodo doumeli pa je v tem, da če nebi “pošteni” podjetniki oz. podjetja plačevali davkov in prispevkov bi država prenehala delovati. S tem pa bi se strahotno podražile stvari, ki jih sedaj subvencionira.Šolo in vrtec bi bilo potrebno plačati v polni meri, še prej pa ju zgraditi. Enako bi se zgodilo s cestami, elektrarnami, Javno razsvetljavo in še sto rečmi, ki jih imamo sedaj za samoumevne. Odpadla bi tudi pomoč socialno šibkim, zdravstvo bi plačevali v realni višini storitve (plače zdravnikov, izobraževanja, aparature, računalniško podporo, zdravila, postelja…….). In počasi pristali v kameni dobi. Po nekaterih odzivih pa se vidi, da so nekateri še vedno tam.

Zahvaljujem se ti tudi za kultiviran in umirjen odgovor oziroma repliko.

Anonimne reve, ki pa pod svojimi stotimi različnimi nicki pišejo očitne bebavosti pa seveda niso vredni niti sekunde mojega časa, ki bi ga porabil za odgovor.

Lep pozdrav,
Mag dom,
Gorazd

to zgoraj drži,če imaš firmo,če pa poleg službe še delaš tako,imaš pa trojno plačo,se strinjaš?? kar ti hočem povedat je,da se danes ne splača imeti s.p.,preveč živcev gre,kdor si upa,svaka čast…[/quote]

Popolnoma se strinjam, žal je pri nas res tako. Tisti, ki hodi v službo, bi sicer lahko odprl “dopolnilno dejavnost”, čemur smo včasih rekli popoldanska obrt. In plačeval državi okoli 50€ mesečno. Dejstvo, ki pa ga nekateri neumneži (glej zgoraj) nikoli ne bodo doumeli pa je v tem, da če nebi “pošteni” podjetniki oz. podjetja plačevali davkov in prispevkov bi država prenehala delovati. S tem pa bi se strahotno podražile stvari, ki jih sedaj subvencionira.Šolo in vrtec bi bilo potrebno plačati v polni meri, še prej pa ju zgraditi. Enako bi se zgodilo s cestami, elektrarnami, Javno razsvetljavo in še sto rečmi, ki jih imamo sedaj za samoumevne. Odpadla bi tudi pomoč socialno šibkim, zdravstvo bi plačevali v realni višini storitve (plače zdravnikov, izobraževanja, aparature, računalniško podporo, zdravila, postelja…….). In počasi pristali v kameni dobi. Po nekaterih odzivih pa se vidi, da so nekateri še vedno tam.

Zahvaljujem se ti tudi za kultiviran in umirjen odgovor oziroma repliko.

Anonimne reve, ki pa pod svojimi stotimi različnimi nicki pišejo očitne bebavosti pa seveda niso vredni niti sekunde mojega časa, ki bi ga porabil za odgovor.

Lep pozdrav,
Mag dom,
Gorazd[/quote]

Kaj ti misliš da naš sistem stoji na vas-privatnikih?? To pa res nebi rekel,veš,če še ne veš,tudi zdravniki in ostali plačujejo prispevke,da nebi slučajno sanjal da jih ti plačuješ,vsak ki ima službo plačuje prispevke. Če nebi bilo toliko propadlih privatnikov in kradljivcev bi se ustvarile in obdržale velike firme z veliko delovnimi mesti pa bi vsak mel službo! Kar se tiče pa malih privatnikov ki svoje delo preveč cenijo,naj ti nekaj povem, danes je lahko kupiti parcelo in material,kaj pa pol ko je treba plačati ljudi da ti kaj naredijo?? To je danes najdražje in marsikdo si tega samo zaradi tega ne more privoščiti,zato so ljudje še zmeraj pri svojih starših,ta problem si raje poglej. Pa ne bit pameten sto na uro,kaj misliš da jaz s svojimi prispevki ne plačujem propadlim privatnikom raznorazne pomoči in subvencije??? Kdo misliš da jih, razmnožili so se kot gnide!

Ne se kregat za oslovo senco. Delo na črno je vedno blo in bo. Čist jasno je, da boš v tej državi dal delat enemu na črno, če boš prišparal kakšen evro. Drugač gredo pa subvencije iz europskega denarja. propadlim privatnikom, če majo sp, pa vzamejo del premoženja, če ga majo in so davkarijo dolžni

ok,za subvencijo maš prav,kdo jim plača pa nadomestilo plače na zavodu,ha>>>>>>>>>>>>>?

po mojem nobeden. spjem že ne. usem drugim pa država se mi zdi. sigurno vem, da spji k zaprejo ne dobijo od države nič. je en moj prjatu morov zapret ker mu sct Zidar ni plačal in to sigurno drži. z davkarije mu bojo pa rubil, ker ni mogel zarad tega prispevkov plačat.

gospod,ni dobil nadomestila,ker ni imel plačanih prispevkov… drugače dobi vsak nadomestilo,kateri redno plačuje prispevke,ne delajo razlik..

gospod,ni dobil nadomestila,ker ni imel plačanih prispevkov… drugače dobi vsak nadomestilo,kateri redno plačuje prispevke,ne delajo razlik..[/quote]

ne bo držal. sem šel preverit na zzzs ravnokar. če maš sp in ga zapreš ne dobiš nobenga nadomestila. lohka sicer zaprosiš za socialno, ampak ne smeš imet nobenga premoženja. pa tud to socjalno moa spjevc enkrat vrnit, al pa dediči če umre.

gospod,ni dobil nadomestila,ker ni imel plačanih prispevkov… drugače dobi vsak nadomestilo,kateri redno plačuje prispevke,ne delajo razlik..[/quote]

ne bo držal. sem šel preverit na zzzs ravnokar. če maš sp in ga zapreš ne dobiš nobenga nadomestila. lohka sicer zaprosiš za socialno, ampak ne smeš imet nobenga premoženja. pa tud to socjalno moa spjevc enkrat vrnit, al pa dediči če umre.[/quote]

ja pol je pa tu kaka druga frka,neki je ziher mel,kakšne dolgove ali pa bi moral subvencijo vrniti,ker moj ati je bil sp,pa je zaprl ker ga sin ni hotel naslediti,pa je dobil brezproblema nadomestilo do nastopa penzije….

ne bo držal. sem šel preverit na zzzs ravnokar. če maš sp in ga zapreš ne dobiš nobenga nadomestila. lohka sicer zaprosiš za socialno, ampak ne smeš imet nobenga premoženja. pa tud to socjalno moa spjevc enkrat vrnit, al pa dediči če umre.[/quote]

ja pol je pa tu kaka druga frka,neki je ziher mel,kakšne dolgove ali pa bi moral subvencijo vrniti,ker moj ati je bil sp,pa je zaprl ker ga sin ni hotel naslediti,pa je dobil brezproblema nadomestilo do nastopa penzije….[/quote]

Tolk se pa ne spoznam. Vem pa, da je mel kar močno firmo in ene 10 zaposlenih. In nobenih subvencij, se mi zdi. delovci so vsi dobil nadomestila, on pa ne, ke ma do penzije še deset let. Pa rubil mu bojo ker mu drugi niso plačval.To ni prov.

Naredim za 16e, pustite kontakt.

…brskat po arhivih, a mi lahko nekdo na v dveh stavkih pove, kaj je narobe s silvestrom, zakaj tako udrihate po njemu? Je goljuf? ne zna dobro delat? pobere denar pa ne pride? kaj?

….se boš pa moral/a sam/a potruditi,prebrati in si ustvariti svoje mnenje,kakšen odnos ima do dela in do ljudi…

Pusti jih sama foušija,nobeden pa še ni videl mojega dela ter znanja tako da,bo že.

skoraj nobeden,tisti ki pa je,pa si ga opeharil ali pa sploh prišel nisi. pa upamo da nobeden res ne bo videl tvojega dela! NIKOLI VEČ!

Zanimam se za fasado na 40 let stari hiši v bližini Ljubljane.Stiropor 10cm+okenske police+
okenska obroba.Velikost sten 180m2.Prosim za okvirno ceno in časovno izvedbo.
[email protected]

Zanimam se za fasado na 40let stari hiši v bližini Ljubljane.
Stiropor 10cm+okenske police+okenska obroba.Velikost sten je 180m2.
Prosim za okvirno ceno in časovno izvedbo.
[email protected]

POZDRAVLJENI,

PROSIM ZA PONUDBO IZVEDBE FASADE NA OBALI:
POVRŠINA CCA 250 M2
STIROPOR 12 CM
GRANULACIJA 1,5
AKRILNI ZAKLJUČNI SLOJ

PROSIM ZA PONUDBO KI VKLJUČUJE MATERIAL, DELO IN GRADBENI ODER.

LEP POZDRAV
IGOR

New Report

Close